Po rodinné oslavě, kterou uspořádala báječně, jak je jejím zvykem – alespoň na jejím facebookovém profilu to tak působí - se ráno Dana (Tereza Brodská) probudí s podivnými fleky okolo očí. Sama by to zas tak moc neřešila, jenže všichni okolo to řeší dost. Lékařské testy jsou negativní, doktoři si nevědí rady. Dana přichází o práci, protože s ekzémem nemůže za přepážku banky, kde dosud pracovala a kde má hypotéku na vlastní dům. Zoufalá skončí u podivné psychoterapeutky (Jitka Schneiderová), která ji donutí podívat se na sebe i svět okolo pořádně, položit svým blízkým důležité otázky a taky pojmenovat, čeho se ona sama ve skutečnosti bojí. (Česká televize)

kymla

Po dlouhé době příběh, na který se dá koukat. Pár chyb bych asi našla, ale hlavní message pro mě bylo to, že vám nikdo nedá návod na to, jak žít svůj život. A také to že ať už je důvod pro změnu cokoliv, donutí vás to jednat. Terezka si jede svůj herecký koncert od začátku do konce. Já mám prostě ráda snímky z normálního života, reálné problémy. ()

Tamdydam

Jasně, že to není film pro každého. Jako ostatně jakýkoliv jiný film. Ale já ze své osobní zkušenosti velmi dobře vím, o čem ten film je a musím říct, že je natočený a zahraný výtečně. Jde se tady do hloubky. Problémy se odkrývají vrstva po vrstvě, až se nakonec odhalí ve své "kráse" úplně vše. O žádné prázdné citové vydírání zde nejde a navíc si myslím, že pro spoustu jedinců nebo celých rodin může jít o nemilosrdně nastavené zrcadlo, které třeba povede i k zamyšlení ()

Marze

Pro Terezu Brodskou je to velmi vydařený návrat. Problém z psychosomatickou vyrážkou se stane impulsem pro výbuchy paniky, sebelitování, hysterických výbuchů. Brodská se záměrně stává odpudivou. K tomu dusná atmosféra ze strachu ze stárnutí. Je to tedy velmi ženské téma, ale mě se to líbilo. Závěrečné moudro, že peníze nejsou všechno mě trochu zklamalo. ()

marhoul

Obecně mám problém s ukňouranýma, umňoukanýma ženskýma. Se solidními předsudky takový projev vnímám jako známku lability, Tereze Brodské jsem proto nikdy na chuť nepřišla. Až tady! U tohoto televizního filmu z dílny Alice Nellis jsem se výtečně pobavila, zajímalo mě to, líbilo se mi to, dávalo to smysl, mělo to vysokou sdělovací hodnotu, navíc to byla taková ta sranda "smích přes slzičky", přestože jsem se v tom naštěstí nenašla. Zatím. :) Brodská nikdy nebyla lepší, (ale je fakt, že její práci nesleduji, nevyhledávám, toto bylo zhlédnuto po haluzi), každopádně v roli stárnoucí, smutné, přepečlivé manželky a maminky, která se jednoho dne probudí s fleky pod očima a začnou se dít věci, byla skvělá. Ráda pochválím. ()

subic

Alice napsala velmi hezký scénář. Oproti předchozímu dílu jsem postrádal nějaký poutavý song, který bych si broukal ještě další den nebo dva. Obsazení je v pohodě hlavně kámoška Lucie Žáčková, slabá je tu vlastně jen Tereza, ona zase tak dobrá hérečka není a moc jsem jí to nevěřil, ona mě prostě nezaujme. Ale jinak na televizi slušné. Tam je totiž to podstatné, co se dá dovědět i na nějakém motivačním školení u dobrého lektora, že když mě něco štve nebo se něčeho bojím, že si to mám napsat, prostě dát tomu nějakou formu a pak to začít postupně řešit. ()

• Otec (Vasil Fridrich) dostal k výročí tričko s nápisem: „Too Young to Be Old“ („Příliš mladý na to, aby byl starý“). (sator)