Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Daniel2003

Perla z jiného světa. Vykreslení světa je perfektní už během prvních pěti minut filmu a dále jen pokračuje. Herci jsou výborně vedeni silnou režií a podávají úchvatné výkony. Příběh je úžasný, hudba dechberoucí, vizuál bezchybný a originální. Opravdu nemám, co vytknout. 100% ()

Kokutek odpad!

A zase jsu úúúplně mimo...neznám rozdíl mezi skřetem, trpajzlíkem, elfem a kdovíjakým svinstvem...neustálý a táhlý pohledy do prázdna nebo co...prostě, fantasy není pro mě...takže jsem tady za kazišuka hvězdiček. ()

Arigato

„Je to jako ve velkých příbězích pane Frodo. V těch důležitých. Byly plné tmy a nebezpečí. Člověk někdy nechtěl znát konec, protože nemohl být šťastný. Jak by mohl svět zůstat, jaký býval, když se stalo tolik zla? Ale nakonec stín pomine. I stín musí skončit. Přijde nový den. A až vysvitne slunce, bude svítit tím jasněji. To byly příběhy, které v člověku zůstaly, které něco znamenaly. I když byl člověk ještě malý a nechápal proč. Ale myslím pane Frodo, že teď chápu. Už vím. Lidi v nich měli dost možností vrátit se, ale nevrátili se. Šli dál, protože se něčeho drželi... V tomto světě stále existuje dobro, pane Frodo... A stojí za to o něj bojovat! ()

Elessar.

Šlo by k tomuto filmu inak pristupovať? Jednoducho skvost a predĺžená verzia je výborná. Niet čo dodať, asi to, že spoločenstvo mám asi najradšej hoci je to diskutabilné. Je to proste Film s veľkým F a fakt kultová záležitosť a kto by povedal že to spravil ten istý chlapík čo Braindead ()

cimrman2.

Zkrátka mě ta několika set kilometrová túra po Zélandu nějak nebere! Nemůžu říct že příběh by se dal shrnout do jdeš - jdeš a zase jdeš. Zapracování se do děje skrze rozehřívačku u Bilba doma je solidní. Krásná příroda, krásná hudba to jako nefanoušek této série a celého fantasy žánru oceňuji nejvíce. Věřím že pokud se divákovi snímek vryje pod kůži se vším všudy musí to být napoprvé obrovský zážitek. ()

Derseus

Za mě určitě jedno ze tří nejlepších filmů všech dob (Návrat krále tam bude také). Hudba, obsazení, kamera, režie, kostýmy... nemám co vytknout. I když vidím film po více jak dvacáté, pořád ve mně vyvolává emoce jako bych viděl poprvé. Zkrátka dílo těch nejvyšších kvalit světové kinematografie. ()

Simako

Kniha=super extratřída, film=super třída!!! Abych se přiznal, tolik jsem od toho opravdu nečekal. Musím se poklonit Peterovi Jacksonovi, opravdu se to zdařilo, i když........zase ta kniha!! Za pět!!! ()

Salus

Filmová událost za hodně dlouhou dobu. Totálně nezfilmovatelný román brilantně převedený ve filmovou skutečnost. Výborně obsazení herci (Legolas - elf jak vyšitý) a FANTASTICKÝ soundtrack. Dokonalost sama. Je ovšem nutno (a doporučeníhodno) knižní předlohu znát, ještě lepší je být zarytý fanda. Jinak je potřeba mít alespoň otevřenou duši. Negativistům vstup zakázán. Oblíbená scéna - Bridge of Khazad dum. ()

gédé

Pán Prstenů je samozřejmě o boji mezi dobrem a zlem, ale v knize je navíc přítomen motiv beznaděje a nenahraditelné ztráty - ať vyhraje kterákoliv strana, vždy Středozem ztratí velkou část svého někdejšího kouzla. Pro mě velice zajímavá nejednoznačnost děje i postav se ve filmovém přepisu vytratila a zbyla (i když vizuálně hodně pěkná) fantasy šavlovačka. ()

x_dan

Prvni a jednoznacne nejlepsi z cele serie. Zde se tvurcum jeste podarilo udrzet Tolkienovu poetiku, ktera se ve Dvou vezich a Navratu krale uz jen zatrepetala a byla pryc. ()

izinka

Jakmile jsem tenhle film viděla, ihned přeoral můj vlastní žebříček oblíbených filmů a dostal se hned na první místo. :) A potom ještě ta prodloužená verze, ale na tu je to moc málo hvězdiček. :) ()

Gormie

Pro fanouška knihy má film spoustu chyb. Změny oproti knize, které nebyly nikdy uspokojivě vysvětleny. Prvoplánová vizualizace namísto rafinovaných náznaků. Uměle vytvořené zakončení. Předloha je ale natolik geniální, že stačilo, aby Jackson zachytil jen zlomek její geniality a vzniklo vyjímečné dílo. Odteď se lidi dělí na ty, kteří knihu znali už před filmem a na ty ostatní. ()

vlada-xxx

Nikdy jsme nedával filmu 5x s větší jistotou. Asi nejlépe adaptovaný scénář podle předlohy všech dob. Casting dokonalý, CGI vkusně zakompované, scénografie, architektura...... vše na naprosto nové urovni. ()

chiara

naozaj dlhy nudny film. Moje hodnotenie mozno je prehnane, niektory davaju viac, ale nemozem, ani som to nedopozeral. Ale ako prostriedok na spanie je tento film naozaj vhodny. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera