Ghostland

• Austrália Incident in a Ghostland (viac)

Matka s dvoma dcérami zdedia dom po svojej tete. Nanešťastie sa hneď po príjazde stanú obeťami brutálneho útoku a široko-ďaleko nie je nikto, kto by bezbranným ženám mohol pomôcť. Čaká ich najhoršia noc ich života. (Marceloo)

Grázl83

Rezie i atmosfera vyborna. Co mi vsak vadilo, bylo prolinani snu a skutecnosti. Ze zacatku jsem se v tom ztracel a prislo mi to takove zbytecne a zmatene. ()

johnnie78

Pěkný psycho. Střídání fantazie a reality (tady by se pár nelogičností sice našlo, ale serepes), dvojí pointa (tu první celkem brzy pochopíte) a dvojice odporných, všehoschopných vrahounů. Zrovna ti mi bůhvíproč připomněli Berkshire County, ovšem s trochu lepším (byť taky ne úplně dotaženým) závěrem. Lovecraftovo "cameo" potěšilo :-)) ()

TesterX

Minimálně za poslední rok nejlepší horůrek. Standardní začátek o rodině jedoucí do starého domu rychle vystřídá brutální teror. Dobře natočené, napínavé, atmosférické, místy mrazivé a nechutné a ještě to má dvě roviny, které "nečekaně" vyústí - to je jediná vada, že pointa je lehce odhalitelná a vzhledem k tomu, že dějově na tom snímek delší dobu stojí, mohlo by to nudit - ale mě to vzhledem k ostatním pozitivům nijak nevadilo. ()

Fender

Vše začínalo jako typické klišé, rodina se přestěhovala a pak se něco stalo. Avšak to co následovalo, mě celkem překvapilo, takové psychologické popsání interních pocitů postavy bylo celkem přívětivé a oceňuji ho, bylo to trošku něco nového v tomto žánru. Nicméně vše na mě působilo trošku zmatečně, jakoby se film sám hledal a nevěděl, kam se vydat, aby to uspokojilo diváka. Samoúčelové je však vytvořit rádoby šokující scény, které jsou ale spíše průměrné. Přesto je ale film napínavý a pro některé diváky to může být děsivé. ()

st4nford

Jakože velký klobouk dolů za zvolený styl vyprávění. Je skvělé, když se studia nebojí jít do něčeho takového. SPOILER Jde vlastně o thriller, který díky svému unikátnímu využití mentální subjektivity postavy pracuje i s hororovými prvky. Vypravěčsky nečekané, surové a bizardní a stylově mi to připomínalo Ajovu Noc s nabroušenou břitvou v kombinaci se Zombie Domem tisíce mrtvol. Jinými slovy skvěle napsaná dynamická prasárna, která velmi rychle odsýpá. ()

Sunwheel

Začiatok sa tvári ako ďalšia pre tínedžerov vhodná fňukačka. Neskôr vás to celkom pridusí akýmsi romantickým intermezzom po ktorom príde zvrat a začnete to vážne sledovať. A čím sa stopáž zvyšuje, tak aj chuť to dopozerať. Prekvapenie! ()

karnifex odpad!

Jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Ale zatím co oni se snažili dávat tam samé dobré věci, Laugier vybíral spíš ty nechutné. ()

F2003F

Nezastaviteľná hrôza, pri druhom zhliadnutí ma doslova klepalo od strachu. Tým pádom absolútne neprekáža ani znalosť celého obsahu, naopak to pridá na účinku a prinúti všímať si detaily komplexnejšie. Až teraz dvíham na plný, aj keď ma prvé odvtedy strašilo. Laugier je proste mág, pritom u mňa sa nájde horor na plný tak raz za dekádu. Jediný poslednej, ktorý je pre mňa vizuálom nezabudnuteľne hrozivým každou scénou. Po drasticky úchvatne krutom Martyrs ide o pre mňa najsilnejší výkvet nielen stagnujúcej filmovej produkcie v žánri, ale aj dôkaz nepredpokladanej tvorcovskej prosperity. Martyrs mi zanechalo filozoficky bolestný zážitok s nevyrovnanou túžbou okúsiť znovu, pričom Ghostland mi spôsobil tvrdú ranu v ponímaní a odpudivo ťažký zážitok tvoriaci zábranu k vnútorne chcenému opakovaniu. Jedinou výtkou je postavenie príbehu na najväčšom možnom klišé (dom na samote) so všetkými možnými dodatkami (bábiky) a efekt samodeštruktívne, miestami príliš tmavé prostredie (nepriehľadná kamera + chladný filter), z ktorého obrazu sa nedá poriadne vyčítať odohrávajúci sa dej, iba domnievať zo zvuku. Výkony solídne kým nepríde na fízlov v závere. Atmosféru som sa snažil čo najviac vyťažiť (slúchadlá tma) a dostalo sa mi zreteľne fungujúcého desu v hojnom množstve viac než dostatočnom pre ľutovanie kroku, za ktorý som nakoniec rád. Nenápadné a nelákavé dielo s akým sa neradno zahrávať. ()

WugWugs

Konečne niečo originálnejšie z hororového žánru. V celku však nejde o žiadnu udalosť ako to tu viacerí hodnotia, je to len efektom nedostatku a nízko položenej lávky. Našlapnuté na dávku násilia mal Ghostland pekne, akurát že som dostal len príliš uhľadený príbeh dvoch sestier a dvoch dementov v dome. Neviem ako ostatní, ale ja som si v tom všetkom pekne napísanom, natočenom a zostrihanom nenašiel poriadny násilný tlak, len typické lakačky a pár buchnátov po naháňačkách. K tomu, z neznámeho dôvodu, sa film môže pýšiť veľmi gýčovým ozvučením a ohudobnením, lacným melodramatickým rodinným klavírom a nadužívanými sekanými husľami - oboje mi príde odfláknuté. 3.5 ()

terordemon

Vždy ma poteší keď film niečím prekvapí. V dnešnej dobe je to už veľmi nevídané. A hlavne vtedy keď sa jedná o nieakú neznámu vec, ktorá na mňa zrazu vyskočí, keď sa túlam cybersvetom. Ghostland (pod týmto skrátený názvom ho nájdete ľahšie) je plný klasických hororových klišé. Lakačky sú trochu lacné a keď už máte niečo za sebou len ich odzívate. To v čom exceluje je však spôsob rozprávania príbehu. Ten sa odohráva vo viacerých úrovniach a ja doteraz vlastne ani neviem čo bola skutočnosť čo halucinácie a čo sen. Proste si to musíte dotvoriť sami. O tomto filme si viem predstaviť skvelú debatu pri pive, kde každý bude rozprávať svoju verziu. A ešte je to aj poriadne temné, špinavé a brutálne tak ako to vedia len Francúzi. Pacsal Laugier opäť nesklamal. 9/10 ()

mirodevil

Koukám hodně rozporuplné hodnocení. Takže to rozseknu. Pro milovníky hororu ve stylu pátek 13., stmívání či zatmění... nekoukejte! Nepochopíte to. Pro sadomaso úchyláky, psychicky narušené osoby a destruktivní povahy to bude jednohubka. Já jako velký romantik dávám krásných 85%....bo tam díky bohu žádná romantika není!!! ()

Pokri

Twist možno prišiel priskoro, no filmu to nijak zásadne neuškodilo. Určite je to menej brutálne ako Martyrs a celkovo mi to prišlo menej výrazné, ale nemožno tomu uprieť originalitu a typický Laugierov rukopis. Určite osobitý počin, ktorý aj vďaka kratšej stopáži nenudí a dokáže na mnohých miestach vystrašiť. Rozhodne odporúčam všetkým fanúšikom francúzskych hororov a teším sa na ďalší Laugierov kúsok, určite ešte nepovedal posledné slovo. ()