Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Mrtvobog

Naozaj vynikajúci zvládnutý hold géniovi, ktorým bol J. R.R. Tolkien, ďalším géniom menom P. Jackson. Osobne patrí LotR (či už film, alebo knižná predloha) medzi moje naj diela fantasy (spolu s Howardovým Conanom ide o základ dnešnej fantasy). Majstrovsky zvládnutá réžia, scenár, kamera, hudba, herecké osadenstvo, masky, efekty atď., atď. Jediné, čo by sa dalo "vytknúť", je vynechanie niektorých pasáží z knihy (to by však rozsah filmu bol omnoho väčší - čo by som ja len uvítal, ale aspoň to zachraňuje rozšírená verzia). ()

Sareman

Jacksonovi se povedlo literární předlohu dovést k filmové dokonalosti. Hned na úvod vás uzemní velmi zdařilá atmosféra Kraje, bojové scény nejsou nijak přehnané (jak by se mohlo čekat), příběh je svižný a zábavný. Jednoznačně nejlepší díl celé ságy. ()

miromir

nebudu omilat co bylo jiz mnohokrat receno no proste- Jedna trilogije vladne vsem, jedna jim vsem kaze, jedna vsechny privede, do temnoty svaze... ()

pop.z.pop odpad!

Strašný film, nedokázal jsem se dodívat ani jednou na tu pohádku. Dvě hvězdičky jsem dal jenom proto, že jsem usnul až po půl hodině a né okamžitě....tak bohužel ani protentokrát (12.4.2013) se na to nedodívám :/ sice jsem ještě neusnul, ale neuvěřitelně mě to nudí. To už je snad pátý pokus. Přepínám na krásný dokument Zázračná planeta na čt2 a hodnocení měním na jednu hvězdu. Tak včera (21.12.2013) další pokus :) a zase neúspěšný. První půlhodinu jsem přežil a vydržel u tv v plné koncentraci, pravda pomáhal mě k tomu špendlík, kterým jsem se neustále bodal, abych neusnul. Pak mě chytlo sraní, tak jsem počkal na reklamu a šel hodit bobka. No a jak si tak v klidu seru a čtu si u toho Reflex, tak po půl hodině si vzpomenu - sakra vole, díváš se na Pána prstenů a musíš to dát celé už konečně!!! Úplně jsem na ten všemi vychvalovaný historický počin kinematografie zapomněl. Rychle jsem se vrátil k tv a vidím, že pan Frodo pořád stejně koulí očima. Tak jsem ho nechal ať pořád vyjeveně čumí a šel k Večerkom na jedno....jednu hvězdu nechám, asi to fakt není úplný odpad, i když je to neuvěřitelná kravina. Tak (1. a 2.2.2015) další pokusy se na tuto chujovinu konečně dodívat. Zase neúspěšně. To je tak zkurveně pomalé, že průběžně přepínám jinam, usínám a ze spánku mě budí reklamy, v kterých se toho narozdíl od tohoto veledíla tolik děje až to působí blahodárně na mozkové buňky. Měním hodnocení na odpad!!!! Těch třistatisíc záběrů pořád dokola na vykulené ksichty jsou k zblití, no mé tělo se tomu naštěstí dokáže ubránit spánkem. ()

Nobody13

Jelikož jsem Pána prstenů četl ješte před filmem, šel jsem do kina plný zvědavosti, jak se tento rozsáhlý příběh podaří převést na filmové plátno.A byl jsem nadšen.Viděl jsem poté film opakovaně na DVD, ale na TV je zážitek přece jen ochuzený.Jméno režiséra mi nic moc neříkalo, ostatně asi jako většině lidí (kromě příznivců krvavých horrorů), ale pro příznivce Tolkiena a žánru fantasy se asi stane kultovním režisérem.Nádherné lokality Nového Zélandu skvěle doplňují režisérovu fantazii, povedlo se i herecké obsazení.Na 3 hodinky jsem se s radostí ponořil do pohádkového příběhu o boji dobra a zla a nechtělo se mi ani odcházet z kina.A jediné co mě "naštvalo" bylo čekání než přijdou do kin Dvě věže. ()

Nocturnum

Co bych k tomuto filmu dodal? Jeho soundtrack se dá poslouchat samostatně, herci do rolí krásně sednou, příběh je dobře redukován na to nejdůležitější, ... Četl jsem LOTRa, Silmarilion, Hobita a tak dále. A myslím, že líp to zfilmovat nešlo. Ale kdybych měl dostat dárek k vánocům, poprosil bych Jacksona, aby natočil cca 90ti hodinovej remake LOTRa se vším, co bylo v knize. A já bych se na pár dní zamknul v pokoji a hltal ... ()

filutaBLACK

Splněný sen milovníků Středozemě. Jeden z nejlepších kinozážitků vůbec (tak vyprodaná kina byla snad jen při Jurském parku a Avatarovi). I když chvíli trvalo, než jsem akceptoval hereckou podobu postav (pár minut), ale po Gandalfovy Iana McKellena už absence Seana Conneryho nevadila. Peter Jackson dokázal nemožné a díky citu pro výběr exteriérů (Já chci na Nový Zéland!!!), herců, hudby, kostýmů, masek, miniatur, triků WETY učaroval těm co četli, i těm co ne. Extended verze je ještě mňamóznější (a Tom Bombadil snad nikomu nechybí :) ) I když bývá nejvíc velebena třetí část (s monstrózním 4 hodinový directors cutem), pro mě je to především Společenstvo, které mě kdykoli dostane do úžasného světa, kde by kdekdo chtěl žít. ()

krijka

Tento film se už zařadil mezi hollywoodskou klasiku a zcela právem. Můžeme Jakcsonovi vyčítat, že se místy odchýlil od předlohy (i když zdaleka ne v tolika bodech, jak mu kritici, kteří patrně nečetli jeho Ztracené pověsti), ale je to jen slabá úlitba hollywoodským bohům. Ano, některé scény jsou zbytečně natažené, zatímco v knize jsou odbyty jednou větou, tady trvají deset minut, jenže to k filmu, a hlavně současnému, prostě patří. Divák se chce bavit a je třeba mu vyjít vstříc. Režisérovi se ale podařilo naplnit ducha knihy, úvodní scény z Hobitína přímo dýchají pohodou a takovými směšnými žabošími spory prostých vesničanů. Roklinka je tajemně elfská a proměna Železného pasu z idylického místa v peklo je skvělá. Co je ale naprosto dokonalé je Moria. Ta mě prostě dostává, řekl bych, že právě tak si ji Mistr Tolkien představoval. Herci hrají dobře, není mezi nimi slabší kus, ale mým osobním favoritem je určitě Ian McKellen-Gandalf. Stačí mu jediný pohled, grimasa a člověk chápe. Ano, dá se tomu vytknout mnohé, ale já tomu nic vytýkat nebudu. ()

turboviking

Dlouho jsem zvažoval co bych k tomuto veledílu napsal.Už to, že Peter Jackson dokázal zfilmovat tak velkolepé, epické dílo je úžasné, co taky jiného čekat od řežiséra který má všechny filmy červené :), ale přeci jen u LOTR jsem měl jisté obavy. Po né-moc povedené animované verzi z roku 1978 jsem se bál aby to nedopadlo nějak podobně. Obavy byly zbytečné. Vše je naprosto dokonalé, od výpravy přes scénář, efekty, casting,... výběr herců se mi zdá skvělý, představitelé své role žijí. Takový epický ráz dává filmu soundtrack Howarda Shora. Těžko si představit něco krásnějšího. Sledování prodloužené verze v originále jest pro fanoušky LOTR povinností :) ()

DarkViper

Knížka, nepatří k nejednodušším pro čtení, ale Tolkien jí věnoval, celý svůj život a určitě tu po něm, zůstane památka nejen vynikající knížky, ale taky vynikajícího Pana režiséra Petera Jacksona, který má smysl pro detail a ten dokáží ocenit nejen skalní fanoušci, ale také úžasem ohromení nezainteresovaní diváci. ()

mmajjkii

Literární předloha i filmové zpracovaní jsou parádní. Jsem velkej fanda a proto se ve svém hodnocení omezím jen na: po všech směrech PERFEKTNÍ. IMDb 10/10 ()

Voxel

Jako u knih tak i u filmů mám první díl nejradši (i když i další dva jsou neskutečné). Úžasný děj, dobrý výběr herců (hlavně Gandalf, Saruman a Elrond), nádherná novozélandská krajina, dobrodružná atmosféra, povedené triky, velkolepá výprava. A i když se mi kniha líbí o dost víc, Jacksonovi tleskám, že vůbec přesvědčil studio k realizaci tak nákladného a zpočátku asi i riskantního projektu, navíc způsobem, jaký by šel jen těžko překonat. Tohle je film, který naučil mnohé diváky chodit do kina. ()

pirate

Začátek příběhu, který byl velmi obsáhlý. První díl byl nejméně velkolepý, avšak akčnější a zajímavější, než druhý. V sérii Pána Prstenů se staly bitvy s meči velkou popularitou a hlavně mě oslovily. ()

shinlove

Ačkoli jsem knihy nečetl (a proto nemůžu soudit, jak moc se film od předlohy odchýlil nebo co všechno nepřenesl Jackson na plátno), film se mi líbil tak, že jsem na něj koukal s otevřenou pusou. Úžasná natočená krajina, postavy, které postupně a nenásilně vtáhnou do děje, první souboje... Kdykoli si film zapnu, udělá mi radost. Ale musím uznat, že je to nejhorší díl celé trilogie. 4* ()

enzo_cz

Říkali, že Tolkien je nezfilmovatelný. Peter Jackson dokázal, že se "nevěřící" mýlili. Počkal si několik let na dobu, kdy mu technologie dovolí zrealizovat jeho vizi Pána Prstenů. Z mého pohledu a snad nejen z něj jde o filmový milník. Audiovizuální stránka je grandiózní. Herecká perfomace jak bys met. První díl miluji hlavně proto, že je opravdu nejpohádkovější. ()

prometheusll

Určitě nejlepší díl. Fakt nechápu jak Tolkien mohl vymyslet tak nádherný příběh. Nejlepší tam byl samozdřejmě Aragorn. Sice mě trošku sklamala Roklinka. Byla nádherná ale málo záběrů na nějaké tajné komnaty. Ale jinak skvělý. ()

vodnarik

Súhlas s užívateľmi kusma (asi najviac), potom tiež SidneyP, Amgis, Jim_Beam, villon17, Jara.Cimrman.jr, Yvettka a tým s podobnými názormi na celú trilógiu. Neľutujem, že som videl, ale znovu to vidieť nemusím. Objektívne hodnotenie: 4 až 5 hviezdy. Subjektívne hodnotenie: 1 až 2 hviezdy. ()

mine.slayer

Dalo by se do jisté míry hovořit o plagiátorství, jelikož je evidentní kde Jackson hledal inspiraci, nic méně ten pocit, který ve Vás film zanechá, to dovedl pouze Matrix a před ním Hvězdné Války. ()

logosi

To jak Peter Jackson uchopil knižní předlohu a dokázal tak strhujícím způsobem přenést kouzelný svět fantazie do úžasné trilogie až bere dech. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera