Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

LachtanShows

Ondra Vetchý je zatracená jistota, pochmurná atmosféra neznámých českých lesů v předvánočním čase další a drsný příběh komplikovaných vztahů bez jakéhokoli náznaku na happyend už je jen třešničkou na dortu. Semtam to chce drama, které doopravdy skončí tak krutě, jak je celou dobu konstruováno. Právě taková podívaná nám ukáže, jak těžké je v některých situacích třeba i to, jak si nepos*at život. ()

Brtniik

Zérie vygradovala, kdy dosud to byla přetlačovaná mezi partnery (a někdy penězi), nyní, v podstatě „správňákovi“, vlezli do života dva (až tři) magoři, které „musí“, ač nerad, před sebou navzájem zachraňovat. Ovšem je-li magor hoden toho slova, nedá se nic dělat... ----- Nevím, je-li na místě generalisovat, ale nemohu se zbavit pocitu, že vždy vše podělaly dámy. Všiml jsem si ještě jedné jistoty – přesto, že pokaždé utíkají, nakonec se ke svému magorovi vždy vrátí. Např. ve filmu Všechno bude, či (za starší tvorbu) Jízda (1994). Čili vypadá to, že heslo: „Kdo chce kam, pomozme mu tam (přesto, že ani nemusíme)“ stále platí a nic s tím neudělá ani český Old Šetrhend – Ondra Vetchý. ----- Série byla velmi zajímavá a rád si ji o5 šlehnu i přesto, že budu vědět, kterak vše dopadne... Díky ČT! ()

cross

Skoro až do nebes vynášený závěrečný díl série byl pro mě jako mokrým hadrem přes hubu... Vtip se nám vytratil úplně, ale téma na psychologické drama nestačilo ani náhodou. Primárně - o hlavním hrdinovi nevíme vůbec nic, ale je nám naznačeno, že je rád sám. O to víc je pak nepochopitelné, že má zájem se ujmout dvou pochybných existencí. Obsazení synka a fašounského tatínka je úplně mimo mísu a scénárista i režisér zbytečně tlačí na pilu aby z příběhu udělali něco víc než jen zcela neuvěřitelnou a naprosto nepravděpodobnou frašku. Bohužel, pro mne při velkém očekávání o to větší zklamání... ()

0kozel

Bylo to fajn, parádní atmosféra. Teda aspoň do doby než se objevila Šoposká s děckem (tím nechci říct, že by se na ni špatně koukalo). Těšil jsem se jak spolu budou fungovat ty dva rozdílní exoti, ale po té, co se k nim přidaly další dvě postavy se začal film stáčet jiným směrem. To je jedna hvězda dolů, druhá je za absurdní závěr. Jinak se mi dost líbilo to prostředí, kde se film odehrával. ()

Marze

Stylizace je taková baladická. Nálada Londonovská. Filmová řemesla jako v celé serii vynikajicí. Mlčenlivý samotář Vetchého má svůj nezvyklý životní styl. Toulá se po lesích, přespává tajně v cizích chatách, kde uzme nejvýše pár sušenek či sáček rýže a vždy po sobě vše uklidí. Náhod jak se postavy setkaly je nějak moc. Navíc všichni jsou ztracenci. Je tu také problematický morální motiv o co je vlastně Vetchého postava „hodnější“ než ostatní když překračuje platný zákon. Vetchého postava si drží od všech citový odstup a chudáka mile bere za srdce když jeho svěřenci porušují jeho zákony. Finále je westernově laděné. Vidíme, že takovýto typ si nemá pouštět k tělu jiná, zranitelná stvoření, která rozleptají jeho ulitu. ()

• Železniční zastávka Skalsko na Mladoboleslavsku, kde všichni čekají na vlak, je už mnoho let zrušena. Jednalo se o jednokolejnou neelektrifikovanou regionální trať. Jen příležitostně sem zajíždějí historické drezíny či vozidla. (sator)
  • Přestože je Ondřej Vetchý známý svou fyzickou kondicí, režisér při pádu z lávky do ledové vody raději zvolil kaskadéra. (sator)