American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (57)

Že by... Satan? (2018) (S08E04)

Po dost zoufalém startu sezóny jsem vůbec neočekával, že bych při hodnocení v jejím dalším průběhu potřeboval sáhnout ke třem hvězdičkám. A hle, stalo se. Tvůrci přestali štěpit jádro, vrátili se k povedenějším sériím, nechali mě zavzpomínat, přihodili něco málo navíc a ono to fungovalo. ()

Zázračné dítě (2018) (S08E05)

Stejně jako u předchozího dílu jsem byl i s pátou epizodou vcelku spokojen. Od chvíle, kdy se tvůrci rozhodli, že nenechají své hrdiny čelit radiaci (v dávkách životu nepřejících), a začali vzpomínat na staré dobré časy, nenacházím až tolik důvodů pro stížnosti. I když seznámení se Sedmi divy mělo nedobrou formu a občas bych k tomu American Story přidal i Horror. ()

Návrat do vražedného domu (2018) (S08E06)

Ha! Tentokrát mě tvůrci donutili vyšroubovat hodnocení ještě o jeden kousek výš, a dokonce k tomu nepotřebovali ani zatím stále chybějící horor. Stačil jim k tomu návrat ke kořenům; tento vzpomínkově- vysvětlující díl mě hodně bavil, navíc se občas objevily i slušně fungující humory. ()

Zrádce (2018) (S08E07)

U posledního hodnocení jsem se až nečekaně rozšoupl, v tomto případě jsem se ale rozhodl hvězdičky spíše pošetřit. Sedmá epizoda se mi zdála být vcelku o ničem, navíc jsem si musel opět vyslechnout nějaké ty "nenápadné" poznámky směrem k bílé většině, a protože nejsem Brit, už mě to fakt sere. ()

Návštěva (2018) (S08E08)

A znovu jsem viděl epizodu, bez které bych se klidně obešel já i celá hlavní dějová linie. Antikrist bojující se svou vnitřní krizí mě nebavil a měl jsem pocit, že se do krize dostal spíše autor scénáře, navíc mě fakt otravuje ta typická americká povrchnost- když satanisti, tak jedině kápě a krvavé rituály, to by mě zajímalo, z jakých pramenů tvůrci čerpají. Asi z jiných amerických hororů. ()

Oheň a poroba (2018) (S08E09)

Ani devátou epizodou mě tvůrci seriálu nikterak neokouzlili, proti předchozímu dílu jsem ale přihodil hvězdičku za exkurzi k Romanovcům. Neměl jsem tušení, že se až tak dobře zasměju. Ruské scény mi připomněly nejlepší momenty z cyklistické výpravy pana Pithera (Pythoni), tady jsem se musel bavit, i kdybych nechtěl. ()

Tedy apokalypsa (2018) (S08E10)

No, nevím... Mám takový neodbytný pocit, že se seriál vymknul tvůrcům z rukou, protože tímto podivným závěrem scénáristé vlastně řekli, že většina předchozích sezón byla zbytečná. A to jsem se chtěl podívat i na devátou řadu. Teď ani nevím, jestli to má ještě smysl. ()

1984 (2019) (S09)

No, ke spokojenosti jsem měl zase jednou hodně daleko. Soudě podle průběhu obou posledních sezón, došla tvůrcům seriálu invence, která jim zpočátku rozhodně nechyběla, a tak se, bohužel, stále častěji vraceli k "osvědčenému" postupu z Roanoke (chybí- li atmosféra a napětí, ať alespoň teče krev). Devátou řadou prý chtěli autoři scénáře vzdát čest osmdesátkové hororové klasice, tomu rozumím, proč v tom případě nenatočili něco s hororovou atmosférou, to už nechápu. Neužil jsem si to, ale jak se znám, na desátou sezónu se stejně podívám (pokud se jí dožiju), abych zjistil, jestli to vydržím. ()

Tábor Redwood (2019) (S09E01)

Po čerstvých zkušenostech s předchozí řadou jsem toho od deváté sezóny mnoho neočekával a myslím, že jsem dobře udělal. Přesto musím přiznat, že jsem se u pilotní epizody místy až nečekaně dobře bavil, převážně za to ale mohla osmdesátková atmosféra a ne snaha scénáristů ()

Pan Rolnička (2019) (S09E02)

Seriálový Richard Ramirez svůj předobraz těžce degraduje a jeho skutečné oběti tak vypadají jako parta nemehel. Kromě toho mě už zase nepříjemně zasáhlo brutální zavraždění logiky. To, co tady tvůrci předvedli, to bylo chvílemi čiré zoufalství pro diváky, kteří jen neradi používají mozek k něčemu jinému než k přijímání předloženého. ()

Slashdance (2019) (S09E03)

Mám takový pocit, že už mi tvůrci seriálu podobný postup jako v této epizodě předvedli v sezóně Roanoke. Tehdy se taky rozhodli nahradit gradaci napětí a budování kvalitní atmosféry jen přehnaným krveproléváním a rozhazováním různých tělesných součástí po blízkém i širokém okolí. Ani tehdy, ani tentokrát to na mě příliš nefungovalo. ()

Opravdoví zabijáci (2019) (S09E04)

PavelVanekArt dění ve čtvrté epizodě velice pěkně shrnul a já s ním vřele souhlasím, dodal bych k tomu snad jen to, že jsem se docela pobavil u trouby (myslím ten spotřebič, ne Xaviera, i když...), a potěšil mě "Rebel Yell". Škoda, že Billy Idol zpívá zrovna v téhle záležitosti. ()

Rudý úsvit (2019) (S09E05)

Vím, že o tom píšu pořád dokola, ale když se něco jmenuje American Horror Story, očekávám hlavně ten horor. Jasně, krve tady teče až příliš, občas dojde i na vnitřnosti nebo dekapitaci, to u mě ale není horor, to patří do kurzu anatomie. Po pořádné atmosféře není vidu ani slechu, tvůrci to spíše celé pojali jako jedny velké Velikonoce, těch návratů už tady bylo snad více než úmrtí- jen aby se v dole nezačali hromadit horníci... ()

Epizoda číslo 100 (2019) (S09E06)

V případě šesté epizody jsem už na nějakou hororovou atmosféru rezignoval, takže mi tentokrát nejvíc vadila ta děsivá předvídatelnost scénáře. Tady už opravdu nezbylo nic, co by mě dokázalo překvapit, a všechny mé pocity zatlačuje do pozadí narůstající nuda. Hvězdička už jen z milosti. 1*- ()

Bílá paní (2019) (S09E07)

Kvalita této sezóny vykazovala setrvale sestupnou tendenci, takže je sedmá epizoda jakousi anomálií, protože jsem se tentokrát nenudil, a proto jsem mohl nečekaně zvýšit hodnocení. A to jsem v minulém komentáři napsal, že mě tato řada ničím nepřekvapí. No, na slavnostní ohňostroj to ale zase rozhodně nebylo. ()

Odpočívej v loji (2019) (S09E08)

Netvrdím, že by scénář osmé epizody nepřinesl zajímavé momenty, jen jich bylo příliš málo a převážná část děje zůstala ladem. Barevné obrázky se sice roztomile pohybovaly, zvuk bezvadně fungoval, jen tomu všemu chyběl účel. Šlo vlastně jen o nutnou výplň před finále sezóny. ()

Poslední dívka (2019) (S09E09)

Kdyby závěrečná epizoda neobsahovala společné vyprávění Montany a Ding Donga.... pardon, Trevora, zřejmě bych z hodnocení jednu hvězdičku stáhl. Tohle duo mě ale dokázalo slušně pobavit a občas i rozesmát, takže jsem se rozhodl být shovívavým (ač zklamaným) divákem. Výsledek byl poněkud tristní: potoky krve, trocha humoru, žádné napětí ani atmosféra a něžně rodinné finále- na seriál, který má horor přímo v názvu to bylo chabé skóre. 3*- ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)