Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

Bauer

Čekal jsem zklamání od druhého Fakjů pane učiteli, ale naštěstí se nedostavilo. Zeki Müller je prostě "učitel", jak má být, ale má za sebou pestrou minulost. Tentokrát musí zajistit diamanty a cesta ho povede do Thajska. A právě díky tomuto výletu s povedenou třídou, těch největších idiotů, je druhé pokračování této komedie stále na dobré úrovni. Opět dobré dialogy a vtipné scény. Nicméně si myslím, že Fakjů pane učiteli mělo tímto dílem skončit. Další díl už neměl, co nabídnout. Jedině tak výlet do vesmíru. Pořád ale dobrá komedie. ()

Arsenal83

Oproti jednotke ešte o stupeň slabšie. Dávam síce dva hviezdy ale aj tak neviem, či som to nenadhodnotil. Kým v prvej časti sa chytali vtipy tak pol na pol, teraz už scenáristi nemali čo vymyslieť, tak to sa vybrali najľahšou cestou, presexualizovaním veľmi trápnym spôsobom. Ono ping pongová loptička v kunde špatnej Nemky nie je ani nič vtipné, ani nič atraktívne. Scény, kde sa objavila Karoline Herfurth boli pozerateľné, ale na moje nemilé prekvapenie jej rola bola menej než vedľajšia. Dúfam, že žiadny tretí diel nebude. ()

Pepinec

I když Zeki v jedničce úspěšně dokončil přeměnu v ochočeného beránka, do dvojky naštěstí opět nastupuje ve špičkové formě vrcholového anarchistického pedagogického inovátora, čili o zábavu i motivaci pro to stát se učitelem je vystaráno. Přesně tohle určitě mysleli všichni vedoucí praxe, když nám říkali, že chlapi to mají ve školství jednoduché. P.S: Sloužit může úplně všechno, pokud se to umí používat. K nelibosti puritánů i sprostota. ()

kaylin

Mám tyhle filmy prostě rád. Nejen, že se už od začátku tvůrci snaží o to, aby top bylo vtipné - a ono to vtipné je - ale oni tomu dávají i nějaký příběh, který má hlavu a patu a který je celkem originální. Stojí to však hlavně na postavách, které jsou prostě výborné, a já bych se k nim klidně rád vrátil znovu. Karoline Herfurth mi prostě učarovala, takže snad někdy příště více. ()

korbitch22

Vykastrovaná, politicky korektní a o proti nadupané jedničce nudná sračka.S mladou sme se těšili jako svině a hlavně chtěli vidět film v původním znění což se povedlo, ale že budu skoro dvě hodiny sledovat naprosto vykastrovaného Zekiho, bandu idiotských německých puberťáků a zachráňování nějakých opuštěných sirotečků, to sem teda nečekal.U jedničky sme se trhali smíchy a co scéna, to svěží nekorektní nálož.Jenže u dvojky sem se zasmál asi dvakrát a zbytek je prostě nic neříkající sterilní sráčovina.Naprosto ubohé pokračování a opravdu nechápu, jak se to těm stejným tvůrcům povedlo tak strašně dojebat.Nejvíc mě bavěj lidi, co považují dvojku za lepší než jedničku.Sme fakt národ debilů.35%. ()

• Když Zeki (Elyas M'Barek) se svými žáky a místními sirotky na výletu v Thajsku navštíví McDive jedí jídla v baleních s německými nápisy, přestože se jedná o thajskou pobočku McDonald's. (hansel97)
  • Tento film je druhým nejúspěšnějším německým filmem. Prvním je Manituova bota (2001). (ČSFD)
  • Po skončení závěrečných titulků je možné sledovat nevydařené scény. (Cheeker)