Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

saluk

Veľkolepé pokračovanie mojej najobľúbenejšej trilógie, ktoré si nezaslúži menej ako 5 hviezd. Dve veže sú výpravnejšie ako jednotka (špeciálne obrana Helm's deep), je tu viac akcie, hudba od Howarda Shore je neskutočná. Pri porovnaní s prvým dielom však nemožno povedať, že je lepšia. Kvalitou sú u mňa všetky diely na rovnakej úrovni. Opäť potvrdzujem, že Extended edition prehlbuje filmový zážitok. So svojou dĺžkou cez tri a pol hodiny som sa ani chvíľu nenudil. Bravo Jackson! ()

pekkanik

Vďaka ti majster Jackson za tieto dary... Pri porovnaní knihy a filmu jednoznačne vyhráva film - v knihe je bitka v Helmovom žľabe rozpísaná na 9 (slovom deviatich ) stránkach a pokiaľ nečítate poriadne, vôbec si neuvedomíte, že tu ide o holý život všetkých, vrátane žien a detí. Jackson to vo filme povedal poriadne nahlas: Théodenov monológ pred bitkou, striedaný zábermi na vyzbrojovanie mladých chlapcov je asi najsilnejší moment filmu. A urobiť z deviatich stránok neskutočne pôsobivú bitku, ktorj nechýba gradácia, tempo a famózny záver (áno, cválajúca kavaléria dolu kopcom), to dokáže len génius. Vítaným spestrením je súboj Gimliho a Legolasa v počte zabitých nepriateľov (v knihe je výsledok trošku iný) a vyčistenie priestoru na lávke pred bránou v podaní Aragorna a Gimliho je famózne (hlavne spôsob dopravenia sa naň). Škoda, že entom je dané menej priestoru (a v knihe sa Entský snem skončil predsa len iným rozhodnutím), ale záverečná úprava priestoru Isengardu to bohato vynahradzuje. Vykreslenie postavy Glocha sa podarilo na jednotku - tak parádne podanú schizofréniu som snáď ešte nevidel a pristihol som sa, ako fandím tomu lepšiemu "ja" v diskusii s tým horším. Zjednodušenie postavy Faramira a Aragornovo "odskočenie" si pred bitkou mi zase nepríde tak strašné, trošku mi ale vadil Samov záverečný patetický prejav (a nielen mne, súdiac podľa Glochovej reakcie), dojem však okamžite napravil úvahou o príbehoch (ktorá v origináli odznie až v tretej knihe vysoko v skalách Morgulského údolia). Podtrhnuté a spočítané = nie je veľa filmov, ktorým v podstate nie je čo vytknúť a dojem z nich pretrváva celé roky. Toto je jeden z nich. ()

Veromonny

Elijaha Wooda tady nesnáším, prostě mi tam nesedí!. Ale Sean Astin je fakt dobrej, miluju postavu Sama Křepelky hlavně na konci - vždy se rozpláču.. Taky tam jsou další skvělé herci např. trio Viggo Mortensen, John Rhys-Davies a Orlando Bloom. I když nemám ráda bitvy tak tady musím říct že bitva u Helmova žlebu se mi líbila, hlavně jak Gimly a Legolas soutěžej a ty stromy jak řádily v Železném pasu-super! A taky nesmíme zapomenout na miláška Andyho Serkise:D Dávám 5 hvězdičk protože málokteré filmy mě dokážou strhnout do děje .. ()

Choucas

Po zážitku který mi přineslo Společenstvo prstenu jsem se velmi těšil na Dvě věže. A opět sem nebyl zklamán ale nadšen, opravdu výborné. Zaslouží si plné hodnocení. ()

Filip.Fiser

Když jsem viděl první díl a byl jsem doslova unesen, říkal jsem si, že dvojka být lepší nemůže. Zmýlil jsem se. Druhý díl je snad i lepší než první. Opět efekty dokonalé a bitvy mě bavili snad nejvíce. Hnedka si jdu pustit třetí díl a doufám, že budu opět mile překvapen :-) .. Opět zasloužených 5* ()

jirsovalucka

Už daleko povedenější díl trilogie. P. Jackson se konečně držel více knižní předlohy, takže pro vášnivého čtenáře je to daleko lepší podívaná než Společenstvo prstenu. Jediné co velmi bylo do očí a velmi mi vadilo, že film končí cca ve 2/3 knihy. Řekněte mi proč, z jakého důvodu to udělal? Sice chtěl asi více navnadit na další díl, ale myslím, že kdyby to ukončil jako je to v knize tak by to podle mě neubralo na napětí. Proto jedna hvězda dolů... ()

Lauk

Rozpočet : $94 million ----- Celosvětové tržby : $926,047,111 ----- Skvělé pokračování jedničky. Opět naprosto skvělé herecké výkony, obdivuhodné vizuální efekty a přenádherná bitva. Opravdu skvělý zážitek. ()

GiorgioB.

Už to bude pomalu deset let od uvedení posledního dílu Lotrovské trilogie a pořád se nenašel nikdo, kdo by ji zfilmoval znova a pořádně:-) Opravdu by to už líp nešlo? Já bych řekl, že šlo. Jak může vypadat povedená filmová adaptace fantasy románu, ví každý čtenář a divák Harryho Pottera. ()

neli13

Někdo vyčítá filmu určitou roztříštěnost, jiný zase nespokojen s "natahováním" děje. Nemám ten pocit. Vyhovuje mně to takto. A navíc prodloužená verze si myslím, že je pro fanoušky nutnost. Opět excelentní herecké výkony, efekty, prostředí, příběh a opravdu jedinečná atmosféra. Nezapomenutelná je i bitva o Helmův žleb a pochod Entů do Železného pasu. A mně tam vyhovuje i ten humor, který dodá určitou lidskost a úsměv na rty i při té nejtežší situaci a vypjatých okamžicích. ()

sedmdevet

Druhý díl je pružnější, jako by rozpohybovanější, dokonce se vněm objevuje náznak, humoru, kterým je protkána celá knižní triologie. Postavy se rozšiřují, svět se otevírá. O efektech psát nebudu, ty jsou pro film stěžejní a samozřejmé, vše se shrnuje k absolutnímu vrcholu. ()

lavahorsecz

Viděl jsem jen kratší verzi, ale oproti prvnímu dílu to ve mě nezanechalo takový pocit jako jednička. Pořád je to ale moc pěkné pokračování. Až dokoukám všechny díly, určite se časem pustím i do prodloužených verzí a pak to možná přehodnotím, teď ale mohu udělit maximálně 4*. ()

El_indiano

Byl jsem dost zklamaný. Skvěle propracovaný děj knihy se slil do jakési agónie před bitvou a místo vrůstajícího odhodlání, mě čekalo vnitřní přesvědčení hrdinů: "Co budeme dělat, je jich nějak hodně". Nemůžu to P.J. odpustit. Jakoby mu úspěch vlezl do hlavy a on si řekl, že děj napíše sám... (Entí sněm, Huorni, vrci). Kdyby točil Romeo a Julii, tak se snad do sebe ani nezamilovali... ()

TONYNKO

Slabšie než Spoločenstvo. Spoločenstvo som si užasne užil, s postavami som sa dokonale stotožnil. Ale tu to už nefunguje. Dejových linii je neskutočne vela a niekedy som vobec nestihal. Film skáče z jednej do druhej a to je neskutočne nudne vzhladom na to že sa jedna o 3 hodinový film a to nehovorim o Extended verzii. No ale stale a jedna o krasne natočený film s úžasnýi trikm, Glum je najlepšia postava z fantasy žanru takže pre neho vačší priestor filmu velmi pridava, akcia je velmi podarena a Gimliove a Legolasove počítanie protivnikov vedie v humore na celej čiare. Takže normalna verzia 8/10 a Ext. 7/10. ()

misofanko

Pre mňa, čo som od mladého veku čítal, študoval a dychtivo vyhľadával informácie o knihách Tolkiena, bol tento film konečným a erotickým vyústením tejto éry. Som zaľúbený, chcem si zobrať za ženy všetky herečky, chcem v tom svete žiť. Film mi to ako tak umožnil. S kina som odchádzal spotený a červený od toľkého orgazmu. 5 hviezdičiek, bez debaty a aj po 10 - tom pozretí. ()

KristKrist

Dvě věže jsou slabší než Společenstvo. Ano,pořád je to velkofilm se skvělými herci,efekty a bůh ví ještě s čím,ale k srdci mi víc přirostl díl první,který má větší spád. V druhém díle se sice objeví první velká bitva,nové postavy bez kterých by Pán prstenů nebyl Pán prstenů,ale děj místy vázne a je méně zajímavý. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)