Zeki Müller (Elyas M’Barek) bol ako učiteľ-samouk vždy zástancom drsných a nezvyklých učebných metód. Primerané násilie na žiakoch mu nikdy nebolo cudzie. Či už po nich strieľal, nasadzoval im putá, využíval elektrošoky alebo ich dokonca nútil sa niečo v škole naučiť. Ale teraz, v treťom diele filmovej série Fakjů pán profesor, prichádza okamžik pravdy. Goetho gymnáziu ubúdajú študenti a od ďalšieho školského roku mu hrozí zatvorenie. Poradca pre voľbu povolania oznámil Zekiho triede, že po škole nemajú nikde žiadnu šancu a navyše ich teraz čakajú testy, ktoré majú preveriť ich schopnosť vôbec sa dostať k maturite. Medzi učiteľmi a študentmi zavládne desivá depresia. Učitelia sa boja, že prídu o prácu. Študenti prepadajú zúfalstvu z toho, že dvere k lepšej budúcnosti sú pre nich definitívne zatvorené. Riaditeľka Gudrun Gerster (Katja Riemann) všetky tieto starosti s radosťou hodí na krk hlavne Zekimu a novej školskej posile Biggi Enzbergerové (Sandra Hüller). Majú sa postarať o niekoľko rýchlych, výrazných študentských úspechov, aby zabránili zatvoreniu školy. A tak sú na rade súťaže o najlepší študentský hudobný a výtvarný výkon, o najlepšie školské noviny. Na programe sa musí objaviť aj super dôležitá kampaň proti šikanovaniu na škole.
Je teda na Zekimovi, aby svojich študentov konečne prinútil vziať osud do vlastných rúk. Avšak jedna vec je niekoho presvedčiť a druhá, aby to potom dotyční aj urobili. Na scénu prichádza ďalšie Zekiho novátorské pedagogické postupy zahrňujúce aj nelegálne podkožné čipovanie študentov, aby mu nechodili poza školu. Pretože študenti Chantal, Danger, Zeynep i Burak majú mimo náročnej vzdelateľnosti aj iné, veľmi odlišné problémy. Je vôbec nejaká nádej, že Zeki k maturite pretlačí celú 11. B? (CinemArt SK)

Oktavianus

Strávil jsem s postavami z Goethovky celý jeden den, celkem šest hodin, a za tu dobu mi nečekaně přirostly k srdci. Dostalo se jim důstojného odchodu na vysokou a bůhvíkam ještě. Oproti dvojce všem prospěl návrat do školy, rozšířila se morální stránka filmu o problémy šikany, problematických rodin a dalších, a i když vyřešení těchto problémů bylo dost pohádkový, bavilo mě to. A paradoxně humor se vedle vážnější polohy v některých chvílích přehoupl až za hranu anarchistického bláznění. Fakjů 3 proto nabízí vyváženou směs humoru o vážnějších věcech, která se absolutně nebere vážně, hloupé postavy jsou opravdu maximální retardi a všichni si svoje role užívají. Snad až na Elyase M'Bareka, který mi oproti prvním dvěma dílům přišel trochu unavenej a bez šťávy. Jo, nemusely tam být některé až příliš primitivní fórky jako zarážení čípku do zadku nebo nezvyklá obhajoba čipování dětí, ale zase ten důraz na poselství „můžeš změnit svůj osud“ to vyváží. (Jaký to rozdíl oproti českému sračkovitému Pepovi, co šel do kin ve stejný den, který naopak tvrdí, že se nikdy nic nezmění, a když, přijde to nějak samo nebo co.) I to je důvod, proč jsem se rozhodl dát trojce Fakjů hvězdu víc než předchozím dílům, byť to kvalitativně vidím zhruba na stejné úrovni. Čím víc se tohle bude vtloukat komukoli do hlavy, tím líp. A taky na rozloučenou partě z Goethovky. ()

BMW12

Opět skvělá zábava, jen tomu chyběla Lisi Schnabelstedtová, která se ve filmu vůbec neobjevila. Ale jinak opět povedené fóry, vtipné situace a myslím si, že je to hezké zakončení této série. ()

eraserhead666

Ten prvotní nápad a zápal je pryč, stejně jako skvělá Karoline Herfurth (a její náhrada je fakt slabší), ale zábavné je to tak nějak pořád stejně. ()

ARI50

Tímhle bych to zakončil protože už není co nabídnou slabší chvíle tam jsou někdy dojde na humor ale ve směs vše známe což je škoda. ()

luka4615

Absolutní dno. Již od první minuty Vám bude jasné, že snímek Fack ju Göhte 3 neměl raději vůbec vzniknout. Děj, herci a téměř všechny gagy se totiž bezcílně "potácí" na jednom místě, přičemž je Vám za všechny zúčastněné jen a jen trapně. Děs a hrůza! ()

Bauer

První díl byl skvělý, druhý díl také a to především díky lokaci Thajska. Bohužel není možné zopakovat úspěch i napotřetí u komedie, která se točí kolem učitele-kriminálníka a těch nejhorších dětí na škole, je téměř nemožný úkol a také se to nepovedlo. Třetí díl je blbost. Trapné scény, debilní dialogy a celkově dvouhodinová nuda v podstatě o ničem. Hodně zamrzela absence Karoline Herfurth alias slečny Schnabelstedtová. Bez ní to nebylo ono. Děkuji za tuto německou komediální trilogii, ale pokud bych se k ní někdy vrátil, což určitě udělám, tak třetí díl vynechám. ()

Lyli

Trojka. Třetí díl, který vypadá stejně, jako ty dva před ním. Jen teda druhý díl byl u moře, což bylo wáááu, ne? Takže teď už nejsme u moře, učitel už nekamarádí se svojí holkou, ale bydlí v jejím domě s její ségrou. Pořád nesnáší děti, a učitele dělá, protože....vlastně nikdo (ani on sám!) neví proč. Děti ho taky nesnáší, pak ho zas milujou. Ostatní učitelé jsou totální tragédi, a většina bere drogy, chlastá nebo se léčí na psychně. Jo, a ten učitel vypadá jako imigrant. Vlastně je to asi dokument o situaci v Německu. Panečku. ()

berny2468

Po příšerné dvojce se tahle německá blbost vrací tam, kde ji to svědčí nejvíce a to do školy. Je to svěží komedie, která se nebere vážně a je tím čím má být a to zábavou, která nenudí ale pobaví. Je to velmi vtipné. Nenudil jsem se. Je zde plno nezapomenutelných scén, ale přesto to má velmi nevyrovnané tempo, což je škoda. Ale přesto jsem rád že jsem to viděl. Tento díl pobavil ale hlavně ukončil tuhle sérii, tak jak si zaslouží, tj. Zavčasu. Na Němce to není vůbec špatné, ale další díl už ne...55%. ()

ConanVJ

Já si film v kině opravdu užil. Vtipných momentů je zde opravdu spoustu a film má svižné tempo, které nenudí. Bál jsem se, že už to potřetí nebude ono, ale jsem rád, že se to nevyplnilo. Dabing opět bezchybný a zdá se mi, že tvůrci přitvrdili. Za mě 100% :) ()

ArsenalEagle

Jednička byla parádní bláznivá jízda a jedna z nejlepších německých komedií vůbec. Dvojka se jakžtakž vezla v duchu prvního dílu a teď mám za sebou i závěr trilogie. Bylo to horší, bohužel, ale čekal jsem, že by to mohl být propadák. Nebyl, zase se tu našlo několik povedených gagů a scén. Chybí ale Karoline Herfurth a nějaká vyloženě skvělá a zapamatovatelná část. Původně jsem chtěl jít s hodnocením na 3 hvězdy (jednička za 5, dvojka za 4), ale závěrečné minuty díky Dangerovo nasranému umění to zvedly na slabší 4 fíky. ()

Praxis

Fakjů série začala naprosto geniálním prvním dílem, který ale druhý díl poslal do kopru. Třetí díl pak naštěstí nešel ještě hlouběji do kopru, ale v podstatě se drží na fajnovém průměru, který pobaví několika famozními scénami, a pak kope hlušinu. Většina dementů zůstává, přibírá k sobě postavu autisty Rubiho a Elyas zase drží pověst nejlepšího německého komika. Tohle by šlo. Na sobotní zábavný večer, kdy nechcete o ničem zvlášť extra přemýšlet, vystačí. Pro lepší a sofistikovanější zábavu ale volte jiné komedie. 70% ()

Aleee89

Trilogii už dochází dech. Jednička byla zjevením, dvojka ještě docela dobrá, tady to už s vtipy vázlo, působilo to násilně, ten humor... Pořád stejné schéma, nic moc nového... Nápady holt došly, tak snad už další díly vznikat nebudou a kruh se opravdu uzavřel. ()

BoredSeal

Přežil jsem to a párkrát se dobře pobavil, ale je to slabší. Oproti velmi zábavným předchozím dílům má trojka své mouchy. Film má kolísavé tempo, po slabším začátku se rozjede s řádící Sandrou Hueller, která později nějak záhadně (bohužel) zase ustoupí do pozadí. Pan učitel už se naneštěstí celkem uklidnil a tolik neřádí a pár vtipů stojí na bázi z éry tělesně nechutných teen komedií. ()

M.i.k.e

už u dvojky sem nechápal jak se po výborném prvním dílu,kde spousta postav prozřela,mohl děj ubírat tudy kudy se ubíral.U třetího dílu to pak nechápu opětovně.Trojka sice není tak agresivně hloupá a nepůsobí jako sled nahodilých scén (dokonce ve své druhé polovině začíná dávat i trochu smysl a postavy se konečně vyvíjejí směrem kam dospěli na konci prvního dílu),ale ani to nic nemění na faktu,že všichni...opravdu všichni...se chovají jako asociální hovada a absolutní kreténi a budí tak dojem,že v německu je ok vláčet spoutané děti za autem,nebo je čipovat jako psy.Nenudil sem se tak extrémně jako u dvojky,ale zároveˇsem se ani nebavil jako u jedničky.Teď už jen doufat,že žádný další díl nebude...50% ()

Havaj8

Očividně to udělalo velkej boom i po druhým díle, tak proč nenatočit trojku. Bohužel už to ale nedokázalo jet v zajetých kolejích. Jasně, člověk se celkem zasmál, ale přitom spousta těch joků bylo strašně na sílu. Příběh se točil čistě kolem příprav na maturitu a dalšího zavření školy, ale to nebylo to podstatný. Oni se snažej každou scénou trumfovat tu předchozí, a ne vždycky se to holt povede. Bral bych to jako konec německý trilogie, která se jim mimořádně povedla a dál bych to nepokoušel. ()

Aljak

To je tak, keď niekto nevie, kedy je dosť a potrebuje za každú cenu ryžovať na úspechu prvého filmu. Už tá "dvojka" bola trochu akosi zbytočná, a toto sa prakticky drží v rovnakej línii zbytočnosti. Navyše sme prišli aj o jednu z hlavných postáv (Lisi Schnabelstedt), takže aj týmto "trojka" čiastočne utrpela. Čo film ako tak drží nad hladinou je ten svojský Zekiho humor, ktorý si asi ako jediný udržuje kvalitu naprieč celou trilógiou. Po dejovej stránke bol tento "maturitný" diel taký vlažný priemer, zopár dobrých scén, sem tam nejaké pekné posolstvo, ale tak či tak hodnotím toto pokračovanie skôr ako zbytočné. Už to nemá svoju pôvodnú úroveň... ()

vydumnica

Preco vymenili Karoline Herfurth za tu herecku z Toniho Erdmana? Skoda. Prave ona ma v jednotke najviac bavila a mozno aj vdaka nej bola jednotka najlepsia. V dvojke dostala velmi malo priestoru a v trojke mi chyba...Uz to nie je ono. O nieco lepsie ako dvojka. 65%. ()

DA_NO

Klasický případ ždímání peněz. Tohle je film absolutně o ničem, působí to jenom jako sled spousty "vtipných" situací, které můžou přijít vtipné asi 10ti letému dítěti. Hlavní motivy jsou totiž babičky a podobná "vtipná" klišé. Postavy jsou absolutně nereálné a šíleně jednoduše napsané, takže mají většinou jednu "vtipnou" vlastnost typu, že mu smrdí z podpaždí. Vůbec to nepůsobí jako ucelený film, ale spíš jako sbírka šíleně predvídaltených momentů, které spolu mají málo společného. Ale ve výsledku to vlastně nepůsobí tak špatně, je to takový oddychový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet a ani to moc nenudí. 43% PS: Jen jsem potom večer koukal na Přelet nad kukaččím hnízdem a říkal jsem si, co se to dneska točí za filmy.... ()

bourec

No,bylo to úplně jasný.Slabej odvar jedničky,dlouhý,jen pár vtipnejch scén,příběhově už naprostá sračka,a navíc oproti dvou předešlejm dílům,a zejména tedy jedničce jsou ty parchanti úplně na přes držku.Už nic dalšího netočit,please.30%. ()