Ježiš Kristus superstar

• Česko Jesus Christ Superstar (viac)

Filmový prepis slávnej broadwayskej rockovej opery Andrew Lloyda Webera a Tima Ricea nakrútený roku 1973. Skupina mladých ľudí prichádza do palestínskej púšte a rekonštruuje posledných šesť dní zo života Ježiša Nazaretského. (RTVS)

pukjus odpad!

Najväčší odpad z odpadov. Jedine filmy s folklórnym zameraním a na skle maľované sú horšie. Veľmi veľmi zlé to je, videl som to nechtiac ale inak hrozné. To že si tak trochu robíš ssrandu z náboženstva je dobré, to mi nevadí ale všetko ostatné... Keby aspoň na začiatku nevystúpili z autobusu ktorý pred nakrúcaním vytiahli za 4 centy zo šrotu, ktorý nemá spojku( jejednoznačne vidno že ide iba na 1. prevode a CVT to môže mať iba vo sne) tak by to malo aspoň zaujímavých pár minút. ()

Kozlowski8

Skvostný muzikálový počin dvojice Webber - Rice v pojetí, které mne úplně neoslovilo a ani jeho aktéři mne, až na představitele Ježíše, příliš pěvecky nenadchli. Zlatá česká sestava okolo Střihavky, Bárty a Basikové. 50%. ()

pold

Možná je to vypěstovaným odporem k duu Střihavka - Baziková a jejich výkony v české verzi, možná "uměleckým" záměrem tvůrce, že natočí muzikál podle scénáře "bude jich tam tak plusmínus dvacet a něco udělaj aby to vypadalo free a cool", možná potřebou sdělit že válka je špatná způsobem, aby to pochopil i idiot, nebo taky trochu tím že tvůrce potřeboval ukázat svoji "inovativnost" a doplnil Ježíše tankem, nebo taky trochu otravností vlastního příběhu jako takového. Každopádně je to slátanina, a působí to jako nepodařená ročníková práce scénáristy, kterého na FAMU protlačil zazobaný fotřík. Nebavilo, nudilo. Hudba mne taky moc nevzala. ()

rigby

Co k tomu dodat? Nejlepší muzikál, vynikající zpracování vonící dozvuky hippies podobně jako Vlasy. Prostě plný počet za tuto moji srdcovku. ()

Kaleidoskop

Tento muzikál je pro mě srdcovou záležitostí. Znám ho celý z paměti a dost možná i díky tomuto filmovému zpracování. Ta výtvarná stylizace i hudební nastudování je prostě geniální a jen těžko ji může někdo překonat něčím lepším. Přijde mi jako nesmysl u těchto děl sem jen vršit superlativy, můj počet hvězd zcela odpovídá mému názoru. ()

PTuranyi

Hipisácka verzia evanjelia je plná originálnych nápadov stvárnenia, oprostená úplne od historických kulís a kostýmov, z ktorých zostali len ruiny a konštrukcie uprostred púšte. Všetko ostatné bolo nahradené artefaktmi hippie kultúry, prípadne inými modernými prostriedkami ako samopaly, tanky či stíhačky. Podobne sa stierajú rasové rozdiely, takže najdôležitejšie postavy - Judáš je černoch a Mária Magdaléna je aziatka. To čo sa však nemení je príbeh, ktorý je štylizovane zarámcovaný ako happening mládeže, ktorá sa vydáva do púšte prežiť evanjelium na vlastnej koži. Produkcia a herci sú výborní aj keď sú to takmer kompletne debutanti. Všetko samozrejme sprevádzajú viac či menej chytľavé piesne detí kvetov. ()

nosnor

Pěvecké výkony většinou na úrovni, výprava a celá atmosféra filmu vynikající, ale ............ celý film je příliš zatížen dobou vzniku. Černoch(afroameričan) v roli Jidáše mi prostě nesedí - autoři tak chtěli zřejmě "obohatit příběh o další rozměr", ale proč takhle okatě? Na druhou stranu je fakt, že Carl Anderson(Jidáš) patří do té lepší poloviny zpěváků ve filmu. (Zpíval Jidáše i v divadelní verzi na Broadwayi a je to znát.) ()

Phillippus

Dokonalé! Dokonalý Carl, dokonalá Yvonne, skvelý Ted. Najlepší muzikál, čo som kedy videl. S názormi a postojmi hippies sa ani náhodou nestotožňujem, ich hnutie mi nie je sympatické, toto ich dielo však malo gule od začiatku až do konca. Hudba bola zasadená do deja tak prirodzene a tak je spútaná s videom, že sa to ani nedá počúvať bez pozerania. ()

cocaine

Tohle je prostě kultovní věc, co musí každej vidět. Už jen dost silnou hubu a texty podtrhla parádní výprava hipíků do pouště, který si "šli užít" a zahrát si oblíbenej muzikál... 99% ()

Formanka

Už jen ten začátek, kdy hippie Ježíš s Magdalenou, Pilátem a spol. vylézaj na poušti z autobusu...moje filmový srdce slintá blahem. ()

teseth

Pro mě velmi zdařilé zpracování příběhu Ježíše do muzikálu. Tahle partička hippie mi do této výpravy sedí jak hrnec na prdel a zpracování udivuje, protože z toho mála co bylo k dispozici vytvořit tak moc, to je opravdu paráda. To jediné co mi na tom tak trochu vadí je Máří magdaléna, která svým hlasem nedokáže vyjádřit pocity písně a Ježíšův tak trochu uječený hlas. Ale na druhou stranu si tento muzikál minimálně jednou ročně pustím takže 5* je jasných. ()

marien1039

Zase jedna s hrozně přeceňovaných záležitostí. Všichni hudebníci mi říkali, pusť si to, je to skvělé, úžasný Ted Neeley, bla bla, bla. Tak jsem si tedy s nimi sedla a pustila si to. Samozřejmě jsem písně znala nazpaměť už z dřívějška, takže překvapení se nemělo konat a ono ouha se konalo a ne jen u mě. Lidi, kteří to se mnou sledovali, teprvé při druhém podívání o několik let později přišli na to, že Ted Neeley ve skutečnosti nezpívá skvěle. Ba naopak, že verze Getsemanu s jeho nepříjemným nosovým bzučákem zpívaná o oktávu níž než u nás je při nejmenším strašná a člověku s alespoň minimálním hudebním sluchem uchu nelahodná. Jsem ráda, že na tento názor nejsem sama a že si ho myslí i ti, kteří mě původně na ten muzikál lákali. Někdy se hold hodí si pustit film dvakrát. Pokud vám má co nabídnout i na druhé podívání, tak ho teprve chválit. Tohle rozhodně stojí za podívání, aby měl člověk srovnání, ale jinak nic moc. Tlustý brýlatý Herodes mi připadal značně nechutný a Yvonne Elliman je ve filmu tak ošklivá, že bych ji nevěřila ani kurtizánu pro slepce natož samotnou Marii Magdalenu. Krom toho, absolutně nesmyslně frázuje a tahá ze sebe zvuk, jako by ji někdo trhal vlasy. Carl Anderson? No budiž, ale já bych si Jidáše představila jinak. Nevadí mi, že je černoch, panebože to ne. Černochy zbožňuju a jejich hlas taky a to je možná ten problém. Když už chtějí černého Jidáše, ať si ho tam klidně dají, nápad je to dobrý, ale obsadila bych černocha s víc černošským hlasem. Člověk se těší na ten jejich R&B chraplák, který umí jen oni a na místo toho přijde tento celkem obyčejný a nevýrazný chlapík. Asi mě fanoušci budou kamenovat, ale tato verze je mnohem horší, než ta nová... ()

TurboMaster

Navod na hodnoceni filmu: 1. Napiste, ze mate muzikaly vlastne neradi 2. Jste vlastne ateista 3. ale hudba je v tomto filmu TAK MOC genialni 4. Je to klasika vsech klasik. Zaver? Jeste vic nez nekompromisni imbecilita tohoto filmu me privadi k silenstvi obludna demence komentaru, kterych se zde vyrojilo i na csfd pomery opravdu presprilis. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)