American Horror Story - Freak Show

(séria)
  • Česko Freak Show (viac)
USA, (2014–2015), 10 h 44 min (Minutáž: 44–61 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Bates, Michael Chiklis, Denis O'Hare, Angela Bassett, Emma Roberts, Naomi Grossman, Mat Fraser (viac)

V pořadí čtvrtá série s názvem Freak Show je zaměřená na jedno z mála posledních panoptik v Americe 50. let. Vypráví příběhy lidí a příšerek, kteří spolu putují po státech a vystupují, aby v tehdejším světě vůbec přežili. Lidé jim za vystoupení sice platí, zároveň jimi ale opovrhují a myslí si o nich jen to nejhorší, což jim dávají najevo především, když je potkají na veřejnosti. Právě lidé se mnohdy ukážou být většími netvory než samotné příšerky. Kromě tohoto životního údělu čelí ještě dvěma podvodníkům, kteří mají v plánu je zabít a vydělat si na prodeji jejich těl do muzea kuriozit a bohatému rozmazlenému psychopatovi, který je posedlý touhou získat pro sebe siamská dvojčata, která se k panoptiku nedávno přidala, a je pro to ochotný udělat cokoliv. Freak Show oproti prvním třem sériím sice funguje spíše na stinných stránkách lidské povahy, ale i tak zde nalezneme prvky nadpřirozena a dvě vyloženě duchařské epizody. (Bohnice05)

honajz2

SPOILERY: Hodnotím po jednom díle. Nevím, jestli se bud chtít dívat dál. Ze začátku to vypadalo zajímavě, prostředí pouti, zajímavé postavy, pak to ale však začne kazit ženská, která vypadá jak děvka. A pak už to byla táhlá nuda, bez ničeho zajímavého. Třeba ta děvka byla skutečně děvka. Mentálně nemocný klaun, kterej tam stejně umřel, byla jedna z těch zajímavějších příšerek. Tenhle styl hororu však není můj oblíbený, protože já si pod názvem horor vybavím něco jiného, než nudnou vyvražďovačku. Ale tohle si přesně vybavím pod název American Horror, takže se to dá čekat. Žádná snaha o napětí zde bohužel není. ()

applause

Popravdě, na tuhle sérii, jsem neměla vůbec chuť se dívat, protože jsem se bála, že mě nebude bavit, ale opak byl pravdou. Divila jsem se, ale tahle série se mi líbila, přišla mi zajímavá, dokonce mi přirostla i trochu k srdci. Musím zkritizovat poslední 3 díly, které aspoň podle mě byly nic moc. Freak Show řadím v celé sérii American Horror Story hned na 2. místo a dávám 5*. ()

Chen

AHS už dávno není hororové, ale je to jednoduše přehlídka brutality a bizarností. A Freak Show je pro to ideální živnou půdou. Hlavní dějová linie tu vlastně nehraje žádnou výraznější roli, pozornost je soustředěna na střípky ze života skomírající přehlídky zrůd, které se snaží existovat ve světě, který o ně nestojí a pohrdá jimi. Samozřejmostí jsou výtečné herecké výkony, i mrazivá (byť ne hororová) atmosféra. Povedená jsou i hudební čísla, jenže mně do stylu seriálu nesedla. Z mého pohledu je Freak Show o poznání lepší než Coven. ()

William_

Čtvrté řadě se povedlo překonat příběh z minulé série (Coven), který byl takový "nemastný a neslaný", ale furt se nemohu zbavit dojmu, že první dvě řady byly prostě TOP-zlatá špička. Opět musím pochválit hudbu, herecké výkony herců které známe z předešlých řad, ale i ty které tu jsou nové (Finn Wittrock, N. P. Harris atd.) Také mě zaujalo že v seriálu hráli "zrůdy" které v reálném životě jsou takové, jako v seriálu např: Amazon Eve- Erika Ervin nebo Ma Petite-Jyoti Amge atd.... I proto této řadě dávám plnej počet. ()

M.i.k.e

spíše průměrná série, která celou dobu působí jako když si připravuje půdu pro něco velkého a to nakonec nepřijde.Vyloženě nuda to není,freaks jsou ve většině případů celkem sympaťáci,stejně jako Dandy a klaun jsou slušně psycho, ale celé to spíš tak pluje po povrchu a žádnou extra velkou hororovou show plnou napětí bohužel nenabídne...60% ()

Streeper

Pro mě zatím asi nejslabší série, ale zakončení se mi moc líbilo. Pro mě bylo velkým potěšení i to, že si Jessica v téhle řadě několikrát zazpívala. Také jsem ráda, že se trochu odhalil příběh Pepper, u toho dílu jsem snad brečela nejvíc. ()

Nach

Tak bohužel Freak Show dojíždí na to, že již nemá moc co nového nabídnout, kromě neokoukaných kulis a různě deformovaných postav. Příběh je tupý až to občas bolí. Pozitivních záblesků v podobě muže s démonskou hlavou v týlu je minimálně a spíše než zajímavý příběh se sází na brutalitu a bolest. A to mě moc mrzí, protože ty kvality tu mohly být. Prostě seriál opakuje jedno a to samé stále dokola, což si bere svou cenu hlavně na uvadající kvalitě a zhruba v polovině to dospělo k bodu, kdy jsem si od tohoto seriálu dal několikaletou pauzu a Freak Show dokoukal až v říjnu 2018. To myslím svědčí o mnohém. Ještě dám šanci lépe hodnocenému Hotelu a pak uvidíme jestli se podívám na nějakou další sérii. 65% ()

dubinak

4. série Murphymu vybočila poněkud jiným směrem. Tentokrát nesází na námět pro masové publikum, ale spíš pro ty otrlejší a statečnější. Pro tuto řadu si vybral téma Přehlídka zrůd a začíná se rozjíždět docela odlišným způsobem, než tomu bylo u tří předešlých. Ještě nikde nebylo zatím tolik krvelačných vražd a explicitnosti. Každopádně je potřeba ocenit spoustu zajímavých postav a charakterů, s kterými je ovšem těžké občas soucítit. Každá tam má své světlé i temné stránky, a tak nevíte, kdo je vlastně skutečně ten dobrý. Vyloženou radost mi zde udělal nováček Finn Witrock, který svým debutem v tomto světověznámém seriálu předvedl asi nejlepší výkon ze všech postav a přes to, že to byl největší záporák série, já ho měla snad úplně nejradši. Problémem jsou tu určitě dějové linie, spousta neuzavřených, nebo zdánlivě uzavřených kapitol (přesný opak Coven) trochu kazí dojem z celku a dalším minusem bylo určitě časté přeskakování od postavy k postavě jako samostatnému subjektu, což mi způsobovalo trochu potíže zapamatovat si návaznosti. Nemůžu říct, že jsem vyloženě nadšená z toho, jak Murphy tento námět pojal, ale také nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Mám sice podobné rozpaky jako u série Coven, která se mi zdála komerční, ale na druhou stranu jsem dostala téměř to, co jsem chtěla a komerčnost vymizela. ()

PavelVanekArt

Není to tak špatný, ani ten průměr to není, ale tohle téma mi prostě nesedlo. Originálních prvků bylo dost, žádný ale nebyl dotažen do toho pravýho ořechovýho. Lange tu končí a jde to vidět, hraje naprosto nad rámec a schopnosti ostatních kolegů. Její verze Gods and Monsters od Lany Del Ray je hodně přísná. Škoda toho promrhaného potenciálu... ()

animaxis

Děj Freak Show mi přišel stejně jako u všech předchozích American Horror Story skvěle vymyšlený a občas i hezky komplikovaný. Postavy tu byly tentokrát opravdu zvláštní, ale jejich chování ani moc ne. Často se tu spíš lidé chovají jako zrůdy a to je možná jakési poselství této série. Pilotní díl byl podle mě výborný. Dokonce ani v AHS: Asylum mě pilot nezaujal tolik jako tady. Druhý díl si taky vedl dost obstojně, ale během dalších dílů už mi začalo docházet, že na kvality Asyla to mít nebude. Prostředí této série mi tentokrát moc nesedlo. A nebylo to proto, že by mi snad bylo nějak nepříjemné, protože to by mi už vůbec nesedlo takové Asylum. Kdybych se měl zamyslet nad tím, co mi tu vadilo asi nejvíc, tak je to možná místní "padouši". Dandymu šlo jen o sebe a dopadlo to tak, že začal vraždit lidi. "Podlý parchant z Hollywoodu" myslel jen na peníze a nakonec začal vraždit. Klaunovi šlo jen o smích dětí a nakonec začal vraždit (i když ten je z těch tří skoro nejhodnější). Proti minulým sériím tu neměly záporné postavy tak vysoké cíle a tudíž mě moc nenadchly. Klaun byl po psychické stránce dobře vymyšlený, Dandy byl prostě psychotik a "podlý parchant z Hollywoodu" (fajn, nepamatuju si jeho jméno) tam prostě byl a byl zlý. Co se týče slečny Elsy, tak to byla možná nejzajímavější postava s dobře vymyšlenou a dost drsnou minulostí, která byla občas sice taky podlá, ale už mi nepřišla tolik sobecká, protože se přece jen o svoje zrůdičky chtěla starat. Další zajímavou postavou byly dvojčata, u kterých byl vidět postupem série psychický vývoj a to bylo opravdu dobré. Bylo tu spoustu dalších zajímavých postav (duch Edwarda byl pěkné zpestření a Neil Patrick Harris překvapil), ale to už by bylo na dlouho. Tato série se vyrovná předešlým, protože mě opět zaujala, ale kvalita už byla lehce nižší a překonala by možná jen Coven. Občas jsem se tu i usmál, ale jinak je to opět hlavně hororové drama. Velmi mě zaujala měnší zápletka s ústavem z Asyla a ta mi jen potvrdila, že se všechny AHS odehrávají v jednom univerzu. Dokonce tu byli podle mě i trochu odkazy na první sérii. Freak Show dávám silné čtyři hvezdičky a těším se na další sérii. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery!! Kapku jiná série AHS. Po druhém shlédnutí jsem spokojena. Velmi časté měny charakterů postav. Krásný závěr na úrovni. Doprovody písní. Intro hezky zpracované i když strašidelné ani trochu. Oblíbené postavy: Ma Petite, Pepper. Díl s Pepper byl nejlepší z celé série, hned poté dvojdíl s Edwardem Mordrackem. ()

WolfR

Ano i na počtvrté je to bomba! Síla tohoto šíleného obludária je především v postavách. Každá jedna z nich má svůj unikátní příběh a u každé se dočkáme vývoje či nějakého twistu, zkrátka něčeho, co žene zajímavý příběh kupředu. Míra šoků, násilí a zvrácenosti je na té správné míře a tvůrčí fantazie tvůrců sála ze všech stran! Dobrá práce! 5 hvězd ()

Radiq

Čtvrtá série mě příjemně překvapila, i když jak už je zvykem, taky tam bylo hodně nesmyslnejch situací a blbejch herců. Herci totiž už začínaj být okoukaní a lepší by bylo je uplně vyměnit, než jim jenom měnit role. Za úspěch a zvýšení hodnocení zpět na 2 hvězdičky, může hlavně ten vraždící klaun bez čelisti a jeho nástupce - zhýčkanej rozmazlenej pracháč Dandy. Tyhle dvě postavy se fakt povedly a jejich řádění mě dycky pohladilo po duši. Taky účast Michaela Chiklise byla velkým plusem, protože takhle zahrát by to jenom tak někdo neuměl. Taky musim pochválit to, že některé zrůdičky hráli skutečně postižení lidé, lidově mrzáci. Jinak tady najdeme dobré a uvěřitelné tělesné vady, skutečné nebo vycházející často z historie, tak ty docela stupidní (takhle zdravy siamsky dvojčata svět ještě neviděl). Velká bota, co mi rvala uši, bylo když ten lobster boy zpíval Come As You Are od Nirvany, i když se to odehrává v 60. letech. Idioti, no. Naopak skvělá hudba zazněla vždy, když se objevil Edward Mordake s druhym ksichtem na opačné straně hlavy - super. A jak už je zvykem, Jessica Lange mi celou dobu lezla na nervy... Jo a abych nezapomněl - ta úvodní znělka je uplně vychytaná!!! Ze všech sérií je tohle ta, která mě konečně docela brala... Dnes jsem viděl film Zrůdy z r. 1932 a jde vidět fakt hodně velkou inspiraci tímhle průlomovým dílem. Až moc velkou. Hodně věcí bylo z toho okoukanejch, né-li rovnou zkopírovanejch... ()

Prometheus69

S1: 60% - holt ty začátky. S2: 55% / Haluzní blbost, S3: 70% nejlepší zatím serie... skutečně aspoň horor, narozdíl od těch halůz předtím. Ale mělo to dost pitomoučký konec. 4S: 10% _HOROR? hmmm... totální ulet, nuda a vata... navíc se mi ty stále opakující chcichty začínají slušně zajídat. 5S už raději vidět nechci. O_o Neznám seriál! serii... kdeby.. každá začala novým příběh z TĚMI SAMÍ-MY HERCI POŘÁT! ()

Laerry

Freak show mělo nakročeno k nejlepší řadě, ale pak se vše rozvláčnilo v rozlučkovou one-woman show Jessicy Lange a finále bylo opět ucházející... Dandy byl skvělý sociopat, ale ke konci už taky dost přehrával; Edward Mordrake byl skvělým doplněním a bylo ho tak akorát, stejně tak děsivého klauna, kterého se zbavili dřív, než se okoukal. NPH mi nevadil, protože si zahrál to, co dělá i ve skutečnosti (iluzionistu, ne vraha:-) ) a přeříznul tu blonďatou pipinu, takže za to má u mě veeelké plus! A závěrem: i když to vypadalo na Murphyho mash-up "American Glee Show", nakonec těch písniček bylo mizivé procento - ale bohužel i představení zrůd před publikem, v čemž spatřuji hlavní nedostatek jinak skvělé řady. ()

filmmovier

Myslel jsem si, že po Covenu už nic lepšího být nemůže - a měl jsem pravdu. Murphy s Falchukem se opět utrhli ze řetězu a připravili úchylnou a zvrácenou sérii, která tady v rámci AHS nikdy nebyla. Nejlepší je sice pořád Coven, ale musím říct, že tahle fantastická Freakshow je těsně za ní. A úplně brutálně mě potěšil fantastický crossover s Asylumem a navíc sem velmi povedený "Pepper Origin", který byl v rámci této postavy opravdu potřeba, skvěle zapadl. Největší hvězdou je (samozřejmě) Jessica Lange, která si vychutnala další skvěle propracovanou postavu. Těsně za ní je ale fantastický Finn Wittrock, Dandyho charakter tahle série opravdu potřebovala - a i když ti nejlepší šli celkem brzo do kopru (Kathy Bates, Frances Conroy, Michael Chiklis), skvěle to šlapalo i bez nich a zejména geniální Neil Patrick Harris to tam skvěle oživil. Navíc tu máme (ostatně jako vždy) perfektní finále, nejspíš asi nejlepší ze všech sérií a Sarah Paulson se taky pěkně vytáhla. Není sice zrovna moc pěkná, ale tahle siamská dvojrole je doposud nejlepší ze seriálu. Zápletky výborné, jen toho parádního klauníka z prvních dílů si mohli udržet trochu déle, z epizod je pak nejlepší ta o Pepper a naprosto fantastická dvojepizoda Edward Mordrake. Jen ten náš boží N.P.Harris by příště mohl dostat klidně i hlavní roli, sem se hodil perfektně. A upravená znělka a intro celkově také nemá chybu. FREAKSHOW je jako celek opět nádherně zvrácené, zábavné, skvěle napsané, perfektně zahrané a ani trochu strašidelné, s výbornými charaktery a celkově ještě větší mírou propracovanosti všeho než dřív, takže je vše jak má a já jsem naprosto spokojen, protože ani v této sérii nená jediná špatná epizoda a potvrzuje se, že AHS je jeden z nejlepších seriálů současnosti. Toho Hotelu se ale strašně, strašně obávám... Uvidíme, to už je totiž jiný profil. Viva, Jessica Lange, viva. Viva všichni. 100%. ()

tatanapope

Pořád si nemůžu zvyknout na stále stejné tváře opakující se v seriích v jiných rolích...je to prostě trochu divné, ale jinak celkem spokojenost. Příšery nic moc, nejlepší byl klaun s okouzlujícím nasazujícím úsměvem, kdy každému bylo hned jasno, že tenhle klaun není úplně v pořádku a ten zazobaný fracek byl zahraný taky výborně o tom žádná. Děj trochu předvidatelný, ale na hororový seriál prostě dobrý, pořád je to povedenější než kde jaký film ()

MikyAff

Tak máme za sebou i Freak Show a abych to shrnula jedním slovem – zklamání. Myšlenka, která měla obrovský potenciál, byla celkem nevyužitá. Zabiják, který byl opravdu slibný, zmizí ani ne v půlce série. Musí se ale uznat, že jeho odchod byl velkolepý. Tolik zvratů a nečekaných událostí. Celá série byla totální vyvražďovačka. A co teprve poslední díl. Byl tam vůbec díl, kde by nikdo neumřel? Musím ale smeknout před psychopatem Dandym. U toho člověk neví, jestli ho miluje, nebo se mu hnusí. Asi spíš to první, protože jsem mu byla i bývala snad přála, aby mu to všechno prošlo. Různé „zrůdičky“ byly opravdu zajímavé a musí se ocenit, že jich nalezli tolik, co by se zapojilo a ke všemu uměly aspoň trošku hrát. Byly tak jiné, trochu i zvrácené. Bohužel úroveň postupně klesala. Před úplným dnem ji ale zachránil poslední díl, který celkem důstojně sérii ukončil. Co mi ale vadilo, byly lajdácké chyby. V některých scénách bylo strašně vidět, že je druhá hlava dvojčat umělá, nebo když se Else vyhrnula sukně, tak najednou zmizela protéza! Inu škoda. Z celé série mám velmi smíšené pocity. Šlo to hrozně jako na houpačce. Něco dobrého, něco špatného a spousta WTF momentů. Každopádně zatím ale nejslabší, avšak se skvělými herci. ()