Allena Bauera jako malého chlapce zachrání před utopením mořská panna. Později se vrací na toto stejné místo a opět ho panna zachrání. Allen si není jistý, zda jde o skutečnost, něbo měl jen halucinace. Mořská panna se ho rozhodne vyhledat v New Yorku. Když Allena najde, oba dva hrdinové se do sebe zamilují, ale jejich minulost se jim nepodaří dlouho udržet... (oficiálny text distribútora)

Ducharme

Nesnáším tato prozření. Film, u kterého jsem jako malá málem objímala a okusovala obrazovku je dnes už jen vynucenou nostalgií. Bída. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Tom Hanks a Daryl Hannah, námět -chtěl bych někdy vidět pokračování a nebo remake/// Hezký romantický film a jeden z nej filmů na téma "mořská panna" a taky milá vzpomínka na dětství, kdy jsem tenhle film zbožňoval. A nejlepší je, že i dnes má stejné kouzlo a příjemně vás pobaví./// Celkem 83%/// ()

GilEstel

Romantická komedie s pohádkovou zápletkou a roztomile pohádkovým koncem. Film jsem viděl v rozmezí několika let mnohokrát a nikdy jsem neměl problém podívat se na něj z novu. Nalezení životní lásky, tajemné ženy, ve skutečnosti mořské panny, která převrátí běžný život naruby, je originální a chytlavý námět. Evokuje dětské sny a skryté touhy, které člověk kdesi hluboko v sobě nosí. New York 80. let dává filmu speciální atmosféru. Jde i o určitý odkaz své doby. 80% ()

MM11

Howard a Hanks dokážou zprudit člověka i v nepokrytě odvážnějších projektech, tak proč jim tady tu moralitku nepřát. Tenhle "cákanec" má v sobě typickou atmosféru osmdesátých let, několik mušlí v podobě dobrých vtipů, ale spíše úlomků a chaluh... Ech, nechme té ze zásady špatné terminologie - usaďte se společně s milou (či naopak) a berte to jako kulisu. Stačí Vám? ()

SOLOM.

Zas až taková tragédie to nebyla. Sice jde o dost průměrnou záležitost, ale Tom Hanks odvedl slušnou práci a mořská panna Daryl Hannah byla v té době ještě docela sexy. Slzy vám v tomto případě asi moc neukápnou, snad jen ty největší citlivky si pobulí na konci a v momentu, kdy se ziskuchtivci zmocní nebohé mořské krásky – toť vše. Žádné extra silné momenty to nemá, ale na jedno – dvě podívání se to stačí. Čistý průměr, nic víc… ()

kajda.l

Neškodný humor, neškodná romantická zápletka, neškodný Tom Hanks a k tomu nádherná mořská panna, když k tomu ještě dodám notnou dávku nostalgie, tak není příliš co řešit a u mě se z tohoto jinak průměrného filmu, stává sympatický nadpůměr. Film, který neurazí a k sobotnímu probrání u telky poslouží báječně. ()

Sawy

Docela dost příjemná komedie.Naprosto předvídatelná,naprosto kýčovitá,naprosto americká.Vždyť říkám,že docela fajn.65 % ()

ProjectAlice

Tento film som v detstve miloval. Tom Hanks už začal hviezdiť. A vlastne aj Daryl Hannah. Kto by si neželal takýto scenár aj v skutočnom živote? Morská panna ktorá vám chodí po byte nahá :) Klasika, film ako stvorený pre 80.roky. 90% ()

corpsy

Jedna z najlepších napodobenín E.T. MIMOZEMŠŤANA ( resp. námetu - priateľstvo človeka s nepozemským alebo neľudským tvorom ), ktoré sa v tej dobe vyrojili ako huby po daždi ( ČÍSLO 5 ŽIJE, MAC A JA, ZÁMOTOK ). ()

Vojcl

Spíše béčková rodinná komedie, která ale jako oddechovka skvěle funguje a člověka příjemně pobaví... Film překvapivě netáhne Tom Hanks, ale spíše komici John Candy a Eugene Levy... A mladá Daryl Hannah je působivou dekorací :-) ()

blackrain

Romaticky laděný pohádkový příběh o tom, jak se mořská panna zamiluje do obyčejného člověka. Já to říkám pořád, láska ta dělá s lidmi divy, nebo s mořskými pannami? Nedávno jsem se k tomu to filmu vrátila, už mě sice neokouzlil jako dřív,ale podívala jsem se na něho ráda. Řekněme, že není úplně od věci, si některé osmdesátkové kousky připomenout a zavzpomínat si na filmy, které nás tehdy bavily. ()

ad

Já vím, že je to na tři (možná, kdyby se člověk zamyslel, tak ani na ně ne),ale prostě, když sem to viděl naposledy, tak sem byl mladej, základku před sebou a hezky se na to vzpomíná ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (viac)

Channing Tatum si zahraje mořského panice

Channing Tatum si zahraje mořského panice

01.08.2016

Nebo... jak jinak byste pojmenovali mužskou verzi mořské panny? Lepší výraz asi není, čeští překladatelé by ho ale měli začít hledat, jelikož se blíží remake osmdesátkové komedie Žbluňk. Možná si… (viac)