Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Felix22

Velkolepé. Je to skoro už klišé to říct, nicméně je to pravda: Společenstvo prstenu a zbytek trilogie je opravdu nejlepší fantasy sága všech dob. A obávám se (a tajně v to i doufám), že už nikdy nebude překonána. Nechápu jak to ten Jackson udělal, že dokázal převést na filmové plátno příběhově těžkou a rozsáhlou trilogii. Vyšla z toho epická výprava téměř antických rozměrů a konfliktu mezi dobrem a zlem. Ano, je to pohádka - s temnou atmosférou -, ale to je právě základem (a kouzlem) celého tohoto příběhu. ()

jackalsc

Ukázková konverze knižní verze. Ač jsem knihu nečetl, verze je převedená do tak převelice stravitelného formátu, bez otravných chyb, kde by autoři filmu snad nějak zapomněli zmínit něco důležitého a podobně. Všechno co je ve filmu je nějakým způsobem vysvětleno a divák se neztrácí. A to u tak velkolepého knižního díla je někdy opravdu výzva. I když se klasická verze zdá někdy poněkud uspěchaná, jsem s ní velice spokojen. Proto tu jsou i prodloužené verze, které možná příjdou v budoucnu. Neuvěřitelně obsazené charaktery. Neumím si představit jak náročné muselo být vybírání herců, kde v podstatě každý sedí své roli tak jak kdyby jsme opravdu byli v jejich světě. Další obrovská část je audio. Excelující audio, čisté dialogy bez nějakého špatného mixingu. Jednotlivé namíru tvořené skladby (score) přímo na děj, které jsou snad všudypřítomné a často velice razantní a do oči bijící. Ale jejich existence není v nejmenším otravná. A celkově velice umocňují zážitek diváka. Soundtracky velice povedené. Graficky na svou dobu výborné a sakra i dnes. Zlo vykresleno velmi solidně působící opravdu velkolepě a hrůzostrašně. Tento počin jsem velmi dlouho odkládal, ale i takzvaně ho schovával ve spižírně, až přijde ten správný čas. A musím uznat, že jsem nadmíru spokojen. ()

stanlyOu

Najlepšie fantasy všetkých čias. Monumentálnosť a nadčasová výprava, bezchybný  hudobný doprovod a rozbehnutie mytológie ktoré sa zapísalo do dejín filmu. Zaslúžene.   10/10 ()

Matej.Soukup

Jakkoliv nejsem fanouškem převádění knih na filmové plátno, protože se vždycky něco vypustí a tak úplně nedotáhne do konce proti knižnímu zpracování, tady musím tenhle názor změnit. Pán prstenů prakticky nastartoval žánr středověkého fantasy a Peter Jackson tomu dělá ve všech ohledech čest. Fantastické herecké výkony, dechberoucí kulisy, choreografie soubojů také všechna čest a korunu tomu nasazuje geniální soundtrack. Než jsem poprvé tenhle film shlédl, docela jsem se bál, aby to nezprznilo ságu, na které jsem vyrůstal, ale tady jsem se opravdu nemohl víc splést. Všechna čest, naprosto geniální zpracování, a kdyby to viděl sám Tolkien, určitě by tomu uznale zatleskal. ()

nikinikiniki

Sauronovo oko, Pytlíkovci, Gnóm, elfové, Mordor... Ty kráso, snesu dost, ale tohle už je fakt psycho! Ne, Pán Prstenů už nikdy více. Tomuto filmu jsem nikdy nepřišla na chuť, nikdy mě nebavil a nebaví. Nudná fantasmagorie, kdy se tam plete páté přes deváté, mlátí jeden přes druhého a ještě je to děsně přemrštěné. ()

Super8martiN

Tohle je a navždy bude moje největší srdcovka, od začátku do konce se nenudíte. Film střídá krása vedle nádhery. Ocitnete se v jiném světě plném elfů, skřetů a hobitů, který vás vcucne a nepustí další 3 hodiny možná i další dny, a nebo jako mě, i několik let. Tento svět vlastně ale není tak daleko tomu našemu, protože tu Jackson úžasně pracuje s reálnými lokacemi a ty nejsou zastíněny tunou špatného CGI, naopak tu CGI pracuje nádherně v souznění s reálnou kamerou. Pán prstenů mě prostě vždy vtáhne, mám u něj husinu a to i přes to, že jsem ho viděl už minimálně dvacetkrát. Jde prostě o dokonalé audiovizuální dílo, které už těžko něco překoná, je vzácnost, že se tady sešla dokonalá režie s precizní kamerou, kouzelnou hudbou a dnes už legendárním obsazením. A to hlavně nezapomínejme na to, že se jedná o zpracování jednoho z nejlepších a nejklasičtějších příběhů boje Dobra a Zla. Tohle je příběh přátelství, lásky a odhodlání a je to jedno z nejkrásnějších dobrodružství, které zažijete. ()

Kecana

V době dospívání byla pro mě tato část trilogie pouze pozvánka k dalším dílům. Krásný úvod, bez kterého by to nešlo, ale moc jsem se k němu nevracela. Po dlouhém čase jsem si jej pustila znovu a tentokrát to bylo wow. Nádherné prostředí, skvělé fungující atmosféra. Postupně rozšiřující se Společenstvo prstenu spolu funguje dokonale. 9/10 ()

Joee

Vím, že jsem se moc těšil až uvidím svou nejmilovanější knižní trilogii na plátně. A to, co jsem viděl mě vážně vzalo. Tak jak jsou perfektně napsané knihy, tak perfektní je tento film. Nemůžu jinak než vychválit všechno všecičko... btw rozšířená verze je povinností... ()

nedik

Kdo četl knížku, tak se mnou bude souhlasit, že tento první díl se nejvíce přiblížil předloze. Popravdě řečeno, byl jsem v němém úžasu, když na mě v kině poprvně dýchla ta úžasnost prostředí, skvěle propracované kulisy, masky, efekty, které dělají z tohoto filmu jedinečnou podívanou. Když pak vyšla prodloužená verze, neváhal jsem podpořit tento film koupí DVD. ()

Wotik

Peter Jackson se odvazil natocit Pana prstenu!! A musim priznat,ze na me jako na fanouska Tolkiena udelal opravdu dojem.Ja asi temer nemam filmu co vytknout ()

durge

Společenstvo Prstenu jsem celé s velkým soustředěním viděl teprve nedávno, ovšem již předtím jsem ho letmo dvakrát shlédl v televizi. Možná kvůli tomu, že jsem děj prvního dílu znal už celkem dobře, se mi líbí ze všech tří dílů nejvíce. Určitě je to také kvůli té kráse prostředí hobitího Kraje, Roklinky a dalších míst, která na mne zapůsobila mnohem více než v následujících dílech. Celá ta kompaktnost a vyváženost, kterou jsem u TTT a ROTK hledal marně, se mi velmi líbila a činí z tohoto filmu nádherně ucelený a propracovaný snímek, jenž obsahuje spoustu krásných napínavých scén. Také soundtrack k SP se mi líbí ze všech tří nejvíce. Jen dodám, že jsem měl k dispozici celou trilogii v rozšířené verzi :) 95% ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera