Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

DonBraso

Vidím,že někdo hodnotí i po prvním díle,jak jinak.Schválně jsem se mrknul na originál a popravdě se Nova toho i drží,jen co je nejhorší,že ten model je hrozně zdlouhavělej.V tomhle Survivor jasně vede.Na moderátora Ondru Novotnýho jsem si nějak už zvyknul,určitě lepší než Vašut,ale tady nemá cenu pořád něco srovnávat.Neříkám,že bych se neskutečně bavil,ale u mě si to těch 70% obhájí jednoznačně. ()

Lucyl89motyl odpad!

Kdyz se divam na stejnou soutez ze zahranici, bavi me to a rada si to zapnu. Ale tohle?!?! Nevim zda je horsi koukat na divne vybrane soutezici, nebo jeste horsiho moderatora. ()

ZHODNOTITEL

Jednu hvězdu dávám proto, že je to celé především zdlouhavé a už nepříjemně nudné. Špatná dramaturgie a špatný uvaděč, ke kterému jsem si cestu nenašel a celou řadu již kvůli zmíněné nudě nesleduji. ()

PozorGranat odpad!

Nehodnotím to jakožto pořad mezi pořady, ale mezi realitními soutěžními pořady. Stále však do první hvězdy hodnocení chybí velmi. ()

DexMASTER094

Moderátor je katastrofální. Bez života a bez náboje oproti Jeffovi. První díl nic moc, ale druhý už je díky bohu někde jinde. Zatím 3*, ale abych vyvážil tu hromadu myslim zbytečnejch odpadů, tak dávám 5*. Edit 23.5.2017 - Hnus a katastrofa tenhle počin. Tolik nevyužitýho potenciálu v jednom? Jenom na Nově! Srážím na 4*. ()

bmx6 odpad!

Obvykle většinou u sledování amerického Survivora mi při soutěžích buší srdce,mám husí kůži a prostě takový ten skvělý pocit a komentování Jeffa Probsta je už pouze třešničkou na dortu,ale tohle!Hnus,odpad,při souteži jsem necítil nic,pouze jen takový nepříjemný pocit a něco mi říkalo vypni to už vypni!A hlavně jejich mluvení do kamery to byl hnus.Moderátora radši někam hodit do díry a zalít betonem.Samotní soutěžící,nevím nedokážu je ani popsat,ale jsou mi odporní,takže to je asi vše a doufám,že už nikdo nebude sledovat tuhle pitomost.... ()

PECHY15

I Slávek Boura by to asi zmáknul líp... PS: Asi těžko něco kopírují, když si zakoupili licenci... koukám, že hloupost kvete i na ČSFD... Po druhém dílu přidávám jednu hvězdičku a smekám před mistrem komentátorem. "Ano, najíždí na bránu a bohužel se to nevydařilo, ale šance ještě nekončí, opět střílí a Jooooooooo vyhrává Tabon!" Ne toto skutečně není hokejové utkání... ()

FILMOVKA

Šíleně zdlouhavý střih bez aspoň nějakého zápalu do akce a k tomu sprostě špatný uvaděč, který tam stojí jenom jak tvrdý Y a mluví jak ze slabikáře. ()

SlepeOcko

Na americkou verzi to nemá ani zdaleka. Přesto se ale docela bavím, kolik dementů se sešlo pohromadě. Užívají si letní koupačku a o drsných podmínkách se jim může jenom zdát - vždyť si ani nemusí převařit vodu, wtf!!! Moderátor stojí za nic, mluví jako robot. ()

gorerated odpad!

Dalsi plejada do fronty sracek na ceske televizi. Tenhle čoko vlak je uz delsi nez polarni expres spolu s expresem do bradavic. Banda hovad, ktera by neprezila ani na brehu machova jezera. Opravdu ukazka ceske zaprdenosti a demence. Ve lzich, intrikach a udavani jsme prebornici. Takze verim ze v tomhle se vetsina lidi najde. Projev moderatora je vazne tragedie. Sam nejsem zadny "bluray koranteng", ale takhle nudne a blbe bych nemoderoval ani kdybych zapil baleni valia lahvi vodky. Co se tyce samotnych soutezicich, tak je to vazne zase vykvet. Ktery prima vybirala asi opravdu dukladne, aby predvedla v tv opet ty nejvetsi ubozaky, jako v pripade predchoziho "kdo prezije". Kdyby slo o opravdove preziti, a nataceci stab dotycne pokoutne neladoval zradlem. Tak je brzo po nataceni. Jelikoz vsichni vychcipaj do druhyho dne. Cela soutez se nese v duchu oplachovani kund a kouli ve slane vode, a pochrapavani ve stinu. Zabava hodna leda tak s dvacitkou hrebikem v mozku. ()

Jamall

Naprosto zbytečný hejt. Americkou verzi mám nakoukanou, miluju jí a hrozně jsem se bál failu jako v roce 2004 a ono je to super! Není to dokonalé, moderátor je trochu topornější, ale sympaťák. Soutěže jsou vykombené, líbí se mi soutěž navíc v podobě 1 na 1 a i přes občasnou roztahanost je rozdělení do dvou epizod příjemné, člověk se tak snadněji vyzná v hráčích. Hráči jsou mimochodem rozeznatelní, charakterističtí a ať už člověku sednou nebo ne, podařil se vyvážený mix. A navíc, žádné vypípávání nadávek, rozmazávání každého kousku kůže "odhaleného navíc", za mě palec nahoru. ()

Awerin

Lidi, co tohle hodnotí odpadem, mají tak malé IQ, že byste z něj ladně došlápli na zem. Je to napodobenina americké verze. Jakmile začali dávat ukázky říkal jsem si "WAU, nemůžu se dočkat!" Jelikož Kdo Přežije sleduju roky a naprosto tu show miluju, nemohl jsem se dočkat i té české verze. Samozřejmě jsem se i bál; koneckonců, české napodobeniny zpravidla končí fiaskem. Až na toto! Upřímně řečeno, je to velice dobrá a vkusná napodobenina, ani bych se jí nebál nazývat "Českou verzí" která se nijak zvlášť neliší od originálu. Soutěžící prochází přesně tím, čím si procházejí účastníci v americké verzi. Dochází k taktikám, podrazům, spojenectvím atd. Soutěže kmenů? Jednoznačně skvělé, vždy jiné, jedinečné a nejde tam ani tolik o sílu, spíše o inteligenci. Moderátor? Asi jediné malé mínus. Nicméně po pár dílech už ani tohle nevnímám a myslím si, že se od začátku dost zlepšil. Závěrem? Je to výborný! A vy co říkáte že ne, lžete si do kapsy nebo neznáte Kdo Přežije. Jinak byste nemohli volit jinak, než 90- 100 % ;) ()

Harakiri13

Největší mínus má Nova za Ondřeje Novotného, který byl celou dobu úplně mimo, nemastný neslaný a to zkazilo celou show. Celkem škoda mohlo se to vyšplhat i výš. Uvidíme co Nova předvede v 2 řadě, která je již potvrzená. Po dvou řadách dávám slušný průměr. 5/10 ()

Janie.

Je to lépe zvládnuté, než předchozí český Trosečník, přesto to pořád ještě zdaleka není ono. Do sloučení to bylo ještě dobré, jediné, co mi na začátku vadilo, byl "prkenný" moderátor. To, co nastalo po sloučení, však celému konceptu vzalo vítr z plachet. Neskutečné protahování (tempem jedna kmenová rada za čtyři díly), nesmyslné vracení lidí zpátky do hry, stupidní koncept ostrova vyloučení... nemluvě o tom, že jedna účastnice dvě kmenové rady "přežila" v nemocnici a poté se vesele vrátila zpátky do hry, jako by se nechumelilo. I přesto si to asi diváckou základnu našlo, jelikož v současnosti probíhá casting na řadu druhou. A ani já ji nezatracuji.. pokud se produkce poučí ze svých přešlapů (které jim diváci dávali v průběhu řádně sežrat na FB stránce, takže o nich určitě vědí), vyberou dobrý cast a zrychlí tempo, mohlo by jít o velmi slušný počin. Tuhle řadu bohužel na kolena srazily všechny ty nesmyslné twisty a protahování. Přesto byl cast vcelku dobrý a vítěz je naprosto luxusní (třebaže má polovina diváků Novy inteligenci hodnou fanoušků Ulice a Ordinace, tudíž vůbec nepochopili, o čem tato hra je, a Marka absolutně nenávidí za to, že tam přišel hrát Surivor, což mi přijde na jednu stranu smutné a na druhou úsměvné). Jsem ráda, že Marek vyhrál a doufám, že ti tupci, co nechápou princip hry, pukli u televize vzteky. Takže to mi udělalo velkou radost a za to je ta jedna hvězda navíc. Jinak je tahle řada objektivně tak na dvě hvězdičky. Potenciál do budoucna to však má. ()

Dr_Berry

Jsem fanda americké verze Survivor (Kdo přežije) a nějaké ty série mám nakoukané. Takže jsem se i těšil na českou verzi. Ze začátku to mělo jakýsi náboj a dokonce i nějaký pravidla, co se kdy odvysílá. To, že kmenová rada je každý druhý díl jsem přisuzoval hamižným čechům, kteří chcou na delší dobu vyšší sledovanost. Po sloučení kmenů, ale to šlo totálně do kopru a za tři týdny televizního vysílání (6 dílů) definitivně odešel pouze JEDEN člověk...pobabišsku "sorry jako" ale tohle je tak okatě natahovaný, že už to člověka přestává bavit a poslouchat jak si tam vypráví marvelovky, povalují se na pláži a celej štáb měl haló z toho, že playmate ukázala kozy při soutěži v bahně. V americké verzi to mají dynamičtější a napínavější. Každý díl boj o odměnu, boj o imunitu a kmenová rada + občas ostrov vykoupení (vyloučení). Myslím, že 15-18 dílů by bohatě stačilo, ale nevydělalo by to ty 2,5mega výhry pro vítěze že?...a to je přece průser. ()

TesterX

Jako fanda US verze Survivor hodnotím poměrně pozitivně českou obdobu. Ačkoliv mne prvotní krkolomné komentáře průvodce a výběr většiny soutěžících zrovna nepřesvědčily, velmi blízká podobnost s originálem, pěkná kamera a skvěle provedené soutěže mne udržely ve sledování. Zajímavé zvraty a několik sympatických soutěžících (a nakonec i zlepšení komentátora) si nakonec získá pozornost, i když si několik kiksů soutěž neodpustila. Některé překombinované kmenovky s triplovanými hlasy a několika imunitami, návraty poražených, vypadlých a nemocných - to jsou situace, které především ve druhé polovině srážely poměrně přehledný a plynulý postup poloviny první. Na jedné straně překombinované zvraty a na druhé straně zdlouhavé díly o ničem. Je to v jednoduchosti dost nevyvážené. Ale suma sumárum - za mne i s ohledem na ostatní reality show - nejlepší pokus o kopii originální show. Druhou sérii neminu. ()

HolyKeeper

První díl Robinsona hodnotím kladně. Dle mě se s tím Češi poprali víc než statečně a rozhodne nedělá své původní americké předloze ostudu. V průběhu jednotlivých dílů se tam najde pár hluchých míst, ale ve výsledku chválím hlavně dobře poskládanou skupinu lidí. Účastní se ostřílený vojenský veterán Radovan, svalovec Míla, "jednodušší" playmate Petra, taktik Marek, nebo většinou tipovaný adept na vítěze David. Jediné opravdové mínus vidím v moderátorovi, který byl minimálně do půl soutěže bez emocí jak robot. Hlavně teda při komentování soutěží. Jinak ale na Česko po všech směrech velice nadstandardní soutěž, já se bavil.. ()