Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Aika

Nemůžu dát vysoké hodnocení, byl to historicky první film, u kterého se mi v kině zvedl žaludek - pravda, aspoň něco ve mě vyvolal.... ()

Naranyan

Jako předobědové menu (měl jsem masový brutvan s bramborami a cibulkou) to docela ušlo. Je poznat jistý posun oproti Bad Taste, pořád ale platí, co jsem psal i tam. Zkrátka tenhle styl/typ hororů mi nějak nesedí. Když bych se rád pobavil a pustil si parodii, sáhl bych spíš po něčem jako třeba Grindhouse - Planeta Terror. ()

montel

Lionel žije se svou matkou, v obrovském domě. Potají se začne scházet s krásnou Paquitou. Matce se to ale nelíbí a neustále Lionela sleduje na každém kroku. Když je jednoho dne sleduje až do zoo, kde jí kousne zákeřná krysí opice, začne se velmi rychle měnit v krvelačnou zombie. Lionelův strejda mezitím v domě uspořádá velkou párty, jenže nebude trvat dlouho a ze všech účastníků se stanou oživlé mrtvoly. Až na Lionela a Paquitu, kteří se musejí z tohoto srabu vysekat....A to doslova. Hektolitry krve,vyrvaná srdce a vnitřnosti,malé zombie děcko,kopa oživlých mrtvol (kněz a doktorka si to dokonce rozdají) a k tomu perfektní hlášky a režie Petera Jacksona.Je to bomba 80% ()

Narghille

Věci které v devadesátých letech působili na diváky děsivě a budili v nich nepředstavitelnou hrůzu na dnešního diváka působí právě naopak Je mi líto, že nejsem o nějaký ten pátek starší a nezažil jsem Braindead v době, kdy byl hororem v pravém slova smyslu. V dnešní době se na Braindead dívám jako na paskvil všemožných žánrů. Nelze popsat co se ve filmu odehrává, ale zcela jistě se jedná klasický zombie horor své doby. Píšu horor, ale sám nevím, kam to zařadit, ten film má v sobě vše, lásku, drama, komedii …. hektolitry falešné krve, zcela přesná proroctví, krysí opici ze Sumatry, různé orgány lidského těla plazící se po záclonách, výkonnou sekačku na trávu, přehnaně starostlivou matku a koneckonců kněze, který vždy srší vtipem. Pakliže je vaše zažívání v pořádku a nejste náboženští fanatici či podobné skupiny podívejte se a tento film. Film, který svým obsahem a stylem, jakým je podán nebude ještě hodně dlouho trumfnut ! ()

Hellbilly

Niečo také proste v kinematografii nemá obdobu. Podobne skvelo nechutný a nechutne skvelý film neexistuje. PJ servíruje zombie jatky doprevádzané hektolitrami krvi, slizu, kung-fu farárom, živými vnútornosťami, zombíčaťom s neodolateľným smiechom, likvidáciou telesných častí v mixéri a ostatnými legendárnymi scénami. Masové vraždenie zombíkov je najlepším využitím strunovej kosačky aké si dokážem predstaviť. ()

carnacv

Slušná zombíkovka, která své počáteční slabší chvilky naplno vynahradí druhou půlí. Sada nechutností prostě baví a je vidět, že se na tomhle snímku režisér pořádně vyřádil. Bohužel než se dostaneme k tomu zajímavému, je nutno se prokousat téměř hodinou průměru, což filmu dost ubírá na kvalitě. Nemohu si pomoct, ale vesmírní kanibalové jsou oproti tomuhle nezapomenutelní! Slabší povahy, nechte raději jídlo míle daleko od plátna :). Pro mě 3,5. ()

Špinič

Jeden z najhorších filmov aké som kedy videl. Nemohol som to ani dopozerať, akože vedel som že to bude trochu svojský film, ale takú somarinu som si fakt nezaslúžil. Čo ste na tom mohli všetci vidieť nechápem ! ()

ThomYorke

Vážně jsem tomu dal pět hvězdiček? Vždyť je to absolutní hnus!! A v tom to taky je. Neskutečně nechutná hororová komedie, u které jsem se celou dobu popadal za břicho, přičemž mi nebylo jasné, jestli kvůli nekontrolovanému smíchu nebo kvůli nekontrolovatelnému zvracení. Každopádně rozhodně stojí za vidění. ()

petrastrela

Velmi rozporuplný snímek. Chvílemi, hlavně ze začátku, jsem si říkala, co je to proboha za s*ačku? Pak jsem se ale pomalu dostala na vlnu tohoto šílenství a nezměrného masakru. Prostě síla a absurdita! ()

MamoulianX

Nesmrtelná matka nakažená krysí opicí ze Sumatry, karatistický kněz, zombie děcko, obří sekačka na trávu, hektolitry krve, spousta drsných hlášek, to všechno pod taktovkou Petera Jacksona, stačí protřepat, zamíchat a máte z toho kultovní gore jak cyp. ()

schindler

Neskutečné množství scén, co lze všechno provádět s končetinama či hlavou, na co se dá použít taková sekačka nebo mixér. Vše ultrakrvavé, přesto s komediálním podtonem. Vzhledem tomu, že mám pro podobné filmy slabost, nechápu jak je možné, že jsem takový to žánrový skvost zhlédl až v roce 2011. Zřejmě kdybych ho zkoukl hned po jeho natočení, neváhal bych s plným hodnocením a z Braindead - Živý mrtvý bych uděla svatý grál. ()

Barcica

Ehm..pozretie tohto filmu vo mne jednoznačne zanechalo zmiešané pocity,v jednej chvíli sa smejem a v druhej už hovorím fuj,to je nechutné..každopádne mi to došlo príliš dlhé,niektoré veci som fakt nepochopila(útočiace črevá,wtf??!) a v neposlednom rade tam bolo na mňa príliš veľa vnútorností a podobných vecí.. ()

ScoRPy

Nezapomenutelný. Ze začátku má film pomalejší a tajemnější tempo, aby se to pak mohlo změnit v neskutečnej závěr. Neuvěřitelné, briliantně (černo)humorné a krvavé, úchylné. Tento film nemá obdoby, 100%ně 5 hvězdiček. (btw. je mi jedno, že to natočil Jackson, i kdyby to natočil kdokoliv jiný, dal bych stejné hodnocení) ()

Pythonator

Tento film je jedním slovem GENIÁLNÍ. Už když jsem ho viděl poprvé, tušil jsem, že Peter Jackson dokáže jednou v Hollywoodu velké věci. Je to jednoznačně nejlepší hororová komedie na světě a pochybuju, že někdy někdo natočí lepší. Nejzábavnější a nejkrvavější splatter na který se můžu podívat i po sté a pořád se budu královsky bavit. ()