George právě pustili z vězení. Podaří se mu získat práci řidiče, vozí call girl od jednoho zákazníka ke druhému. Zpočátku se navzájem příliš nemusí, George se mezi smetánkou, kterou Simone svými službami obšťastňuje, necítí ve své kůži... George je drsňák s dobrým srdcem, zrovna propuštěný z vězení, kde si odpykal trest za svého gangsterského šéfa. Protože mu nevadí podřadná práce, souhlasí, že bude fungovat jako šofér luxusní call girl Simone. Zpočátku se navzájem příliš nemusí, později se však v Georgovi probudí ochranitelské pudy. Simone ho přesvědčí, aby jí pomohl najít jedinou přítelkyni, prostitutku Cathy. George dívku najde a k vlastnímu rozčarování zjistí, že Simone a Cathy jsou milenky... (oficiálny text distribútora)

deepend

Mona Lisa je taková britská odpověď na Scorseseho Taxikáře. Bob Hoskins ve své životní roli. Jo i po 23 letech je to furt pecka :-) ()

danecek24

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Bob Hoskins + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cathy Tyson, Nejlepší scénář - Neil Jordan ()

Juto

Drsný ale aj citlivý príbeh prepusteného kriminálnika ,ktorý sa zamiluje do prostitútky. Výborný výkon vo filme predvádza herec Bob Hoskins. Celý film pozdvihne jeho herecké umenie. 6/10 ()

majo25

Zvláštny vzťah šoféra prepusteného z basy a luxusnej prostitútky, ktorý nekončí happy endom, láska je totiž neopätovaná a využívajúca toho druhého. Začiatok síce pripomína skôr komédiu - hl. hrdina so svojou horlivou povahou to vie občas rozvášniť i prestreliť a vzťah nesie prvky klasickej šablóny o ľudoch, ktorí si cez vzájomnú neznášanlivosť k sebe nachádzajú cestu, aj keď občas cestu s tŕňmi a búrkami. Záver je taký divoký a mňa teda neuspokojil. Hoskins je zaujímavý herec, rozhodne vie potiahnuť aj vtedy, keď film tápa a že tých tápaní a hluchších miest je relatívne dosť. V zaujímavej roli nejednoznačného záporáka sa predstavuje aj Michael Caine, ktorému to sadlo nadmieru dobre. ()

Cushing

Možná jen za čtyři? Jo... Ale je to skrz naskrz anglické, syrové jak biftek udělaný "rare", a já to viděl v tom správném věku... Jordan byl tenkrát ve formě! ()

Autogram

Hoskinsovi sú tie večne naštvané a nervózne typy úplne ideálne. K luxusnej šľapke patrí luxusný šofér a v tomto filme je to presne naopak, keď ona musí poľudštiť jeho. Príbeh je inak slabší, logika má občas prestávku, taký lepší priemer. –––– Je to tak. Andělé jsou chlapi! ()

vitekpe

Neil Jordan umi tocit filmy velmi dobre koukatelne. Tentokrat mu ale hodne pomohl Bob Hoskins k tomu, aby clovek dal vic nez prumer... ()

Devadesát Dva

Zápletky jako tyhle mám rád, to, jak se pomalu rozjíždí, prohlubují a gradují. Bob Hoskins byl v tomhle případě geniální volba do hlavní role, fyzicky i mentálně, nedokážu si představit herce, který by to odehrál lépe. Žral jsem ho, v závěru víc a víc. Jen škoda, že ten konec neutnuli v té negativní gradaci (George kráčící po pláži) a museli nastolit ten klišé optimistickej finální závěr. To v mých očích film v závěru poněkud pohřbilo. ()

Hanys_

Řidič slečny Simone. Skrytá Jordanova perla (tak nějak ho svět "bere" až od Crying Game), která dokáže loudit úsměvy, rozesmutnit a na závěr šokovat. Nerad používám to slovní spojení, ale "na tu dobu" fakt odvážné. Ve všech směrech. ()

ink flo

Takovej dost bodyguardí děj, akorát místo Kostnera máte Bob Hoskinse v hawai košili a kožené bundě a místo Houston mladou prostitutku. Jsou tam různý vtipný detaily, jako třeba kámoš hlavního hrdiny, kterej se snaží uživit divnýma nápadama alá prodej fosforeskujících Ježíšů. Hoskinsova kombinace choleričnosti a roztomilosti je neodolatelná a Michael Caine je hodně nechutnej záporák. ()

pestak

Film Mona Lisa je příběhem nepříliš významného zločince George který strávil 7 let ve vězení a nyní po propuštění,stojí nad troskami svého života. Jeho bývalá žena ho vyhodila a jeho dcera se k němu už nechce znát. Gangster kvůli němuž George skončil ve vězení,mu nabízí nezajímavou práci. Má vozit prostitutku Simone na její pracovní schůzky. Oba se nejprve nemají rádi ale nakonec k sobě najdou cestu a George pomáhá Simone při hledání její přítelkyně,závislé na drogách. Režisér dobře zachytil ponurou atmosféru Londýna s nočními kluby šlapkami a bezohlednými pasáky. ()

subic

Hodinu a 3/4 jsem hledal důvod, proč bych to měl někdy za x let vidět znovu. Nenašel jsem ho. Není to špatný příběh, potenciál by tam i byl, ale je to celé dosti mdlé. Snad jen na slizkého mafiána, co tu v pár okamžicích hraje Michael Caine. ()