Le Tripot clandestin

Krátkometrážny
Francúzsko, 1905, 3 min

Réžia:

Georges Méliès

Do nelegálního kasina má namířeno policie. Jenže přijde pozdě, protože do kasina vběhne jeden muž, který všechny informuje o razii. Tajné kasino se během pár vteřin promění v obchod s textilem. Policie se ovšem nevzdává. (zdeny99)

Tsunami_X

Zábavná groteska. Tajné kasino se při příchodu policie promění v neškodný krámek. Po druhé už ovšem nejsou dotyční tak rychlí a podaří se jim pouze utéci. Jeden z nich navíc zůstane ležet na zemi a jelikož je zhasnuto, všichni policisté o něj zakopnou. Díky tmě rovněž vznikne bitka právě mezi policisty. Vyřeší to až jejich šéf, který rozsvítí.A co taky dělat v prázdném kasinu než se dát do hry že? Zákon nezákon. ()

Jara.Cimrman.jr

Ukončete sázky, policie přichází, takže si vezmeme míry na fráček. Mě tedy toto groteskní vítězství policie nad zločinem dost pobavilo. Nikdo sice nebyl zatčen, ale tady jde především o zábavu a tu blesková přeměna hráčského doupěte v módní salón i policejní řešení situace rozhodně nabízí. ()

Radko

Tajná herňa sa pri príchode strážcov poriadku rafinovane mení na obchod. Policajti ale po opakovanej kontrole herňu ovládnu a pustia sa do hrania. Ich počínanie však srdnatosťou a zúrivosťou prekonáva chovanie ostrieľaných návštevníkov hráčskeho dúpä z úvodu. ()

liborek_

Vždycky si říkám, jak musel být Méliés důlkadný a vynalézavý člověk...a s notnou dávkou smyslu pro humor. Vždyť tahle "Nelegální herna" je (stejně jako jiné jeho filmy) tak roztomile hravá a plná invence. No a ta pointa... Ta mi přijde skoro nadčasová...:-)) ()

codeas

Více po stránce příběhové... Triků tento film moc neobsahuje..Ale stejně mám něco do sebe. Nápad na tajné hráčské doupě, které se rázem promění v salon, je vynikající. ()

Marek1991

Nenáročná humoreska alebo groteska, ako chcete, s celkom vtipným záverom. Nuž polícia a hazardéri, to je dlhoročný súboj, škoda len, že pokušenie je vždy vysoké. ()

corpsy

Inšpirovali sa počas zlatých gangsterských časov v USA, šmelinári, živáni a podobní, podnikateľsky činní platitelia daní touto náučnou Mélièsovou veselohrou? ()

gjjm

Vtipná scénka o nemilé policejní návštěvě. Po stránce technické nic moc, po stránce příběhové (nebo spíš gagové) vynikající. Zajímavé je, že tentýž motiv byl v mnohem nudnější podobě s obrovským úspěchem zpracován v Někdo to rád horké. Méliesova verze je ale o něco vtipnější. ()

pytlik...

Policie příjemně překvapila, trvalo jí pouhou minutu, než jí došlo, že je přeci jenom divný, když obchod s textilem otvírá až do dvou v noci. ()