Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

stacey99

Som zarytý Tolkienovec, takže keď som na tento film pred rokmi išla do kina bola som skeptik. Ale ostala som zírať na plátno. Dobre, všetci vieme, že natočiť film presne ako knihu sa nikdy nedalo a ani sa dať nebude. A tobôž takéto (pre mňa) veľdielo, kde všetko so všetkým súvisí. Ale Peter Jackson asi urobil maximum. Aj mne vadilo, že vynechal Toma Bombadila a Mohylové vrchy, to mohlo byť dosť psycho. Ale nesťažujem sa. Vlastne jedna vec mi predsa vadila. Boromir. Ten je moja najobľúbenejšia postava (a potom ešte celý zvyšok jeho rodiny) a aj keď vieme, že bol ehm... dosť egoista (to závisí od uhla pohľadu a ten môj je dosť pokrivený), ja ho vždy musiím obraňovať a jednoducho sa mi nepáčilo ako bol vykreslený. Našťastie si to Jackson vyžehlil v rozšírenej verzií Dvoch veží. Určite kvitujem, že do úloh obsadili neokukané tváre a tak nebol problém sa s postavami vžiť. Kto by si dnes vedel predstaviť Gandalfa s tvárou Seana Conneryho ako mali na začiatku v pláne. No a čerešničkou na torte bola v tomto prípade hudba. Je grandiózna. Od prvej do poslednej skladby. Jednoznačne najlepší diel série. Odporúčam extended verziu ako filmu, tak aj soundtracku. Mňam. ()

imarvin

Už když se mi v pubertě dostala knižní předloha do rukou, nedokázal jsem se od ní odtrhnout. Peter Jackson dokázal na plátno přenést přesně to, co se mi v té době honilo mou myslí. Ty neskutečné obrazy, které ve mně knížka vyvolala. A já mu za to mockrát děkuji... ()

Mr.Roman

Jedinečné spracovanie, ktoré aj bez poznania predlohy zaujme a uchváti každého, no niekoľkonásobne viac toho kto ju pozná. Je až neuveriteľné ako sa Jacksonovi podarilo previesť celú túto komplikovanú, komplexnú a úžasnú mytológiu, no hlavne atmosféru Stredozeme na plátna kín. Postavy si zamilujete a prostredie sveta plného elfov, trpaslíkov, ľudí a iných stvor, dobrých, či zlých, budete len veľmi neradi opúšťať. Po čerstvom prečítaní Silmarillionu som si opätovne pozrel Spoločenstvo Prsteňa - rozšírenú verziu a môj zážitok sa umocnil asi na desiatu, jednoducho dokonalé... ()

Lennie

Můj nejoblíbenější ze ságy Pána prstenů. Na tyhle filmy si vždycky musím najít čas, protože jsou nejlepší, když se na ně dívá hned po sobě. Nicméně "jednička" je krásná i jako samostatný film, což možná chybí zbylým dvěma. ()

Asdas

Forma si podáva ruku s obsahom,Jackson triumfuje za kamerou,Shore pred orchestrom,herecké obsadenie sedí a vlastne všetko to funguje až sa človeku nechce veriť.Ps: Režisérska verzia je niečo nadpozemské! ()

alpeew

Hodnotit tento film je pro mne nepředstavitelně těžké - za prvé mám již několikaletý odstupa za druhé tento (a další dva) film není pro mne jen jako další z mnoha oblíbených filmů - změnil mi život, což je na dlouhé povídání a ne na pár řádků. Knihy jsem četla chvíli před premiérou - a doslova mne vzaly za srdce, takže jsem byla tzv. v obraze a měla jsem dojem, že vím co mne čeká. Ale to, co se mnou Jacksonova trilogie udělala se popisuje špatně. Zamilovala jsem si nejen Froda, ale všechny postavy, a také prostředí kde se jejich cesta odehrávala, myšlenky příběhu, který pouze vypadá jako pohádka, mne nadchly, rozbrečely a donutily k zamyšlení a dodnes mne ovlvňují. Tak dějově bohatý - i v nevyřčených větách - a tak čistě krásný příběh, který nepůsobí ani vteřinově jako kalkul, zpracovaný s oddaností k Tolkienově světu, to je mistrovství hodné nejméně 10*. ()

manik16

Musim říct, že když jsem film viděla poprvé, velký dojem na mne neudělal, ale když jsem si ho pustila nedávno, naprosto mě dostal, vůbec nevím, co se mi na něm ze začátku tolik nelíbilo, že jsem ho odmítala sledovat kdykoli běžel v televizi...možná to byla zásluha českého dabingu, který sice nepatří mezi nejhorší, ale originál je originál. Zasloužilých 5 hvězd. ()

miki68cz

Sdílím pocity většiny komentátorů. Film mne na poprvé úplně nenaplnil a o to větší byl zážitek při druhé, třetí, čtvrté .... projekci. Kolikrát ještě budu muset tento film shlédnout abych pojmul vše co jsem nepostřehl. Je to úžasné ztvárnění knihy, kterou jsem nečetl a film sám je knihou napsanou zázračným perem režiséra Petera Jacksona. Nikdy nepochopím jak se dělali triky k filmu, možná nikdy nenavštívím překrásné kraje, kde se film točil ale to nevadí, protože možná právě proto ve mě navždy zůstane pocit opravdovosti kouzel a prožitků z filmu. Možná to ani nebyly triky, třeba je režisérem někdo z jiného světa, možná ........ Nejkrásnější dobrodružství světa doporučuji všem ()

tartan

Na žiadny iný film som sa toľko netešil, žiadny iný film som toľkokrát v kine nevidel. Hodnotiac spolu celú trilógiu (inak sa nedá) ide pravdepodobne o najvýraznejší, najoceňovanejší a najmilovanejší počin v celej filmovej histórii. Rozšírená verzia je nutnosť. ()

morfeus.fs

Obrovský dílo který se pro mě stalo uměnim jenom tim že vzniklo. Kvalit knížky dokonce dosahuje. V tom smyslu, že stejně takovej, jaká je pro mě kniha v porovnání s ostatními knihami, je pro mě film v porovnání s ostatními filmy. A to je víc než bysme si od filmový adaptace nezfilmovatelnýho fantasy eposu mohli přát. Filmovej Pán prstenů má všechno co by podle mě měl mít. Další chválu netřeba vyslovovat, stačí to jednoduchý slovíčko všechno. PS: Kéž by te takovýhle adaptace dočkal alespoň jeden z románů Terryho Pratchetta. ()

N3O

Tříhodinová pouť, která vtáhne do děje jak zarytého fanouška, tak i člověka neseznámeného s knohou J.R.R. Tolkiena. ()

xxlch

Kdykoliv se kdokoliv bude pokoušet natočit cokoliv "podle knihy",ztroskotá. Pro jednoho není dost podobný knižní předloze,pro druhého zase byly některé části chápány jinak,pro třetího....bla,bla,bal. Tento film je skvělá ukázka toho,že to JDE!Knihu jsem před shlédnutím filmu zatím nečetla, leč příběh samotný byl ponouknutím ke čtení a to ohromným.Mám pocit že tento film je jedním z mála,který uspokojí jak diváka nečtenáře,tak naopak.Celá trilogie je klenotem světové kinematografie (prodloužené verze jsou naprosto úchvatné) a přelomovým počinem pro ostatní tvůrce fantasy.A počet hvězdiček v hodnocení je opět nedostačující!Klaním se Pane Jackson-jste velmistr ve svém oboru !!! ()

Elegnor

Nádherně zpracovaný příběh, už první hodina mezi hobity má tak neskutečně skvělou atmosféru, že si jí čas od času pouštím jen tak, jako suprovou oddychovku.. Dlouho jsem pochyboval, že by šlo tohle veledílo ještě vylepšit. Rozšířená verze ukázala, že to možné bylo. 6* :) ()

Hulkee

To tenhle film a ne návrat krále měl mít oscary. Jinak ale nádherný epický fantasy příběh dle předlohy, která fantasy de facto utvářela. Nádherná hudba, perfektní obsazení, tak dobrá předloha, že se to ani nedá popsat. Po několika projekcích musím film označit za vrchol fantasy filmů. ()

Ivec

Poďme.... a tak ideme...a ideme... a furt... a stále dokola...! Herecky pekne podané, príbehom pútavé, ale v celku nezaujímavé...! Sám sebe neviem vysvetliť prečo ma to bavilo. Naozaj si to zaslúži 87%... VÁŽNE...! ()

Kubi21

Peter Jackson perfektně a podle sebe, ne otrocky, převedl jeden z milníků novodobé světové literatury. Tam kde Tolkien používá nádherná slova k popsání děje a vykreslení krajiny, dělá Jackson to samé uchvatnými filmovými prostředky. Herecké výkony naprosto přesné, až ta Liv mi trochu vadí, a hudba je nádherná. Z mých favoritů je Gandalf Iana McKellena a Boromir Seana Beana. Naprosto famózní vstup do Středozemě. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera