V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

Stepka.T

Chtěla jsem dát tři, ale pak jsem si vzpomněla na dvě wtf scény (muzikálová a koupelnová) a musela jsem to stáhnout na dvě, je mi líto. A taky to bylo přehnaně dlouhý. ()

blazma

Těžko se zbavuju pocitu, že tohle mi moc jako oscarový snímek nepříjde. Nic méně nejsem žádný profesionál, takže tam nejspíš bylo něco výjimečného. Na druhou stránku jsem rád, jelikož je to poměrně povedené scifi, které se snaží hrát na atmosféru a ne na nějaké výbuchy a bůh ví co ještě. To že obě hlavní postavy v tomto filmu nemluví, musí hodně dbát na řeč těla, díky které se zkrátka soustředíte na každou jejich scénku aby jste přečetli dobře co asi oba zrovna prožívají. Velmi přijemná podívaná, nic méně film který si jen tak asi podruhé nebo potřetí nepustíte. ()

Dejff_2004

Tvář vody není rozhodně ideální kandidát na Oscara pro nejlepší film, nicméně několik cen z technických kategorií si jistě zaslouží. Neumím posoudit, čím je americká filmová akademie natolik okouzlena předvídatelným příběhem, že film získal tolik nominací, ale Oscaři nebyli nikdy mou silnou disciplínou… 70 % ()

hufnagel

Film postupne odkrýva vzťahy nepochopených a zatratených ľudí ,či už Elisa,Richard,sused Giles,alebo Zelda v spojení s vodnou bytosťou,ktorej význam je skôr božský ako mimozemský.Asi že,keď konáš dobro budeš spasený,ak zlo máš smolu.Aj to spojenie s tým biblickým Samsonom je nápadné. ()

Lukys

Poctivá old schoolová oscarovka, která dává rychle zapomenout šračkoidní Pacific Rim i na průměrný Purpurový vrch a ukazuje to, co del Toro umí nejlépe. Už od začátku se tu krásně vykresluje atmosféra starých dobrých 50. let a k tomu pomáhají i dobře napsané postavy, které se tu sice představují se silnými charaktery, ale zároveň lehce jedno plošně a až později se u některých ukáže i druhá stránka charakteru. Zápletka je možná průměrná a předvídatelná už z traileru, ale scénář nikoliv. Ten celou dobu pomalu posouvá příběh svým tempem a perfektně vypráví příběhy každé postavy. Co se týče emocí, tady to trochu skřípe. Některé momenty se berou moc z rychlíku a zasloužili ´by si mnohem větší péči a delší stopáž, aby dokázali zapůsobit. A finále si o to přímo říká a je docela škoda, že v momentě, kdy se tam z čista jasna stane dost šokující věc, má tvář zůstala dále nezaujatá. Škoda. V zásadě se jedná k velkému překvapení o velmi dobrou romanci, která se nesnaží o nějaké zásadní umění nebo uznání, ale to co dělá, dělá dobře a z filmu rozhodně nejsem zklamaný. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = PŘÍJEMNÝ OLD SCHOOLOVÝ NÁVRAT OD OBŘÍCH ROBOTŮ ()

rigby

Hodně zvláštní film. Jakoby spojení sci-fi a předválečné kinematografie nešlo dohromady. A přitom to tak pěkně k sobě pasovalo. Postupy, pohyby, atmosféra, hudba. Romantika, gangsterka. Jednoduchý příběh, který je ale naplněn čímsi těžko popsatelným. Občas se to sice trochu vleče, zvlášť v první polovině, ale to k tomu patří. Navíc další úchvatný výkon Sally Hawkins. A její černobílý tanec s netvorem, to byla lahůdka. Zkrátka překvapivě příjemný okouzlující zážitek, jakoby z jiného světa. ()

moriero

Naprosto precizně řemeslně zvládnutý atmosférický snímek. Jednoduchost příběhu s jeho (ne)čekaným finále vydá tak možná za tři hvězdičky. Ale už jen za ten feeling (ano, celé je to o pocitu), nemohu než dát čtyři. Ještě nikdy, jako fakt nikdy, jsem na plátně neviděl tak krásnou a sympatickou příšeru. ()

wick odpad!

Neskutečně stupidní scénář... na úrovni desetiletého dítěte a směšné monstrum dalo vznik největší slátanině 2017 spolu s Přízrakem. A nic na tom neměni odkaz z béčkovým hororům 50-60 let. Zlatý Roger C. ()

skaza

Ak by moje hodnotenie malo pozostávať z jedného slova - oddychovka. Vtiahnutie do deja bolo celkom rýchle, avšak našli sa pasáže, pri ktorých som sa nudila, pasáže, pri ktorých som sa naopak pobavila. Vlastne celý dej bol predvídateľný. Možno to bol zámer. Na môj vkus veľmi dlhý film. Z hlavných postáv má moje jednoznačné sympatie netvor. Bol tak škaredý, krásne škaredý. Trochu som prekvapená, že film získal toľko nominácii na oskara. ()

Kushina

Moc hezký fantasy film, který končí šťastné. Celou dobu zde jde hlavně o romantiku a vztah 2 hlavních postav. Něco hezkého to ve mně zanechalo. Film měl určitě kvalitu ve všech směrech, jen je mi smutno, že starý pán zůstal sám. Jinak krásné citáty na konec. 60% ()

Dankaaa

Tenka hranica medzi niecim fakt milym a gycom. Vacsinu filmu ale vyhrava gyc. Zbytocne dlha stopaz, a niektore momenty nedavali uplne zmysel. Zabiak bol ale rozkosny :) ()

HellsAngel

Jemne, priam až poeticky vystavaný filmový zjav, ktorý sa nikam neponáhľa, nepotrebuje žiadne akčné pasáže, len si pomaly, pomalinky buduje správne podmanivú atmosféru a image "rozprávky pre dospelých". S citom pre detail pracuje tak, ako sa to dnes už veľmi nevidí. To celé obalené skvelou výpravou a čarokrásnou hudbou v jednoduchom, no kompaktnom celku, ktorý sa hrdo stavia za hollywoodsku gýčovosť a necháva jej najlepšie stránky naplno vyniknúť. ()

kokofek

Moje pocity-mám ráda pohádky pro dospělé.Ty,které si nehrajou na nic jiného.Trochu romantické,trochu drsné,trochu poučné.To vše v exkluzivním retro balení.A co je pro mě důležité,s dobrými hereckými výkony. Co chtít víc. ()

belinko

... tak tento film, to boli inak silné drogy.. absolútne nechápem tie nominácie a snáď ich premení čo najmenej.. rozmýšlam, čo na tomto filme bolo pozitívne.. snáď len hudba, tá si zaslúži aspoň tú jednu hviezdičku.. inak to bolo pre mňa utrpenie dopozerať do konca.. hovadina, ktorá sa hrá na niečo viac, ale proste... tak debilný nápad, to bolo od začiatku jasné, že to nemôže fungovať.. ()

brasek

Guillermo del Toro a jeho predstava príbehu Panna a Netvor. Príjemná atmosféra, skvelý príbeh a za srdce chytľavá romantika. Romantické filmy nemusím, ale tento snímok ma dostal a veľmi sa mi páčilo zobrazenie doby... narodiť sa tak v Amerike a užívať si tie krásne 50 - 60 roky. ()

dom1niq

Guillermo si trochu uletel a natočil fakt divný romantický film, v ktorom zaľúbenú dvojku hraje nemá upratovačka a nejaký rybočlovek (asi z Hellboya), ktorý žere mačky a má schopnosť vyliečiť androgénnu alopeciu. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)