Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

tucnak

Ok, po druhém shlédnutí přidávám jednu *, protože pouhé dvě si to opravdu nezaslouží, ale stejně to jde mimo mě. Velkou oklikou. Přes hory, přes doly, bůhví kudy. ()

Shredder

Zatial co ini reziseri pri filmovani kniznych predloh zalostne zlyhavaju (Eragon, Zlaty Kompas, Da Vinciho kod, Hra o trony etc.), Peter Jackson si nasadzuje vavrinovy veniec za najlepsi fantasy film vsetkych cias. Napriek pomerne malemu rozpoctu, ktory je znacne mensi oproti inym velkofilmom, nie je filmovej adaptacii co vycitat. Bolo myslene na kazdy detail, co ukazuje grandiozna vyprava. Emocie prystia na kazdom kroku, vdaka skvele vybranym hercom a nemalu zasluhu natom ma samozrejme Howard Shore, ktoreho skvostna hudba je rajom pre usi a pre mna osobne sa jedna o najlepsi orchestralny soundtrack vsetkych cias. CQI su na spickovej urovnii, napr. Balrog je pastvou pre oci. Krasna priroda Noveho Zelandu vam dava pocit ze ste sa naozaj ocitli v inom svete a co je uplne najdolezitejsie Peter Jackson nielenze nesprznil predlohu, ale ju na niektorych miestach dokonca vylepsil (strazca jazera). Vsetky tri diely trilogie su majstrovsky zvladnute, no Spolocenstvo Prstena je mojou srdcovkou. PS: Nepochybujem, ze z Hobita urobi dalsi nezabudnutelny zazitok. ()

Tatianistka

Na film som sla do kina neznala predlohy a zrazu som sa prebrala zo strhujuceho pribehu na to, ze sa okolo mna dvihaju ludia a odchadzaju z kina lebo bol koniec. Taky filmovy zazitok som mala asi po prvykrat v zivote. Skutocne videt, ze Jackson na tom pracoval niekolko rokov..hlavny predstavitelia..v podstate vsetky postavy fantasticky vybrate zamaskovane..dejovo nebolo chvilky ze by som sa nudila..dej uplne vtiahne divaka do filmu a prezivate spolu s postavami kazdy nadych..Ak by sa niekto pokusil natocit tento film este raz ..co si nemyslim tak urcite by tento neprekonal. ()

Kiki-Jiki

Napsat komentář ke špatnému filmu bývá snadné. U většiny běžných filmů lze aspoň zhodnotit klady a zápory. Jak ale okomentovat svoje 3 nejoblíbenější filmy? Všechny klady jsou mnohokrát popsány a nemůžu přece psát jenom superlativy. Radši zkusím napsat, proč zabírá Pán prstenů první 3 příčky mé top 10. Může za to ten zážitek v kině a to, že jsem měl Společenstvo prstenu v hlavě ještě dost dní po zhlédnutí, což se mi nestalo u žádného jiného filmu, předtím ani potom. Za úplně nejlepší film považuji Návrat krále, ale Společenstvo tu bylo první a tvoří tak tu pomyslnou hranici oddělující filmy před ním a po něm. Ještě těsně před začátkem projekce jsem vůbec nevěděl, co mě po skončení reklam čeká, jedinou představu jsem měl z plakátů na chodbách kina. Také jsem věděl, že je film natočen podle známé fantasy knihy, tu jsem ale vůbec neznal. Pak ale začala projekce a po několika minutách mi bylo jasné, že ten film bude výjimečný, a to nejen po vizuální stránce. Tenhle pocit ve mě zůstal po celou dobu strávenou v kině, která mi připadala vzhledem ke skutečné délce filmu velice krátká. Celou cestu z kina domů jsem byl hlavou ve Středozemi a vracel jsem se tam i později znovu a znovu. ()

kuro

Žiadny iný film vo mne nevivoláva tak krásne nostalgické spomienky než práve Pán prsteňov... Jednoznačte naj fantasy aké som kedy videl... Bravó pán Tolkien ( Jackson ) :) ()

Dampfer

Ze začátku... brát v potaz porovnání s knihou, no... nebylo by to dobré. Ale tohle je filmová databáze a zde hodnotíme filmy. Stoprocentně film z mé nejoblíbenější pětky. Nádherná výprava, špičkové herecké výkony, úžasné efekty a ta nepřekonatelná hudba (podle mě nejlepší soundtrack všech dob). Já tenhle film zbožňuji, miluji ho. Můžu se na něj dívat pořád dokola, protože... hledám správné slovo... je VELKOLEPÝ. Ta krásná mohutnost a síla příběhu, bezchybné filmové zpracování opravdu naplňuje moji představu o pětihvězdičkovém filmu. Jak píše Cival... Bravo, Petere! ()

Marfab

Naprosto jedinečný snímek. spolu s dalšími dvěma díly tvoří fantastickou trilogii, kdy postavy, efekty a hudba nemá prostě chybu. od knižní podoby se to trochu liší, hlavně ke konci prvního dílu kdy postavy mají mezi sebou vyměněné dialogy a chovají se trochu jinak než ve filmu, myslím povahově.ale aji místa kde se děj odehrává je kapánek jinčí ale je to asi proto, že film by neměl 3hod ale 10hod :).......kdyby to šlo tak dám 500% ()

mObscene

Neskutočné dokonalé skvelé krásne...Svet plný fantázie priateľstva...napätých situácií a dokonale prepracovaného deja...a každého jedného detailu... Tento film,keď som ho videla prvý krát v kine,ktoré už ani nefunguje a čakala som aby sme boli aspoň 10 v konosále,aby sa mohlo premietať, som bola z neho neskutočne nadčená plná túžby spoznávať každý jeden detail filmu a celkového príbehu..či už cez Tolkiena alebo film... Fantastické na tom je že každá jedna postava má svoje celé meno..a celý príbeh...dúfam,že sa Jacksonovi podarí sfilmovať aj iné tolkienove knihy ktoré patria k tomuto a ..to bude paráda..len trochu viac sa držať knihy a jéj určitých detailov... Tento film určite stojí za pozretie..aj ostatné jeho časti...a tiež tak predlžené verzie..plno krásnych záberov o ktoré vás celi kiná a televízia ukrátiť..:) ()

iKosser

Tenhle díl měl být oskarový(jenom 4, že..), tenhle měl být vyzdvihovaný do nebe společně s Jacksonem...Je to totiž právě tenhle díl, který nastolí tvrdou laťku, která nejde jen tak snadno přeskočit. Jestli si chcete někdy opravdu vychutnat fantasy v pravém slova smyslu, sáhněte po pánovi prstenů č.1 rozšířené verze, protože ta teprve vybrousí z diamantu briliant ()

sima275

Tak tenhle film je prostě pecka, nepostrádá akci, ani krásný začátek v Kraji. Aragorn je podle mě strašnej sympaťák. Bohužel asi po 4 shlédnutí se mi to líbilo zas o trochu méně. Asi bych měl vidět tady hodně vychvalovanou prodlouženou verzi. 90% ()

Doomer odpad!

Já viděl všechny tři najednou (byl jsem pozván) a byla to nuda a ani ten čert co je honil v těch dolech to prostě nezmení. Jinak knihu jsem nečetl ale jestli je tam taky všechno takové hloupě černobílé tak to bude taky pořádná blbost. Aktualizace: jelikož mi přišlo pár krásných zpráv že 1* si to fakt nezaslouží tak dávám odpad! ()

Megynka

Tohle není můj šálek kávy. Nikdy bych nevěřila, že se mi to nebude líbit, ale opravdu - nelíbí. Jeden z nejnudnějších filmů, alespoň pro mě, bohužel. ()

Jacccob

Dá se tady hodnotit jinak? NE! Nejlepší fantasy triologie všech dob, která nikdy nebude překonána. Je to také jeden z mála filmů, kde jsem měl celkem hrůzu ze záporáků. Třeba jezdci byli úžasní, a to je stačilo ohodit černým pláštěm a zakrýt obličej. A navíc každý detail ve filmu je 100% uvěitelný a Jacksonovi hltáte doslova každou vteřinu. :) ()

kyLuke

Nemohu posoudit to že postavy a jejich charaktery nejsou podle románu a že některé postavy vykreslil Peter Jackson úplně jinak.Já jsem totiž knihu nečetl a prosto jsem naprosto maximálně spokojen.I když až na druhé shlédnutí.Po prvním mě totiž především napadlo,že by to mohlo být ještě lepší a propracovanější.Napoprvé jsem dal ****.Po shlédnutí prodloužené verze však musím přidat! Je to dokonalé,stejně dobře vykreslené a neméně dobře zahrané.Ještě bych chtěl pozvdvihnout výbornou hudbu Howarda Shora. Je to skutečně skvěle natočený film se skvělým střihem,kouzelnou výpravou a výborným scénářem. Dokonalost sama !...... Zlatý glóbus 4 nominace ( v kategorii Drama) : Nejlepší film , Režie , Hudba , Píseň - "May It Be". ()

wampyrelli

Film, který navždy zůstane v mých vzpomínkách. Je to skutečně geniální zpracování knižní klasiky v oblasti fantasy se skvělou hudbou a výjimečným hereckým obsazením. Řekl bych, že je to až nutnost pro každého fanouška fantasy. Je vidět, že to Peter Jackson dělal opravdu s láskou :). ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera