Návrat oživlých mrtvol 2

• Česko Návrat živé smrti 2 (viac)

Pokračování kultovní zombie komedie začína převozem barelů s mrtvolami a plynem, které známe z prvního dílu, kdy se armádě podaří ztratit 3 barely. Dva se najdou, ale jeden se zatoulá do jednoho městečka, do stoky vedle hřbitova, kam se náhodou dostanou zvědaví kluci, kteří barel otevřou a zombie mánie může začít... (sheen)

folklorman

Pokračování značně nezáživné, táhlé a mdlé. Pakliže původní film balancoval mezi komedií a hororem, pak je tento čistá komedie zasazená do laciné horor-tvořící výpravy. I s komediálního hlediska ROLTD2 pokulhává a nějakých pár hlášek nemůže konkurovat svému předchůdci, jehož kvality od scénáře až po výpravu nastavily laťku o mnoho výš. Dokonce i masky a efekty působí značně gumovitě-uměle. Return of the living dead 2 budíš označen za nudu a zklamání. ()

Han22

Pokračování v podobném duchu jako první díl. Ukecané, rychlé a přemýšlející zombie, které křičí "mozky". V dětství to byl snad první zombie horor co jsem viděl a byl jsem z toho pořádně odvařenej, ale nostalgie tentokrát moc nefunguje. Na tu mi tu vadí příliš moc věcí - nulové gore, fungování zombie, uječené postavy a vůbec pitomý humor. Navíc v hlavní roli je nesnesitelné děcko, které má ještě svého zombie nepřítele - kluka co ho šikanoval. Samozřejmě jinak je to slušně akční, nadupaná zombie jízda s perfektní likvidací zombíků ve finále. ()

misstake

Bobby z Twin Peaks bojuje s armádou USA a armádou hláškujících zombií. Aneb dá se natočit zombie film pro celou rodinu? A aby to bylo zábavné? A aby se na to dalo dívat 30 let po natočení? Ano, dá. "Tvůj mozek strašně voní." ()

POciSEM

Tyhle mozky už lehce vyčpěly ale pusťte si to na chatě,hluboko v lesích a pak jděte pár kiláčků přes les pro cíga na nejbližší benzinu.Nedoporučuje se.S jedničkou to má společný tak maximálně Matthewse s Karenem ale i tak to patří k tomu nejlepšímu ze zombí 80's žánru.A samozřejmě Tarman je třešnička na dortu.Škoda že se zmůže jenom na tu jedinou nejděsivější scénu z celýho filmu.Škoda ()

TERRORDROME

Oproti nerozhodnej jednotke je toto jasná a čistá komédia. Masky zombíkov aj gore efekty sú jednoznačne smiešne, keď vyliezajú z hrobov robia jeden fór za druhým a dokonca je tu aj mŕtvolný Michael Jackson. Od začiatku do konca je to sled gagov čierneho humoru. Pozoruhodný sú dvaja vykrádači hrobov ktorých hrajú herci z jednotky ktorý tu prakticky do písmena kopírujú svoje role z prvého dielu. Áno, je to blbosť ale nenudil som sa ani chvíľu takže pre mňa je to jasné. ()

Paldiny

Druhý diel alebo skôr remake (?) o živej smrti je hlúpejšie, uletenejšie a uvrieskanejšie. Už dlho som si neprial, aby boli hlavné postavy do poslednej požrané už po pol hodine. Našťastie o tie tu až tak nejde a film sa dá prežiť výhradne ako guite pleasure. Len tak sa dá prekusnúť obľúbená sázka na detského hrdinu, ktorá necháva pri horore vždy na pochybách alebo hysterické záchvaty zúčastnených. A aj keď ide o „rodinne“ poňatý hohorík zopár nekorektností poteší (masaker v útulku). Masky sú stále na úrovni, humoru pribudlo (prebúdzanie na cintoríne), vtipných hlášok tiež a ani toho gore nebolo až tak málo ako sa píše. Škoda len, že pokračovanie viac vsádza na zábavu a na ostatné (príbeh, kritika ktorou zaujala jednotka) tak trochu kašle. P.S. Za cameo Michaela Jacksona musím siahnuť po slabšej tretej hviezde. ()

tenebrae86

Nečekal jsem ,že to bude taková pecka jako předchozí díl, takže jsem nebyl zase tak moc zklamaný. Tak trochu nepůvodní komedie, jejíž trik spočívá v tom, že kopíruje to, co fungovalo v originále. Občas se jí to daří, občas ne. Z prvních tří ROTLD je to jasně nejměkčí a nejméně vtipný díl. ()

rsimonyi

I druhý díl o zombiech, které ožívají díky vojenskému plynu se vcelku povedl. Už to není jen horor, ale objevují se zde i komediální prvky. Zábavný horor ve kterém jsou zombie už i děti. Příjemné pokračování ()

zdeny99

Skvělá parodie na Romerovu klasiku NOC OŽIVLÝCH MRTVOL. Do hororu to má daleko. Zombíci neděsí, spíš vyvolávají ironický úsměv. Jejich masky jsou zajímavé, některé propracované, jiné dost úsměvné, prostě klasické osmdesátkové. Především stylové je jejich zmrtvýchvstání na hřbitově a pak jejich masové zabití v elektrárně. [866. hodnocení, 75. komentář, 64%] ()

Aurus

7,5/10. Za mě jde o výborný pokračování které je podle mě i o trochu lepší než první díl. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

molcan2

Návrat živých mŕtvych II je prakticky to isté, čo prvý film, traja chlapci nájdu sud a rozhodnú sa ho premiešať bez toho, aby vedeli, čo je v ňom, a nakoniec vypustia plyn, ktorý spôsobí, že mŕtvi ožijú. Toto pokračovanie som ešte nevidel a môžem povedať, že ma dosť sklamalo, v prvom filme je komédia urobená prirodzeným spôsobom, tu je to veľmi nútené a vtipných scén je málo. Thom Matthews a James Karen sa v pokračovaní vracajú a hrajú nové postavy, vo filme sú ešte ďalšie postavy, ktoré sú dosť otravné. Film má niekoľko zábavných scén, mŕtvy vstávajúci na cintoríne za zvuku rockovej hudby je úžasný, dokonca je tu zombie ako odkaz na Michaela Jacksona kvôli piesni Thriller. Celkovo to nie je hrozný film, ale je to dosť veľké sklamanie. ()

MickeyStuma

Vojenský plyn po úniku z tajemných barelů oživující mrtvé se tímto dostává do druhého kola a v o něco zábavnějším balení. Chybou ale je, že opět nuceně. Dějová linka se v podstatě veze na stejné rovině, jen s jinými postavami a na jiném místě. S nějakými originálními prvky se tvůrci prostě nepárali. Snad jen ten začátek, tedy situace, za jakých okolností plyn ze sudu unikl. Film má tedy veškeré aspekty předchozího snímků s uceleným zájmem pobavit a to je asi tak vše. Vizuální osmdesátky jak vyšité, takže alespoň z nostalgického hlediska lze snímek v jistých ohledech stále ještě přijmout. ()

domirovec

Return of the Living Dead Part II je stejně úžasně ujetá zábava jako předešlý první díl. Přiznávám, je to trochu slabší než jednička, ale furt se jedná o dost solidní zombie šílenost, která stejně, a místy někdy ještě více než první díl funguje spíše jako komedie, než horor. To já však samozřejmě odpouštím a musím tvůrce pochválit za příjemné, částečné pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších zombíkáren vůbec. 4/5 ()

Denny

Velmi dobrý horror, dosahující kvalit prvního dílu.Opět oživlé mrtvoly a zajímavé na tom je, že mají zase hlad a chtějí lidské mozky. ()

helraiser

Spíše než horor se v tomto případě jedná o komedii což je trochu škoda. I když se jedná o docela zábavnou podívanou tak prvnímu dílu se to nemůže ani náhodou rovnat. Zombíci vypadaj docela dobře v tom by nebyl problém, ale mrtě to kazí parta lidí bránící se zombíkům. Tak hrozné přehrávání, opravdu až otřesné herecké výkony, nejhorší byl ovšem ten malej smrad toho měli sežrat hned na začátku a bylo by to o dost lepší. ()

Pekisan

Zda sa, ze podla hotnotenia sa mi jednotka pacila. A jasne vidim, ze dvojka sa snazi hrat na rovnkej vlne ale poraza ju syndrom pokracovania. Snazi sa to byt vtipne, ale nie. Snazi sa to byt cool, ale nie je. Nie je to nic viac ako pokracovanie. ()