Dobrý doktor

• Česko Dobrý doktor (viac)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

Recenzie používateľa Ryuuhei k tomuto seriálu (6)

Season 1 (2017) (S01)

Konečně jsem měl tu možnost vidět celou sérii, byť trochu na přeskáčku. I když se můj názor od prvního dojmu trochu změnil - některé epizody byly průměrnější a pořádně nikam neposouvaly příběhy hlavních postav - pořád mě seriál bavil. Už jenom představením autistického hrdiny, který se musí vypořádat hlavně se svou neznalostí sociálních interakcí, jež se znatelně postupem času zlepšuje. Obecně jsem si hlavního hrdinu oblíbil, jeho herec (jehož znám výhradně z mnohem dřívějšího Karlíka a továrny na čokoládu) ho hraje tak perfektně, že jsem mu tu roli naprosto sežral. Příjemný seriál z doktorského prostředí chirurgie, jehož jsem zařadil do každodenního večerního programu. ()

Vůně spáleného jídla (2017) (S01E01)

Aneb když vás pomalu rozbrečí už první epizoda. Tedy... jasně, mě určitě ne, my drsní, neochvějní chlapi přece nebrečíme! Tedy... zapomněl jsem, jsem asi tak chlap jako čínský bůh srandy. To je jedno... Kdysi jsem koukl na závěr první série, který si mě naprosto získal, ale bohužel jsem neměl možnost zhlédnout ani další, ale ani předešlé díly. Tento emocionální úvod na mě zafungoval úplně stejně a hned mám v žánru po Housovi nového seriálového favorita! ()

Víc (2018) (S01E18)

Nemůžu hodnotit na základě celé série, paradoxně jsem se ze zvědavosti podíval na poslední 3 díly a tedy, musím konstatovat, že na mě tento seriál zapůsobil! Jen za ty tři díly jsem si dokázal oblíbit nejen hlavního autistického hrdinu, ale i ostatní důležité postavy a dokonce pochválit i nápady na jednotlivé případy a jejich řešení. Vše podkresleno zajímavou, klidnou atmosférou a vynikající hudbou. Snad se mi podaří vidět sérii celou, případně navážu až druhou. Původně jsem nečekal, že něco předčí Dr. House, ale zde se stejný tvůrce rozhodně nezapře. ()

Season 2 (2018) (S02)

Druhá série začala naprosto výtečně - prvních asi 6 dílů jsem sledoval se zatajeným dechem a bral je jako velký pokrok oproti rozjezdové první. Bohužel časem další epizody sklouzávaly skoro až do průměru, neustále opakovaly to samé dokola (skoro v každém díle nějaký druh tumoru) a i na poli postav šlo o jeden velký kolotoč (protivný Glassman jednal jednou tak, jindy onak). Celkem mě potěšilo zajímavé vyvrcholení, které v jednu chvíli působilo až skoro definitivním dojmem. Vesměs spokojenost, seriál mě stále baví a jsem zvědavý, co přinese třetí série. ()

Season 3 (2019) (S03)

Od jedničky a dvojky vskutku menší úpadek. Slabých dílů byla spousta a těch pár lepších nestačilo k tomu, abych hodnotil lépe, než jako nadprůměr. Líbil se mi vývoj Shaunovy osobnosti, či že se děj hodně soustředil na Claire, jíž považuju za jednu z nejzajímavějších a nejcharismatičtějších postav. Co mi naopak začalo hodně vadit, jak se koncept neustále plácal v tom samém - největší podíl na diagnózách měly tumory, u každé operace nastala ihned po krátké debatě komplikace a to samé se dělo i na pokojích pacientů. V podstatě vím, co od většiny scén čekat. Nad vodou to spíš než zajímavé případy drží spíš románky mezi postavami, ale to už bychom tu měli pomalu druhou Ordinaci v růžové zahradě, takže odklon od titulního žánru. Seriál mě nicméně stále baví a těším se, co bude dál. Jen ne tolik, co na začátku. ()

V první linii: 1. část (2020) (S04E01)

Čeká nás už třetí rok s tou srajdou zvanou covid a nechápu tedy ten trend ji cpát i do seriálů. Že se objevila třeba v Ulici, to bych ještě tak nějak překousl, ale mít na krku hned dvě epizody takového velkého seriálu? Jo, jistě, možná dobře podtrhává reálie spojené s tím, jak covid lidé prožívají, jak jsou vytížené nemocnice a že smrt čeká všude. Ale... ne, vážně nemám potřebu se tím zatěžovat i v něčem, co mě jinak baví a u čeho se chci leda odreagovat, než naopak do sebe pumpovat to, co dokáží každodenní večerní zprávy. Jsem z toho unavený. Kromě toho se mi ani nelíbí směr, jakým se seriál ubírá. Shaun je teď jakýsi podivný hybrid s**uální mašiny a rádoby autisty, Glassman je ještě větší bručoun než předtím a Claire se zase zjevně bude užírat kdovíjak dlouho jednou a tou samou věcí (ať si ty duchy už strčí do zadnice, to je tak nerealistický prvek až to bolí). Fakt nevím, co od tohohle čekat, ale jsem momentálně naštvaný. ()