Príbeh sa odohráva v trýznivých dňoch, ktoré nasledovali po udalostiach 11. septembra 2001. Americká špeciálna jednotka na čele s kapitánom Mitchom Nelsonom (Chris Hemsworth) je prvá, ktorú vyslali do Afganistanu na veľmi nebezpečnú misiu. V drsných horách musia vyhľadať veliteľa Severnej Aliancie, generála Dostuma (Navid Negahban), a presvedčiť ho, aby sa k nim pripojil v nebezpečnom boji proti spoločnému nepriateľovi – Talibanu a jeho spojencom z Al-Káidy. Okrem prekonávania vzájomnej nedôvery a kultúrnych rozdielov musia Američania, zvyknutí na moderný spôsob boja, prijať prastarú stratégiu vojny na koňoch. Napriek tejto rozpačitej aliancii musia noví spojenci čeliť tvrdej prevahe neľútostného nepriateľa, ktorý neberie zajatcov. (TV JOJ)

fabregas1

Vůbec nevím co napsat. film se mi nějak dostal pod ruku, tak jsem to skouknul, ale už bych si ho nepustil. To americké vlastenectví už mě prostě nebere a klucí co si hrajou v Afghánistánu na kovboje (armáda USA umí všecko i jezdit na koni umí všichni vojáci) mě taky nebavili, autíčka by filmu slušela více. ()

Bogrant

Samoúčelný vojenský akčňák, ktorý nalákaľ plagátmi s koňmi, obsadením a poriadnou dĺžkou, až by si nejeden pomyslel, že z toho môže vzniknúť prvotriedna podívaná. A hľa, vyprahnutý, bezduchý, oničom zrežírovaný film, v ktorom sa sem-tam niekto odváži vykonať nejaký ten úder, ale po väčšine sa len nudne diskutuje a predlho chystá do akcie, ktorá je síce na konci dobrá, ale jednoducho to už vylepšiť omnoho nedokáže. Čistokrvné béčko. ()

chosan

Filmy podle skutečnosti nemám rád, ale tento je kupodivu dobrý, koukatelny a určitě jsem se nenudil. Doporučuji a dávám 75 %. ()

Konstantine

Není to špatné, ale Ch. Hemsworth zapomněl, že tady hraje člověka a ne boha hromu. Tolik techniky, kolik jí v tomto snímku utěrkáři ztratili, snad talibán ani nikdy neměl. ()

Stirl021

Přehnaně patetický, nudný film. Hlavní hrdina nesympatický skautíkovským přístupem. Pár pěkných záběrů na létající rakety to nespraví. Mimochodem, co je to za speciály, kterým musí velitel říkat, aby si zapnuli noční vidění. ()

Raptor.v

Mno tehle cele story okolo 11.9 neverim ani prd. Z filmu udelana kovbojka na konich 15000 talibancu pokosi 200+12 kovboju nakoni 😀. Spousta veci tam je nedotazena a celkove bych to nehodnotil moc pozitivně 3* si to asi ani nezaslouží. ()

Konev

Nemám rád filmy, kde hrdina střílí ve stoje proti mnohačetné přesile, kosí jednoho nepřítele za druhým a sám je nezraněn. To je hodně přitažené za vlasy a může to být i podle skutečné události.... ()

mdf

Další tuctový Rambo X,americké vlastenecké žvásty,raketomety a kovbojové na koních,to je asi ve zkratce,co mi utkvělo,pokud vůbec něco...... ()

ProchySBK

Thor se snaží do půlky filmu diváky přesvědčit, že na tu akci má. Nebyl sice nikdy v boji ale kecat hubou umí. Takže přesvědčuje šéfa v kanclu, že neni kancelářská myš, přesvědčuje plukovníka, že jeho tým je nejlepší, takže vlastně asi jo, oproti zkušenejm harcovníkum to teda zkusíme. A přesvědčuje i generála na koni, že sice nemá oči zabijáka ale až uvidí taliban tak to prostě dá. No je to borec, fakt Thor ()

HanaZ

No já to nízké hodnocení naopak ve zdejší komunitě chápu a sama dávám pět hvězd: Skutečná událost, ze které nečpí "jak tam dát jenom to, jak to tehdy říkal", ale komunikace plyne samozřejmě, včetně výroku (spoiler) stále žijícího Dostuma: "Když odejdete, budete zbabělci, když zůstanete, nepřátelé". "Tady neexistuje dobré rozhodnutí". Je to válečný film a na pozadí skutečného dobytí pevnosti Mazár-e Šaríf je krátká ukázka Talibanců zavádějící paštunské zvyky včetně zvyky. jejich zvěrstva jsou ale pro samostatný příběh. ()

KcarlosK

Nejlepší na filmu je afgánský generál, který nám pěkně vysvětlí, jak to v jeho zemi chodí. Jinak typická americká náborová agitka. Mohla to být klidně větší řežba. ()

raininface

Trocha historie pro zdejší nevěřící Tomášky: Bitva o znovudobytí Mazár-e Šarífu byla nejdůležitější bitvou poslední fáze občanské války na podzim 2001. Generál Abdul Rashid Dostúm vyslal jako ve středověku 1000 jezdců proti těžkému dělostřelectvu Tálibánců – koně je donesli za perimetr dostřelu dřív, než Tálibánci čekali, takže se dali na útěk. Padlo 350 jezdců, ale Dostúm v bitvě za pomoci amerického letectva zvítězil. Důležitá byla i účast malé skupiny vojáků amerických speciálních jednotek. Ti byli přičleněni k velitelům Severní aliance a jejich hlavním úkolem bylo za pomoci laserových značkovačů označovat cíle pro letecké útoky. I když se jednalo jen o malou jednotku (12 vojáků), jejich vliv na dění na bojišti byl velký. ()

little.boy odpad!

Takú stupídnu blbosť snáď ani nemá zmysel komentovať. Pripadá mi to ako telenovela, kde sa osoby potrebujú porozprávať o ničom a pritom robia všakovaké patetické pózy, mysliac si, že tým niekoho zaujmú. To, že pritom nosia maskáče a zbrane ešte z telenovely nerobí vojnový film. ()

Gmisiycs

Tak veliký příběh, a zároveň tak veliký režisérský průser. Je to plné logických chyb až nesmyslů. Nebýt těch utracených peněz, je to čistý odpad. Díky nim byly záživné alespoň bombardovací scény. Dávám s odporem jednu hvězdu. Zcela ztracený čas. ()

Svidron

Možno tí 12 hrdinovia neboli naozaj až taký hrdinovia a celé to vybojovali z úkrytu a z bezpečnej vzdialenosti za pomoci bombardérov.... Kto vie? ()

m13l

... no hej, a ešte som videl aj ten o tom pyrotechnikovi a aj o tých štyroch čo stretnú kozu s pastierom, a bol aj taký o tých hrozných mukách v benghází a aj o dajakých hodinách, 23 myslím... a ešte aj nejaké iné som videl... len si už nespomeniem ako sa volali... a aj toto bude asi ten prípad za pár týždňov... ()