Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

sun.eagle

Svět pana Tolkiena jsem objevil docela pozdě, ale o to intenzivněji na mě zapůsobil hlavně díky prvnímu výletu se Společenstvem které mě uchvátilo a čekání na Dvě věže bylo nekonečné. Sehnat si knižní předlohu byla povinnost a určitý dluh. Všechny tři filmy jsou výborné, ale Společenstvo mám asi nejdradši. ()

ferda12

Tohle je umění. Čekal jsem dlouho, než někdo se odváží zfilmovat Tolkiena. Jeho fantasy u mě v knihovně vede. Obával jsem se, že budu zklamaný z toho, co uvidím, ale mýlil jsem se. Teď bych si za to nafackoval. Asi je netřeba se rozepisovat o tom, jak je to úchvatně natočené. Tohle se totiž musí vidět. Tady je alespoň vidět, že se podle předlohy DÁ natočit film, který dokáže konkurovat samotné předloze. Ono to jde, ale musí být zkušený rejža, který ví co dělá. Jsem velmi rád, že jsem to mohl vidět. Ještě závěrem dodám. Pokud můžete, určitě se podívejte na prodlouženou verzi, protože ta půlhodinka tomu doopravdy dá víc. (Viděl prodlouženou 208 minutovou verzi.) || „ČARODĚJ NIKDY NECHODÍ POZDĚ, FRODO PYTLÍKU, ANI BRZO. ON PŘIJDE PŘESNĚ V TU DOBU, KDY CHCE.” ()

Iwysek

Tomuhle se říká masterpiece. Film, který má všechno, co od něj očekáváte a nadchne Vás tak, že se na něj díváte zas a znovu. Do jisté míry kopíruje knižní předlohu, některé části jsou vynechané, ale scénář je upravený tak, že i bez toho, aniž byste knihu četli Vám celý příběh dává smysl. Peter Jackson vytvořil Středozem a vytvořil ji pro nás tak, jak by to ani J. R. R. Tolkien nezvládl. Po mě jednoznačně výborný film. ()

MirINDay

Tenhle film odstartoval hobití šílenství a musím říct, že oprávněně. Od začátku, dokonce hltám každé slovo (i to elfí blabla). Charaktery naprosto skvělé, dokonalé zpracování příběhu doplněný epickým soundtrackem. Po nedávném shlédnutí se mi navíc líbilo, že jsou ve filmu různé vzpomínky na události z Hobita, i když v té době ještě nebyl natočen a kterých si po prvním shlédnutí nejspíš ani nevšimnete. ()

ArturDent odpad!

Debilní film, totálně mi zkurvil všechny zážitky z knihy. Proklínám den, kdy jsem si řekl, že se na to zkusím podívat... Doufal jsem, že to čas vyřeší, ale teď jsem se zase zkusil začíst, otevřu knížku a co vidím před očima? Vyjevenýho retarda Wooda! Fakt dík, Jacksone! :( :( :( ()

TheLannister

Zde není,co bych vytknul.Je to prostě jednička ve svém žánru a nejen v tom.A právě kvůli tomuto filmu dopadají později natočené fantasy,tak jak dopadají(viz. Eragon).Dokonalé obsazení,tradiční umírání Seana Beana(Borormir) a příběh ? Co je lepšího,než se plazit přes celou Středozem ve snaze zničit "ten" Prsten?Mohl bych ho vidět tisíckrát a pokaždé bych vypínal se stejným dojmem jako,když jsem ho viděl poprvé.Nebýt tohohle filmu,svět by byl tak nějak prázdnější.-/100%/ ()

fajntomas

Zajímavý příběh s opravdu pestrými postavami, zbraněmi, dovednostmi,... Vše v nádherné scenerii a velkolepou hudbou (místy až moc;-). V kině to byla fantazie, ale ostatní díly byly na mě trochu moc digi akční, odfláknuté s osekaným rozpočtem. Já 85%. ()

Firefox69

Předloha fajn, výprava fajn, ale tři čtvrtiny filmu byla taková tma, že pomalu nebylo vidět, co se děje na plátně. Nějak jsem tím nenasák. ()

ancientlady

Láska k této trilogii mě zasáhla již v roce 2002, kdy jsem z kina vyšla v němém úžasu a stále trvá. Viděno nesčetněkrát a vždy najdu pohlazení, napětí umocněno krásnou scenérií, úžasné herecké výkony. Pro mě je tohle již, jako pro kuřáka cigáro. Pro mě je tohle nejlepší dílo všech dob ()

Crixus2204

Tento film se ve mně drží celý můj život. Poprvé jsem ho viděl když mi bylo 8 let. V té době jsem z toho byl naprosto unešen a toto nadšení se u mě drží až do současnosti. Na svou dobu vskutku nevídaná bomba a dle mého názoru, se tomuto filmu vskutku žádný jiný (v žánru fantasy) nevyrovná. Velké plus má u mě Ian Mckellen, představitel Gandalfa, jenž svým hereckým výkonem obohatil tento díl nejvíce a také kamera, která je vskutku jedinečná. Co mě přivedlo k naprostému vzrušení je závěrečná hudba v závěrečných titulkách filmu (May it Be). Film bych hodnotil 98 procenty, to znamená 5 hvězdiček. ()

Rajca

Jacksonovi sa podarilo nemysliteľné. Oživiť jeden z najkultovejsich príbehov všetkých čias. Obdivuhodny je najmä perfekcionizmus pri spracovaní, doraz na detail a vynikajúci cit pri výbere hlavných postav. Nehovoriac o strhujúcej grafike a dokonalej hudbe. Tolkien sa určite na druhom brehu spokojne usmieva. ()

killberrybil

K tomuto filmu a vlastně i k celému příběhu Pána prstenů mám takový zvláštní vztah. Dlouhou dobu jsem byl proti němu, a to hlavně pro neuvěřitelnou komerci a propagandu. Později to bylo také díky tomu, že Tolkien obšlehnul Wágnerovo Prsten Niebelungů, k čemuž se i přiznal. Howard Shore, přestože je jeho hudba skvělá, se taktéž silně inspiroval u génia Wágnera. Nemohu tedy tomuto filmu dát pět hvězdiček. Ale jelikož je film opravdu velmi dobrý, čtyři dám. Mimochodem, Pár pařmenů jakožto parodie je taktéž vydařený. ()

Panel250

Nemyslel jsem si, ze by se prevedeni tak skveleho literarniho dila dalo prevest na platna kin tak, ze to milovnika knizni predlohy neurazi, ba naopak nadchne. Ma fantazie ozila, postavy dostaly realnejsi obrysy a tvar. A tak by to u podobnych filmu melo byt, ne? Za me teda joo. ()

Brigitte

Bohužel, nepotěším příznivce tohoto filmu, nebudu se za to vůbec stydět, ale přiznám se, že se musím zařadit do menšiny, která tenhle film prostě nezkousla. Shlédnout celý film pro mě byla tragédie. V polovině jsem to musela vypnout a dokoukat to druhý den. Bylo to trochu brnkání na mé nervy. Už jen jméno Frodo Pytlík mě irituje, nemluvě o jeho okousaných nehtech. Film na mě působil naivně a opravdu trapně. Jediné za co dávám jednu hvězdu je výprava a krásné přírodní scenérie. Nehodnotím knihu, tu jsem nečetla, věřím, že bude lepší, ale toto prostě ne. ()

CocoNUT

Píše se rok 2001 a málo známý režisér silně béčkových hororů Peter Jackson uvádí do kin první díl svého mistrovského díla. I přesto že mnoho lidí pochybovalo, i přesto že mu mnozí nevěřili bylo to tady. Lidé v očekávání co se bude dít usedají do sedaček v kinosále. Třesou se nedočkavostí. Trailer je navnadil a oni stále pochybují a kladou si otázky: "Co když byly v traileru jen ty nejlepší scény. Co když je zbytek hrůza." No a po reklamách a sérii krátkých titulků to přichází. Úvodní scéna z bitvy mezi spojenectvím lidí a elfů proti vojskům Mordoru na pláních před horou osudu. Jejich výrazy se rozplývají. Vždyť obsazení je bezchybné, výprava též, kamera zabírá přesně tak jak se jim líbí a ty efekty. No to je krása! A k tomu kostýmy. Ti skřeti vypadají jako živí a každý je jiný. Děj odsýpá ale zároveň film nevynechává nic důležitého. Ano přeskočí například Toma Bombadila, ale to nevadí. Je to přeci jen část knihy, která nemá až zas tak zásadní vliv. Ano bez něj by nešlo to a to. Ale do filmu se nehodí. A ten konec. Ten pocit sladkého čekání. Jako na vánoce. A jsou šťastní. Vždyť není důvod proč by neměli být. Je to přeci zhmotněný sen... ()

MMP

Myslím, že žádný film jsem neviděl tolikrát, jako tento, a vždy se k němu rád vrátím. Zbožňuji dílo J.R.R.Tolkiena. Filmová trilogie Pána prstenů je výborné zpracování stejnojmené knižní trilogie románů. Však narozdíl od běžných románů, Tolkien celý děj dokořenil do detailů propracovanou historií světa, ve kterém se odehrává, rodokmeny postav, lidovými písněmi a dalšími drobnostmi, které jeho svět utvářejí tak skutečným. A tomuto filmu se to podařilo vyjádřit tak dobře, jak se jen dá. Proto dopuručuji zhlédnout nezkrácenou verzi! Samozřejmě i tak tam chybí některé věci, jako Tom Bombandil (asi vzájmu kratší stopáže filmu) nebo Gandalfovo kouzlení (což je škoda). Navíc, pokud již divák viděl Hobita, všimne si i jemných návazností na Pána prstenů (Bilbo, Gimli je synem Gloina, Balinův hrob). Hodnocení: 95 % ()

iflip

Pán Prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa je mojou srdcovkou už od malička a musím povedať že tento film nikdy nestratí svoje čaro. Môžem ho pozerať stále a stále dokola ale vždy mi po tele behajú zimomriavky, hlavne keď počujem tú prekrásnu hudbu- VĎAKA Howard Shore-tvoja hudba urobila tento film nezabudnuteľným. Síce som ešte knihu Pán Prsteňov nečítal ale Hobbita a Silmarilliona som už čital a jednu hviezdu musím dať jednoznačne J.R.R. Tolkienovi za napísanie takéhoto diela lebo bez neho a Petra Jacksona by tento film určite nebol. Ďakujem- Určite odporúčam :) ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera