Každý týždeň Max a Annie organizujú zábavný „herný“ večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili - riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry... alebo nie? Keď sa šesť súťažechtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať HRU, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. HRA nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi... (Continental film)

liskam

Velice povedená taškařice, která mě opravdu bavila. Jediné co tuto komedii sráží dolů je hodnocení zdejších uživatelů. Za mě jasných 80% ()

kingik

Skutečně Nočníková hra. Po tomhle stupidním a nevtipném výlevu imbecility a idiocie celkem lituji, že jsem strhal Hru s Douglasem, koncepčně podobný film. Max a Annie jsou mimořádně soutěživý manželský pár a podle toho vypadají jejich večery v kruhu přátel, kdy se pravidelně setkávají při předvádivém a teatrálním zápolení ve znalostech herců a filmů. Kdyby se setkávali odpoledne, nebyl by v tom rozdíl, jen název "Odpolední hra" by se zřejmě neujal. Ovšem Game Night také nemá tak úplně přesný překlad. Bratrská rivalita mezi Maxem a jeho bratrem je natolik vyšponovaná, že předčí jakýkoliv rámec běžného soutěžení. Maxův tak trochu tajemný bratr je náhle unesen, vypadá to, že tohle není jen pouhá hra. Parta nadšenců (tvořena třemi páry) se vydává unesenou oběť hledat do nočních ulic, a film počíná jet na své nekonečné vlně kolosální trapnosti. Ve své počáteční fázi je film ještě snesitelný a snaží se budit pocit sofistikovaných hrátek o čas a komediálního ducha. Náhle se však to celé překlopí do nesnesitelně uřvané jízdy, která nemá žádné vtipné momenty, přesněji řečeno nemá tyto momenty dobře převedené a zahrané. Výkony Jasona Batemana (producenta filmu) a Rachel McAdams jsou ryze amatérského ražení, přičemž je zklamáním, že film netáhnou oni, ale herci ve vedlejších rolích. Samozřejmě nejsou to žádné zajímavé role, jen je na ně lepší pohled, než na hlavní duo, které neustále zmiňuje slavné herce ve slavných filmech, přičemž je to to jediné, čím je film zábavný, pokud jde o dialogy. A pokud jde o akčnost, je na tom film nejlépe, když jde do bláznivých extrémů, jen je toho pomálu (viz scénka s psíkem potřísněným krví). Naprosto zoufalý je závěr s nasazením "pana Dextera", jo, to bolelo. Mě překvapilo, že herní koncept je málo (řemeslně) využit. Kde mělo nastoupit napětí, řeší vehementně jiný angažovaný pár milostnou a zcela absurdní avantýru s celebritou z minulosti. Pro děj to bylo zcela neužitečné. Pokud si myslíte, že vás film převeze, přechytračí, tak pokud vám k ošálení stačí jeden policejní zoufalec, tak máte vystaráno. Z filmu se dá zapamatovat pár scén, v nichž krouží dovedně kamera kolem aktérů (viz scéna honičky s ukradeným vzácným vejcem). Ovšem daleko horší je, že si budu pamatovat Rachel McAdams, jak tím nejhorším přehrávaným způsobem předvádí památnou scénu z Pulp Fiction. Režijní duo Daley a Goldstein by se mělo rozpojit. Gagy jim nejdou, to, co jim připadá legrační a vtipné, já shledávám mizérií. A tenhle film je komplet mizérie bez nápadu. Pardon, koncept byl zcizen, jen velmi natahovaně nudně i dysfunkčně recyklován. 4/10 ()

Anderton

Game night je síce prekvapivo zábavný film so zopár luxusnými fórikmi, len osobne ma ešte viac mrzí, keď sa vymyslí námet s potenciálom a ten je potom prispôsobovaný čo najširšiemu publiku, tak, aby bol každý aspoň trochu spokojný. Čo som cítil najmä vtedy, keď sa diváci smiali na miestach, ktoré mi pripadali pomerne trápne a naopak. Všetci herci majú komediálny talent, najmä Jesse Plemons príjemne prekvapil, keďže som ho ešte v ten samý deň videl v úplne odlišnej úlohe v The Post. ()

Frajer42

Příjemná komedie na jedno prolechtání bránice. Hezky napsané a solidně zahrané. Je trošku s podivem, že mě ústřední duo bavilo z celého filmu nejméně. Mnohem lépe vynikaly všechny vedlejší postavy, které byly opravdu skvěle vybrané. Pošahaný soused byla zcela jistě nejúžasnější postava. Takže až budete mít někdy chuť spustit v mozku úsporný režim a vydechnout u příjemné bláznivé komedie, tak tímto filmem určitě nesáhnete vedle, za to se zaručuji. Navíc je navzdory očekávání poměrně originální, což je u podobných filmů vždy obrovským plus. Lepší tři kousky. ()

Dzeyna

No pardon, ale tohle je naprosto skvělá komedie! Nic tak skvělého jsem nečekala. Vždycky, když už jsem si myslela, že je to real, byla to hra a naopak. Vážně super. ()

Kudly4

Ale jó ... nakonec celkem milé překvapení. Čekal jsem něco nudnýho, ale má to svižný tempo už od začátku. Několikrát jsem se zasmál, nejvíc asi u scény s prostřelenou rukou :o) Doporučuji při nudném sobotním večeru. ()

Kothy

Film plný ujetých věcí, přesně tak to na mě působilo. To, co začne jako nevinná přátelská hra se nakonec zvrhne v boj o život. Kde končí hra začíná skutečné nebezpečí? Mladý pár pořádá každý týden s přáteli herní večer. Jednou se k nim přidá bratr manžela s tím, že uspořádá večer, na jaký nezapomenou. Pak se už jen dostáváme od jedné šílené situace ke druhé a nevíme, kdy to skončí, ani co je pravé a co ne. Je tam pár dost komických postav a momentů. Například postava divného policejního souseda v podání Jesseho Plemonse. Michael C. Hall má na konci docela dobrou roli. A Rachel McAdams je kouzelná jako vždy. Taky byste si zahráli s nimi? "Jsem jako Liam Neeson!" :D ()

Mia...

Tak jo, nevím, co jiného napsat, než že to fakt byla sračka. Ale já se prostě královsky bavila a pobavila. Za mě dost originální zápletka, takže si cením, že to nebylo na jedno brdo, jako každý jiný film. Viděno v kině ()

predators

Po první hře jsem si říkal "what da fok" no, ale postupem vývoje děje se to zlepšovalo, došlo i na kapsle s fejk krví, znesvěcení čokla i nějaká ta "nečekaná překvapení". Více info ve filmu... ()

silentname

Dobré komédie sú dnes už skutočne vzácnosťou. Myslím si, že každý občas natrafí na komédiu, pri ktorej sa trošku zasmeje a má pár dobrých momentiek, no žeby som sa rehotal počas celej doby a nenašiel by som moment, ktorý by ma otrávil, tak to sa stáva málokedy. A presne takto by som ohodnotil "Game Night". Film, ktorý je skutočne svieži, vtipný, energický, s dobrými postavami a skvelou atmosférou. Osobne to hodnotím zatiaľ ako jeden z najlepších filmov roku 2018 a jedno z najväčších tohtoročných prekvapení. Film som očakával a trailer vyzeral sľubne, ale pri komédiach človek nikdy nevie. A keď ich vidíte veľa slabých, tak nechcete dávať svoje očakávania až moc vysoko. Tento film ale funguje. Má skvelé scénky, na ktoré sa budem môcť pozerať znovu a znovu, má dobré a vtipné postavy, dobrú atmosféru a okrem toho to má aj príbeh, ktorý nie je úplne priehľadný a dočkáme sa aj pár prekvapení. A keď prídu, tak ma to skutočne baví. Možno tam nemuselo byť toľko filmových referencií, no na druhú stranu mám pocit, že aj tie dobre zapasovali a vedeli povedať to, čo chcel film adresovať. A hlavne ako som povedal vyššie, má srdce na správnom mieste a podáva nám príbeh, ktorý je príjemný, svieži a energický. A dá sa na tom náramne pobaviť. Ako celok je to pre mňa jeden z najlepších filmov, ktoré som mal možnosť tento mesiac vidieť a rozhodne film, ktorý by som odporúčal ísť si pozrieť do kina. Salvy smiechu budú zaručené a dobrá atmosféra takisto. Dokonca sa priznám, že pri sledovaní tohto filmu by som mal záujem si urobiť so svojimi priateľmi vlastnú "game night", aby sme sa zabavili, porozprávali a užili si to. Vyzerá to, že človek sa môže skutočne dobre v tomto smere zabaviť a užiť si čas s priateľmi. Takže to zvážim. Hodnotenie: A ()

eLeR

V podstate to šlape celý čas, niektoré hlášky výborné, vedľajšie postavy ma bavili ďaleko viac ako ústredná dvojka ... minimálne policajt a blonďák - inteligent. Muzika skvelá, Cliff ma zaujal už v Neon Demon a toto tu je podobný prípad. 3,5* ()

Happens

Jedna z těch opravdu lepších komedií. Hodněkrát jsem se zasmál z plných plic. Do toho neotřepaná zápletka na styl Hry, ale tak trhle uchopená, že tu snad jen chyběl Will Farrell k dokonalosti. Očekávejte napětí s místy protrženou bránicí a nečekanými zvraty. ()

SeBig odpad!

Co na tyhle předražený, smysl nedavajici šlichtě bylo jako vtipnyho? Tomuhle bych se nezasmal ani kdybych si z okapu udělal bong a celej ho vysal. ()

Arsenal83

Dosť som sa na film tešil, ale nezaujal ma tak, ako som čakal. Vtipné vsuvky a Bateman sú super, mnoho scénok naozaj vydarených. Humor nie je lacný ani primitívny, takže o zábavu je dosť dobre postarané. Thrillerova zložka je trochu pritiahnutá za vlasy, zvratov až príliš veľa, že nakoniec divák príde na to sám, ako tá hra celá dopadne. Rachel McAdams pre niekoho „k sežrání“, pre mňa dosť nevhodne obsadená. Takže celkovo komédia výborná, ako thriller to už je slabšie. ()

Marze

Je to zábavná oddechovka a všechny části do sebe krásně zapadají. Ovšem sitcomový model s chvilkami bláznivých akcí a nadšení hrdinů pro společenské kvízy začne unavovat. ()

Chrustyn

Další promarněný potenciál. Je občas opravdu škoda, když už někdo vymyslí takovou zápletku, ze které by se dala vydolovat celá řada vtipných a zábavných scén a vznikne z toho tak zoufale nevtipný a nudný film. Po celou dobu jsem byl překvapen, jak tvůrci každou slušně rozjetou scénu pokazí a nevyrazí z ní víc než malinký vtípek, nebo něco ohromně trapného. Chemie mezi herci je absolutně nefunkční a kdykoliv to vypadá, že někdo řekne něco vtipného, nebo přijde konečně nějaká vtipná situace, nic takového nepřijde. Po celou dobu jsem zaznamenal asi tak 3 scény u kterých jsem se ušklíbl a jednu zajímavě natočenou scénu (házená se vzácným vejcem, natočená tak aby působila jedním záběrem a celkově velice dobrá práce s kamerou). Je to opravdu škoda, protože "Noční hra" mohla být přesně tím typem filmu jako "Millerovi na tripu" nebo "Pařba ve Vegas", ale film troskotá od režie přes scénář a bohužel až po herce, kteří se možná při natáčení bavili, ale do filmu se to nedostalo. P.S. předchozí režijní počin dua Daley a Golfstein bylo pokračování Rodinné dovolené, což vysvětluje "kvalitu" Noční hry. ()

marhoul

Zábava! :-) Inteligentní dialogy, vkusný humor, sympatické obsazení, svižné tempo, Rachel mě bavila ve všech záběrech. Povedený film. Více takových! ()

Oktavianus

Mohlo to být zajímavé, kdyby tam nebyly tři faktory, které potenciál solidní komedie pohřbily: nefunkčnost vztahů mezi postavami, přeplácaná zápletka, velmi trapné momenty. Co se nefunkčních vztahů mezi postavami týče, je problém v ústřední dvojici. Opominu subjektiní fakt, že ani jednoho z dvojice Bateman-McAdamsová nemám rád. Horší je, že spolu nefungují jako pár. Kdyby hráli sourozence, neřeknu ani popel. Ale velká láska? A kde? A podobně problematický to je v jejich vztahu ke kamarádům. Skoro to působí jako castingový fail ve stylu "naženeme do studia prvních pár herců, co potkáme na ulici, a nějak bude". Nebylo. Zápletka je velmi přeplácaná (schválně neříkám "překombinovaná", to má i pozitivní konotace), snaha přijít každou chvíli s nějakým twistem vede k tomu, že si některé scény začnou odporovat. Především v mafiánské části. Tohle se těžko rozepisuje bez spoilerů - no, však uvidíte. A trapno? To je všude. Honička v mafiánském domě jako kdyby byla vystřižená z animáku. Tam bych ji bral. Ale tady a takhle??? V kině někteří lidé po ní s vrtěním hlavy odcházeli. A další, doktorka, která se zajímá o hrdinova bratra, amatérská operace a podobně. A kdybych měl vypisovat nelogičnosti, byli bychom tu ještě zítra. Omezím se na nejkřiklavější - přece není možné se dostat do mafiánského sídla stejně snadno jako do lunaparku. Ani v bláznivé komedii ne. Přece by se páry prohledávající pokoje v domě plném nájemných zabijáků nehádali o osobních problémech, když je tlačí čas. Jak sakra mohla postava McAdamsové reagovat na Batemanovu hlášku, když ve chvíli, kdy ji jeho postava vyslovila, byla úplně jinde?? A tak dál. Bolí mě to, že musím Noční hru takto hanět, protože měla skvělý potenciál... Nelze ale jinak. ()

Flego

Zábavná jazda, keď sa vymyslená hra zmení na skutočnú... Skvelí herci sa bavia niekedy viac ako diváci, rozhodne sa však nikto nenudí. ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo