Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Asi je zbytečné si nalhávat, že Polda je nějaký echtovní seriál vysoké úrovně. Ale myslím, že tvůrci se ani o nic podobného nesnaží. Michal Bříza sice nedobrovolně, ale přece jen uvízl v devadesátkách, takže se projevuje v první řadě jako naprostý buran, jehož chlapáctví v negativním smyslu slova je zesíleno na maximum. Nemá smysl pro novoty a aby byl rozdíl ještě více vidět, tak nejen, že je kolega čisťounký, uhlazený muž moderního věku, ale i jednotlivé případy svým charakterem odkazují na novou dobu. Seznamování přes internet, moderní gastronomie nebo feng-šuej. Bříza zastává názory a přístup k ženám a lidem obecně, které jsou dnes považovány za zastaralé a neuctivé, jezdí ve starším modelu auta a i policejní metody z devadesátých let už musely pryč. Rovnou přiznávám, že mě seriál pořádně bavil až s příchodem Vladimíra Polívky. Na druhé straně je to trochu oživení oproti klasickým kriminálkám. Bohužel se seriál nevyhnul moderně. Na vše je spěch. David Matásek se v prvním díle probouzí a za pár minut už chodí po místě činu. Ve stejné sérii si jeho žena bere Mráze a Andrej hobluje jeho dceru. A stejný je i závěr. O pár dílů dřív psycholožka vytrvale tvrdí, že mezi ní a Michalem Břízou nic není, v závěrečném díle se líbají a jedou spolu na výlet. Od seriálu se nedá čekat žádné napínavé detektivní pátrání ani intelektuální zábavu. Seriál se táhne ve stejném duchu jako jeho hlavní hrdina, v jednoduchosti a záživnosti devadesátých let, očemž mj. svědčí i kytarové přechody či hudba devadesátek, kterou slyšíme prakticky v každém díle. Z nich čerpá to nejlepší a přenáší to do naší někdy podivné doby. Nad modernami se leckdy pozastavuje. Ale možná právě to způsobilo, že je Polda docela oblíbeným seriálem. ()

tsatsiki

Povedený seriál,který stojí na Matáskovi, Ozrovičovi,Pavelkovi a Vlasákové. Zajímavý scénář a je to věrná kopie německého serialu. Akorát by mě zajímalo,jestli mají licence na všechny megahity(guns roses,r.williams,The Offspring,The Verve,The Hoobstank),ktere v seriálu objevili. Jinak je to díl od dílu lepší. ()

Danthare

24.1.17 dávám 35%, po dalších dílech beze změny, spíše nudnější krimi komediální záležitost. Matásek nic moc, jako Kendy v Básnících hrál lépe! //// Zatím bez hodnocení. Spíše než krimi seriál je to komediální záležitost. Obsazení dobré, situace vtipné, s policejní prací to nemá moc společného, zatím. Ale nenudil jsem se, zatím 50%, dva, tři další díly a uvidí se. ()

route60

Další ze seriálu který je odsouzen k zapomnění, více není co dodat jen to že už aby se konečně někdo vzpamatoval a natočil na něco co osloví i za dvacet let ano jsem naivní ale co kdyby. ()

hwnd

Prostě musím přiznat, že mě tento seriál docela bavil. Poté, co jsem se smířil s řadou nesmyslů hned na začátku, tak se to jako těžká odpočinkovka bez větších ambicí nechalo. A navzdory většině mi přišlo, že se na to Matásek celkem hodí. Každopádně to chce vypnout mozek a vcelku dobře se pak bavit. ()

carl.oesch

Žádnej zázrak, Matáskův tvrďák je směšnej, ale jakž takž to aspoň trochu má hlavu a patu a je to klasická průměrná česká krimi. Mimochodem, ta idea s návratem Matáska do "budoucnosti" je vlastně variace na ideu původní předlohy Světa pod hlavou. No a tady je výsledkem tohle, na Čt v opačném čase trochu nechtěný (mám takový pocit) skvost. Jenže když to porovnám s řadou jiných českých kriminálek, na které se koukám radši, než na ty současné americké, kde člověk přestává vnímat, kdo je kdo a kde se to odehrává, tak tohle se dá. Rozhodně je to o parník lepší, než třeba novácká Dáma a Král s odpuzujícím Donutilem. A nebo sračkou z ČT, se kterou nedokázal udělat nic ani sám Hřebejk - tuším Kriminálka Plzeň. A mohl bych jmenovat další. Takže celých 60% asi ne, ale nad padesát ano. ()

Saxos

Konce se nedožiju. E05/E08. S krimi seriály se roztrhl pytel, ale ne každý může být dobrý. Nejdůležitější: ještě, že byl v kómatu jen posledních 20 let, být to od četnictva, tak by chtěl šavličku a koňa; každý průměrně inteligentní divák snad pochopí, že prostě revolver, jako služební zbraň, je v České republice nesmysl; a tak jde pokračovat dál, jedna pitomina za druhou. ()

Fuksinka

Solidní kriminální komedie s par předvídatelnými kliše. Příjemné osvěžení mezi těmi řadovými, nudnými českými kriminálkami. ()

rigby

Podprůměrná česká krimi, na kterou nemá smysl plýtvat časem. Matásek je výborný, ale scénář a vůbec celá tvůrčí skupina za moc nestojí. Psáno i natočeno velmi kostrbatě, neuměle. Škoda času. ()

gu-staff

Mám takovej pocit někde hluboko uvnitř, že bych se za to měl stydět, ale mně se to docela líbilo. Prostě jste večer doma, a nic nedávaj, tak se mrknete na další díl, co dávali o víkendu, když jste někde kalili, a nemáte problém to dokoukat. Dokonce i Kendy tady je docela v klidu. Žádný hajlování, ani koukáni se skrz obdélníček, tvořený jeho palci a ukazováčky. Epický byl ten díl, kde konečně ojel tu psycholožku. Protože ji chtěl ojet od začátku, a ona furt dělala vofrky, jako kdyby ji měla zašitou. Takže jsem zažil naprostý zadostiučinění, že ji ho tam konečně frknul. ()

StrixCZ

Hodnotím na základě jedné náhodně zachycené epizody (5. série - Tygři), ale pro mě osobně příjemné překvapení v rámci české seriálové produkce posledních let. Základní premisu (ani předlohu) neznám, ale herci hrají uvěřitelně, hlášky baví a příjemně odlehčují obvykle těžkotěžkou atmosféru průměrné kriminálky (žánr, kterému se obvykle spíše vyhýbám) a zároveň marně hledám vyloženě trapné momenty. V rámci televizní produkce konečně něco, co (alespoň na první dojem) vyčnívá! ()

souhlasic

Na současný český poměry vlastně asi jedna z míň dementních detektivek s pupkatým fotříkem ala drsnej Harry, teda drsnej Pepik. Když nemá člověk zrovna nic lepšího na práci a je línej si zapnout cokoliv jinýho než bednu, je to koukatelný. ()

Sexton odpad!

Chtěl jsem tomu opravdu dát šanci.. ale tento seriál je opravdu velice jednoduchej, úplně neuveřitelné, jak po 20 letech v komatu, během jednoho dne se stihne vyřešit téměř vše, včetně bydlení... to ale není to nejhorší.. Po shlédnutí prvního dílu vzniká hned několik otázek na zamyšlení... SPOILEROVÉ OTÁZKY : 1) "Proč pan Sýkora před 15 lety nepožadoval udělat test DNA rukavic, které nebyly jeho a nakonec ho usvědčily.2)"Proč k té vraždě vlastně došlo?" ( pan Sýkora si odseděl 15 let za vraždu, kterou nespáchal. Tak proč ho původní vrazi zavraždili?) :-) Skutečně tento jednoduchý seriál nemá smysl sledovat.. ()

JB001

Nic jsem od pilotního dílu nečekal a nebyl jsem tudíž zklamán. Jako kriminálka nezajímavý případ, jako komedie to taky nefunguje a Matásek jako polda mi taky nesedí. Prostě jeden díl a dost. V porovnání s Raplem jedna velká bída... Ale. Never say never again a podíval jsem se ze záznamu i na druhý díl. Musím konstatovat, že jsem se u druhého dílu pobavil a i ty Matáskovy hlášky mi dnes sedly... ()

MyPupa

Komu má tohle sloužit? Snad jen když budete chtít zabíjet čas. Opravdu nepovedená slátanina. Jedna hvězdička snad jen z lítosti. ()

zero_zelo

původně sem chtěla zadat odpad až do černejch, protože mi stále drtila prsty u nohou palice trapnosti. jestli todle někdo myslel vážně, nebo je to prostě nadsázková parodie. tak abych byla pozitivni, tak na parodii na drsňáky z osmdesátek je to fakt TOP! ()