Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

HoneyBunny

Oproti prvnímu dílu výpravnější, temnější, propracovanější a lépe zahrané (za všechny alespoň Brad Dourif a Miranda Otto). Celkově lépe filmově zvládnuté. Ale také méně zajímavé, snadněji okoukatelné a celkově nudnější (oproti jedničce). Taky místy přehnaný (ale zase na jiných místech výborně fungující) patos bych si odpustila. První dvě hodiny se sice člověk baví, ale to, co přijde v třetí hodině filmu, bylo naposledy k vidění u spektáklů ze starověku, které se přestaly točit v šedesátých letech. A posledních dvacet minut, to je něco, co přišlo z filmového nebe. ()

Anderton

Pokračovanie série s trochu odlišnou atmosférou ako prvý diel. Jackson vybral jednotný farebný filter pre všetky tri línie a Dve veže tak posobia konzistentnejšie ako Spoločenstvo. Prvé dve tretiny pripravujú podu pre záverečné vyvrcholenie, ktoré svojou hutnosťou prekonáva snaď všetko dovtedy videné. Z trilógie ide asi o najlepšiu adaptáciu vďaka volnému narábaniu s predlohou, v ktorej sú jednotlivé časti písané za sebou, vo filme sa striedajú a vrcholia naraz. Rozšírená verzia je v tomto prípade nutnosťou, niektoré vynechané scény sú takmer geniálne (Boromir). ()

Frajer42

Neméně vydařené pokračování skvostného prvního dílu. Za zmínku stojí zejména bitva o Helmův žleb, která je vizuálně naprosto skvělá. Příběh se zde vyvíjí trošku jinou cestou než v prvním díle, ale vůbec mi to nevadí. Všechny tři díly řadím svou kvalitou shodně na první místo. 5* ()

boshke

Na straně jedné skvělý příběh, krásná hudba, skvělé kostýmy, dechberoucí scenérie a hlavní hrdinové, kteří se snad ani nemohou nelíbit. Na straně druhé zcela neúměrná stopáž, přílišná retardace děje, např. nesčetnými flashbacky a neustálé přeskakování z jedné skupinky ústředních hrdinů na druhou, což spádu děje též nepřidá. Navíc se nemohu ubránit dojmu (zde souhlasím s Mattym), že vše před závěrečnou obrovskou řeží je jakousi vycpávkou, která buď jen "honí čas" (to by bylo, abychom se přes ty tři hodiny nedostali) nebo nenápadně navnazuje na velké finále, na které se divák těší už alespoň od půlky filmu... Uvažoval jsem o osmdesátce, ale asi bych si připadal jako věčně nespokojený hnidopich. Pořád to je pastva pro oči... 90% ()

Kothy

Je to o něco lepší než 1. Bitva o Helmův žleb je prostě úchvatná. A zničení Železného pasu enty je taky nádhera. Nádherné jsou i záběry novozélandské krajiny. No prostě nemám, co dodat... Glum byl hodně dobrý: "Takhle kazit rybišku." :D ()

MikeCool

Druhá projekce: Bezpochyby jedno z nejlepších, filmově zadaptovaných fantasy děl, které kdy mohlo lidské oko spatřit. Po druhé projekci, kdy jsem si tento kult oprášil, musím konstatovat, že byť jsou Dvě věže nesmírně zdařilým dílem, Společentsvo Prstenu bylo pro mne přeci jen o chlup lepší. ()

Sašenka165

Není to jednička, ale ani trojka. Je to však důstojná a úchvatná "přípravka" na Návrat krále. Například takový Glum je vážně úžasný, působí dokonale živě. Závěrečná bitva nemá obdoby a je také úchvatná. A navíc se do příběhu dostávají nové postavy - z nichž bych jmenovala extra krásnou Mirandu Ottovou... ()

swamp

Toto hodnocení je jaksi v rámci trilogie, nikoliv jako filmu mezi dalšími filmy (to by bylo pětihvězdičkové). Oproti jedničce trochu rozvleklejší, ale jinak stále blížící se dokonalosti. ()

Okara

Mračna Mordoru se houfují a pomalu, ale jistě se přesouvají nad zasluněnou Středozem. Celý díl se nese v tomto duchu. Potemnělý, zdánlivě beznadějný a plný krve a násilí. Na širých pláních se objevují nové postavy na obou stranách a vytváří spolu neuvěřitelně složitou pavučinu vztahů. Láska. Aragorn se dostává do romantického milostného trojúhelníku s andělskou elfkou Arwen, které dal nedobrovolně sbohem a dětské tvářičce Eowyn, s níž by se ale co se týče odhodlání a odvahy mohl měřit i on sám. Přetvářka. Slabý král s otrávenou myslí je pouze loutkou slizkého Grimma, který stojí mezi ním a jeho úhlavním nepřítelem. Přátelství. Nerozlučná hobití dvojka ztřeštěnců Merry a Pippin se dostává do spárů situací zlomeného enta Stromovouse a na jejich společné cestě je zážitky stmelí více, než by bylo možné napsat. Nedůvěra. Bezpochyby nejzamotanější situace mezi aktéry v celém filmu. Zkušenostmi ošlehaný Gollum zasévá pomocí menších zákeřností nesvár mezi zdánlivě nerozdělitelnou dvojku hlavních Hobitů a slastně se jim se svým schizofrenickým druhým já za temných nocí vysmívá. Úsměv vyvolávající, šťastná atmosféra prvního dílu se zde tedy přehoupává na temnou stranu, a ty největší bitvy, jaké kdy spatřily světlo světa, dostávají tu pravou příležitost se uskutečnit. Osudy protagonistů tedy visí ještě na tenčím vlásku a jejich útrapy se v divákovi promítají téměř stejně, jako na nich samotných. I know. It is all wrong. By rights, we shouldn't even be here. But we are. It is like in the great stories. The ones that really mattered. Full of darkness and danger, were they. And sometimes you didn't want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was, when so much bad things had happened? But in the end, it is only a passing thing, this shadow. Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you. That meant something, even if you were too small to understand why. But I do understand. I know now. Folk in those stories had lots of chances of turning back, but they didn't. They kept going. Because they were holding on to something. lll SE version done lll Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

mil@n.fanatik

Skvěle pokračování jedničky. Stejné jako v 1 a 3 vše skvélé, výborné a vítečné. Na Pana prstenů se dá dívat pořád a nikdy nemá člověk dost, super!!! 98% ()

Eawy

Najlepšie natočená fantasy, na tomto svete. Aspoň zatiaľ. Dvojka je moja osobne aj najobľúbenejšia kniha. Obsahuje veľa akcie, celkovo je úžasná. No, tento film s nezabudnuteľným soundtrackom, nezabudnuteľnými hereckými výkonmi s krásnou krajinou, tak toto nie. Jednoducho sa celá trasiem,keď začujem tóny piesne, ktorá ide počas útoku na Helmov žlab. Nenormálne ma bavia malé vtipy medzi Legolasom a Gimlim. Takéto inteligentné narážky, ktoré zároveň pobavia aj sa nad nimi môžem zamyslieť. Tolkien je môj idol. Aspoň teda vo Fantasy.Na toto ani hodnotenie ani 100% nestačí. 1000% by som dala. ()

predators

Mám se opakovat? :-) To, co jsem napsal o dílu prvním, o Společenstvu, platí v tomto případě...řekněme, třeba dvojnásob. To minimálně, protože Válka spěje ke svému vrcholu a Bitva o Helmův žleb je dezertem před hlavním chodem, zákuskem před dílem zvaném Návrat krále. K Dvěma věžím jenom tolik...hudba, hudba a zase jenom hudba. Děkujeme mistře Howarde Shore! A ještě něco, na co se nezapomíná...první spatření Gandalfa Bílého, "oživení" krále Théodena, Skurut-haj nastoupení před Sarumanem, útok Vrků, Arwen u Aragornova hrobu, pochod Entů a v neposlední řadě...svítání a příjezd Gandalfa a Rohirů. 100% ()

nascendi

Chcel som vidieť aj tento film, ktorý je aktuálne na 125. mieste v rebríčku ČSFD. Minimálne preto, aby som zistil, aký je rozsah mojich nevedomostí a aká veľkosť odchýlky od väčšinového vkusu. O Tolkienovi som čítal asi pred 40 rokmi v 100+1 ZZ ako o jednom z najúspešnejších spisovateľov, čo ma dosť prekvapilo, pretože vtedy nebola ani jedna z jeho kníh na trhu. A keď neskôr boli, už som po nich nesiahol. Na rozdiel od tolkienológov som tak film pozeral bez poznania predlohy a z množstva postáv a ich vzťahov som bol dosť dezorientovaný. Film má úžasnú vizuálnu stránku, hudbu, ktorá sa chce páčiť, viacero slávnych hercov (ktorých mená mi veľa nevravia) a množstvo negatívnej energie. Tá mi prekážala najviac, i keď uznávam, že pre mládež, ktorá sa pripravuje na súčasné úchylné filmy je to dobrá príprava. Zaujala ma, a to nielen výzorom a pohybmi, postava Gluma. Inak uznávam, že Dve veže sú profesionálne dobre urobené a vopred oznamujem, že napriek odporúčaniam mnohých si ho nepozriem opakovane. ()

nash.

Stejný problém a scénář jako u Matrixu.. po skvělém prvním díle, zklámání a nuda u dvojky, která vedla k tomu, že zatím nemám chuť na trojku ()

Ratemus

O trochu lepší než díl první, více akce a jedna z nejepičtějších bitev v dějinách filmu. Společenstvo se rozpadlo, sledujeme několik samostatných linek, které absolutně nenudí. Film je opět excelentní, prostě výborné pokračování se vším všudy, nemám absolutně nic, co bych tomu vytkl. uznání u mě má hlavně Andy Serkis jako Glum, zahrál ho opravdu výborně, ve filmu je více akce, více napětí, opět ta krásná atmosféra, scenérie, hudba výprava a efekty na nejlepší úrovni, prostě bez chyby. ()

Slarque

Stejně dobré jako první díl, i když jsou oba dost odlišné. Glum je asi nejlepší digitální postava všech dob. Už se nemohu dočkat rozšířené verze. ()

Happens

Mírné zklamání, nacházím ve filmu úseků ve stylu "rodinná americká komedie", Legolas surfující na štítu, atd. Na druhé straně mi šel mráz po zádech z neuvěřitelně do bitvy vtahujícího zpracování. Suma sumárum: horší, než první díl, ale i tak stále dominující film v kategorii. ()

FrodoF

Sice se mi Společenstvo líbilo víc, ale nemůžu dát míň než *****. Bitva u Helmova žlebu je skvělá, ale ještě víc se mi líbil útok Entů na Sarumanovu věž. Peter Jackson se skvěle vypořádal s pokračováním a už se nemůžu dočkat Návratu krále. A málem bych zapomněl na skvělého Gluma, kloubouk dolu. ()

klerik

Asi nieje či vytknúť. Zamrzí snáď len to, že to nieje samostatný (dokončený) film. Oveľa akčnejší a "hrdinskejší" film ako Spoločenstvo. Predĺženú verziu MUSÍM odporučiť, lebo s filmu sa stáva poctivejší kúsok ako v kinovej verzii, kde môžte mať pocit, že čosi chýba... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)