Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

HellsAngel

Happy ending jedného veľkolepého príbehu. Vždy sa na Návrat kráľa dívam, ako na kombináciu všetkého, čo sa mi páčilo na Spoločenstve prsteňa a Dvoch vežiach. Každý jeden aspekt filmu je vyšperkovaný do najmenších detailov. Ak hodnotíme trilógiu ako celok, tak musíme priznať, že sa ňou Jackson bez pochýb zapísal do filmovej histórie a do sŕdc fanúšikov. Na toto nebudem nikdy príliš starý. ()

RyonMathrin

Úžasné zakončení. Herecké výkony, prostředí, detaily.. atd. atd., vše jako celek je perfektní. Samozřejmě, jako u předchozích dílů trilogie: JE NAPROSTO ZÁSADNÍ vidět rozšířenou verzi, kinoverzi chybí zásadní scény a to dělá děj nesrozumitelným (zejména pro ty, kteří neznají knihu). Málokterý film mi vhání slzy do očí, tento ovšem mezi ně patří. Nejpůsobivější scéna? Je jich víc, ale vyzdvihl bych tu s Eowyn: "I am no man." ()

StrixCZ

Když filmový Pán prstenů vyšel jako novinka, shlédnul jsem (jako poměrně ortodoxní fanoušek knižní předlohy) tehdy pouze první díl, který mě příliš nenadchnul a rozhodnul jsem se, že si od Jacksona nenechám "pokazit" i zbytek Pána prstenů a další díly, že tudíž vidět nechci. Nicméně téměř po 15 letech, když se naskytla možnost shlédnout celou trilogii v prodloužené verzi v kině v rámci nočního maratonu, jsem neodolal, a řekl jsem si, že když mě nepřesvědčí tohle, tak už nic - a nakonec jsem rád, že jsem do toho šel. Důležité pro mě bylo předem se nastavit tak, že neočekávám věrné filmové zpracování Pána prstenů, jakého si pamatuji z knih (čemuž docela pomohl i fakt, že už jsem detaily knižného zpracování stihnul přiměřeně zapomenout :) ) a za těchto okolností to byla docela chutná jednohubka. Tedy když to vezmu bod po bodu - výprava, efekty, vizuální stránka, hudba - vše perfektní. Kde pro mě naopak tato trilogie ztrácela, byl na můj vkus příliš velký důraz na akční scény (navíc na úkor mnoha "malých příběhů", které se díky tomu do i tak monstrózní stopáže nevešly). Podobně mi vadilo, že režisér pro mě až příliš často příliš "tlačil na pilu" a ve snaze o co největší drama nechával k hlavním hrdinům přicházet smrtelné nebezpečí (s nazgûly v čele) příliš blízko - nemám rád klišé "záchran v poslední možný okamžik", což tady bylo bohužel dovedeno ad absurdum a scén, kde už se zdála jakákoli záchrana zhola nemožná (např. nestvůra před branami Morie, která už měla v chapadlech několik členů společenstva), a ta přesto zázračně přišla, bylo příliš mnoho. Naopak v bitvách (únavně zdlouhavých - jejich stopáž bych s chutí zkrátil tak na čtvrtinu) mi příliš nesedla snaha o "humorné" vsuvky (Legolas s Gimlim trumfující se, kdo má kolik "zářezů") - díky tomu (a jejich celkovému pojetí) jsem je nějak nedokázal brát vážně a nechávaly mě zoufale chladným, bez stopy obav o hlavní hrdiny nebo vůbec nějakých výraznějších emocí, zato s chutí je rychle "přetočit" a dostat se opět k nějakému "ději" (což ale může být dáno i tím, že obří bitvy mě ve filmech nikdy moc nebavily - ani v těch, kde se autoři snažili o realistické ztvárnění). Z toho pak vychází i mé konečné hodnocení, kdy mě první díl bavil nejvíce právě proto, že byl "monumentálních" bitev ušetřen a o to více v něm bylo pro mě zajímavých (a v knižní předloze ostatně stěžejních) scén. Celkově vzato pro mě nadprůměrná fantasy sága, ke které se však pravděpodobně znovu nevrátím. Viděl jsem už spoustu silnějších filmů... ()

Willynka

Jackson vystupňoval Tolkienovu trilogii k dokonalosti. Nejlépe se film vychutnává v horečkách, s plným nosem a zahleněnými průduškami, ať si ten Mordor užijete i v ložnici. ()

Shady

Nebudu lhát když řeknu, že jsem Pána prstenů, a ne pouze Návrat krále, ale všechny díly viděl nejméně desetkrát včetně nezkrácené verze. Samotný Návrat krále možná ještě víckrát. Nebudu se ani tajit tím, že je to moje největší srdcovka a nejoblíbenější film vůbec. Poprvé jsem viděl Pána prstenů ještě docela v útlém věku, kdy jsem nebyl schopný ocenit film, tak jako později. Nicméně už tehdy mě fascinovali velkolepé bitvy, které film nabízí. No postupem let jsem film začal milovat kvůli každé scéně a doslova jsem mu propadl. Kouzelná hudba Shora nenechá moje oči nikdy suché a jen slyšet samotný soundtrack ať už "the shire" nebo soundtrack Rohanu je něco nádherného. Teď teda k samotnému filmu. Návrat krále nás provede cestou Froda a Sama až k samotné hoře osudu, kde musí být zničen onen prsten. Tím jak se Frodo a Sam ( a vlastně i Glum) blíží stále více Mordoru, začíná tato linie temnět stále více a v některých momentech jsem doslova napětím nedýchal. Vyzdvihnout bych chtěl především legendární souboj Sama s Odulou. Pavouky nesnáším a vidět Odulu, jak se v jeskyni blíží k Frodovi, který je chycen v její pavučině není pro mě nikdy nic příjemnýho. :D Ale je to zkrátka legendární. Mezitím se před branami Minas Tirith odehrává největší bitva Středozemě, která patří určitě k mým nejoblíběnšjím bitvám vůbec. Theodenuv příjezd k Minas Tirith za minutu dvanáct a následná promluva před nájezdem do největší skřetí armády ever musela pohnout snad s každým. "Arise, arise, Riders of Théoden! Fell deeds awake: fire and slaughter! Spear shall be shaken, shield be splintered, a sword-day, a red day, ere the sun rises!" Konec filmu pak trošku delší, ale mě to vůbec nevadilo, protože bych mohl sledovat i pokračování všech hrdinů společenstva až do konce jejich životů. A i potom by mě možná zajímalo, co se děje dále v Středozemi. Na konci přicházejí ty dojemné chvilky, nejdříve probuzení Froda a shledání se s přáteli. Poté pokleknutí před Hobity - nádhera. A nakonec rozloučení Froda se Samem, Pipinem a Smíškem v Šedých přístavech. Všechny tyhle části prožívám velmi emotivně a to pokaždé. Je jedno jestli to vidím po šesté nebo po desáté. Děkuji Tolikene za tak nádherný svět a příběhy v něm a díky Petere Jacksone za fantastické zpracování do filmové podoby. ()

frho

Zde nemohu být objektivní. Na LOTRovi jsem vyrůstal a byl, je a bude to můj nejoblíbenější film všech dob. Jeho nespornou genialitu jsem samozřejmě řádně docenil až ve vyšším věku a pří každém dalším zhlédnutí se o ní přesvědčuji víc a víc. Jen jedna věc mě mrzí, že si film nemůžu jednou vychutnat na velkém plátně a tak, jako bych ho viděl poprvé. ()

Atchyroz

For Frodo! Málokterý film vás dokáže uhranout jako Návrat krále, čí spíše celá trilogie Pána prstenů. Asi nejoskarovější film vůbec si všechny zlaté sošky zasloužil stoprocentně a před režií Petera Jacksona opravdu klobouk dolů. Naprosto legendární filmy si získaly fanoušky po celém světě a knižní sérii určitě nedělá ostudu. Je to opravdu neskutečné a Lotrovi bude vždy patřit první místo jak mezi filmovými adaptacemi slavných knih, tak i v žánru fantasy, který zvedl na zcela jinou úroveň. Dlouhá a velkolepá cesta byla zakončena Návratem krále, který je podle mě v rámci trilogie nejlepší, ale jen o fous, jelikož předchozí části byly taktéž fantastické. Tohle je skutečně epická podívaná a filmový masterpeace 21. století. Stopáž všech tří filmů je poměrně dlouhá, ale v tomto příběhu není vůbec nic navíc, všechno má své místo a celé to uteče jako voda. Naprosto úžasné obsazení, legendární scény, epické bitvy, dechberoucí výprava a vlastně všechno ostatní je v tomto filmu tak, jak má, a to v nejlepším. Nedovedu si představit, jak lépe by se to dalo natočit. Je taky úžasný ten fakt, že i po tolika letech Pán prstenů vypadá stále velmi dobře a dnešní velkofilmy stále převyšuje jak nic. ()

Dr.Ummer

Velkolepé zakončení ještě velkolepější trilogie od Petera Jacksona, které na začátku 21. století nastolilo naprosto novou úroveň filmového fantasy žánru. Neuvěřitelné vizuální efekty, filmové triky, masky, kostýmy, zvuk, hudba...prostě všechno na špičkové úrovni, díky které bude tato trilogie ještě dlouho sedět na trůnu fantasy žánru i filmu jako takového. ()

Fender

Tento poslední díl je mnohem více temnější a také více emotivnější, čímž byla celá trilogie hezky zakončena a 11 Oskarů bylo naprosto zasloužených a také velkou poctou, za tak skvěle odvedenou práci. Krásný konec. ()

jx2004

Závěr Jacksonova eposu o jednom kouzelném prstenu, který vládne všem, snad už všichni znají. Film dokonalý po všech aspektech od nádherné hudby a výpravy až po skvělé výkony a příběh. Zážitek jsem si ještě vylepšil po shlédnutí maratonu prodloužených verzí v Olomouckém Metropolu a co víc si přát, než ve tři ráno, v hobitím kostýmu a s propašovaným košíkem obsahujícím Lembas, sledovat čtyři hodiny Návratu krále? ()

KolarikKing

Velkolepé, epické a emoční zakončení nejlepší filmové trilogie. I když mám o trochu radši Společenstvo, tak tomhle se nedá nic vytknout. Úžasné bitvy a excelentní hudba (Soundtrack poslouchám pořád dokola). Rozšířená verze vynikající. Já děkuji a klaním se Peteru Jacksonovi za to, co převedl na filmové plátno. 10/10 ()

Eaton_Hunt

Žádný film nemá více epických momentů než tento skvost, ať už je to majáková scéna, pipinova píseň, bitva o Minas Tirith a nebo všechno kolem Froda, Sama a Gluma. Nemůžu si pomoct ale tento snímek mě dokáže vždy rozbrečet a více si vážit přátelství a všeho dobrého ve světě. Určitě  nejlepší zakončení trilogie ze všech, nenapadá mě žádná scéna, která je navíc, vše zapadá tak jak má, všechny postavy dostali na plátně svoje konce, které si myslím nikoho neurazili. Tady tu trilogii bude těžké překonat a těším se až se to někomu povede, doufám že se toho dožiju :D. ()

DenisR

Čtyři hodiny naprostého blaha bez brzdy. Ikonická, dojemná a atmosférická podívaná, která jako trilogie tvoří jedno z nejlepších děl všech dob. Ačkoli mám právě Návrat krále nejraději, nedá se jednoznačně říct, který díl je nejlepší. Přenádherné scenérie a velkolepost bude obtížné překonat ne-li nemožné... ()

Predator77

100 procent, No asi takhle pro milovníky fantasy je trilogie pána prstenů takřka povinností, a z mého pohledu se jedná o takřka dokonalé dílo ze kterého by si všichni režiséři měli brát příklad protože něco takového se natočit už jen tak nepovede, a co se týče jednotlivých díly tak nejde vyloženě říct že by byl nějaký lepší nebo horší ale pokud si mám vybrat tak za mě rozhodně vede návrat krále který z mého pohledu dokázal krásně uzavřít tuhle trilogii a konec se tak neskutečně povedl ;) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)