Sex noci svätojánskej

• Česko Sex noci svatojánské (viac)

Na osamelej farme majú stráviť spoločný víkend tri páry - excentrický vynálezca s manželkou, doktor s milenkou a starnúci filozof so svojou snúbenicou. Každý z nich však má odlišnú predstavu o tom, ako by mal víkendový program vyzerať. Po prvom spoločnom stretnutí sa ich plány začnú pomaly meniť. Do hry vstupuje neistota vo vzťahoch a nevera, ale aj láska a vášeň... (STV)

aLPaC

Prý měl Woody scénář sfouknutý za dva týdny. No, to je tedy vidět kvalita spisovatele. Oddechová letní komedie se spoustou výborných hlášek, fantastických postav a typického Allenova humoru. Do toho duch doby. Kromě krátkého začátku jsem se vlastně od doby, kdy do domu dorazilo všech 6 postav neustále smál. Takže jasných 5. ()

bolan

Klasická Allenovka, vtipná díky jeho vytříbenému a orginálnímu pojetí dialogového humoru. I když se jedná pro mě o jeden z jeho slabších kousků, v porovnání s ostatními filmy, jenž se označují jako komedie, je i tak lehce nadprůměrná. ()

Vesecký

V mé paměti tenhle film byl za čtyři, ale po asi třetím shlédnutím musím dát plných pět hvězdiček. Rozverná komedie s jedním mrtvým a jedním polozastřeleným na konci. A klasický Woody s jeho dokonale promyšlenými scénami - bláznivý vynálezce, který náhodou dospěje ke kouli, jež má schopnost zviditelňovat minulé děje a duchy zemřelých milenců. Věčný boj mezi vědeckým materialismem a metafyzikou. A vedle toho bláznivé milostné hrátky s dalšímprotikladem - erotoman doktor Jordan a fyzicky neschopný Andrew Hobbs. No - a nebyl by to Woody, kdyby ještě nepodtrhl, že všechny ženské jsou sexem posedlé - aspoň mi to ve chvíli Maxwellova a Adrianina přiznání tak připadalo... Výborní herci, výborný scénář. ()

Bozvav

Humor Woody Allena mi nejspíše zůstane na vždy cizí. Žádnou výrazno lehkos a hravost jsem neobjebila. Spíše patetické klišé. ()

lsd

Vyloženě oddechovka, ale oddechovka na úrovni. Společně s tímto filmem pracoval i na zeligovy, který byl pro něj podstatnější, takže tento film není tak propracovaný, ale i tak je to pěkný, poetický, celkem nenáročný a hlavně dobrý film. ()

troxor

Allenova pocta klasické bergmanovině a Shakespearovi. Woody chrlí sice o něco méně hlášek než jindy, film je trochu zasněnější, z některých míst je Bergman cítit opravdu hodně, ale to téhle komedii vůbec neubírá, spíše naopak. Mendelsohnova hudba rozhodně pomohla. i když si myslím, že těžiště Allenovy tvorby leží spíše v 70. letech, udržel si Woody jako vždy svůj vysoký průměr. (I když čím víc jeho filmů vidím, tím mi připadají některá jeho stálá témata ohranější) Rozhodně dobrá komedie nejen pro vlahou jarní noc... ()

merigieren

Trochu to připomíná Svět Jane Austenové z RD, také sem celou dobu čekal na tank s Kryťákem. Sou tady 3 postarší páry jež neustále debatují nad tím ským se vyspat. Nakonec se různě prokříží a zadaří se. Mezi tím vědátor létá na kole s vrtulníkovou úpravou, vypijeme víno, zazpíváme si o bohu a projdem nočním lesem. Jako zlatý hřeb večera jeden infarkt s barevnými světýlky. Jejich debaty působí poněkud stroze, odtažitě, zdvořile a přitom si chtějí vlézt vzájemně do lesního porostu. To vytváří lehce humornou (záměrně neříkám vtipnou) atmosféru. ()

Rockerman

Asi se nikdy nestanu věrným příznivcem Woodyho Allena,ikdyž mě mnohdy jeho filmy baví.Tento je asi typický pro tohoto režiséra a herce.Dialogy jsou někdy velmi zábavné,jindy docela nudné.Ale hlavně, je jich tam moc.Takže průměr. ()

GOREGASM

Woody Allen a jeho vztahový šestiúhelník, ve kterém se najde prostor nejen pro Woodyho klasické dialogové perly, ale také pro příjemnou nemanželskou romantiku. Scénář možná nedosahuje vtipnosti Woodyho opěvovanějších kusů, rozhodně ale jde konverzační oddychovku pro romantický večer jako stvořenou. 80% ()

BOURQUE

Another good movie from and with WA. PS: „Aké je vaše manželstvo?“ „Naše manželstvo je úžasné, len nefunguje.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Evander

Sex noci svatojánské je velmi zajímavým počinem, který staví zejména na propracovaných dialozích, ale to už u Woodyho bývá zvykem. Na čistokrevnou komedii mi tento film přijde poměrně vážný a opravdu vtipných momentů je zde poskrovnu, na druhou stranu, o to lepší a hlavně údernější jsou. Jinak na Woodyho docela pohodička, u které se dá v klidu relaxovat. Sex noci svatojánské není filmem, na který bych se chtěl dívat každý rok, ale párkrát za život se jistě zhlédnout dá. 72% ()

Zoidlord

Úžasně atmosferický film. Nejen že z něj čpí smyslná a čarovná atmosféra letní noci... ale čpí z ní i to, co člověk v takových nocích cítí a prožívá. Woody Allen zachytil jedny z okamžiků, kterými prochází každý člověk... láska, milostné zklamání, romantika, vášeň, sex a - jak to u Allena bývá - smrt. Při sledování tohoto filmu cítíte vlahý letní vítr, cítíe jak večer padá rosa... a kdo někdy v takovém večeru poznal milostné vzplanutí, ten musí film ocenit... ()

Kremik

Tak tohle mi moc nesedlo. Moc jsem se u toho nenasmál, na to, že je to komedie. Dialogy dobré, ale to je asi tak vše. Allen bez formy a konec je takový docela trapný. ()

Joski

Trošku netypický mimo mesta romantikou nabudený Woody vás možno sklame alebo nepresvedčí na prví pohľad. No obsahovo a tentoraz viac symbolicky WA humor stále šlape na plné obrátky. Svojím poňatím by som tento kúsok zaradil medzi romantické filmy pre "náročnejších divákov". Ale vo svojej podstate je to prí-jemne šteklivá letná oddychovka. 75% ()

BDMarty007

Klasický film WA, kdy hlavním tématem jsou neuspořádané mezilidské a zejména pak partnerské vztahy. Na platformě víkendu na farmě se rozjíždí skvělá komedie se šesti aktéry s rozdílnými charaktery. Každý z nich je nějak ujetý a má své skryté záměry. Woody Allen tohle umí dokonale a tak je postaráno od začátku až do konce o zábavu prokládanou spoustou inteligentního humoru, prokládaného občasnými ztřeštěnými nápady. Film je navíc obohacující i úžasnou kamerou a spoustou záběrů jak z impresionistických obrazů. A viděl jsem to kdysi v Činoherním klubu jako divadelní hru a i tam to fungovalo skvěle. ()

sehe

Nie najvtipnejsia Woodyovka,ale stale sa zamilovane,poletujuce a hladajuce dvojice,ako zo Sna svatojanskej noci daju 4* ohodnotit. ()

Psycho.R

Snažím se Woodyho sjíždět chronologicky, abych viděl jeho vývoj. V tomto případě jde opravdu o čistých sedumdesát procent, avšak přiklonil jsem se ke 4*. Pokud tomu bude i v případě Zeligu (1983), tak budu muset být drsnější. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN