American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (22)

Murder House (2011) (S01)

Nemůžu si pomoc, ale tohle se prostě povedlo. Dvanácti dílnej seriál o strašidelném domě, který opravdu šlape od začátku až do konce. Je to zábavné, strašidelné, divák nemá šanci se nudit. Veliké plus jsou postavy, které si prostě zamilujete a také příběh, který je skutečně hodně dobře promyšlenej. Spokojenost a můžu vřele doporučit. ()

Útočisko (2012) (S02)

Temné psycho peklo a to doslova!!!!! Tvůrci si nemohli vybrat lepší prostředí než je blázinec a využili ho naprosto dokonala. Depresivní atmosféra na každým kroku, postavy naprosto úžasně šílený a opět plno nápadů- únosy mimozemšťany, šílenej vrah, posedlá jeptiška ďáblem, šílenej nacistickej doktor a jeho pokusy na lidech a mnoho dalších. Navíc to všechno do sebe krásně zapadá a divák se nestačí opravdu divit. Lahůdka k pokukání. Co první řada nastartovala, tak tato dotáhla k temné dokonalosti. Super podivaná, která vás nenechá ani chvilku v klidu. ()

Hotel (2015) (S05)

Zábavné, šílené, krvavé, plno skvělých nápadů, luxusní prostředí hotelu a geniální postavy. Není potřeba více se rozepisovat, tohle se prostě povedlo. Těšíme se na další sérii a doufejme, že bude v podobném duchu. Za mě stoprocentní záležitost. ()

Tábor Redwood (2019) (S09E01)

Jakož to milovník starých dobrých slasherů z 80.let si opravdu nemám na co stěžovat. Naprosto parádní osmdesatková atmosféra, super songy a moc pěkný krvavý mordy, takže pro zatím naprostá spokojenost. ()

Pan Rolnička (2019) (S09E02)

O něco slabší než díl předchozí, ale atmosféru si to stále drží slušnou a mordy jsou pořád fajn. Ovšem připaření duchařiny do slasheru se mi tedy moc nezdá. No snad to moc nepřekombinují a nepodělají, ale zatím spokojenost. ()

Slashdance (2019) (S09E03)

Zatím dost dobrý, další a další zamotávačky, sice bych byl mnohem raději za čistokrevný slasher, ale i tohle mi sedlo a zatím dost vyhovuje. Mordy a atmosféra opět prvotřídní. Opravdu baví, ale vypadá to, že tam není kurva jedna normální postava a všechno to jsou pěkný šmejdi. No uvidíme co se z toho na konec vyklube. ()

Opravdoví zabijáci (2019) (S09E04)

Jako jo pořád to je hodně slušná zábava, ale atmosféra už jde bohužel stranou zábavnosti. Vraždy jsou pořád slušný a presddržková dvou zabijáků byla též skvělá, ale už to chlapci trošku překombinovali. Všichni jsou vrahouni, z dvou největších chudinek a aspirantek na oběti, se stanou největší mrchy a, aby toho nebylo málo, tak nám do toho přidali satanistický zmrtvýchvstání. No sakra, jak tohle chtějí ukočírovat, tak to jsem opravdu zvědavej. ()

Rudý úsvit (2019) (S09E05)

No tak to tedy pěkně dojebali, to se musí nechat. Jediné co za něco stálo tak byla holčičí presddržková, jinak jeden velkej průser. Jak tohle bude pokračovat, si tedy opravdu neumím představit. Tohle už nepůsobilo ani vtipně, ale spíše trapně. Ach jo. No a při tom to mělo takový potencionál. ()

Epizoda číslo 100 (2019) (S09E06)

Nebýt konce tak to je naprostá katastrofa. Tady už scénáristi ujížděli na hodně dobrým matroši, strašná slátanina, bez špetky atmosféry. ()

Bílá paní (2019) (S09E07)

Nevěřil jsem tomu, ale neskutečný zlepšení. Opět super zábavná jízda a hodně vysvětlení. Bavilo a hodně. ()

Poslední dívka (2019) (S09E09)

Solidní zakončení kde se prakticky vše vysvětlí a v podstatě dopadne dobře. Místy slušný gore i když atmosféru zde moc nehledejme. V podstatě spokojenost. ()

Mys hrůzy (2021) (S10E01)

Parádní úvod, který nemohl dopadnout snad ani lépe. Seznamovačka se zajímavými postavami, atmosféra je opravdu slušná a především objevení záhadných kousavích plešounů, kteří vypadají opravdu dobře. Ústřední rodinka vypadá fajn a jistě dostane od krvesajů pořádně zahulit. Za mě tedy spokojenost a jsem zvědavý co se z toho nakonec vyvrbí. ()

Bledí (2021) (S10E02)

Druhý díl šlape jak na drátkách a něco nám odhaluje a v tom je asi i největší problém. Sakra to odhalení plešatých přízraků se mi tedy ani trošku nelíbilo. Na druhou stranu umělečtí talentovaní upíří, jako nápad dobrý. No a závěr byl prostě super. No to jsem zvědavej jak to bude pokračovat. ()

Žízeň (2021) (S10E03)

Žádná nuda a celkem slušná zábava, děj letí vpřed a mrtvol přibývá. No závěr je opět geniální. ()

Manipulace (2021) (S10E05)

Tak tohle byla opravdu hodně brutální epizoda, s plno zvraty a s nějakými postavami jsme se rozloučili. Podívaná super, slušná atmosféra a příprava na finále příběhu je opravdu zvládnutá perfektně. Parádička. ()

Zima zabíjí (2021) (S10E06)

Tak tohle se tedy kruté nepovedlo, asi jediné co za něco v tomhle díle stálo, tak byla bitka mezi krvenásosky. Těžký zklamání. ()

Zaveďte mě k vašemu vůdci (2021) (S10E07)

Tak jako musím říci, té tohle je tedy něco. Úvodní dvacetiminutovka byla naprosto dokonalá, jako kdybychom se vrátili časem do éry starých černobílých sci-fi filmů o mimozemšťanech. Jako opravdu paráda a opravdu velká škoda, že takto není pojat i zbytek. Druhá část ze součastnosti už je o dost slabší,a hlavně trošku mimo. Jako děj se točící kolem čtyřech kamarádech, dvou ženských a dvou chlapcích, které unesli mimozemšťani a všichni čtyři jsou tehotní, to jako vážně? No snad to na konec nebude směřovat do parodie a stočí se to spíše do stylu úvodní dvacetiminutovky. Zatím jsem v očekávání,tak uvidíme. ()

Uvnitř (2021) (S10E08)

Předchozí díl v bledě modrém. Část z minulosti o dohodě mezi americkou vládou a mimozemšťany super- sakra jak mi to připomíná Axta X. No a druhá část z přítomnosti mě ani tentokrát tedy moc nebrala, ale ten závěr docela ušel. Nevím jestli tento styl vyprávění byl zvolen nejšťastněji. To zřejmě ukáže až finále, ale zatím mám tedy opravdu rozporuplné pocity. ()

Modrý měsíc (2021) (S10E09)

O něco slabší než minule s opět to kazí část ze současnosti. Závěr byl dost ujetej, ale zatím asi nejlepší scénka. No uvidíme co nás čeká v závěrečným dílu, ale oproti prví části dost slabota. ()

Budoucí dokonalost (2021) (S10E10)

No tak to tedy slušně dojebali, to se musí nechat. Tak snad příště to dopadne lépe, tohle byl vážně děs. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)