Ježiš Kristus superstar

• Česko Jesus Christ Superstar (viac)

Filmový prepis slávnej broadwayskej rockovej opery Andrew Lloyda Webera a Tima Ricea nakrútený roku 1973. Skupina mladých ľudí prichádza do palestínskej púšte a rekonštruuje posledných šesť dní zo života Ježiša Nazaretského. (RTVS)

Filmárik

Veľmi milé prekvapenie! Naozaj som nečakal taký skvelý zážitok obzvlášť keď nie som musical fan.Skvelé herecké/spevácke výkony,perfektná hudba aj pesničky, len tie moderné prvky (tanky,samopal,autobus) mi trošku vadili ale inak je práve tým JCS výnimočný. ()

Jeand´Boa

Legenda...legendární muzikál sám o sobě a legendární hippies zpracování, které člověka zkrátka dostane...výběr prostředí, kostýmů a zkráceně celkové myšlenky a přístupu k dané tématice, to prostě jednoho musí uchopit... ()

P. J. D.

Takovýhle věci se dneska už nedělají. Jo, kde jsou ty snímky jako Tommy, Jesus Christ Superstar aspol. Je to škoda, ale dneska má člověk spíše tuctovou produkci, než skutečnou kvalitu. Troufnu si říci, že tohle budou lidi pamatovat i za deset, dvacet let. Alespoň ti, co se o tyhle věci zajímají, protože tohle má své čestné místo na výsluní mezi muzikály. Pět z pěti. ()

hrudka

Zaujalo mě pojetí barevně rasových Ježíšových příznivců. Nejvíc pak psychologicky propracovaný černošský Jidáš, který pro mě byl lepší než Ježíš. Představitel Ježíše Krista mi přišel poněkud necharismatický. Některé jeho hlasové výšky mi přišly trochu na nervy a nepřijatelné k uchu. | Některé tehdejší popkulturní znaky na mě dnes působí poněkud na hraně snesitelnosti a vážnosti. Beru, že mezi sebou mluvili současným jazykem. Přišlo mi sympatické a takové podtextové, že měli na sobě běžné oblečení, třeba záběr po ukřižování, když jeden nastupuje zpátky do autobusu a na tričku má reklamu na americký nápoj. Vlastně je dobře, že ty znaky západní kultury Ježíš rozfláká, ačkoli nevím, jestli by něčeho takového byl schopen ve skutečnosti. | Uchopení Heroda je pro mě problematické. Na mě působil jako úchyl. Přiznám se, že ač jsem věřící, některé souvislosti mi unikaly, takže jsem občas fakt netušil, o koho zrovna jde a jakou situaci právě inscenují. Takže jsem vážně netušil, že má jít o Heroda - on fakt nějak Ježíšovu vinu řešil? | Moc jsem nepochopil, jakou roli tam mají, mají-li nějakou, ty letadla a tanky. A krčím rameny nad samopaly. Budiž. | Nevím, jak moc to bylo bráno vážně, ale uchopit lid kolem Ježíše jako hipíky, no nevím. Asi na to něco bude. | Po hudební stránce nemám problém, přestože ne vždycky jsem dokázal udržet pozornost a ne vždycky jsem byl z každé písně unešen. Zjistil jsem, že některé písně jsem znal už dřív. Třeba tu z poslední večeře na zahradě znám v češtině přetextovanou a vlastně mě to potěšilo. Víc takových radostných a popově podaných písní, klidně během samotných bohoslužeb. | Líbilo se mi jejich uchopení Jidášovy rozervané duše nebo chvíle přibitého Ježíše na kříži, hudebně vlastně podobné jako správně nesourodí Plastic People of the Universe. Možná nakonec škodila ta vážná hudba, ale budiž. ()

Bobšule

O historii muzikálu, který byl předlohou filmové verze se toho napsala spousta. Já jsem si musela na model "parta mladých lidí jede na posvátná biblická místa přehrát oněch sedm posledních dnů Ježíšova života" nějakou dobu zvykat. Některé prvky jsem zcela nevstřebala dodnes (tanky, stíhačky apod.). Nicméně neuvěřitelně dobře napsané libreto podtržené fenomenální hudbou jsou alespoň pro mne osobně důkazem, že Ježíšův příběh je natolik výjimečný, že stojí za to jej znovu a znovu vyprávět, a to bez závislosti na tom, jakého je, nebo není, člověk vyznání. ()

Melvej odpad!

Vidět muzikál v divadle je super, ale tahleta pseudoblbost, co si na to hraje, naplácá tam tanky a stíhačky a další hovadiny, propaguje pacifismus a svym způsobem i hippeace, tak to opravdu, opravdu ne. ()

PedroPo

Jak moc tenhle muzikál miluju, tohle hippie zpracování a spíš plechový než pořádně hutný zvuk (no jo, jsem zmlsaný orchestrací Oty Baláže z Prahy) mi k JCHS nesedí. Song Krále Heroda je úžasný, jinak z těch obrazově zaznamenaných verzí preferuji tu z roku 2000. ()

Lettanea

420 praise him. Cez prvotne šialený výzor ponúka obrovskú hĺbku. Klobúk dolu. Judáša úplne chápem, na jeho mieste by som síce nevolil zradu ale odchod, jeho reakcia však dáva zmysel. Pohľad "z druhej strany" je fascinujúci, nikdy nikto Judášove dôvody neriešil. Po "Everything´s allright" som dokonca Ježiša znenávidel, bolo by zaujímavé vidieť, ako by ho ľudia brali, keby nebol mučedníkom. ()

neo93

Filmové zpracování věhlasného muzikálu, vypovídající o posledních dnech Ježíše Krista. Na začátku snímku mě chvilku trvalo, než jsem se více ponořil do tohoto netradičního hippies pojetí, kdy hnacím motorem jsou dané postavy a jejich hudební vystoupení. Je docela podstatné se zaměřit právě na protagonisty příběhu a jednotlivé písně, které zpívají, jelikož samotný film na to klade velký důraz. Dost mě překvapilo, že naopak výprava a kostýmy postav jsou realizovány velmi jednoduchým, prostým až laciným dojmem, Je ale jasné, že to byl záměr autorů. Když si člověk navykne na tempo a intenzitu písní, film celkem plyne a zobrazuje zásadní momenty Ježíšova života, od vjezdu do Jeruzaléma, přes vyhnání obchodníků z chrámu až po poslední večeři, umučení a ukřižování. Na to, že muzikál není můj nejoblíbenější žánr, se mi Jesus Christ Superstar líbil a stojí minimálně za zhlédnutí. ()

Lokran

po hudební stránce skvělé, po stránce nápadové taky, po stránce herecké (hlavní představitel, hrál jako "ukřižovaný" už od začátku) docela slabé. když tak o tom nakonec přemýšlím, u mě to vyhrál za svůj minivýstup herodes... 80% ()

winstonik

Hippies v Ježišovej dobe - zrejme chcel autor doviesť slávny "revolučný" muzíkál ad absurdum, ale v tomto prípade to celkom nevyšlo. Celé je to také švédske, škrípajúce a mdlé, nedobre vybratí herci k tomu. ()

Rodin

Tak tohle mě (na rozdíl od Vlasů) opravdu dostalo. V podstatě nevím, co bych filmu vytknul. Je to jedna velikánská jízda, plná skvělé muziky a vůbec celkového drajvu. Možná to bude i v tom filmařském nadhledu, plném drobných fórků i v celkově vypjatých scénách. Nikdo se nebral tak úplně vážně, a to je moc a moc dobře. Nemám rád muzikály,ale mám rád JX Superstar. ()

TaNya_

Impozantní předloha pro skvělé české dílo se Střihavkou a Bártou v čele! Mně velmi blízké, hlavně volbou celkového stylu, tempa i postav. Téměř bych neváhala dát 100%, jen vždy narazím na pár scén (například ta u Heroda), které mi prostě nějak nesedí. Pěvecké výkony velmi zdařilé, celou dobu porovnávám s českou verzí. Vypsala bych tu své oblíbené skladby, ale nakonec by to dopadlo výčtem téměř celýho filmu. ()

petisek

Podľa mňa najlepšie filmové spracovanie muzikálu (rockovej opery), aké kedy bolo natočené. Geniálne melódie, spojené s výbornými hereckými výkonmi a netradičným hipíckym spracovaním robia pre mňa tento film nezabudnuteľným. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)