Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

ADIO45

Režisér Peter Jackson si pochopitelně se svými filmy typu "Braindead - Živí mrtví" moc velkou reputaci v Hollywoodu nevybudoval. Takže když tenhle drobný mužík (který by mimochodem mezi hobity krásně zapadl) vyrukoval s nabídkou, že převede na plátno dílo, které bylo dosud považováno za nezfilmovatelné, sklidil spíš výsměch. ()

Kejf.

Popravde jsem nevedela, co si behem sledovani filmu mam myslet. Mam se smat nebo bat? Ucelem je asi oboje, coz se tim padem povedlo, ale tohle je fakt divnej film :D ()

Mikino00

Humus, film založený na odpornostech, litrech krve a snaze co nejvíce šokovat. Nikdy jsem nepochopil co na tomhle žánru lidé vidí, děj to nemá, hloupé to je, nebaví mě dívat se na masakr lidí, k tomu ještě jakýsi pokus o humor, který je úplně mimo. ()

smetyl

Nesporný spplatterový kulťák od Petera Jacksona má vážně co nabídnout. A to unikátní spojení zábavy, krvavosti a hrorovosti. Nikde jinde jsem neviděl lepší výsledek téhle smotanice žánrů. Je to zábavná jízda jako prase, tečou hektolitry krve a my sledujeme doutnající lásku ústřední dvojice, která se k šťastnému konci musí prodrat přes desítky lidských vnitřností a končetin. Palec nahoru za strašnou spoustu úchylných nápadů (rodinná večeře, vození v kočárku, žárovka v hlavě, sekačka!...), svižně se rozvíjející příběh a tempo, které mě nehorázně bavilo a i za konec, který (i když takovéhle nemam moc v lásce) mi tam zapadal. Kult po zásluze. http://www.youtube.com/watch?v=8WvBMVgOxX0 ()

Nethar odpad!

Tohle není opravdu nic pro mě. Ano, je to úchylné a nechutné, ale když je v tom smysl, třeba by to mohlo být i vtipné. Není, spíš mě to nudilo. Nějak asi tenhle druh humoru nemusím, co se dá dělat, po půl hodině jsem se cítil za tenhle film velmi trapně. ()

Wenca888

Největší maso co jsem kdy viděl! Peter Jackson popustil uzdu fantazii nadoraz a vytvořil veledílo, ve kterém je nápadů minimálně na tři filmy a s intenzitou kulervoucích scén jako v žádném jiném filmu. Štěstí, že byl film natáčen už před jednadvaceti lety a s relativně nízkým rozpočtem, protože béčkovost je to, co tomu sluší nejvíc! ()

Ollie235

Tohle bylo jednoduše příliš. Ze začátku jsem to bral s nadhledem a u některých scén se i nahlas smál, ale čeho je moc... Filmová umělá krev mi nijak nevadí, ale některé zdejší ,,nápady" byly zvrácené natolik, že do filmu podle mě nepatří. Alespoň ne do takového, kterému bych mohl dát lepší hodnocení. Tahle zábava totiž absolutně není mým šálkem kávy. ()

Klajnik

Můj nejoblíbenější film od Jacksona. Braindead je i po těch letech tak šťavnatým filmem, který si z hororu bere jen určité aspekty, ale jako celek je to čistá komedie. Film je nabitý vtipem, ale mě těšilo, že se tvůrci daří diváka i znechucovat. Přitom si to zachovává takovou grotesknost, je to skoro komiksové, ale přesto precizní ve svém konceptu. S tím jak graduje situace s nemrtvými, tím stoupá i míra nápaditosti. Neustále se tam něco děje, spousta krve a skvělé masky. Zombie umírali na sto způsobů. ()

aLPaC

Asi nemám takový smysl pro humor jako většina ostatních. Tohle opravdu natočil režisér 9 let před LOTR? No, hoši z New Line Cinema museli mít velký kus odvahy. A vyplatilo se! ()

Oralfabet

Stejně jako Evil Dead 2 (což je asi ze všech filmů, co jsem kdy viděl jediný, který bych k tomuhle dokázal přirovnat) je tohle sice bráno jako hororová komedie a přitom (alespoň v mých očích) není ani jeden z filmů doopravdy děsivý a regulérních vtipů v žádném z nich člověk také příliš nenajde. Kouzlo obou filmů tkví v zapálení mladých režisérů pracujících s neexistujícím rozpočtem, v jejich neúnavnosti a v naprosto šílených, neskutečně kreativních a i po letech stále skvěle vypadajících gore efektech, jejichž nechutnost se oba filmy během své stopáže neustále snaží překonávat. Ten komický aspekt většinou tak nějak přirozeně vyplyne z over the top povahy filmu, i když tady bylo i pár doopravdy vtipných scén ("i kick ass for the lord"). No, když to vezmu kolem a kolem... Nebudu asi nikdy Braindead úplně zbožňovat, ale stejně jde o dosti pozoruhodný film (zvlášť, když si člověk vezme, že stejný režisér natočil dost možná nejslavnější filmovou trilogii všech dob), který mě svým zvráceným způsobem strašně bavil. 8/10 ()

Emo-haunter

Pořádná krvavá řežba, ve které nechal Jackson volně promítnout svůj sodomagomorasadomasochistický charakter a naservíroval divákovi hektolitry krve, tuny střev, hnisu, a dalších odporností! Dobrá podívaná, u které se člověk i zasměje!  P.S. Mimino, konečník a matka na konci - myslel jsem si, že už jsem viděl všechno, ale očividně ne! :D ()

jilda

Asi nejkrvavější film co jsem měl možnost vidět, scéna se sekačkou je vrchol. Mimořádně černý a skvělý humor v režii Petera Jacsona. Spousta výborných nápadů a zábavných scének, třeba dítě dvou zombíků, kněze a zdravotní sestřičky. Kam se hrabe Pán prstenů, tohle je nejlepší režisérův počin! ()

dickadonna

úžasný, skvělý, nádherně ujetý, to je braindead. povinnost pro vsechny fanousky nasili, hektolitru krve a usekanych koncetin.at zije fascinace nasilim! ()

stankub

V tomhle filmu nemůžeme hledat nějaký super děj, ale co se týče úchylných někdy hodně nechutných scén, tak jich tento film vychrlí strašně moc - 5* ()

icedalaman

Výborná kombinace hnusu a humoru. Film je plný šíleností které se postupem času stupňují a proto vás na konci filmu nepřekavapí ani zombie střeva pronásledující hlavního hrdinu ani hektolitry umělé krve stříkající všude kolem. Jednoduše vynikající na oreagování a pobavení. Ovšem nedoporučuji pustit si tohle k nedělnímu obědu. Nejlepší scény pohřeb zombie večeře a vycházka v parku. ()