Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

ujfi

Tak tohle je opravdu super slatanina, přemýšlel jsem, jestli to nevypnout a ono se to opravdu do konce nezlepsilo, takže omyl… radši nevidět ()

jirikzaboj

Emmerich nikdy nikoho neposlouchal a bral vždy filmový průmysl jako jeden lunapark a celá planeta pro něj byla obětní beránek. Občas to bylo i zábavné, oddechové, či poutavé. Jako třeba několikrát zmíněny Day after tomorrow, den nezávislosti , nebo 2012. Tohle je ale výplach největšího kalibru. Na jednu stranu obdivuju, jak dokázal do filmu narvat tolik věcí, na druhou stranu jsou to opravdu nesmysly a působí to přímo parodicky na některé sci-fi filmy, což byl možná záměr a pokud ano, tak poněkud nevkusný. Nechápu, že mu na to Berry a Wilson kývli. John Bradley hrál v podstatě Sama z GOT, akorát vyslaného do vesmíru a docela mě i bavil a myslím si, že je sám spokojený s tímto filmem. CGI bordel občas působí vlastně docela dobře, zvláště v lokalitách ve vesmíru. Ale tu honičku aut ve zasněženém Coloradu, která vypadá jako NFS underground grafika nevymažu dlouho z mysli. ()

Konev

Reklama na Lexus, film spíš pro děti, skvělé hlášky. Nejvíc se mí líbilo, jak Lexusu v těch zatáčkách na sněhu, hvízdaly gumy 😂 ()

goauld

Jako jo... v dnešní relativně neplodné době je každý divák rád za nějakou tu nálož akčna s vesmírnou tématikou. Sice blbostí až na půdu, ale dle úsudku se to nebere ani vážně. Spíše pradávných astronautiků, kteří vědí jaxe věci mají (t.j. vesmír je DUTÝ !!! pozor kužátka !! a uvnitř je mega reaktor s kolama) a za každých okolností potvrzují, že bůh vlastně je mimozemská entita. A tak v tomto duchu běží celý film. Vesele ve vesmíru bouchají asteroidy (až uši zaléhají), pořád tam něco hoří, či alespon jiskří a nakonec kdo by to byl řekl, uvnitř měsíce je vzduch !! No.... tak a to by jako spojlery mohlo stačit na to, abychom si udělali o tomto dílku obrázek ;-). I přes povinnou rasovou rozmanitost a nadřazenost černé rasy musím uznat, že alespon tam nebylo takových hluchých míst, neprobíhaly tam žádné "flešbeky", milostné linky, ani patetické kydy US prasidenta nad hvězdnatým hadrem. Samozřejmě nesmíme zapomenotu na hepyjend. Měsíc se "srovnal", svítíčko se rozslunilo, všichni se radují a život jde dál. Jak při narození KimČongČuňa na hoře Pektusu v KLDR :-D ()

Pohanka.T

Emmerich natočil i dobré filmy, jeho poslední tvorba je ale spíš křeč a Moonfall není výjimkou. Emmerich si nejspíš někde na internetu přečetl konspirační teorii o původu Měsíce a rozhodl se na ní postavit svůj další blockbuster. Mimojiné si u toho zafilozofuje o původu lidstva a možných dopadů používání AI, ale vlastně jde jen o další podprůměrný katastrofický film se všemi možnými i nemožnými žánrovými klišé. Kdybych měl přece jen něco vyzdvihnout, tak až na závěr má Moonfall celkem hezky zvládnutou vizuální stránku a obstojí i některé herecké výkony, třeba H. Berry, celkově je film ale špatný, hloupý, zbytečný. ()

Vlad2006

Vědci mlátí hlavou o zeď a scénáristi brečí, ale já jsem se královsky bavil a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Skvělá destrukce, výborné speciální efekty a... Tady seznam dobrých věcí končí. Pokud tedy čekáte cokoli jiného, budete zklamáni. Pokud, ale rádi sledujete jak země hoří, budete nanejvýš spokojeni. 90%-Vizuální efekty 50%-Herecké výkony 15%-Příběh ()

Lukango

Emmerich klasicky ničí Zemi dalším způsobem, který ho napadl. Logicky největším kamenem (spíše skálou) úrazu je scénář, který je prostě Emmerichovský, to znamená ničení Země, stupidní dialogy ve stylu ,,Mám mobil v režimu letadlo“. Dále postavy s nulovým vykreslením, u kterých vám je jedno jestli umřou. Dialogy herců svazují ruce a nemohou nijak zázračné hrát. Logiku a selské uvažování tady nehledejte, protože byste to prostě nenašli. Ve filmu je NASA neschopná společnost, která nic nemá, nikoho chytrého nemá, všechny řídí Halle Barry, která naprosto všechny řešení vymyslí za celé NASA. Nesmím zapomínat na armádu, která tu je taky neschopná a řídí ji klasicky lidé, kteří chtějí vyřešit každý problém atomovkou. Stupidně se taky chová umělá inteligence (záporák), na kterou si v mobilu stačí zapnout režim letadlo a jste neviditelný. Celkové pojetí příběhu jako teorie o megastrukturách je opět strašné a dětinské. Destrukce planety a chování měsíce také nedává smysl a to nemusíte být ani fyzik. Dějová linka o těch třech „dětí“ je zcela zbytečná a je tu opět spoustu nelogických bodů. Vyvrcholení celého filmu je úsměvné a vlastně zábavné, ale to s kvalitou nemá co dělat. Hudba poměrně dobrá, u kamery se mi odjakživa líbí ty minimalistický destrukční záběry, které Emmerich dělat umí. Cgi tu je poměrně dobré, ale jsou tu momenty, které bych radši dvakrát neviděl. Emmerich „král destrukce Země“ neselhal a zase nám tu připravil průměrný béčko s katastrofálním scénářem (no vidíš Emmerichu jako film máš i scénář katastrofální), které ale baví, sice ne kvalitními vtipy či momenty, ale akcí ano a divák se tu nudit nebude, jen u toho přepněte mozek do režimu letadlo. Známka 4/10 ()

darius1706

Dobrých sci-fi není není nikdy dost, ale bohužel tohle mezi ně nepatří. Dvě hvězdy dávám jen za první cca třetinu filmu, než se profláklo, jaká to bude kravina. ()

Superbia

To nemají žádné dobré scénáristy? To míchání kultur se projevuje negativně na jejich inteligenci, když se jim líbí čím dál větší hovadiny. Hvězdička aspoň za ty efekty, které jsou povedené. ()

Murlock77

Ani jsem to nedokoukal, chybí mi asi dvacet minut a je mi upřímně u prdele, jak to dopadne. Občas se mi líbil nějakej ten efekt, ale příběh, dialogy, postavy... To všechno je úplně dementní. ()

MrMartinTm

Jako poměrně velký fanoušek katastrofických filmů jsem si i Moonfall celkem užil. I přes to jak hloupě a stupidně tenhle film občas působí (třeba rychlost samotného měsíce se mění podle potřeby příběhu, navíc celý ta myšlenka samotná je prostě hrozně dementní :D), určitě stojí za pozornost hlavně díky úchvatnému vizuálu, který je prostě výborný. Na to, že snímek stál necelých 150 milionů dolarů, což v dnešní době není zrovna moc na epický blockbuster, Moonfall má velmi povedené CGI efekty a vypadá to skvěle. A to je asi to největší lákadlo celého filmu. Vynikající efekty, které vám umožní pokochat se nad krásně vypadajícím ničením Země. Nic víc v Moonfallu nehledejte. Nic moc napsané postavy, tempo je hodně nekonzistentní (začátek filmu je extrémně rychlý, ke konci se to naopak trochu táhne) a ani dějově nejde o nic extra, třeba samotný zvrat s AI a mimozemšťani je podle mě hodně divný. Skvělá pastva pro oči a i pro uši (sound design je velmi dobrý), jinak nic moc. 5,5/10 ()

Negrus

Já to teda vidím spíš na 2 než na 3.. Všecko bylo jakžtakž v klidu, dokud se tam neobjevil ten kyberčervík.. Od toho okamžiku jasné 2 hvězdy.. ()

Suenee

Recenzi v čitelné formě najdete jako článek na Sueneé Universe: Doménou režiséra Rolanda Emmericha jsou od počátku scifi filmy mnohdy s katastrofickým nádechem. Většina jeho filmů má podle diváků průměrné hodnocení. Jsou tu jistě čestné výjimky: Hvězdná brána, Den nezávislosti, Patriot. Mnohé z jeho příběhu spojuje toucha zkoumat kontroverzní témata. Patří jsem též film Moonfall, který má i pro mne velmi tuctový příběh, laciné dialogy a téměř nudný děj. Film vychází z teorie, že Měsíc je dutý. Autor se v něm snaží poukázat na některá fakta, která již dnes o Měsíci víme a neumíme u nich objasnit, jak se takové náhody mohou dít:  *** Vědci dodnes vedou spory o původu Měsíce. Je několik teorií: 1) Teorie odštěpení od Země; Teorie zachycení komety; Teorie umělého zavlečení; 2) Měsíc má průměr 3475 km, přičemž Měsíc se pravidelně vzdaluje a přibližuje k Zemi ve vzdálenosti od 356355 km do 406725 km. Tyto hodnoty jsou naprosto unikátní (viz dále). Žádný jiný měsíc v naší Sluneční soustavě nemá podobné vlastnosti, jako ten náš. 3) Každý rok dojde ke dvěma až pěti zatmění Slunce Měsícem, které jsou pozorovatelné z povrchu Země, pro jedno určité místo k tomu však dochází průměrně jen jednou za 360 let. Zatmění trvá jen několik minut. 4) Zatmění Měsíce nastává přibližně dvakrát až třikrát do roka. Jde o běžněji pozorovatelný jev než zatmění Slunce, kdy dochází k zastínění části zemského povrchu Měsícem. 5) Měsíc je v takzvané synchronní (vázané) rotaci se Zemí, takže doba rotace menšího tělesa (Měsíce) kolem osy je právě rovna době jeho oběhu kolem centrálního tělesa (Země). 6) Během údajné mise Apollo 12 narazil odhozený Lunární Modul do povrchu Měsíce. Ten pak ještě několik hodin rezonoval jako zvon. Tento pokus byl následně ještě jednou zopakován se stejným výsledkem. 7) Nejhlubší kráter má jen 13 km a nejvyšší hora jen 5 km. Uvádí se, že pod tenkou skalnatou vrstvou se nachází kompaktní sférické jádro o jehož povaze toho zatím mnoho nevíme. Vedou se proto úvahy o tom, zda je Měsíc dutý. 8) Vědci vedou spory o to, zda má Měsíc v dlouhodobém horizontu tendenci se od Země vzdalovat a nebo se naopak k ní přiblížit. Někteří badatelé proto spekulují, že obsahuje mimozemskou technologii, která pravidelně provádí korekci oběžné dráhy Měsíce a hlídá jeho vázanou rotaci. 9) Pokud by Měsíc byl umělou družicí vytvořenou nám neznámou supercivilizací, musel by nejspíše mít i nějaký zdroj energie pro vlastní pohon. Dysonova sféra je superkonstrukce, která umožňuje využití absolutně veškeré energie, kterou uvolňuje hvězda uvězněná v jejím jádru. 10) Některé dosud existující domorodé kmeny si předávají v lidové slovesnosti příběhy o tom, že Země neměla Měsíc, a že současný Měsíc je umělé těleso. Naopak, že bylo období, kdy Země měla více než jeden měsíc. 11) Měsíc je zodpovědný za pravidelný příliv a odliv světových oceánů a nadzvedává  litosférické desky. Pro mnoho živočichů slouží jako orientační bod a má vliv na reprodukční cykly (včetně člověka). Bez jeho působení by na Zemi vládl naprostý chaos. *** Roland Emmerich ve filmu Moonfall kombinuje výše uvedený výčet faktů a záhad do tuctového filmu. Pro milovníka sci-fi může být film naprosto nezáživný. Pro milovníka záhad a tajmena je to ale pomalu svatý grál! Osobně doporučuji přeskočit melodramatická klišé a soustředit se právě na ony úvahy o původu a podstatě Měsíce. Ty dle mého názoru samotný film jednoznačně přesahují. *** Přeji hezký den! Sueneé () (menej) (viac)

Narg79

Řekl bych, že jako námět k natočení filmu byla ta odhozená nádrž na Měsíc a ten dunivý zvuk který vydával. To se opravdu stalo a nikdo to nedokázal vysvětlit. Samozřejmě je to vlhký sen všech konspiračních teoretiků. Za mě, jako obyčejný člověk nedokážu posoudit jak a co se stalo, ale život se na Zemi klidně mohl dostat z nějaké ledové komety nebo tak jak to vylíčili ve filmu. Rozhodně to zní reálněji, než Bůh, 6 dnů podle bible😂 ()

Vectrex

Celý film je hlúposť, ale herci ho veľmi dobre potiahli nahor. Musím pochváliť výber, pretože žiadna z postáv mi neprišla otravná alebo nesympatická. Film sa od začiatku nesnaží byť niečím iným ako solídnym béčkom a nakolko podobných katastrofických scenárov tu už bolo dosť, mohol len a len prekvapiť. Tiež chválim, že film zbytočne nemoralizuje a že s pribúdajúcou stopážou pribúda prvkov scifi. Pri takomto žánre si človek myslí, že stopáž bude umelo naťahovaná, ale mal som opačný pocit a za poslednú tretinu by sa nemusel hanbiť ani Marvel. Štartujeme.. 10, 9,... ááá načo to počítať, štart! Začalo to tak vážne a skončilo ako totálny úlet. Ale som spokojný, zabavil som sa. ()

Martyrium

Akákoľvek kvalita sa tu hľadá ťažko... Nemá to dobrý príbeh (o originalite už radšej ani nehovorím), nemá to dobrý vizuál (celé to vyzerá strašne umelo), nemá to dobre herecké výkony (Hale je proste enormne strašná, aj keď nevyzerá zle, ale už trochu umelo). A ľudia fakt, Emmerich by to mal už zabaliť, v jeho skorších dielach bol ako taký nadhľad, občas dobrý vtip, túto všetko vyznieva trápne a tretotriedne. Jednu hviezdu dávam azda len za "Fuzz Aldryn". ()

leafroller

Moonfall je normální oddechové scifíčko, které vám dá hned na začátku jasně najevo, v jakém druhu sci-fi se bude pohybovat a že ho tedy nemusíte brát příliš vážně a můžete se prostě jen bavit. A přesně to jsem udělal - nebral jsem vážně ani ten film a hlavně ani sebe a......vyšel z toho pohodový večer a dobré hodnocení.70% ()

bkf1

Za mě hezky zpracovaná (a vcelku povedeně zahraná) jistá konspirační teorie o dutém měsíci. Není to AAAčková podívaná vypilovaná k dokonalosti po všech stránkách, ale nadprůměrné hodnocení si to rozhodně zaslouží. PS: Kdo neviděl, ať se určitě nenechá odradit zdejšími trapně zarputilými komentáři, které vycházejí jen a pouze z toho, že se kritizující blbínci rádi přidávají ke kritizující většině rádoby kinematografických odborníků, přitom jsou prostě jen takoví vtipní blbínci, kteří pravděpodobně nerozumí ani klice od dveří a tak ten deficit potřebují dohánět jak se dá. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc