American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (44)

American Horror Story (2011)

Murder House - 5/5, Asylum - 5/5, Coven - 5/5, Freak Show - 5/5, Hotel - 5/5, Roanoke - 3/5, Cult- 2/5, Apocalypse - 3/5, 1984 - 3/5, Double Feature - 3/5, New York City - 1/5. ()

Murder House (2011) (S01)

Výborný nápad,myšlenka,příběh i postavy a atmosféra je největším tahákem tohoto hororového večerníčku :) ()

Útočisko (2012) (S02)

Asi nejlepší hororový příběh který není příliš přehnaný a udržuje si svojí velmi pochmurnou a hororovou atmosféru spolu se skvělým příběhem a vynikajícími hereckými výkony. 5/5 ()

Coven (2013) (S03)

Tento díl není tak perfektní po příběhové stránce jako minulé dvě série,ale zase to není zas až tak hrozné jak mi mnozí lidé říkali.Některé scény byly i mnohdy nechutné a zvrácené ale nakonec se mi tato série líbila a byl jsem s ní spokojen.Takže za mě 3 hvězdičky za hudbu,celkem dobrý příběh a perfektní herecké výkony všech zúčastněných. ()

Freak Show (2014) (S04)

Čtvrté řadě se povedlo překonat příběh z minulé série (Coven), který byl takový "nemastný a neslaný", ale furt se nemohu zbavit dojmu, že první dvě řady byly prostě TOP-zlatá špička. Opět musím pochválit hudbu, herecké výkony herců které známe z předešlých řad, ale i ty které tu jsou nové (Finn Wittrock, N. P. Harris atd.) Také mě zaujalo že v seriálu hráli "zrůdy" které v reálném životě jsou takové, jako v seriálu např: Amazon Eve- Erika Ervin nebo Ma Petite-Jyoti Amge atd.... I proto této řadě dávám plnej počet. ()

Hotel (2015) (S05)

Perfektní řada. ()

Cult (2017) (S07)

"Na tomto světě není nic nebezpečnějšího, než ponížený muž". ()

Den voleb (2017) (S07E01)

Jestli mě měl první díl unudit k smrti, tak se mu to náramně povedlo, hodnotím za jedna. Snad to půjde nahoru. ()

Neboj se tmy (2017) (S07E02)

Rozhodně lepší než první díl, ale stále je to nuda. ()

9. listopad (2017) (S07E04)

Rostoucí kvalita se potvrzuje díl za dílem, doufám že příště budu moct dát plný počet, je k tomu totiž našlápnuto. Skvělá atmosféra, zajímavější postavy oproti minulým dílům, jen tak dál. ()

Díry (2017) (S07E05)

Je to díl od dílu zamotanější a zamotanější, a přesně to na AHS milujeme. ()

Síla ženského hněvu (2017) (S07E07)

Katastrofa, nuda, jestli série bude pokračovat takto, tak to nevypadá vůbec dobře :( ()

Charles (Manson) to zařídí (2017) (S07E10)

Tento díl mi připomněl první 2, tedy ty nejhorší z celé řady. Scénka s Mansonem naprosto zbytečná stejně jako celá tato epizoda. ()

Vrátili jsme Americe její slávu (2017) (S07E11)

Rozhodně ne konec u kterého bych byl smutný nebo mi snad i kapka z oka stekla, ale důstojné zakončení jedné z nejhorších sérií AHS. Děkujeme, odcházíme. Neurazí, nezaujme, takhle bych zhodnotil asi celou sérii. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Za mě je to série, která je daleko, DALEKO lepší než ty poslední 2 h*vna (Roanoke a Cult), ale v žádném případě nesahá na paty klenotu jménem Asylum či Hotel. Za mě příjemné 3 hvězdičky a fanouškům mohu doporučit, ale nečekejte zázrak. Příjemným překvapením v této sérii byly nejen cross-overy s 1. , 3. a 5. sérií, ale hlavně Jessica Lange, která se po delší době vrátila do seriálu, pravda jen na 2 díly, ale i to se počítá. Bohužel ani přítomnost skvělé paní Lange v této sérii mi nedovolí dát více než 3 hvězdy a už se těším na příští sérii ve které se vrátíme do minulost do roku 1984. ()

Návštěva (2018) (S08E08)

I tak se mi tento díl líbil více než druhá polovina Roanoke. ()

Odpočívej v loji (2019) (S09E08)

Tento díl se mi velice líbíl, a to jsem asi posledním třem dílům nedal více jak 3* Hlavně ten konec mě dojal. ()

Double Feature (2021) (S10)

Prvních 5 dílů této série si pouštím každý rok na Halloween a říkám si, že vytvořit něco líbivého a hororově krásného ještě Ryan a Brad stále umí. Škoda jen toho zbytku. Obecně bych rozdělil tuto sérii na dvě části: Na epizody 1-5 a epizody 6-10, což i podle barevného hodnocení může napovědět, že se 2. polovina hrubě nepovedla a skutečně tomu tak je. První polovina má dechberoucí atmosféru, bravurní nasvícení, kameru, skvělé herce známé z předešlých "OG" sérií doplněné o Macaulaye Culkina, který si svou roli feťáka užívá a to ani nemusí nic hrát. No ale pak přijde 6. díl, který uzavírá část Red Tide a nebojím se šestou epizodu označit jako epizodu, která neměla spatřit světlo světa. Absolutně nedůstojné zakončení prvních 5 skvělých dílů, které se dle mého neskutečně trefily do vkusu fanoušků AHS. Celá 2. polovina 10. série působí jako když necháte scénář napsat Křemílka a Vochomůrku a nemá smysl o ní déle psát, neboť to je ztráta času. Ale těch prvních 5 dílů si dejte všichni povinně, je to fakt bomba!  ()

Mys hrůzy (2021) (S10E01)

Jen těžce si vybavuji, která série AHS mimo první pětici měla tak silný a strhující start. To co nám zde tvůrci naservírovali je absolutní majstrštyk. Atmosféra by se dala krájet a jedna postava je divnější a zajímavější než druhá. Culkin hraje hnusáka na fetu velice přesvědčivě (i když slovo hraje je možná až moc nadnesené). Už dlouho jsem nebyl z AHS tak unešen, jako po této epizodě. Potěší i návrat několika známých a osvědčených tváří z těch nejkultovnějších sérií AHS. PS: Prvních 5 dílů této série si pouštím každý rok znovu, protože to považuji za klenot hororových seriálů. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)