Film vypráví skutečný příběh profesora Jamese Murrayho, prvního editora Oxfordského slovníku angličtiny. Nejvíce mu se sepsáním slovníku pomáhal americký chirurg a veterán, kterého pronásleduje strašlivá minulost... (TV Prima)

DAPDO

Pro mě absolutně nezajímavý téma, film jsem si pustil jenom kvůli dvěma hlavním představitelům a dokoukal vlastně taky jenom kvůli nim. Sean Penn zahrál šílence bravurně, to všechna čest. Jinak ale marně přemýšlím, kdy jsem za poslední dobu viděl tak nudný film. ()

tomik99

No, to byl zase film, že by z toho jeden šílel. Smekám před skvělým obsazením a hereckými výkony u rolí, kdy herci prakticky nemají co rád. Ono prozkoumávat tajuplné divy anglického jazyka není zrovna dvakrát nejzábavnější téma, natož na celovečerní film, takže je v něm zapotřebí vyšinutého blázna, u kterého prostě každých pět minut vědět nebudete, co si myslet. Ale i tak je to stále nicneříkající nuda. Já stále přemýšlím, co tím chtěl autor říci. A to, že je to založené na pravdivých událostech prostě není opodstatnění, aby se natáčela kdovíjaká píčovina. ()

tranquill

"Myslíte, že jsem šílený? .. Kdo není? Trochu..." Zajímavý námět pro film. Především konverzační záležitost s hereckými hvězdami. "Jsme partneři ve slovech!" ()

mac000

Ani nuda, ani "zbytečný film", ale fascinující studie o naplnění životního poslání a snu o tom, jak proniknout k akademické slávě. Postava profesora Murrayho v podání Mel Gibsona není šíleným vědcem (byť vizáží ve filmu jej může připomínat), ale mužem s vizí, kterou se za pomoci rodiny, přátel a spolupracovníků z akademických kruhů univerzity, celý život usiluje naplnit. A k tomu mu v nemalé míře přispěje někdo, od koho by to nepochybně nečekal - americký lékař William Minor, který je uvězněn v psychiatrickém detenčním ústavu a zaujme jej Murrayho výzva anonymním přispěvatelům vznikajícího encyklopedického díla. Z profesní spolupráce se vyvine spojenectví a posléze úzké přátelství, které překoná četné životní peripetie obou hlavních protagonistů. Gibson i Penn ve skvělých rolích, věrné zachycení dobové atmosféry a příběh, který dokázal zaujmout po více než dvě hodiny... ()

Stillborn83

Famózny Sean Penn a výborný Mel Gibson (až tak ho nemusím) sú hlavnými zbraňami tohto filmu. Uznávam, že zrejme mnohí namietajú, že pomaly odsýpa, ale že by sa v ňom nič nedialo, to nesúhlasím. Krásne spracovaný príbeh nezvyčajného priateľstva, pričom každý z nich je na úplne odlišnej strane spoločnosti. A oboch spojuje láska k slovíčkam... Veľkým plusom filmu sú vkusne zapracované zábery z psychiatrickej liečebne. V úvode oveľa viac baví dejová so Seanom Pennom, ale keď sa pretnú osudy dvoch hlavných hrdinov, je to ešte lepšie. ()

Kortexo

Malý příběh o velké věci s uctivým hereckým obsazením.Slovní zásoba, určuje míru inteligence u každého člověka a rozšířuje také vyjímečnost literatury, jako celku.Neinteligentním budiž odpuštěno. ()

Mordecai

Po dlhšej dobe konečne niečo čo ma doslova vtiahlo, knihu si síce čítať nemienim, no i tak myslím, že by to stálo za to. Na margo slovníka, pokračovatelia profesora Jamesa Murraya sú do jedného babráci, kým sa človek na sklonku roku 2019 prekliká cez stránku nevalného dizajnu ku oddielu kde sa dajú vyhľadávať všetky tie krásne slová ako Cypherpunk či Fastener stratí mladosť. To už mohli rovno naskenovať všetky tie archaické lístočky a dať tam magnet na torrent (že nech to mám aj rovno u seba offline). Aspoň by som sa pri tej ohromnej strate času a zbytočnej babračke cítil trochu retro, takto mi je z nich iba nevoľno. ()

kacir

Výkon hercov je skvelý, k tomu nemám čo dodať, akurát neviem či bolo pre mňa dôležité vedieť ako vznikal ich slovník. Film ma nenudil, no určite nie je pre každého, pretože niekto môže nudou zomrieť a niekto sa bude nad ním rozplývať. Za mňa je to viac ku štyrom hviezdam. ()

`barocco

Sean Penn (Dr. W.C. Minor) hra ako o dusu vo fascinujucom pribehu o dvoch zivotoch a ich spolocnom usili ktory stal za vznikom dnes uz svetoznameho Oxfortskeho slovnika, ludovo volanym ako "James Murray Dictionary". Uspesne mu sekunduje v jeho bravurnom vykone ako vzdy vynikajuci Mel Gibson (profesor Jamese Murray). Oscara hodny vykon Penna by si nemal nechat ujst ziadny fanda filmu. ()

MartinReno

Mel Gibson a Sean Penn predviedli výnimočný herecký koncert. Tento film je putovaním do hĺbky duše skrze pátranie po význame slov. Odpustenie je centrálnym motívom. Samotný ciel bledne popri význame cesty, ktorá formuje hlavné postavy. Niekedy nieje nutné, aby pilná a cielavedomá práca bola podmienená slávou, peniazmi, alebo hocičím racionálnym. Niekedy je cielom, aby veci jednoducho vznikli. Ich hodnota príde časom. Pokojne možete ignorovať ten slabší rating na ČSFD, pretože aj tak to vačšina ludí nechápe. ()

Themyth

Obaja skúsení matadori v hlavnej úlohe sa zhostili svojich partov sebavedomo a bezchybne. Ale dynamika filmu sa kdesi vytratila. Nie je tu núdza o zaujímavé dejové línie, či zvraty. Ale pokrivkáva to. 65 percent. ()

fafejt001

Mistři svého oboru - Gibson , Pean i Dormen společně v akci . Mělo to grááády , napětí , zoufalství nemocného člověka a ,, šedé ,, eminence v podání manželky profesora Jennifer Ehle . Myslím , že málo diváků a ,,odborníků,, na film pochopí opravdovou hloubku tohoto filmu . ()

Brk

Lehce červené hodnocení. Určitě by to šlo zkrátit, ale dalo se to jakžtakž přežít, pže Mel se Šónem a pár dalších známých ksichtů to uhráli. ()

RavenSpector

Sice hezky natočené, ale naprosto nic nevypovídající o námětu. Člověk jenž se o slovník nezajímá není po shlédnutí o nic chytřejší. Takže nakonec jen exhibice dvou hvězd. Slabé... ()

Troniq

Neskutečně ambiciózní cíl, zpracovat tenhle příběh, který může být velkou část diváků vlastně zatraceně nudný, jen když si to vezmete - snímek o kompilace Oxfordského slovníku angličtiny...aaah. Skvělá režie, dobrý scénář a doslova geniální výkony Mela i Seana však musí na židli uzemnit každého pozorného diváka. Smekám tvůrcům za odvahu, se do něčeho takového pustit a udržet napětí. Za to bych dal klidně pět hvězd. Mě bohužel téma vážně dost minulo, ale nemůžu říct, že bych si tenhle snímek i tak neužil... ()

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)