Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Mukunda

Jistě, ze tří dílů je tento nejslabší, a to i coby knižní předloha, a působí trochu jako předěl mezi prvním a třetím dílem. Faktem nicméně zůstává, že je zde perfektně udělaný i zahraný Glum, že je zde nádherně vykreslená "duše" Rohanu a bitva u Helmova žlebu, jakkoliv komorní oproti trojce, je přeci jen zapamatování hodný počin. ()

Haide

Za mě nejslabší díl ságy, ale stále velmi dobrý film. Výprava, herci, hudba. Vše na stejně skvělé úrovni, jako u Společenstva. Předpokládám, že problém bude už v předloze, protože stejně jako film, tak i druhá kniha je má nejméně oblíbená. Připadám si trochu zvláštně, když tu používám termíny jako: "nejslabší, nejméně oblíbená", protože těch několik málo promile, o které se jedná je téměř nezaznamenatelných. Skvělý film. ()

Biopler

Je to prostredný diel trilógie a preto to nie je také wau aké bolo z Fellowship. Premyslený záver, ktorý by diváka ponechal v očakávaní a vylúčenie trápneho humoru v niektorých scénach a bol by som veľmi spokojný. ()

tomik99

Poté, co jsem se dozvěděl, že film se bude lišit od knihy a my se nedočkáme Oduly, poražení Sarumana, pohlednutí do palantíru a příletu Nazghula, jsem se začal trošku bát, co vlastně ve filmu bude a zda to Jackson zvládne. A on to zvládl. Film nepůsobí vůbec prázdně a půlhodinová Bitva o Helmův žleb mi utekla jako voda. Příběh Aragorna, Legolase, Gimliho a Gandalfa v Rohanu nemá chybu, stejně jako hlavní záporák tohoto dílu Saruman. Tato skupina je podle mě ve filmu nejdůležitější, nejvýraznější a nemohla by chybět. Příběh se Smíškem a Pipenem mezi Enty trošku nudí a příliš se natahoval, ale v tak dlouhém filmu se to ztratí. Výprava Froda a Sama sice nenudí, ale když víte, že se zrovna odehrává první bitva o Středozem mezi skřety a lidmi, tak musím říct, že jsem nerad sledoval tuto dvojici. Přesto závěrečná Samova řeč v Osgiliathu je úchvatná a dožene člověka k slzám. Výprava, hudba, kostýmy a efekty zůstávají opět skvělé a tak neváhám dát pět hvězdiček. ()

joker30

Pán Prsteňov je isto jeden z kultových filmov ale priznam sa ze mám obľúbenejšie trilogie či ságy. Napriek tomu sú to dobré filmy. Pre mňa sú dve veže asi najlepšie z trilogie, samozrejme každý ma íný vkus. ()

Torgal

Atmosféra knihy bola lepšie zadaptovaná v Spoločenstve a tiež dej trpí súbežným sledovaním viacerých skupín postáv, rovnako ako aj privysokým tempom a určitou skratkovitosťou (áno, aj u štvorhodinovej extended edície), no darmo, aj po desiatich rokoch je to stále absolútna špička žánru. Triky takmer vôbec nezostarli a Helmov žľab ostáva aj naďalej najlepšie natočenou bojovou scénou všetkých čias. A pritom je to najslabší článok trilógie, všetka česť Jacksonovi. 9/10 ()

HOFMAN

Přestože se mi příčí dělit celek jménem Pán prstenů, tak jako se to příčilo Tolkienovi, když mu z ní udělali trilogii, udělám to. Dvě věže jsou v mých očích „nejslabším“ dílem „trilogie“. Jsou dle mého názoru až třetím nejlepším filmem na světě. Dávám jim o dvě hvězdy méně než Společenstvu. Bohužel je z těch 98 hvězd vidět zde na CSFD jen 5. ()

P. J. D.

Moje hodnocení pro celkovou trilogii je prakticky stejné. Epochální velkofilm hodný těch správných hollywoodských rozměrů. Výborné obsazení, které plní do puntíku pravý obraz jednotlivých postav v knize, krom snad jediného Froda, který by měl být ve skutečnosti ve věku padesáti let, nikoliv tak mladičkém (ti, co znají knižní předlohu, mi jistě přitakají). Pár postav sice postrádám (jako Toma Bombadila, nebo Radegasta, který se kupodivu objeví až v Hobitovi), ale to klidně překousnu, protože se mohu pokochat skvělým pohledem na Nový Zéland, který láká k tomu, aby ho člověk navštívil (zatraceně dobrá reklama, to vám povím). Ještě skvělejší, než tohle je snad už jen soundtrack v podání Howarda Shore, který zde přímo exceluje. Ačkoliv jsem se rozmýšlel kvůli různým nesrovnalostem s knižní předlouhou (třeba Sauronovo oko, nebo smrt bílého čaroděje), nakonec jsem usoudil, že tenhle film si těch pět hvězd přeci jen zaslouží. Alespoň dělá reklamu prapočátkům fantasy a Tolkienovi, což mne nesmírně těší. ()

KafuR

Pokračování mistrovské jedničky, které možná jen trochu trpí tím, že přichází o moment překvapení nad působivosti tohoto světa, který patří právě jedničce. Ta také byla taková komornější, seznamovala s příběhem i postavami, zatímco tady už se ocitáme tváří v tvář válečné vřavě a to dokonce na několika frontách. K dokonalosti mi mnoho nechybělo a rozkouskování jednotlivých příběhů do epizod? Nemyslím si, že by to mohlo být pojato nějak jinak a přitom lépe. ()

Jenilius

I přes roztříštěnost děje kvůli mnoho dějovým liniím si myslím, že je tenhle díl z trilogie ten nejlepší. Především akční scény a neskutečně epická bitva o Helmův žleb patří mezi nejlepší věci, které můžeme nalézt v moderní kinematografii. Skvěle zvládnuté triky (Glum může vyprávět), hudba a herecké výkony doplňují už tak dokonalý zážitek. ()

FanKalEl

Asi som z mála ale Dve veže sa mi páčia viac než Spoločenstvo. Druhý diel je svižnejší a napriek tomu že predĺžená verzia tohto dielu je dlhšia než v prvom, tu to bolo pútavejšie aj keby sa tu neobjavil Gollum. Ale v láske mám samozrejme všetky diely. (100%) ()

Hpatrik

Opět bezchybná výprava a její dechberoucí Rohanské scenérie, je tu spousta nových důležitých, výborně obsazených postav (Grim, Theoden, Eomer, Eowyn, Faramir) a různých stvoření Středozemě (Entové, Glum), ohromné pochodující hordy Skuruthů ze kterých mrazí a samozřejmě bitva o Helmův žleb je něco do té doby nevídaného. Spoustu pozornosti si ukradl Glum a jeho skvostná schizofrenie, a pak taky výborný Brad Dourif a jeho Grim. Zážitek trochu kazí místy zbytečný humor, který narušuje dramatičnost scén (soutěžení mezi Legolasem a Gimlim o nejlepší skóre, Legolas a jeho efektní sjezd schodů). Ve výsledku a malinko horší než společenstvo, ale 5 hvězd zůstává. ()

Kingjiri

Míň vyprávěcí, ale za to víc výpravný, napínavý a akčnější než úvodní díl. Nějaký blockbusterově zábavný momenty (počíttání zabitejch skřetů nebo Legolasova "jízda" na štítiu) trochu zbytečně rozbíjej hutnou a depresivní atmosféru, kterou má druhej díl díky stále sílícímu Sauronovi a komplikovanější cestě do Mordoru. I tak však dojde na spoustu skvělejch momentů, který zaujmou jak svojí velkolepostí (bítva o Helmův žleb), tak emotivností (pohřeb jednoho ze synů krále Theodena). O parádním vizuálu, maskách/kostýmech, hudbě nebo výpravě není třeba dýl hovořit. Dvojka splnila svuj hlavní úkol - důstojně pokračovat tam, kde skončil první díl a navnadit na závěrečnej díl, čtyři silnější hvězdy. ()

tranquill

"Co zmůžou lidé proti bezohledné nenávisti?" Myslím, že cokoliv. Stejně jako Peter Jackson, který opět posunul fantasy žánr. Parádní digitální efekty rozpoutaly velkolepou efektní bitvu, ve které jsou živoucí stromy třešničkou na dortu! "Nový den přijde... Stojí za to bojovat!" A stojí za to vidět! ()

dalziel

Moja najobľúbenejšia súčasť trilógie.Útok Entov na Sarumana ,Gandlfov príchod s Eomerovou armádou Rohanu a nasledný downhill na koňoch do Helmovho žľabu sú scény na ktoré nikdy nezabudnem.Sila!!! ()

Dienzenhofer

Asi zaslouženě považován za nejslabší díl. Nestane se tam tolik věcí jako v 1 a 3, po uplynutí 1 hodiny, ničím moc extra nezaujme, možná tak maximálně Smígl a Aragonův románek. Závěrečná bitva zaslouženě patří mezi nejlepší filmové bitvy všech dob. Taky spoustu postav zničeho nic zmizí, například Gandalf, který zmizel při bitvě Dvou věž kdo ví kam a pak se z ničeho nic objeví a všechny zachrání. Stále, ale skvělý blockbuster. Asi nejsympatičtější postavou v tomhle díle byl Gimli, u ostatních postav jsem měl zvláštní pocit, že se chovají příliš chladně a nelogicky, nebyli mi tak sympatičtí, jako v předešlém díle. Rozhodně nejlepší moment filmu je jak Stromy nakopaly Sarumanovi prdel. ()

JamesConnorG

Dojmy -  O malinko slabší než první díl, ale pořád to funguje. Postavy jsou stále sympatické, především Smíšek a Pipin, které jsem si hodně díky tomuhle díle oblíbil, Sam je stále ten starostlivej a úžasnej hobit a tak dále. Děj je skvělý, ale na první díl to nemá. Hudba, akce, vizual a prostředí, prostě WOW, nemám slov. začínám si uvědomovat, že tuhle trilogii vážně miluji. Celkové Hodnocení - 95% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)