Keby ste si chceli Christine (Saoirse Ronan) zaškatuľkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nejako zvlášť pekná a tvár plnú vyrážok maskuje ružovými vlasmi. Nie je ani nejako zvlášť múdra a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Asi najzaujímavejšie je na nej to, že ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno, sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali aj všetci ostatní. Keď sa s ňou stretneme prvýkrát, zažijeme jej brutálnu hádku s matkou, po ktorej naštvane vystúpi z auta. Idúceho. A pritom je táto večne naštvaná puberťáčka so zlomenou rukou (následok vyššie uvedeného incidentu) v skutočnosti citlivá duša, ktorá by sa len chcela správne zamilovať a nájsť zmysel života, a je nervózna z toho, že sa jej ani jedno zatiaľ príliš nedarí. (Cinemart SK)

Pignon

Za ty pravdivé postřehy ze života dospívajících dětí a dilemat ve výchově jejich rodičů, za tu poctivou civilnost, s jakou to vše vtahovalo do prostředí a děje a za tu lásku a něžnost, s jakou bylo natočeno. Byl to takový dokument z mého mládí i zkušeností mě, jako rodiče. Nejobyčejnější krása života. Žiji to s vámi. ()

stephenking

Rozhodně žádné nějak moc originální téma...Ale v poslední době jsem si ještě více oblíbila teen film, samozřejmě jen ty dobré a tenhle je rozhodně jeden z nejlepších. Nenechte se odradit názvem nebo trailerem po vtipné stránce je to celkem originání a filmu dodává na kvalitě herecký výkon hlavní postavy a mé oblíbené herečky a hraje tam úplně malou roli Noa ze Screamu úplná nostalgie z mých 11 let..:) ()

ollie24

Nádherný snímek s vskutku výjimečnou atmosférou, zachycující ovšem průměrný život, v průměrném Sacramentu. Něco na tom je. ()

TheKleofa

Příběh obyčejnýho života zasazený do příjemně barevných kulis sociálního dramatu kdesi na středozápadě kalifornie. Divákům hledajícím ve výstupech filmového průmyslu únik od reality se může popis problémů jedný dospívající holky zdát nudný, protože v něm nenajdou žádnou velkou akci, prvoplánové vzrušení, ani černobílé charaktery. O to víc mě ale snímek nadchnul, protože život není o hyperbolách a parabolách, ale o obyčejných zdánlivě nevýznamných událostech a setkáních, které ovšem mohou budoucnost (nejen) dospívající dívky intenzivně ovlivnit - a málokdo o nich dokáže na plátně smysluplně vyprávět. Uznávám, že film spíše pro holky..anyway, Saoirse fantastická a ostatní herci jí zdatně sekundují. ()

Martinko991

Radšej hodnotím bez emócii inak by to bol čistý odpad takto aspon jedna hviezdička. Film od začiatku do konca o ničom a to doslova, nezaujímavý dej (ak sa to dá povedať vobec, že film nejaký dej aj mal), hlavná herečka totálne nesympatická, ostatní herci vo filme detto, veľa veľa klišé vo filme, jediné plus zopár scén pri ktorých sa človek pousmeje inak cele zle. Doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu je to iba totálna strata času. PS: Dnes stačí, aby bol film nominovaný na Oscara obsadiť do hlavnej úlohy nie zrovna príliš dobre vyzerajúcu herečku a nechať ju masturbovať vo vani či natočiť film o nežnom citlivom gayovi. Zbohom zdravý rozum... ()

vlk++

nejsem ani akademik, ani ve státní správě a přesto se mi film líbil, vystupujou tam obyčejný holky a řeší obyčejný starosti, na více než jedno shlédnutí to není, ale díky za něj, více nedám, protože ten konec byl slabý, ještě půlhodinu s pořádným závěrem by to sneslo. ()

Satyrek

Film byl kupodivu dlouhý a i když v pravidelných intervalech se objevovali nějaké šprými, tak jsem zažíval nudu a lehkou americkou melanchlii. Člověk si uvědomí, že tady u nás v Česku se máme krásně svobodně. Můžeš studovat co chceš, kde chceš a zadarmo. ()

PoprockCZ

Nějak mě to neoslovilo. Sice jsem věkem blízko hrdince, ale film přišel takový povrchní nebo spíš plný klišé, nic překvapivého. Možná je to dáno i tím, že se pohybujeme v americkém prostředí, pro které je afekt přirozený. Je to vlastně takový teen film, který je na USA poměry možná celkem autentický, ale nic víc. Jediná zajímavá hláška z filmu je: "Láska a pozornost, není to ta samá věc?" ()

tribican

Saoirse je vycházející hvězda. Film mě nezaujal až tak moc, ale herečka, která dokáže utáhnout unylý příběh tak, že mi na "dobrém konci" její postavy skutečně záleží, musí stát za to. Těším se, jak se bude dál projevovat tato "Meryl Streep naší generace", jak ji nazvala moje dobrá kamarádka :) 75 % ()

Moonwalker

Tento nezávislý film o dospívání tzv. Lady Bird se mi moc líbil. Nevím proč ale tak nějak ten film mám rád a vůbec mi nevadí. Takový ten film který si pustíte na zahnání nudy u večerního čaje a brambůrků u televize. Není to vůbec špatné Saoirse Ronan já žeru a Timmy Chalamet je skvělý ať hraje kdekoliv opravdu. Za mě dobrý. ()

falky

Saoirse Ronan je tu živoucí ztělesnění holky od vedle, se kterou jste v 17 letech chtěli chodit. Holky, která je zábavně bláznivá, má svoje sny a je denně konfrontovaná s nekompromisní realitou, který říkáme "život". Skrz svoje vztahy - s rodiči i prvními láskami - nám připomíná naše vlastní zážitky. Každá postava, která se objeví byť jen na pár záběrů, má svojí hloubku, svoje motivace, svůj příběh. Učitel - kněz - se tu například objeví možná v pěti scénách a přesto se zaryje do paměti jako hořká postava, která nám připomene, jak těžké kufry si někteří lidi s sebou nosí. ()

Thalin

Saoirse tu sice hraje svou roli dobře. To ale nic nemění na tom, že její postava je akorát tak spratek, který neví co chce a dá se jen těžko vystát. Nenašla jsem tam tu uměleckou hloubku, kterou tam nejspíš někteří vidí. To téma není nic originálního, bylo zpracované už mockrát, s mnohem sympatičtějšími charaktery. ()

90125

No dobre. Vcelku fajn, aj keď určite nič extra. Zajtra si na tento film už nespomeniem. Nominácia za najlepší scenár..??.. Niežeby som mal až taký prehľad, ale neverím, že tam ten rok neboli iné filmy, lepšie... Asi to chcelo byť aj vtipné a možno trochu aj bolo. "I really like dry humping much more than sex." Asi to chcelo byť intelektuálske a možno trochu aj bolo. Hlavne keď to nebolo príliš farárske. Taká malá lejdyftákovina. 63 % ()

proud.loser7

Lady Bird neurazí, ale ani nenadchne. Zbytečně vyhypovany snímek o dospívání,jehož hlavní hrdinka je typická zakomplexovaná husička, která by si spíš měla nechat říkat Lady Turd a zalest někam hluboko do nory, abychom se na její rádoby utrpení nemuseli dívat celý 2 hodiny. 3* za Laurie Metcalf, která by si nominace zasloužila mnohem víc. ()

L.O.T.R

Výborný film. Aj takto jednoducho by sa dal popísať Lady Bird. Jednoduchý príbeh ako z bežného života stredoškoláčky, ktorá má svoje sny a tak trochu myslí hlavne na seba. Životná úloha Saoirse Ronan, doteraz pre mňa neznámej herečky ale má fakt talent. Spolu s Laurie Metcalf sa ako matka a dcéra skvele dopĺňali. Občas treba aj takéto filmy aby sa človek nad sebou zamyslel. 90% ()

BranuliQ

Ďalšia potenciálna "oscarovka", a zase len priemerný film. Prečo točiť niečo, čo takmer každý z nás už videl? A je jedno či si to sám odžil, alebo to videl na plátne. Lady Bird je opäť príliš preceňovaný film a je jedno či je dobre zrežírovaný alebo dobre zahraný. Saoirse Ronan je skvelá herečka. Jej postoje, jej mimika a gestá, všetko čo jej vyjde z úst je až neuveriteľne prirodzené. Jej výkon ale celý stojí len na jej prirodzenosti, na ničom inom. A to pre mňa skrátka nestačí. V niektorých momentoch určite zaujímavé, no po týždni si na to bohužiaľ ani len nespomeniem. 50% ()

TiaZ

Myslím, že toto u filmu zažije jednou každý. Čekáme, kdy se příběh začne zamotávat, doufáme v zajímavou zápletku a skvělé rozuzlení, ale ono to pořád nepřichází a pak zničehonic zjistíte, že je konec a vy jste nedostali to, co jste celou dobu chtěli. Přesně, takové mám emoce z Lady Bird. Je neslaný nemastný, ikdyž mi hlavní postava byla celou dobu něčím sympatická (nejspíše tím, jak dokázala říct svůj názor nahlas), tak přece jen na celou hodinu a půl to nestačilo. Příběh sám o sobě mi připomíná moje nynější dospívání, jelikož jsem v podobné věku jako Christine a tak se na něj dívám hodně totožně ze svého mladičkého posouzení... Takže jako oddech při každodenních starostech, vlastně proč ne. Ale pohled na život Vám to nezmění! ()

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (viac)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (viac)