Sex noci svätojánskej

• Česko Sex noci svatojánské (viac)

Na osamelej farme majú stráviť spoločný víkend tri páry - excentrický vynálezca s manželkou, doktor s milenkou a starnúci filozof so svojou snúbenicou. Každý z nich však má odlišnú predstavu o tom, ako by mal víkendový program vyzerať. Po prvom spoločnom stretnutí sa ich plány začnú pomaly meniť. Do hry vstupuje neistota vo vzťahoch a nevera, ale aj láska a vášeň... (STV)

Master19

Ke čtvrté hvězdičce mi tu něco chybělo. Možná výběr herců nebyl úplně vydařený a ani atmosféra přelomu století nebyla úplně zvládnutá. Úžasné hlášky jsou však obsaženy i zde a rozhodně se vyplatí, se na tohoto Allena aspoň jednou podívat. ()

mcleod

Filozofický humor a romantika v nejlepším slova smyslu spojená v dalším geniálním filmu Woodyho Allena. Nejen, že režisér klasicky představuje výborný scénář a vedení výborných herců, ale přidává také výbornou kameru, která tentokrát atypicky představuje krásy amerického venkova. Příběh se pak v těchto kulisách může odvíjet po pohodové cestě letní romantiky. ()

Dreadd

Tentokrát jsem se tolik nesmál, ale příjemný pocit, který jsem měl vždy po skončení některého z Woodyho kousků, ten přetrval. Opět vypustil několik vztahových mouder, pod které byste se nejradši podepsali, ale kromě vztahových problémů se tentokrát pustil i do konfrontace materialisty s metafyzičnem, které dokázal velmi dobře zapracovat, přesto některé dialogy působily jako kdyby jim nevěnoval tolik pozornosti jako jindy. Velmi odlehčený příběh o šestici naprosto povahově rozdílných lidí tedy možná nepatří k tomu nejlepšímu z Allenovy filmografie, ale existuje spousta tvůrců, pro které by to nebylo zaváhání, ale životní dílo a rozhodně ne scénáristická práce na dva týdny. A pokud se podřídíte Woodyho záměru o odpočinkový film, nemůžete cítit během závěrečných titulků zklamání. ()

vyfuk

Popravdě se podle mě jedná jen pokus nějak zparodovat Shakespearovu klasiku a taky pokus o nějaký vtip, což se dle mě příliš nepovedlo. Allen si vždy potrpěl na špetku sexuálnějšího humoru, ale tohle ani tak nebylo k smíchu jako k pláči. Černá skvrna na plátně Allenově dokonalosti. ()

Autogram

Tentokrát šliapol Woody trochu vedľa a z ukecanej komédie často srší trápnosť a zbytočnosť. Každý s každým a v podstate nikto s nikým, všetko len v náznakoch. Ani hlášky tu nemajú šmrnc, ako som zvyknytý z jeho iných filmov. ()

HiddenDragon

"Beru" Allenovy filmy hezky od zacatku vsechny a tenhle je prvni, kteremu davam min nez ctyri hvezdy. Neni spatny, jen alespon pro me nijak nevycniva. Je takovy nenarocny, poklidny, romanticky, lehoucky a letni. Je to rozhodne zmena, protoze jine Allenovy filmy z teto doby maji nekdy tak propracovane dialogy a vyzaduji k "uziti si" vseobecny prehled od politiky k literature, ze clovek s opravdu minimalne stredni skolou nemuze vedet, o cem je rec. Takze tohle je takova prijemna oddechovka... ()

adam9

Pět je asi moc, ale why the hell not. Vtipnými dialogy a solidním tempem mě Woody ani chvíli nenudil a hlavně mě potěšilo, že konečně jsem přišel na chuť i jeho staršímu snímku. Další snad budou v tomto trendu pokračovat. ()

Zagros

Na tom filmu je nejlepší český překlad. Nesledoval jsem to sice kvůli tomu, ale protože Woody. Bohužel to byl jeden z jeho slabších kousků. Jeho spletenec vtahů, lásky a nevěr mě ani nepobavil, ani nezaujal. U některých jeho filmů se nemůžu naladit na stejnou vlnu, netrefí se mi do nálady, případně už mám jeho humoru dost. To když sleduji více jeho filmů v kratší době. Má svůj nezaměnitelný rukopis, který je někdy skvělý, ale také neměnný a někdy se přejí. S Woody Allenem to tak zkrátka mám. Když k tomu připočtu to, že neznám předlohu, která mě nikdy nebrala a nedokáži ocenit různé narážky, slabé hodnocení dvou hvězd je na světě. Možná někdy příště. ()

Han22

Allen se vykašlal na veškeré intelektuálno, jazz, metafory i deprese a natočil sexuální komedii. Tři páry se schází v chatce na počátku 20. století, ale klidně by se to mohlo odehrávat v současnosti, protože jediné co řeší kdo s kým a co. Je to vtipné, rozverné a místy i magické (duchové) a celkem mě bavil koukat kdo vlastně s kým skončí :) Tak mezi 3-4*, jenže v tom filmu v podstatě není nic jiného, ani nějací zajímaví herci (kromě Farrow), postavy... max tak Tleskačovo létající kolo :) Není o čem psát, takže lepší 3*. ()

Stružák

Zajímavý námět, optimální dávka vtipných hlášek a momentů. Hvězdu samotnou pak tvoří dokonalý hudební doprovod. Jako komedie možná není tak přímočará jako Spáč nebo Láska a smrt a film není ani tak propracovaný jako dramata Pozor na Harryho nebo Annie Hall. A možná právě proto si najde místo u diváků, kteří chtějí vidět "pouze" nadprůměrnou komediální odreagovávačku. :-) ()

F.W.Colqhoun

Allen, obvykle unášený krásami velkoměsta, se v Sexu povznáší nad žehrání na hmyz, písek mezi hýžděmi a jiné stesky zhýčkaného velkoměšťana a popohání podobně naladěného kameramana Gordona Willise k produkci bukalické poezii předměstkého venkova. V kulisách dovolenkového ráje lesů, luk a rustikálních usedlostí rozehrává odlehčenou shakespearovsko-bergmanovskou parafrázi, kořeněnou vtipně neveselými postřehy o nevyzpytatelnosti milostných vztahů, těkavé chemii a následcích promarnění zásadních okamžiků. Nepozváno, dostavuje se cosi, co Allen většinou ve své filmařské moci nemá - jedinečné filmové atmosféry ve formě téměř hmatatelně smyslného léta. K téhle "výplni" se vracím nakonec častěji, než k závažnějším Allenovým projektům. ()

Adramelech

Znamenitý film. Kompozice některých scén je z výtvarného hlediska úchvatná. Jinak chválím hlavně propracované dialogy a v neposlední řadě herecké výkony. Jak vidět, může i dílo míněné jako zábavná oddechovka poskytnout divákovi velký umělecký zážitek. Doporučuji tento film ke shlédnutím současným českým režisérům. Třeba by si pak aspoň někteří z nich hodili mašli. ()

defagoo

Krásně naivní snímek, vtip trochu vázne, nic není dokonale provedené (umělá "tma"), ale film je obalen v hávu příjemné a provoněné letní atmosféry a navíc je dosti nepředvidatelný což je u milostné tematiky vždy obrovské plus. ()

derryl

Láska na první pohled, nebo sex na celý život? Jedné noci při úplňku se vše osvětlí a rozhodne... Woody Allen ve skvělé formě a se skvělými hláškami zvládne hravě i Shakespeara trošku jinak. Opravdu bravurní konverzační komedie o lásce a sexu s kapkou mystéria. ()

Piškotka

Velmi citlivé a jako ze života. Mezilidský propletenec plný lásky, vášně a nejistoty. Účastníci se na tak velkém prostoru vyřádili. Mimochodem scenérie k tomu přímo vybízely. Výroky a dialogy byly velmi vtipné, místy odlehčovaly momentální vážnost situace. Nejlepší ze všech byl Woody, je roztomilý a svůj. Jeho vynálezy jsou snad snem každého z nás. Alespoň já ve svých snech často létám. ()

gocatgo

Trošku jiný Woody, ale i tak neskutečně zábavný, plný trefných dialogů a absurdních situací. Prostě mistr konverzačních komedií. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN