Budete celý život věřit pohádkám nebo se konečně podíváte pravdě do očí? Animovaný pořad internetové televize Stream.cz odkrývá ty největší lži v nejznámějších příbězích pro děti. (Stream.cz)

ryba443

Spíše než útok na pohádky nebo dokonce snahu odhalit jejich pozadí v Mrazivých tajemstvích vidím parodii na rádobyšokující americké "dokumenty", na takové ty které manipulují s dostupnými fakty tak, aby na konci vyšel předem autory připravený, naprosto zcestný, ale sugestivně podaný závěr. Takto ad absurdum dotažená parodie podle mě fugnuje celkem dobře. ()

orkadimenza

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

1. série: 4*. Vtipné, promyšlené a s daným schématem opírat se do pohádek. Příkladná recese ze zdánlivě nevinných příběhů pro malé děti. 2. série: 2*. Silné díly střídají slabší. Hlavně už ale tvůrci byli hamižní a začali čerpat i z jiných než pohádkových příběhů. Asi byli hladoví po úspěchu 1. série. 3. série: 2*. Zde už tvůrci jasně vaří z vody a dokonce to základní schéma s vypravěčem se vytrácí ve velmi trapném příběhu Kouření s Láďou Hruškou. Z této série stojí za zmínku jen Inkvizice a taky hezké rýpnutí do politiků. ()

dan4815

První série, potažmo druhá má dobrou úroveň. Druhá série má i nějaké slabší díly, třetí série se dělí spíše na to, že má i nějaké dobré díly. Kvalita seriálu klesá postupem času, jak má erektivní schopnost. Poměrně originálním nápadem se Mrazivá tajemství mohou chlubit ještě dlouho, než přijde něco lepšího. I když... podle negativního hodnocení jiných diváků soudím, že něco lepšího nalezli. Já jsem ve stádiu hledání, zatím se ale bavím. Díly jsou napěchované myšlenkami, které mají vyvolat kontroverzi a cílený úsměv na tváři. Mnoho konspiračních teorií od tvůrců tajemství mají někdy silnější logické opodstatnění, než masivně a vážně prosazované bludy konspiračních teoretiků, celkově na některých věcech něco bude, ačkoliv je to prvoplánově zmíněno pro zábavu. To mě přivádí k myšlence, že někteří zdejší diskutéři zapomněli, že Mrazivá tajemství nemají odhalit tajemství nebo vysvětlit pravou podstatu věci - což by třeba u náboženství parádně sedělo. Má to primárně pobavit svou chvílemi až abstraktností. ()

Carodej_pes

Pohádky srovnané do latě s fungováním naší společnosti. Předpokládám, že všechny díly jsou jako první dva. A to je celé. Prostá nadsázka pro pobavení současníků. Kdybych z dneška – z dnešního stavu západní civilizace – uchcával do slipů, určitě bych byl z humoru tvůrců nadšen. ()

Gulde

Snaží se to být vtipné, ale není...přijde mi to spíš směšný. Tohle jakoby "věděcké" rozebírání pohádek na mě působí hodně lacině. ()

Bozvav

Jednu hvězdu za zvrácený humor, který umím docenit. Byť klasické pohádky bych asi nechala na pokoji. Takhle pověsti, to by bylo lepší sousto. Jako celek poněkud bezobsažné a primitivní. Nápad není úplně špatný, ale provedení poněkud pokulhává. Za mne ( po shlédnutí dvou epizod) 25%. Po shlédnutí druhé série jsem chtěla jít na dvě hvězdy, nicméně třetí mě postavila zase zpátky na zem. Raději už se nebudu koukat, abych nesmázla i tu jednu za snahu o inovativní pohled na věc. ()

vygamba

Kdo to vymyslel toto?! už dlouho jsem neviděl tak skvělý nápad! A teď vážně, kdo někdy viděl nějaký americký dokument o ženě která viděla ufo v pátek 13. přesně o půlnoci (čert vem, že to byla lampa, nebo vrtulník), nebo o američanovi, který pracoval u policie a z ničeho nic mu přesně v tu dobu přestala fungovat vysílačka ( byť jí jen neslyšel, protože byl v nedalekém bistru pro koblihu) tak se potrhá smíchy. Namluvení panem Rýmským vtipnost jen podtrhuje. ()

Likan7

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Líbí se mi zpracování, občas i nějaký díl je v pohodě, zvlášť ty první. Jenže čím víc dílů, tím trapnější příběhy a vysvětlovačky. Na začátku to bylo neokoukaný, dobrý, teď už křeč. Doufám, že Mrazivá tajemství Mrazivých tajemstvích je posledním dílem celého seriálu, ten už totiž většinou není vtipný a jako závěr se hodí tahle epizoda perfektně. ()

MartinTerran

Naprosto dokonalý pořad o tom, že pohádky nejsou tak nevinné, jak se na první pohled zdá a měli bychom si rozmyslet zda chceme takto vychovávat své děti. Pořad je udělaný v pěkné grafice a plný nadsázky a humoru, jelikož jsou zde situace vyhnané do extrému s kterými autoři pohádek jistě nepočítali. Geniální. Požději zpracovali i různé báje či pověsti, ale na kvalitě to nikterak neubírá. Je to i nadále velmi povedené a vtipné. Hodnocení: 98/100 ()

ostravak30

První série působí jako zjevení. Je vtipná a úderná. Druhá je slabší, evidentně docházejí témata, ale ještě pořád to má jakous takous úroveň. Bohužel třetí série padá na úroveň odpadu. Díl o exkrementech jsem navíc vůbec nepochopil. Respektive jsem nepochopil jeho dramaturgii. Naprosto se odlišovala od všech předchozích dílů. Nikdy v nich přece nebyl moderátor, imitace Jana Tuny působila vskutku úsměvně, nikdy se nejednalo o souvislou reportáž. Naopak poslední odvysílaný díl o věštcích v televizi je vskutku trefná. Tak jako tak to obraz třetí série, z které je patrné, že nápady došly, nevylepšuje. Tady bych doporučil tvůrcům, že když nejsou nápady, je lepší pořad ukončit na výslunní než tahat za každou cenu něco z paty a pomalu klesat ke dnu. ()

MT_Y

Mrazivá tajemství jako celek hodnotím, že je to určitě skvělý nápad, celkem povedené aj. Proč jsem ale dal hvězdiček pouze 4 a né 5 je důvod ten, že bohužel epizody jsou krátké a je jich poměrně málo. Také více se mi určitě líbila řada první, tam se mi líbily všechny epizody nicméně druhá řada byla už slabší, z 8 epizod se mě líbili cirka 3 max 4. Doufám, že řada 3. bude lepší... Více k tomu není co dodávat. Celkem 90% ()

Grimaldi

Nestává se často, aby se u nás v česku, natož na streamu objevil svěží, inovativní ale hlavně vcelku zábavný animovaný seriál. Kvalita jednotlivých dílu je sice až velice často proměnlivá, obzvlášť nepohádkové díly jsou zárukou horšího zážitku, ale díly jako Kráska a zvíře to kompenzují. Celkově jsem rád, že něco takového vzniklo a na zkoušku bych to doporučil úplně všem. ()