Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (Cinemart SK)

Brmbolec

Keď sa nad týmto filmom zamyslím deň potom, tak viac ako 3* nemôžem dať. Proti Lawrencke nemám nič, ale s jej postavou by nemohla byť balerína ani zo srandy. V scenári je niekoľko haluzných nelogičností. Vadil mi aj pohľad na Rusko - mal som pocit, že sa pozerám na Moskvu z 80. rokov. Top balerína žije s matkou v diere. Američania by sa pre dobro sveta mohli aj rozkrájať, všetci rusi sú vo filme uchyláci a magori a pod. Ale tak 6/10 nech nežerem.... ()

Sutiman

Dve zúfalo nudné príbehové linky hlavných hrdinov sa spoja do jedného zúfalo nudného príbehu, kde jediný, kto nebol znudený, bol bratislavský Istropolis. ()

Felisr

Další ukázkový případ toho, jak z vynikající knihy udělat mrzký film :( Scénárista by zasloužil nařezat elektrickým kabelem za to, co vyprasil. Spoustu důležitých momentů i pohnutek vynechal, kdeco předělal a já fakt nechápu, kdo mu na ten těžce nevyužitý potenciál kývl. Velká škoda. ()

Gamekeeper77

Nevýrazná kriminálka bez akce a bez jakékoliv dějové progrese, která o jediné co se snaží je být co nejvíc vulgární ve svých sexuálních a mučících scénách. Celou dobu jsem se nudil a ani Lawrence mě svým výkonem nijak nepřesvědčila, spíš naopak, občas mi dost lezla na nervy. Na tom filmu nebylo zajímavýho vlastně vůbec nic. Jediný, co se dostavilo, bylo velký zklamání. 40%. ()

zubrik66

Sucasna ruska skola pre spionov. Rozvrh dna: 5.30 budicek 5:40 rozcvicka 6:00 ranajky 6:30 lekcia porna - klasicke 8:00 lekcia porna - anal 9:30 prestavka 9:45 telocvik 1 11:00 lekcia porna - trojka 12:30 obed 13:15 strelba - pistol 14:00 lekcia porna - S/M 15:30 sebaobrana 16:45 olovrant 17:05 anglictina 18:30 vecera 19:15 domaca uloha - pozeranie porna 21:00 vecierka ()

honzia

Film, který obsahuje přesně to co neuznávám, a tady se proti tomu bojuje, takže tleskám -> vlastenectví (a tím myslím to zarputilé), obětovat vlastni rodinu, ideály, dělat vedomě špatné věci pro prospěch státu. Samozřejmě Rusko jako matka vlastenectví to schytavá. Film je krasná akčně-psychologická podívaná, nevíme kde je pravda, kdo co myslí tak či tak. Politický podtón je přítomný, kdo ví kde je pravda, nechť se každý rozhodne jak chce. Mě se to líbilo. ()

MikoZuko

Jedním slovem zklamání. Volavka je od začátku do konce postavená na tom, že v ní hraje Jen Lawrence, která se prostě divákovi líbí, a to hlavně když je co nejméně oblečená. Není to špatně, film dává na sexuální podtext velký důraz a nakonec co bych si jako chlap stěžoval, ale prostě to nestačí. Film se totiž prezentuje jako špionážní thriller ze studené války, avšak napětí a akce, které bych očekával, je tam žalostně málo. Zdá se mi dokonce až hloupé, že v celém filmu není použit ani jeden odposlech. Všechno to zachraňuje pěkný vizuál a chytrý závěr. ()

george82

Bylo to zajímavé. Výcvik na nejlepší agentku z baleríny mi přišel trochu přehnanej, ale celkově zápletka a vyvrcholení filmu mě bavilo. Slušných 75%. ()

nudla

Od filmu jsem čekala fakt hodně, možná i to byl problém. Spoustu známých, jejichž filmový vkus je téměř shodný s tím mým mi film velmi doporučovalo a nastavili mi tak velmi vysoká očekávání. A pak přišlo tohle... Vcelku průměrné "špionážní" drama, kde nejlepší na celém filmu bylo to, že hlavní hrdinka je fakt pěkná ženská a chvilku si tam zahrál i fešák Polunin. Příběh byl až plytký a hlavní zápletka mě neoslovila natolik, abych nedočkavě vyčkávala rozuzlení. Od příběhu mě navíc velmi odváděl fakt, že spolu ruští špioni mluví anglicky (s ruským přízvukem), což by bylo omluvitelné, kdyby se na cizí jazyky vykašlali v celém filmu, ale nevykašlali. Pro mě nakonec velké zklamání. ()

Emjecko

Rudá volavka není tím, čím se zdá být. V pořádku. K tomu byla stvořena. Já ale nemluvím pouze o Jennifer Lawrence v roli Dominiky Jegorovové. Mám na mysli i film jako celek. Jeho snaha zařadit se po bok atmosferických thrillerů s nečekaným koncem je víc než patrná, mnohem blíže má však k akčnímu snímku bez překvapení. Jako když si rozbalujete dárek, o němž už dopředu tušíte, že vás neohromí. Strhnutím mašle a balícího papíru si jenom ověříte, že vaše předtucha byla správná, ale žádná katastrofa to taky není, čili dáte tři hvězdičky. Na zabavení v letadle cestou do Tokia postačující. ()

Bazinga2563

je to tak spatny az je to nespatny. vyberove vlastne herci v hlavnich roli moc nesedi, dej neni tak napinavy (a uz vubec ne promysleny) no a bratislavska Moskva tomu dodava uplny top. prestoooooooooooo vsechno je jennifer suprovejsi nez v Hunger Games a jeji dva Cold Wars Daddies taky. Extremni amerikanismus, zbytecne nahota but omg je to tak spatny az je to nespatny. pokud film chcete videt - spioni, jennifer, nahota nebo jakykoli jiny motiv - urcite se vam bude taky zdat tak skvele nespatny, jako me . ()

Pitryx

Tak jsem zpočátku myslel, že budu koukat na erotickou brutální Nikitu. Nekonalo se. Ono se vlastně celý film nic nekonalo. Pozornost jsem ztratil někde v polovině, takže jsem logicky nepobral konec. Postav jako na orloji a abych si to probral, tak bych to musel jet podruhé, a to ani omylem. Moc mne to nebavilo, ale za to mučení, první i druhé po deseti dát musím. To byly asi jediné okamžiky, které mne probudily z letargie. ()

jprmusic

Nejsem tedy baletní expert, ale neměla ta hvězda na začátku trochu velkej zadek a krátký a silný nohy - teda na primabalerínu? No nic. Film je srágora, Jennifer je příšerná herečka s nulovým charisma a jsou to ztracený dvě hodiny. ()

borohub

Musím se přiznat, že jsem filmu nevěnoval takovou pozornost, protože jsem do toho ještě něco dělal, ale možná díky tomu, že jsem se věnoval i něčemu jinému jsem film dokoukal do konce.. Film mě ale příliš nebavil, hlavně ani pořádně nevím v jakém období se to vlastně odehrávalo. V době studené války? Po pádu železné opony? Netuším.. Asi jediné co tu stojí za to je samotná Jennifer Lawrence, ale je to tím, že se na ní dá prostě koukat. Kromě nějakých erotických (či jinak zvrhlých scén) si nezapamatuji z tohoto filmu ani nic jiného. 35% ()

johnsnow odpad!

Jediné čo zajme je brutalita a nahota. Ono akože ani príbeh by nebol zlý ale je to kurevsky pomalé a dlhé. radšej Atomic Blonde alebo Anna(ten som síce ešte nevidel ale určite je to lepšie ako toto) ()

AgnesDee

Jediné opravdu silné negativum mám k tomu, že američané, jakmile hrají postavy pocházející z jiné země s jiným jazykem, tak stejně mluví anglicky a bojí se udělat cizojazyčný film. To, že tam dají pár ruských frází (což už v kontextu full-anglicky mluvícího filmu nedává smysl), nic nezachrání. Ale jinak je to velmi odvážný a občas na pohled opravdu nepříjemný film. A za to ho cením. ()

LdaVinci

To bylo dobrý. Jako celou dobu takový nic extra, ale teda ten konec je dobře vyšperkovanej, to jsem se jen usmíval. Tento žánr nesedne podle mě hodně lidem, ale mně se to líbilo. ()

PF 2018

PF 2018