Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

nopud

Rozhodně nejlepší díl z celé trilogie (po filmové stránce - knihy se nadají srovnávat). Nejvíce dechberoucí scény, nejlepší hudba (beru ji jako naprosto rovnocennou se staršími hudebními díly), nejlepší akce, nejlepší efekty - prostě nejlepší všechno. Škoda, že se zde také neodehrála bitva o kraj proti Sarumanovi (to by byl ale zase film tak na hodinu), který již nemohl kouzlit, ale stále ještě něco uměl. Proto tedy 99%. ()

Alex24

Obrovské pompézní finále! Je sice pravda, že se mi dvojka líbila ještě o trochu víc, ale komu by se nelíbila ta skoro závěrečná bitva? Je vidět, že si Jackson udržel hodně vysokej standart a taky je zatraceně vidět, že ani jeden dolar nepadl nazmar. Oproti dvojce už nebyla dějová linka tolik rozdrobená a děj kolem Froda a Sama taky dostal pořádnou šťávu, i když jsem po druhém díle nevěděl, že tomu vůbec nějaká šťáva chyběla. Třetí díl prostě všechno uzavřel a náležitě dovysvětlil. Zjistilo se, že opravdu největším hrdinou nebyl Frodo, kterej v důsledku opravdu fungoval jen jako kapsa na prsten, ale Sam, protože nebýt jeho, Frodo by musel být kočka a mít devět životů, aby se vůbec dostal k Hoře osudu. Jediné, co mě na ději trochu zamrzelo byl fakt, jak Tolkien oba hobity "odměnil". No tady vlastně Jackson. Aragorn byl muž na svém místě a Pip a Smíšek byli taky větší kádři, než celej Pytlík. Opět jsem hltal a prožíval každou chvíli a když film skončil, bál jsem se, aby se mi to těchto třech klenotech ještě líbily i další filmy... No, zas tak horký to nakonec není, ale na tuhle sérii mám opravdu moc dobré vzpomínky. Asi se dá vyčíst, že film nehodnotím samostatně, ale opravdu spíš jako součást série a je to tak, protože podle mě by třetí díl, bez shlédnutí předchozích dvou byl nesrozumitelný a díky tomu by měl nižší hodnocení. Ale tohle je finále, završení celého děje a to je tady to kulervoucí! Podobných filmů by mělo být více, bohužel taková ta blockbusterová kvalita postupně klesá a uvidíme jestli půjde zase nahoru, nebo kam až vystagnuje. Za mě jasných pět hvězd, nemůžu dát jinak, za děj, za zpracování, za fakt, že jsem to hercům neskutečně baštil a vím, že ten hajzl Sauron se někde schovává s Hitlerem, Michaelem Jacksonem a Elvisem, kteří taky údajně ještě žijí :-D, ale hlavně za to, že Peter Jackson zfilmoval nezfilmovatelné a ke všemu navíc nesmírně ovlivnil fantasy tvorbu dalších let. Řeč je například o hrách, konkrétně můj milovaný SKYRIM! PS:. Největší bitkaři v bitvě o Gondor byli duchové, kteří to brali dle mého gusta, projet bitvou nestačí, projeď a měj je na meči. :-) ()

Azhila

Wau, je až neuveriteľné uveriť, že celá trilógia má už vyše 10 rokov. To ale nič nemení na jej nesmiernej kvalite . Tento príbeh o priateľstve, láske, čestnosti a oddanosti, kde dobro víťazí nad zlom si ma získal hneď od prvého filmu. Predchádzajúce dve časti boli bezchybné a Návrat Kráľa to dokonale zakončil. Dojatie,radosť, spokojnosť, to boli tri základné pocity, ktoré som pri pozeraní prežívala. Môžem povedať, že som sa do príbehu úplne vžila. Ja som ten film nepozerala, ja som ho naozaj prežívala od začiatku do konca. Toľkokrát som mala chuť vziat meč či luk a bojovať na strane dobra, toľkokrát som chcela usmerniť malých hobitov na tú správnu cestu.A keď sa to celé skončilo, cítila som obrovskú úzkosť, že moja spoločná púť spolu s hlavnými hrdinmi je u konca. Takéto pocity nevie vyvolať len taký nejaký obyčajný film. Práve preto bude Pán Prsteňov nesmrteľný, pretože Peter Jackson spolu s výborným štábom a perfektnými hercami, spravil kus práce, ktorá iste nebola ľahká, no viem, že teraz si každý jeden z nich môže povedať, že to stálo za tú námahu. Vždy budem vďačná, že mi umožnili vidieť ale hlavne prežiť niečo také. J.R.R. Tolkien by bol viac než nadšený trilógiou ako aj my všetci. K tomu všetkému perfektné bonusové CD-čka, ktoré mi umožňujú "nakuknúť" aspoň trocha do zákulisia tohto veľdiela a tak bravúrne zakončia celú sériu. Nikdy to neprestanem pozerať znova a znova. Už navždy bude Pán Prsteňov nevyhnutnou časťou môjho života. ()

BeranSon

- 9/10 - Toto je vrchol celé fascinující ságy. Toto už není film, toto je VELKOFILM. Oněch 11 oscarů naprosto sedlo a za sebe musím říci, že jsou neskutečně vydření. Herecky to opět zajelo do starých kolejí a režie je ještě více magická nežli předtím. Někdy se to jeví utahané, ale tempo je tak silné, že se prostě někdy utrhne a na chvililinku odpadne. ()

lemonova

Návrat kráľa je iste dôstojným vyvrcholením trilógie, ale na mňa je toho pátosu už trochu veľa. Ešte, že sa jedná o mytologický príbeh z dávnych čias, inak by producenti isto prišli na spôsob, ako do scény zakomponovať americké vlajky. ;) Každopádne, keď si odpustím túto nadsázku, musím uznať, že trilógiu mám rada ako celok. (a keď prižmúrim oko, aj s celým tým pátosom v závere) ()

Wallis3

Z voňavých zahrad Kraje, přes zelené pláně pánů koní z Rohanu, skrze Bílé věže Gondoru, Černou bránu Mordoru, do smrtících puklin Hory osudu! Příběh se zakončil, povstaňte a vzdejte chválu Peterovi Jacksonovi za jeho veledílo a hold, který vzdal nekorunovanému králi fantasy, panu J. R. R. Tolkienovi, Howardu Shoreovi, za jeho podmanivou a dokonalou hudbu k filmu. A vůbec můj dík patří celému týmu, který se podílel na tom, aby jsme mohli uniknout do světa fantazie hobitů, elfů a trpaslíků, odvážných Lidí a čarodějů, temných nazgulů a skřetů, kdy na nás spočinulo ohnivé oko proklatého Saurona. Za mně si vůbec nejsem jistý, jestli kdy vůbec ještě budu mít takový zážitek z filmů, jako u trilogie Pána prstenů jenž byl ještě umocněn jejich prodlouženými verzemi. Smekám svůj pomyslný klobouk a zas a znovu se nechám unést do čarokrásné Středozemě! ()

BOURQUE

Záverečný diel svetoznámej trilógie právom patrí medzi klenoty kinematografii. Tu sa dá cítiť najviac, že ako dokonale sa rozhodlo o tom, že kto koho bude hrať. Dokonalá harmónia všetkých elementov! Zaslúžený lejak zlatých sošiek!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Evander

Návrat krále je velkolepým závěrem úchvatné trilogie Pána prstenů. Platí pro ni to stejné, co jsem již psal ke Společenstvu prstenu i Dvěma věžím. Ze všech dílů se mi tento líbí nejvíce, ale to je dáno vyvrcholením děje. 96% ()

Folky

Něco tomu chybí. Má to osudovost, epické scény, má to vlastně všechno a neumím si představit, jak líp by to šlo natočit. Přesto mě to nazasáhlo. Druhý a třetí díl pro mě prostě vždycky bude za prvním. Další dva nikdy nemám chuť si pustit znovu. ()

GMVajgl

Ve srovnání s druhým dílem je tenhle film ve všech směrech vyhrocenější. Vyhrocenější patos a vyhrocenější VATA. Stopáž už je tak natáhnutá, že si nedovedu představit ještě o hodinu delší Extended verzi. Závěr je blbost - ten se prostě nepovedl. Další a další bitky proti větší a větší přesile skřetů - to už přestává bavit. Mělo to skončit tak, jak začalo "Společenstvo" - komentovaným sestřihem toho nejdůležitějšího, co se událo. Místo toho máme hodinový tearjerker. SKIP FORWARD & THE END. ()

GilanCZ

Stolní, počítačové, sběratelské a karetní hry.. Adaptace Dračího doupěte.. Žádná filmová série si v mém životě zdaleka nezískala tolik prostoru a tohle je prostě to velké finále! Jedenáct Oscarů asi mluví za vše. ()

Besyn

Takže,rozšiřená verze byla shlédnutá a cesta tak definitivně skončila.Co k tomu říct? Nejdřív k prodloužené verzi Návratu krále - ano,podle očekávání mnohem lepší než očesaná kinoverze,kde chybějící scény a tím i dějové kiksy skutečně bily do očí.Zde je takřka vše napraveno (až na jednu vyjímku a tou je smrt Denethora,která je zde bohužel ještě více prřitažena za vlasy),film má výrazně lepší tempo,střih (zejména obléhání Gondoru je díky těm pár vloženým scénam a mirnému přestříhání daleko více "sexy") i scénář a nedovedu si představit,že bych ještě někdy se podíval na kinoverzi a rozhodně doporučuji všem kdo o tomhle filmu pochybují ( a že se pár takovýhle jedinců najde),ať ji shlédnou,protože konečně uvidí ten film,tak jak byl původně zamýšlen,ne tak jak byl kvůli časovým důvodům osekán pro kina.Určitě pak přijdou nato,že těch 11 oskarů,4 zlaté globy,desítky dalších ocenění a třeba i celkové druhé místy v IMDB se nemýlí.No a co říct celkově k Pánovi prstenu v ext.verzi? Snad jen nejvýpravnější,nejúchvatnější,nejmonumentalnější a pokud jste milovníky fantasy,tak i snad nejlepší snímek kinematografie,ve kterém všechno klape jako hodinky a všechny kousky do sebe zapadají jako puzzle.Těžko se bude následujících min.20 let překonávat.Taková trilogie Matrix naprosto utřela hubu. ()

Pořez

Vše, co Peter Jackson načrtnul v prvních dvou dílech, zakončil v díle třetím a s takovým "nášupem" navrch, jaký jsem ještě nezažil. Marně vzpomínám, který film mě naposled takhle dostal. Očima jsem doslova "tlačil" děj vpřed, stejně jako jsem hltal stránku za stránkou a při každém dějovém zlomu a chvílích, kdy to se Středozemí vypadalo nahnutě, jsem cítil to samé mrazení, strach... Na konci, ten samý smutek a divný pocit prázdnoty, že ten úžasný příběh skončil. A najednou místo smutku odhodlání vidět to znova a místo prázdnoty plná hlava myšlenek na nejrůznější scény, zlomy v ději, detaily příběhu... Asi nikdy nezapomenu na ztvárnění "sebevražedného" útoku gondorských na Osgiliath. Skládám Peteru Jacksonovi tu nejhlubší poklonu. ()

levente

Pro mě velké zklamání. Nic, co nebylo k vidění v předcházejících dílech. Velká bitva? No snad ta, ale založit na ní celý film, to opravdu ne. Nejhorším zážitkem byl však neuvěřitelně zesekaný konec. Takový potenciál a takhle ho zmrvit. Nejhezčím momentem Návratu tak pro mě bylo povzdechnutí Aragorna při korunovaci a osvobozující smích Arwen po ní. Jinak, je mi to líto, opravdové zklamání. ()

Narayan

Famozni zakonceni neuveritelne trilogie, podle neuveritelne knihy. Prestoze by se dalo najit par vyhrad, hlavne co se tyce podle me zbytecnych odchylek od knihy v nekterych mistech, neni to nic az tak zasadniho. Vzdycky jsem si rikal, ze je to nenatocitelne, ale evidente sem se sekl. Btw vsem doporucuji director's cut, v tomto dile je pridanych scen opravdu hodne, z toho nektere dost podstatne (sestreleni Sarumana napr.) ()

martiňák

Každý díl PP a zejména trilogie jako celek předčila i má nejodvážnější a nejoptimističtější očekávání. Knihu PP mám celkem rád, ale jednak mám obecně radši filmy než knížky a jednak některé pasáže knižní předlohy byly mírně zdlouhavé a nudné a tedy musím prohlásit (pro mnohé zřejmě kacířská slova), že film knížku překonal, alespoň v mých očích hodně výrazně. Na celé trilogii oceňuji zejména (jak již bylo v některých recenzích napsáno), že Jackson umí točit filmy tak, že vypadají ještě dražší než ve skutečnosti byly a že ve srovnání s jeho PP působí jiné velkofilmy s podobným rozpočtem jako začátečnické cvičení. Celá trilogie PP je úchvatná podívaná, která svět jaký jsem si při četbě knížky jen představoval převedla na plátno v dokonalé podobě a každý díl je třeba vidět nejméně 3* aby si člověk mohl vše pořádně vychutnat. Herci jsou vybráni typově naprosto přesně, těžko lze vyzdvihnout jednoho nad ostatní. Filmový PP má napětí a spád a zároveň si zachovává poselství a hloubku knížky. Jackson prohlásil, že se snažil k filmu přistupovat jako velký fanoušek knížky a chtěl jí převést na pláno jak nejlépe to dokázal. Já si myslím, že mu není co vytknout, za PP si zaslouží naopak bezbřehý obdiv, protože líp už to udělat nešlo. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)