Přestože do pokračování filmu Mimic nevkládali fanoušci po odchodu režiséra Guillerma del Torra velké naděje, výsledek předčil všechna očekávání a je ještě napínavější a zábavnější. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Příběh nemá nic moc co zásadního nabídnout, i když se jedná o rozvíjení mytologie v rámci „Mimic“ světa. Vzhledem k tomu, že tvorové chtějí zaútočit na člověka, je jejich počínání poměrně omezené a vy máte pocit, že tohle není nic moc velkého, i když film něco takového naznačuje. Zabíjení je malé, odehrává se na malém prostoru a nepřenáší se na vás pořádně atmosféra něčeho skutečně děsivého. Možná jen trochu hnusného. ()

gumli

Asi na rovnakej úrovni ako jeho predchodca.Nie moc záživný horror.Zápletka je hrozne nudná,slabé herecké výkony.Za rozpočet 10 miliónov dolárov sa dá urobiť oveľa lepší film,tie peniaze tam vôbec nevidno.A šváboch už mám po krk.O zmutovanom hmyze si treba radšej pozrieť filmy od Cronenberga,ten je majster na takéto filmy. ()

honajz2

Nejlepší na tom asi je to, že to místy vypadá jako komedie. A hlavně v tom závěrečném "rande", které mě sice postupem času napadlo, ale že k němu opravdu dojde jsem fakt nečekal. Ještě víc by mě dostalo, kdyby s tím broučím člověkem i skončila, ale k tomu bohužel nedošlo. Jinak je to dost klišovité, mdlé, nudné a málokterá scéna tu má nějakou atmosféru nebo napětí. Navíc i ty postavy nejsou zrovna zajímavé, ústřední hrdinka je spíš jak z komedie a do toho tu ještě pobíhá nepochopené děcko a študák, co byl chvíli v lochu a teď se snaží hlavní hrdinku sbalit. Napětí i klaustrofobní atmosféra z prostorů podzemních kanálů je nadobro fuč. Vyložená katastrofa to sice taky není, jednou se na to podívat dá, ale kdyby tohle pokračování nikdy nevzniklo, vůbec nic by se nestalo... 2* ()

Wormboy odpad!

Povodny Mimic mal akutaku atmosferu. Guillermo Del Toro z napadu o superrychlej mutacii a evolucnych skokoch hmyzu vytazil zrejme vsetko,co sa dalo a napodiv to nedopadlo nijak zle. Druhe pokracovanie je vsak presnym opakom prveho (ako napr.Americke psycho 2).Atmosfera nulova.Dialogy stupidne.Postavy sablonovite.Mutacie hmyzu vykonstruovane a z prstavycucane,no a niektore argumenty postav,ktore maju dej posuvat dalej na absolutne zaplakanie.Scena,kde hlavna hrdinka nacapena na stene hovori,ze hmyz ide za nou,ze citi zensky pach,nasledne si vyzlecie oblecenie a da si muzsku koselu (pricom nohy ma nahe) je genialnym prikladom autorskej neskonalej stupidity,ktorym zasady odovzdavania pachov a odorologia ako taka vravi tolko,ako mne astrofyzika. No a koniec,kde zmutovany hmyz klope na dvere a prichadza s kvetmi je tym pravym hovnom na odpade.Proste lahodka. ()

Juto

Del Toro natočil výborný film a nadviazať na jeho dielo bolo ťažké, a režisér sa aj snažil ale moc mu to nevyšlo. 3/10 ()

SeanLSD

Joel Soisson vôbec nie je taký babrák, za akého ho tu mnohí označujú. Na jeho filmoch sa vždy dobre zabavím, majú skvelé postavy a mimoriadne zaujímavý nápad nie je vôbec výnimkou. Práve som sa o tom za jediný víkend viac krát presvedčil a nejaké vyslovené sklamanie alebo čo sa nedostavilo ani raz. MIMIC 2 nech je príkladom a zvážme to o to viac, že tu na tej istej rovine a téme porovnávame režisérov ako G. del Toro a J. de Segoznac... Hmmm, ešte stále nedochádza ? ()

Raven0

Jednička se mi líbila, a moc... I když jsem byl jedním z mála. Dvojka dopadla jak jsem očekával. Prostě jen laciná kopie prvního dílu, která zaostává snad ve všech směrech. V tricích, hercích, příbehu a ani není tak vtipná. Co je ale příjemné, je stopáž. Něco málo přes hodinu :-) ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mimic" (podle knižní předlohy D. Wollheima) a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Bohužel se tvůrcům Mimic 2 nepodařilo navázat na skvostného předchůdce. Snaha sice na filmu vidět je, ale to je tak všechno. Hlavní úloha je svěřena asi té nejnudnější postavě z předchozího dílu a celek vůbec na diváka nepůsobí tak jako v Mimic 1. Celkový dojem napravuje závěr, ale přes průměr již tento horor nepřetáhl. ()

iXtr3m3

Veľmi slabé tri hviezdy. Na Del Torovu jednotku to nemalo ani náhodou, ale na druhú stranu to stále malo nejaké tie svetlé stránky. ()

Heroine

Jedním slovem, nedůvěryhodné. Proč malí brouci vylézají z kufrů, proč se na hlavní hrdinku na každém kroku lepí chlapi, když není ani hezká, proč se fotí když jí některý z nich rozbrečí, proč hlavní "brouk" připomíná školníka a tak. Je tam dost dobrých nápadů, ale nevysvětlených divákovi, takže ve výsledku k ničemu. Lepší než první díl mi to rozhodně nepřijde. Nápad je stejný, jen obsazení o trochu horší. Jenom konec je docela překvapivý, čekala jsem těhotenství s hmyzím mutantem. ()

MickeyStuma

Volné pokračování příběhu o geneticky upraveném hmyzu určených k vyhubení švábů šířících nevyléčitelnou smrtící nemoc se veze na známé šabloně a byť to celkově není žádná pecka, k nejhorším také nepatří. Máme tu drama tří lidí prchajících před hmyzím monstrem v nějaké budově a to je v podstatě všechno. Na dnešní dobu už sice nic zvláštního, ale v rámci žánru to bohatě pro obyčejný videofilm stačí. Při pohledu na onoho ´hmyzáka´ se nedá nevzpomenout na slavný film ´Moucha´. Nakonec, kdo ví. Třeba něco jako inspirace posloužilo. A tak Dr. Susan Tyler z předchozího snímku vystřídala učitelka Remi Panos, která čelí nástrahám a útokům s malým chlapcem a puberťákem na slovo vzatým. Vlivem již značně provařené šablony předvídatelné, ale proč si to tím kazit. ()

Acrobat odpad!

Oficiálny text distribútora možno priradiť k trestnému činu Šírenia poplašnej správy. Zabudni na akúkoľvek serióznosť a snaž sa ukryť svoje myšlienky do najhlbších kútov tvojej mysle. Francúzsky šľachtic na poste režiséra opätovne dokazuje neschopnosť vypovedať, a predal nám svoju víziu tých spodných, ľahko pudových nezmyslených vecí a nápadov. Niet zábavy, kde chýba napätie, niet osudu, kde chýbajú postavy. Mimic 2 je zbytočnosť a otupenosť v jednom. (videné 25.11.2019, FIlmplus archív) ()

Likan7 odpad!

Jak se mi asi může líbit brakové pokračování nudného béčka? Bohužel se zázrak nestal a druhý Mimic je ještě horší než ten del Torrův. Všech pohledech ta nejhorší televizní práce. Kdyby si alespoň našli nějakou pěknou herečku to hlavní role, jenže ani to nezvládli. ()

Nix

No jo no, další pokračování, které skončilo na dně hnoje. Bohužel ani tady fanfáry neuslyšíme, tohle pokračování není úplně nejlepší a nemá to ani pověstnou atmosféru možná tak jen tu špínu, ale ve špatným. Ani herci nestojí za nic, jo tohle je opravdu chabý průměr. ()

zly.dvojce

SIlnější tři hvězdičky za dnešních příjemně strávených 90 minut na Filmboxu. Do kina bych na Mimic 2 nešel, ale můžu říci, že na video počin se jedná o velice kvalitní kousek i přes některé lehké nedomyšlenosti. Atmosféra je zajímavá a být film lépe příběhově strukturován a vypointován, neváhal bych nad čtyřmi hvězdičkami. ()