V starom dome uprostred Londýna rozpráva malá Wendy Darlingová (Rachel Hurd-Woodová) každú noc svojim bratom Johnovi a Michaelovi (Harry Newell, Freddie Popplewell) čarovné rozprávky o šermiarskych súbojoch, úžasných dobrodružstvách a hrôzostrašnom kapitánovi Hookovi. Deti sa však samy stanú hrdinami ešte väčšieho dobrodružstva, keď do ich izby jednej noci vletí Peter Pan (Jeremy Sumpter) a zavedie ich cez rozžiarenú nočnú oblohu až do kúzelnej Krajiny-Nekrajiny. Wendy a jej bratia si začnú spolu s Petrom Panom a Stratenými chlapcami užívať nový život, v ktorom neplatia žiadne pravidlá dospelých. Počas dobrodružných súbojov s nebezpečnými pirátmi, zákernými morskými pannami, obrovským krokodílom a hrozným kapitánom Hookom spoznávajú, čo v nich v skutočnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se medzitým blíži k rozhodujúcemu súboju. (TV Markíza)

filmmovier

Na tuhle adaptaci jsem se těšil a doufal jsem, že bude fakt dobrá. Nebyla fakt dobrá, byla jen dobrá. Na druhou stranu to mohlo dopadnout hůř, ale také o dost lépe, to i Hook byl lepší... Ovšem výprava a triky tady jsou moc super, ale jediným skutečným kladem je tu jen Rachel Hurd - Wood a Hook mohl být zahraný lépe... Ale celkově je to příjemná rodinná zábava, u které se pobavíte a chvílemi budete i napjatí. Nenadchne, neurazí. Prostě průměr. 60%. ()

Estrellita

Miluju tenhle příběh, miluju úsměv Jeremyho Sumptera a jeho sladký výraz, miluju Zemi Nezemi, která má vše co naše fantazie žádá... Miluju tu volnost, kterou symbolizuje Petr Pan, a stejně tak upřímnou mysl Wendy plnou lásky. Je to zvláštní příběh... Snad až příliš silná nostalgie. ()

Samuel7

Dětem se to může líbit, ale v konkurenci s Petrem Panem od Walta Disneyho, Hooka nebo Hledání Země Nezemě je to o několik tříd horší snímek. K této pohádce mám velmi blízko, ale narozdíl od výše uvedených, tuhle kýčovitou verzi opravdu nemusím... ()

haushinkaa

Když jsem byla v kině na Panovi, v celém sále se mnou byla jen kamarádka a tři maminky s maximálně šestiletými dětmi. Když jsme opouštěly s kamarádkou kino, obě dvě jsme byly ubrečené. Jeremy Sumpter byl strašně krásný Petr a já ho zbožňovala, s Wendy/ Rachel se k sobě výborně hodili a Jason Isaacs byl dokonalý Hook. Velmi sympaticky na mě působil pan Smee. Asi kvůli všemu tomuhle jsem měla jediné přání k narozeninám: originál kazetu Petra Pana. Takže shrnutí: mně se to moc líbilo. ()

Tyny

Petra Pana jsem viděla asi před 6 lety a byla jsem z něho moc nadšená, ale jak rostu ,tak nadšená klesá. Scénář filmu se mi vlastně svým způsobem líbí a to dost, ale horší je ten zbytek. 3* ()

Lachtaan

Rodinná klasika z nosičů, nad kterými jsem strávil celé dětství. Tuto verzi Petra Pana jsem viděl již tolikrát, že ani nemohu protentokrát říct, že na ni rád vzpomínám. Některé scény mi přišly vyloženě ujeté, některé na druhou stranu byly propracované a okamžitě jsem se jejich zásluhou nechal vtáhnout do děje. Po absolvování třetí řady OUAT mám ovšem radši tu vyšperkovanější verzi. ()

Sabiana

Moc hezký příběh vyumělkovaný víc než je zdrávo. Některé scény jsou udělané doslova kouzelně, při jiných si člověk musí zacpat uči a zavřít oči, aby se nesmál (trapnosti) v nevhodnou chvíli. Do dvanácti let se bude líbit asi každému, 12+ to musí brát trochu s nadhledem a brát na vědomí, že je to jen pohádka pro děti... Ale skvělý Jason Isaacs to vždykcky jistí ;) ()

PetrPan2

Nemohu se ubránit porovnání se starším (a také mnohem lepším a zábavnějším) Hookem. Největším pozitivem filmu je bezesporu mladá Rachel Hurd-Wood, která působí opravdu sladce a jednou z ní nejspíš bude velmi zajímavá herečka. Bohužel celý film působí spíš nudně.. škoda. ()

VanTom

Tak konečně dostatečně věrné a neposunuté zpracování Petra Pana, kouzelné pohádky o chlapci odmítajícím dospět a dívce, která ten nesnadný krok nakonec učinila. Nádherná barevnost fantazijní Země Nezemě (se slabými digitálními, ale i s krásně stylizovanými "malovanými" triky jak od K. Zemana) a myšlenková hloubka vyprávění i probouzených citů se mi hodně líbily, méně už nejasné rozkročení mezi infantilně dětským a "temně" dospělým pojetím (nejednoznačně komický / tragický Hook bez mrknutí střílející své piráty). Ani skvělý casting a audiovizuál pak nepřebily přetaženou stopáž. ()

Musak

Bohuzel jenom pohadka, a jeste k tomu zbytečně dlouhá, kdyby to melo 70minut nic by to neztratilo, imho tam bylo spoustu zbytečných scén který ten film akorát delali víc a víc nudným ()

cross

Velmi příjemně stylizovaná klasická pohádka, jenž přece jen potěší spíše neodrostlejší děti. Možná bych v tomto případě trošičku ubral "brutality" soubojů a jednání Hooka. Vyzdvihnout musím opravdu krásnou pohádkovou výpravu, animaci prostředí a především až překvapivě líbivou a v mnoha případech velmi dojímající Howardovu hudbu. Na předvánoční večer ideální podívaná. ()

Xavi6

Na konci jsem se lekl, že se Petr Pan opravdu změní, naštěstí nic nepokazili ani zde ve filmu z dějové stránky. Popravdě, čekal jsem, že se bude jednat tedy jenom o Petra Pana, ale on se děj v podstatě točí kolem něj a dějová linie na něm nezáleží, ale na malé holčičce Wendy. Je to opravdu pěkná pohádka, jediné co mě štvalo byly nepovedené grimasy a vůbec výběr víly, která se celou dobu točila kolem Petra Pana, to mi přišlo až velice nevhodné, ale jinak dobrý. ()

Prochy38

Nejsem zrovna fanda původního filmu, ani knížky, ale tento film se mi líbil. Bylo to dobře udělané. Prostředí Země-nezemě bylo krásné, víly neměly chybu, Peter Pan celkem sympaťák. + dokonalý herecký výkon J. Isaacse! Tohoto herce opravdu hodně můžu a jako Hook neměl chybu. Zápory. Představitelka Wendy (Rachel Hurd-Wood), byť je teď kráska, v tomto filmu fakt těžká nesympatie - hrozné. Začátek filmu ani ne, jako ten infantilní konec mě fakt vytočil a zkazil celý dojem. 4* ale dát musím. Fakt mě pobavil J. Isaacs!! ()

PetkaW.

Vím, že moje hodnocení je značně nad průměr, ale já byla z Petra Pana tak nadšená, když jsem ho viděla před těmi x lety poprvé. A ten skvělý pocit ve mně zůstal do teď. Zkrátka jsem vážně věřila, že je možné cokoliv, když tomu člověk vážně věří a za tohle... za ten pocit a emoce si film zaslouží vysoké hodnocení. Fůra věcí tu byla špatně, kýčovitě, ale já nemůžu jinak. Když člověk vypne všechny ty svoje logické závity, co v hlavě má, a jen si prostě užívá tu kouzelnou atmosféru, milý příběh a pestrobarevné, leč občas trochu kýčovité, momenty a kulisy, tak někde uvnitř zjistí, že vlastně taky věří na víly... a jo a jo. ()

peetriss

Druhé zpracování osudů Petra Pana, na které jsem měl to štěstí narazit, a musím říci, že to toto britské mi sedlo lépe než Spielbergův Hook. V první řadě neskutečně funguje jiskření mezi Jeremym Sumpterem a skvěle hrající Rachel Hurd-Wood, což se u dětských představitelů tak často nevidí, v řadě druhé - výborný je ve své dvojroli Jason Isaacs. Tento film umí povznést, pobavit i dojmout a tak to má být. Země Nezemě je podána více animovaně než digitálně, což u mě není vůbec překážkou, naopak prostředí působí pohádkověji. Velmi odvážně nastavený rozpočet filmu díru do filmového a kasovního světa bohužel neudělal, do mého srdce však ano! ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (viac)