Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

ad

Bez okolků se přiznám...usnul jsem chvilku po začátku. Popravdě ani nevím, jak přesně celý film vypadá pohromadě, probral jsem se až na můstku Kazhad Dum a pronudil se až do konce... Asi mi muselo něco důležitého uniknout (z děje ne, knihu miluju a znám jak vlastní fusekle :)) protože tohle šlo trochu mimo mně... ()

Lopic

Tak na todle bych se mohl dívat zas a znova. Tento díl mám ze všech nejradši, vždycky to pro mě bude seznámení se Středozemí a mohl bych se na to koukat třeba pořád. Nejvíc se mi líbilo putování Mórií, zřejmě nejakčnější část Společenstva. Jako první jsem viděl film, potom četl knihu a musím říct, že se pro mě film knize minimálně vyrovnal. I kdyby Peter Jackson do smrti točil jen samé braky ( a jakože King Kong slabota :) ), tak si ho navždy zapamatuju díky této nesmrtelné trilogi. Extended version: Tak po zhlédnutí bych nejradši ještě zvedl hodnocení, kdyby to šlo. Přidané scény dokonale zapadly a někdy sem ani nevnímal, že sem je v kině už neviděl. ()

DruidKarel

Naprosto dokonalý příběh o malém chlapci, který má zachránit svou zemi před zlem. Nejlepší filmové triky, které jsem kdy dosud viděl... 5* ()

TomikZlesa

U Matrixu není těžký určit který díl jasně vede a který už se jen přiživuje. Peteru Jacksonovi se podařilo natočit trilogii kde sou všechny tři části naprosto vyrovnaný a dokonalý. Nádherný fantasy svět s různými tvory i patvory....knihu sem nečetl, takže těžko posoudím do jaké míry se mu to povedlo, či ne...Co se bitev týče, ať už tech velkých či malých..no, prostě luxus. Šípy sviští vzduchem, štíty praskají, kouzla lítají.. Celou trilogii sem viděl 2x a vím že párkrát ji jěště uvidím, ani jeden díl neomrzí. Tahle trilogie prostě shrnula všechno co mám rád. ()

starbrejkr

Jak člověk stárne, předsudky se bortí. Před několika lety jsem měl obrovské problémy ten film dokoukat a vůbec se nedokázal vžít do příběhu. Nyní je to trochu jinak. Ač fantasy stále vůbec není můj oblíbený žánr, příběh mě pohltil už od začátku a nechal jsem se unášet i úžasnou vizuální stránkou. Plně chápu záhrobní fanoušky trilogie, není vůbec těžké se tím světem nechat unést podobně jako já jsem propadlý světu Star Wars. Uvidíme, co udělají další dva díly, ale už teď se na ně docela těším a přestože v některých chvílích (obzvláť když je na scéně už moc skřetů) jsem si říkal, ať už to přeskočí jinam, užil jsem si to. Celkově mi vadila asi jen délka filmu, kde bych některé scény zkrátil - zejména tu u lesní paní. Nutno také říct, že olbřímí práci pro film udělali i herci, kterří se vyloženě ponořii do svých rolí, jmenovitě bych vyzdvihl absolutně démonického Christophera Lee - tenhle člověk nás budě děsit i po stovce! ()

Amroth666

Nejlepší trilogie všech dob alespoň pro mne. Je toho hodně, co k tomuto prvnímu zázraku napsat. Na časy mezi mým 9-12 rokem se zapomenout nedá. LOTRA musím mít s českým dabingem, který je nenahraditelný a jeden z mála, který opravdu sedí a který se mi líbí. To prostě u mě zavládla totální nadvláda všeho možného společné s Pánem Prstenů. Ať třeba kopie prstenu, který jsem pořád nosil na krku, postavičky různých postav z LOTR anebo třeba samolepky. Totální nadvláda. Bylo to prostě vzrušující a v té době jsem nic jiného než slovo LOTR neviděl. Někomu to přijde směšné, ale mě to nepustilo doteď. Teď už k filmu : Opravdu strhující tři hodiny. Ještě nikdy jsem si tři hodiny neužíval jako tyhle. Myslím si, že všech 9 společníků( Frodo, Sam, Smíšek, Pipin, Gandalf šedý, Boromir, Aragorn, Legolas, Gimli) podalo vynikající výkon. Když se řekne někdo z těchto devíti, vybavím si prostě Pána Prstenů a jejich nejlepší role. Hlavně E.Wood mě hodně překvapil. Roklinka, zlomový bod, kdy se musí rozhodnout, zda pro Froda a pro Sama Prsten opravdu skončí a Frodo se Samem půjdou zpět domů. Vybrali si jinak a kvůli tomu se točily další dvě pokračování. Takhle nějak si představuji pořádnou zápletku. Nejvíce je potřeba poděkovat ale J.R.R. Tolkienovi, který zasvětil svou duši Hobbitovi a jen díky němu je na světě také Pán prstenů. Ještě k filmu: Bylo tam úplně vše, co film má mít. Láska, žárlivost, utrpení, válkychtivost, dobrodružnost, humor, akce soucit a další a další velké životní nutnosti, které má každý a které se v životě objevují. Režie od Petera Jacksona 10/10 - no tady už mi zůstává rozum stát s jakou jednoduchostí pracoval se štábem a s tolika lidmi a jak mu vše náramně vycházelo. Udělal si ohromné jméno ve světě i u mně do konce života. Od horor/ béček až sem, to je úspěch. Místo natáčení? No kde jinde než v rodném státu Petera Jacksona - Nový Zéland. On to asi věděl, že mu to přinese úspěch. Kde jinde byste hledali tak přenádhernou přírodu jako právě tady. Peter Jackson prostě dokonalý pan režisér. I kdyby měl jiné filmy slabší, vždy si řeknu : "Stejně to je Peter Jackson" a až třeba potom pochopím smysl co on do filmu dává. Nechápu, jak to dokázal. Jak jen to je jednoduché. Zde začíná cesta, kterou už nikdy nikdo nenatočí a všechen osud je teď na Frodově krku - "Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže". Každý moment už znám do detailu. Každou grimasu, každou větu znám naprosto přesně. Není se čemu divit, když jsem první díl Pán prstenů: Společenstvo Prstenu viděl snad stokrát. Vybral jsem si do mé desítky oblíbených filmů tento první díl, protože si myslím, že je NEJDOKONALEJŠÍ a nejprosluleší ze všech. Zbývajícím dvěma dílům dávám také jasný počet ***** a také 100%, ale u tohoto prostě musím dát ******. První projekce - 2.7. 2010 - Pán prstenů: Společenstvo Prstenu ( prodloužená verze) 219 minut - anglicky. Porada v Imladris 10/10. S prodlouženou verzí je to ještě větší zážitek. Trpaslík, elf a člověk. Něco jako když dáte vedle sebe Černocha, bělocha a žlutýho. A oni se přeci jen dali dohromady. Za to veliké plus. Aragorn, původně hraničář, potom se z něj vyvynul hrdý bojovník a nakonec se stal králem Gondoru. Další krásný příběh v jinak velkém Pánovi Prstenů. Hobitín 10/10, Hostinec u Skákavého Poníka 10/10, Amon Sul 10/10, Roklinka 10/10, závěrečná scéna 10/10 a po této scéně už moc slov nemám. Myslíte, že se budete nudit? Ani omylem. Doporučuji hlavně fanouškům nebo obdivovatelům díla Pán Prstenů. Dalo mi to něco navíc, něco extra, něco, co jen tak nedám dohromady slovy. Nepopsatelný zážitek. Užíval jsem si každou scénu, kterou bych v normální verzi nenašel. Ať už to byl začátek, kdy Bilbo popisoval život Hobitů, malé drby v hospodě o stavu země, zpěv lesních elfů při cestě ke skákavému Poníkovi, cesta hobitů s Aragornem do Roklinky a zpěv Aragorna. loučení v Roklince s devíti společníky, cesta do dolů Morie, lesy Lothlorien a další ... Jsem rád, že Peter Jackson nezapomněl v rozšířené verzi na Caras Galadhon - srdce velké říše na Zemi. Také nezapomněl na dar pro Legolase - luk Galadhrim nebo třeba na elfské lano z hithlainu. Soundtrack 10/10. Celý soundtrack naprosto dokonalý. Čtyři nejoblíbenejší skladby : http://www.youtube.com/watch?v=NUIZvAe3RBg&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=RCVG9SeMqHA&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=y0KyhRkgThc&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=sQ9NOV3KNpY&feature=related Kostýmy 10/10 - no tady jde vidět, že to ty lidi baví dělat, protože si s tím vyhráli a musela to být asi pěkná piplačka. Uši hobitů 10/10 vytvořeno na tu dobu mistrně. Kulisy 10/10 také jedna báseň. Tyhle maličkosti se zdají úplně nepodstatné, ale tady je podstatné úplně vše a i za takové drobnosti zatleskat. Kamera 10/10 - hlavní důvod, proč se tam pořád něco dělo. Kamera mě ani chviku nenudila. Výprava 10/10 - asi nejgrandioznější ýprava, která kdy vznikla. Asi né příliš velké překvapení. Obsah 10/10 - o tom už tady byla řeč. Zla tady bylo taky dost, možná ještě více než dobra. Od Saurona, Sarumana, Skřetů, Devítky(Nazgůl), Skřetů až po Morgotha Balroga a po nevyspitatelný prsten. Scéna, kdy Gandalf padá s Morgothem Balrogem dolů je u mně považována za jednu z nejemotivnějších scén vůbec, kdy se k tomu ještě přidala dojemná hudba. To mě vždycky dojme. Koukám na to milionkrát a pokaždé z toho mám obrovský zážitek. Sotva se z toho oklepu, už je tady les Lothlorien a ta nejkrásnější příroda s těmi nejčistčími lidmi. Kéž by to tak existovalo. Druhá nejhezčí poslední hodinovka všech dob hned po třetím dílu. Fantasy fantasie. No raději stačí. Bylo by to tady na dlouho. Prostě Díky. ____ CZ dabing ____ OST 5/5 ____ () (menej) (viac)

bukowski83

Tak jsem se v opět utvrdil v tom, že i po několikátém shlédnutí mě tento film dokáže zároveň rozesmát, rozbrečet, překvapit, potěšit a nejvíce ze všeho ohromit! Je to úžasná podívaná, ať už při vykreslení nádherného přátelství, kdy se setkává Gandalf s Bilbem, nebo při prohlubování se vztahů mezi Frodem a Samem , znovu a znovu si připomínám mé první sekání s knihou Krajem a celou Středozemí a vím, že pan Jackson si vše předstaoval stejně jako já. Myslím, že cokoliv zde napíšu, nedokáže popsat to co jsem při tomto filmu cítil. ()

Warmin

Četl jsem knihu a tak mohu říct že film se vydařil , jsou zde sice drobné nedostatky , ale ty se daji přehlédnout. Film s nádhernou hudbou určite nadchne všechny fanoušky fantasy-historických děl. Skvéle obsazení herců ,zvlášte pak Ian McKellena v roli Gandalfa. ()

Kwaichi

Mnoho ľudí sa ma pýta, ktorý je najlepší film na CSFD. Moja odpoveď je vždy jednoznačná: "Pán Prsteňov,: Spoločenstvo Prsteňa". Je to film, ktorý sa príbehovo najviac približuje mojim ideálom, zobrazuje môj vysnívaný svet. Zároveň je to jedna z najlepšie sfilmovaných knižných predlôh. Gandalf, múdry čarodej a tajomný tulák, prichádza na oslavu neuveriteľných 111 narodenín svojho starého priateľa Bilba. Oslava prebieha v plnom prúde, keď zrazu oslávenec zmizne. Gandalf pri tomto jeho žartíku začne mať obavy, je Bilbov prsteň stará, mocná zbraň Temného Pána? A dobrodružstvo, aké nemá páru široko ďaleko sa môže začať. Bilbo je už starý, tak sa na túto cestu vydá jeho synovec Frodo. Namieri si to za vládcom elfov, putuje temnými lesmi, objavuje skryté komnaty Morie... stretáva sa s bytosťami, o ktorých nepočul ani v rozprávkach. Osud Stredozeme leží na pleciach polovičného... Ale nie je na to sám, sprevádza ho udatná družina, ktorá je pripravená čeliť najtemnejšiemu zlu. Narozdiel od ďalších dvoch častí je táto plná ideálov, nádeje. Celkovo sa mi páči predstava o zjednotení odvekých nepriateľov v boji za rovnaký cieľ. Príbeh je pomerne prostý a zaujme sám o sebe, nepotrebuje na to epické bojové scény. Peter Jackson odviedol kus dobrej práce pri spracovaní majstrovského diela od Tolkiena. ()

Sofia14

Stále nevěřícně kroutím hlavou nad těmi, kteří pochybují o kvalitách tohoto filmu...nemožné. Kouzlo tohoto velkofilmu nacházím v každé minutě - poklidný Kraj a jeho obyvatelé, vznešenost elfího lidu, kdy i já mám touhu se jim poklonit a mimo jiné síla lidí, kteří jsou schopni se spřáhnout a bojovat spolu proti zlu, které se ukrývá v tak neskutečně malém předmětu jako je prsten. Děj mě doslova vtáhl a společně s Frodem a dalšími jsem se třásla strachy před nazguly, cítila podporu přátel a věděla, že vše spočívá jen na mne...Můžu jej vidět milionkrát za sebou a pokaždé, když tento film skončí, zůstanu mlčky ohromeně sedět a přemýšlím, jak byl vůbec někdo schopný toto natočit. A za to díky Petere Jacksone. (Všechny tři díly byly neskutečné, ale kdybych měla tu možnost, tak bych Společenstvu nejradši ještě hvězdičku nebo alespoň plus přidala) ()

wohna

Po shlédnutí rozšířené verze jsem se odhodlal napsat nějaký komentář k tomuto skvělému filmu a počátku dokonalé trilogie. Peter Jackson vytvořil něco, co bude mít ve filmové historii zanechalo obrovskou stopu. Vše, co se zrodilo nikdy nebude zapomenuto. Divák si připadá, jako by byl členem Společenstva prstenů a všechny jejich dobrodružství prožívá spolu s nimi. Celé dohromady je to nádherný počin. Jednou určitě sáhnu po knižní adaptaci a doufám, že ve mě zanechá tolik, jako tento film. ()

dubinak

Neuvěřitelný začátek jedné dlouhé fantastické ságy. Společenstvo prstenu byl před lety mým úplně nejoblíbenějším filmem vůbec. Koukala jsem na něj jako malá pořád dokola. Vždycky mě strašně fascinovala ta rodinná atmosféra, přenádherné exteriéry a emoce, které vyzařovaly z tváří všech postav. Byl to pro mě naprosto nový svět, který byl tak neuvěřitelně promyšlený. Dovoluji si Petera Jacksona, za tento jeho masterpiece a další dvě díla, co za ním následují, označit za opravdového filmového Boha. Něco takového už v životě nikdo nenatočí. ()

tomtomtoma

Nečetl jsem Tolkiena a nechystám se k tomu. Tento druh literatury nevyhledávám. S odstupem a nadhledem jsem sledoval tu tolkienománii a prstenománii a veškerý ten virvál kolem uvedení těchto filmů. Po vizuální stránce se jedná o vynikající dílo, které má diváky především bavit. Dokáže vtáhnout do svého středu a člověk odpustí i tu nutnou dávku patosu a emočního vydírání, bez kterého by se tento druh filmařiny neobešel. A z toho důvodu se všichni diváci mohou kochat tím jedinečným divadlem, kdy se fantazie jednoho literáta a mnoha filmařů zhmotňují do své pomíjivé a opakované slávy. Hlavní postavou je hobit Frodo Pytlík (příjemný Elijah Wood), který má své poslání, své obavy, svůj strach i své odhodlání. Dále jsou tu ostatní členové Společenstva Prstenu: čaroděj a ochranitel dobra Gandalf Šedý (zajímavý Ian McKellen), udatný a neohrožený hraničář a dědic královského trůnu Gondoru Aragorn (uhrančivý Viggo Mortensen), pochybovačný a statečný syn vládce Gondoru Boromir (dobrý Sean Bean), soutěživý a nezdolný zástupce trpaslíků Gimli (zajímavý John Rhys-Davies), ladný a odhodlaný elf Legolas (pohledný Orlando Bloom) a Frodovi přátelé z řad hobitů věrný Samvěd 'Sam' Křepelka (Sean Astin) a neposední Peregrin 'Pipin' Bral (Billy Boyd) a Smělmír 'Smíšek' Brandorád (Dominic Monaghan). Z dalších rolí: elfská čarodějnice a další ochránkyně dobra Galadriel (elegantní Cate Blanchett), elfská zamilovaná princezna Arwen (půvabná Liv Tyler), učitel Gandalfa a čaroděj na špatné straně Saruman (dobý Christopher Lee), elfský vládce a Arwenin otec Elrond (Hugo Weaving), Frodův strýc a dlouholetý uchovávatel Prstenu Bilbo Pytlík (příjemný Ian Holm), nešťastné stvoření Glum alias Sméagol (zajímavý Andy Serkis), pán zla a říše Mordoru Sauron (Sala Baker) a samozřejmě Sauronův hlas prostřednictvím Prstenu (Alan Howard). Je to pohádka. Jsou tam hrdinní bojovníci. Zlo roztahuje svou vládu nad celou pohádkovou Středozemí. Je tu odhodlání postavit se zlu čelem. Bojuje se, putuje se, utíká se, zachraňuje se a doufá se. Je to líbivé. Je to příjemné pro odreagování. ()

C0r0ner

Do chvíle, než se Peter Jackson chytil předlohy J.R.R.Tolkiena byl počet kvalitních fantasy filmů nula. Bez přikrášlování. Nebylo proto divu, že očekávání byla velká. A naplněná byla mnohonásobně víc, než se čekalo. Nezáživné pasáže z knihy ve filmu nejsou a tři hodiny utečou jako nic. Neuvěřitelné lokace, přes 6000 reálných masek, perfektní casting, úžasný soundtrack. Společenstvo Prstenu je jednoduše jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. 100% ()

laik_60

príliš veľa fantázie, veľa súbojov, príšer a príšerok, a výdobykov modernej filmove a počítačovej grafiky, dlhý, predlhý diel, na druhej strane exterierové zábery boli veľmi pekné, napokon aj sprievodná hudba. Tolkiena som nečítal a už asi ani čítať nebudem. ()

bourec

Dnes po tolika letech viděno podruhý. Tentokrát s titulkama. Film hodně zdlouhavej. Co se týče vizuálu, a těch nádhernejch scenérií, tak zřejmě za 5 hvězdic. Jako celek ale tentokrát o hvězdu ponížím. 60%. Uvidíme jak na tom budou zbylé dva filmy. ()

Andre3000

Miluju celou trilogii a vlastně vše od Tolkiena. Každý rok si přečtu všechny knížky a shlédnu všechny tři filmy. Soundtrack poslouchám skoro každý den, dodává mi energii, neskutečně moc energie. Ano, hovoříme tu o závisloti a Společenstvo je z toho všeho největším lákadlem. Příběh zde začíná a pomalu poznáváme jenotlivé postavy, celý film se obejde bez nejmenších výčitek a to, že mi nenatočili mého oblíbeného Toma Bombadila, to jim prominu, protože mají pravdu s tím, že tenhle minipříběh nemá velký vliv na celkový příběh. Od začátku do konce jsem v permanentní filmové extázi. Viva la Lothlórien :-) ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera