Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Gar-mogoth

Druhý díl trilogie, obssahující nejvíc památných momentů ze všech tří. A to ať v tom dobrém (mrtvé močály, Glumova schizofrenie, Helmův žleb-nejepičtější bitka, jakou jsem zatím viděl) nebo i zlém (štítboard) smyslu. A navíc díl, kterému ze všech nejvíc přidává rozšířená verze a její dodatky... Andy Serkis a chlápci z Wety každopádně mají na svědomí toho nejlepšího počítačově vytvořeného lotra (hehe) všech dob, a to už jim nikdo nikdy nevezme. ()

pytlik...

Oproti prvnímu dílu malinkatý vzestup úrovně zejména díky tomu, že chyběly zdlouhavé zpomalené záběry a prodloužené umírání nějakého relativně hlavního hrdiny. Na druhou stranu, Jackson prokázal podle pár vtipů, že určitě není typem na točení komedií (zvlášť ten fór "hýbe se, protože má v hlavě mojí sekeru" mě bude budit ze spánku ještě pěkně dlouho). Skřeti byli stejně marní jako v prvním dílu, i v padesátinásobné přesile je na začátku filmu k smrti vystraší tři pronásledovatelé. Obzvláště vypečené Frodovy ksiftíky myslím přesvědčí mnohé marihuanisty, hašišisty a kokainisty, že jejich matroš se s prstenem nemůže rovnat ani náhodou. V závěrečné bitvě to režisér s tím Ctrl+c a Ctrl+v poněkud přehnal, na konci bylo oněch vytuněných skřetů i přes vážné ztráty úplně stejně jako na začátku, a přesto v panice prchali, no nechápu to. Stromy zase prokázaly sportovního ducha, jak si pěkně zahrály kopanou a tenis se skřety, dokonce i nějaký ten vrh koulí spáchaly. Škoda jen, že svým výkonem zaujaly Bílka natolik, že jich pár angažoval do našeho národního týmu, no a pak se nemůžeme divit. PS: Všechny sestřičky na porodních odděleních ať pořádně zavírají víka od inkubátorů, ať jim zase někdo neuteče, ať se nám tu těch Glumů nepotuluje víc! ()

Pavlínka9

Nejsem zklamána - to vůbec :) Jen nejsem prostě tak zarytý fanoušek, abychom zrovna "Dvě věže" potřebovala vidět víckrát :) Je to samozřejmě jiné od Společenstva prstenu, ale je to skvělý vývoj :) Skvěle se to posunulo a je tam obrovitánský posun - jak v ději, tak také v ukázce toho, co lze udělat za pomoci digitálních efektů :) Je to úúúžasné :) Film je prostě bomba :) Schizorenní boj Gluma a jeho "vnitřní boj" o jeho Miláška je parádní :) A pohledy Froda, kterému nastěstí hodně rychle došlo, že takhle může dopadnout i on, pokud by ho prsten ovládl naplno....Hláška "Udělám Ti díru do toho tvýho pupíčku" :D :D Od skřeta na hobita je velice trefná :D :D Sem tam jsem se pousmála, je tam plno velikých postav a samozřejmě nechybí láska a touha po ženách ;) Scéna, kterou si jednoznačně budu pamatovat nejspíš až navěky je jak Legolas nasedal při útoku na jedoucího koně :) To je digitálně znázorněno bravurně :) Ta závěrečná bitva je fakt bombastická :) :) Na to, že jsem při ni před 13ti lety v kině usla, tak teď koukám jako puk :D :D Snaha obsadit Žlab mi přišlo jako obrovitánské mraveniště :) ()

noriaki

Jen málokdo má Dvě věže jako nejoblíbenější díl trilogie, ale existuje pro to dost pádných důvodů. Druhý díl je dějově ucelenější než oba okrajové, speciální efekty jsou dotaženější a atmosféra dost možná nejtemnější z celé ságy. Sice v něm chybí rozvernější pasáže ze Společenstva prstenu, ale také se až na výjimky vyhnul digibordelu - což bohužel Návrat krále nezvládl. Osobně bych ještě přidal Rohanskou melodii a celou jeho estetiku. I já patřím k těm, pro něž je tenhle díl až třetí ze tří, jenže i tak je elitním členem absolutní fantasy špičky. Ještě více to platí o prodloužené verzi. Společenstvo prstenu "jen" vylepšila, ale Dvě věže výrazně pozvedla. ()

Aven

Drží hodně vysoký standart celé trilogie, ale některé kousky v podání Legolase (jízda na štítu po schodech a současné vypouštění šípů, efektní nasednutí na koně v plné rychlosti) mi ve filmu dost vadily. ()

yeniczek

Druhý díl.. Ještě pořádně nic nezačalo, ani nic nekončí. Stejně jako knížka... Na druhou stranu je zde bitva o Helmův žleb, která je prostě monstrózní a do té doby nevídaně rozsáhlá.. Stále výborná fantasy podle ještě lepší předlohy. Extended verze zase vylepšuje zážitek o hodně moc...9/10 ()

sskrblik

Veleúspěšné pokračovaní! Více než zaměřené na dobrodružství a výpravu jsou zde velkolepé bitvy (Helm´s Deep, Saruman´s Tower) ()

Ceres

Docela mě mrzí, že tak bombastický film a kniha jako jsou The Two Towers, je bohužel "nejslabším" filmem z celé trilogie, protože bohužel trpí, že je jen "spojovacím mostem" mezi Společenstvem a Návratem krále, na kterého se všichni těšili. Ale i tak je to plnohodnotná část již tak dokonalé trilogie, což jde cítit už od nádherného úvodu až po záverečnou bitvu u Helmova žlebu, navíc rozšířená verze je mnohem lepší a této části trilogie to pomáhá nejvíc, zvláště ztvárnění smutné vize Aragorna a Arwen díky tomu, že Aragorn je "mortal man". A nemusím připomínat, že celá trilogie má ten nejúžasnější soundtrack, bez kterého by to nebylo úplně ono, takže díky Howarde za tvoji dokonalou práci. ()

venalce

Vůbec první film, při kterém jsem nezažila pocit zklamání kvůli přehnanému očekávání z traileru. Přiznám se, že nechápu lidi, kteří Dvě věže hodnotí jako pouhý mezičlánek mezi Společenstvem a Návratem krále. Dvě věže jsou pro mě jak vyváženou součástí celku, tak i nanejvýš kvalitním samostatným filmem. Oproti Společenstvu oceňuji větší podíl vtipných hlášek, zvlášť ze strany Gimliho. Někteří zarytí tolkienovci budou možná brblat na nepřesnost a odchylky od knižního veledíla, ale duch příběhu a jeho majestátnost zůstaly zachovány. Ruku na srdce, podruhé už to takhle kvalitně nikdo nenatočí. Bravo! ()

Master19

Platí prakticky to, co jsem napsal u "Společenstva". Sám od sebe bych se na to nedíval, ale běželo to v televizi, tak jsem mohl vidět megalomansky (rozhodně ne špatně) natočený film, nicméně na mě nefungující. ()

Brain-D

Viděno: SE: 236 min. Naprosto dokonalé pokračování, kde přibývá akce a nabývá dynamičnost. Je to bohužel o kapínek horší než společenstvo, ale já bych Lotr bral radši jako celek. Je to řádný kus odvedené práce a na úkor lepších okolních dílů nebudu na hvězdičkách ubírat. Skvělé ! ()

harryy

Novozealandský režisér Jackson je známy svojim prerábaním do poslednej chvíle a tak neprekvapí že film nakoniec vyzerá trochu inak ako pôvodne mal. Veľmi rýchle ukončenie bitky o Helmov žľab náhla Faramirova zmena ale aj odsunutie boja dvoch čarodejov na neskoršie svedčia o tom, že vojna o filmové pocty ešte neskončila. Práve naopak, začala a Peter Jackson nasadzuje najťažšie kalibre. 95% ()

jolanek

trilogiu som precital asi 6x, ostatne knihy minimalne 2x (hobbita 4x), milujem stredozem, a som smutny ze nemam chlpate nohy ako frodo :) Treba viac? Naj filmova trilogia aku som kedy videl, cital, pocul, povinna literatura mojich buducich deti. ()

Unnamed

“It's like in the great stories, Mr. Frodo. The ones that really mattered. Full of darkness and danger, they were. And sometimes you didn't want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was when so much bad had happened?... Folk in those stories had lots of chances of turning back, only they didn't. They kept going. Because they were holding on to something. - What are we holding onto, Sam? - That there's some good in this world, Mr. Frodo... and it's worth fighting for.” Druhý díl trilogie je zajisté tím slabším článkem celé série, přesto stále velmi solidním filmem. Platí o něm snad vše, co jsem napsal o díle prvním, k tomu bych ale také přidal pár věcí navíc - v první řadě musím pochválit skvělý výkon a až mučednické sebeobětování Andyho Serkise (Gollum) při natáčení. Druhý díl má pomalejší konverzační části a pořádné akce se člověk dočká až v polovině filmu, přesto a nebo právě proto je ale dobré si na ně počkat, jelikož vážně stojí za to. Pamatuji si, jak jsem byl po prvním zhlédnutí zcela unesen bitvou o Helmův žleb, a nic na své působivosti neztrácí ani po zhlédnutích jdoucích do desítek. Prodloužená verze divákovy opět nabízí větší příběhovou hloubku, ať již jde o vztah Boromir-Faramir-Denethor, či vtipné momenty, kdy Éowyn nese Aragornovi něco k snědku nebo porovnávání čísel zabitých nepřátel Legolasem a Gimlim. Ne tak jasných, ale přesto krásných 5*. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)