Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

Bohdy67

Asi čím sem starší tím méně mě tyhle vesmírné destrukční trháky s rádoby jeblejma ufonama zajímaj.... Moonfall nebyl v ničem nový nebo zajímavý. Snad jen kdyby to byl čistě katastrofický film bez těch emzáků tak snad... Takhle bylo opravdu vidět že nápad vznikl při natáčení Dne nezávislosti 2, protože je to vše tak nějak na jedno brdo...Asi už to nebudu potřebovat vidět nikdy znovu, ale úplná ztráta času to také nebyla :) 50% ()

StanleyVanH

Tohle ve filmové scéně chybělo, natočit zemskou katastrofu a zároveň vesmírnou parádu. Sice ten měsíc je zbytečné scifi, ale i tak bombice film. ()

srazer

Aj ked je v žanry uvedené, že sa jedná (aj) o komédiu, tak možem s kludom povedať, že sa jednalo a seriózne katastrofické sci-fi, ktoré reálne s naozajstnou komédiou nemá nič spoločne. Vo filme sa nachádza len pár vtipnych momentov, ktoré jemne (ale fakt len jemne) odlahčujú atmosféru. Inak je film skvelo spracovaný, herci dobre obsadený (až na toho syna astronauta) a efekty tiež slušné. Takže poctivé 4 hviezdy. ()

Dataminer

50 %. Příběh kolem historie vzniku Měsíce se mi líbil, ale film sráží hlavní postavy a vše s tím spojené. Škoda že to nebylo uchopeno či natočeno trochu jinak. ()

Polux

4/10 | Emmerich zde měl všechny karty v ruce. Návrat ke katastrofickému a sci-fi žánru, ve kterých dosáhl svých největších úspěchů v kariéře, nezávislé financování (takže se dá říct, že film je jedno z nejdražších indieček v historii:-)) a tudíž absence neodbytných studiových kravaťáků, přikazujících mu tohle a támhleto, za zády, příběh pospojovaný z osvědčených prvků ze svých (kvalitativně a/nebo finančně) úspěšných fláků ID4 a 2012 (to přece musí zafungovat), skvadra herců, kteří jsou sice známí, ale nejde o hvězdy (takže většina rozpočtu může jít na triky) a tradiční Emmerichův trademark v podobě formulky "věší měřítko než posledně je základ", tudíž ideální výchozí podmínky pro parádní blockbuster. Co by se na tom tak mohlo pokazit? | Inu, vlastně téměř všechno:-). Při sledování filmu jsem měl neodbytný pocit, že v podstatě na každé tvůrčí rozhodovací křižovatce, jak tu kterou konkrétní věc ve filmu udělat, se vybrala ta horší, nebo vyloženě špatná varianta. Od doslova hloupé zápletky (důvod, proč se Měsíc přibližuje k Zemi je vskutku "sofistikovaný"), přes tuny klišé na každém kroku (kdo přežije a kdo ne je jasné obratem poté, co se postava představí divákovi, k tomu nezdolná "síla" rodiny, hrdinné sebeobětování, konspirátor, který má celou dobu samozřejmě ve všem pravdu, tradičně zlá umělá inteligence, atd.), po absolutně nezajímavé postavy (u kterých je divákovi úplně jedno, zda nakonec přežijí nebo ne) a generické trikové scény (které častokrát jen vykrádají - pohříchu neúspěšně - podobné scény z ID4 a 2012). | Již ID4 Resurgence neblaze naznačoval, že se Emmerich jako tvůrce ve své tradiční disciplíně vyčerpal, jeho poslední počin bez jediného originálního nápadu nebo překvapení (i ty mimozemšťany Emmerich docela zbytečně propálil už v traileru) to, bohužel, ukazuje v celé své nahotě. Otázkou zůstává, zda po finančním výbuchu filmu ještě někdy dostane možnost dokázat opak. | PeZet ()

Lupas888

Nazabavný film, který stál 150 mega. Nečekal jsem moc, ale aspoň jsem se chtěl pobavit. Nepovedlo se. Příběh je špatný a už si tento film nikdy dobrovolně nepustím. Upřímně si myslím že vesmírných katastrof už je asi dost a to celkově tak i od Rolanda Emmericha. Nemůžu říct zklamání, řeknu prostě jenom 3/10 a očekávání 4/10. ()

zekon

Sice hloupoučký scénář ale Emmerich prostě umí maglajz okolo. Valí to od začátku do konce, šílené triky, barevné, výbuchy....... jo zabavilo. ()

TommmyT

Ani se nedivím, že to má tak nízké tržby celosvětově. Tady někdo psal náklady 150 mil / tržby 41mil. Takovou blbost jsem dlouho neviděl. Některé filmy Emmericha mám rád, to jo, ale toto je scénáristicky taková blbost, že to snad ani není možné. To i Transformers u kterých jsem si říkal, že auta měnící se v roboty jsou blbost, ale kam ti se na tento film hrabou. Kdyby Emmerich zfilmoval ten příběh čistě o pádu měsíce na Zem, asi by to dopadlo mnohem lépe, ale s těma mimozemšťanama to fakt né. Navíc ani Wilson ani Berry žádné velké hvězdy nejsou, kteří by utáhly takto nákladný velkofilm. Ale do takovéto blbosti se i hodí. ()

smartynaf

Navrhuji zavést, kromě upozornění pro epileptiky a upozornění na přístupnost u podobných filmů i brain off warning. I když mou pětiletou dcerku to bavilo, tak vlastně pro generaci Tlapkové patroly varování netřeba. Jako punková povídka o dutém měsíci dobrý, jako popcorn spektákl vidím velký špatný. A ty toporné dialogy o ničem, tak to už je úplně jiný vesmír. ()

NikiVai

Áááá, konečně nový katastrofák, těším se a civím na to div ne s pusou dokořán a po 131 minutách si říkám akorát tak "ááá, WTF" :))) Ale jo, napínavý to celkem bylo, akční taky, ale to scifi už na mě bylo moc scifi. Mít to jiné vyústění, dostal by film rozhodně víc hvězd. ()

JB001

Nejlepší vánoční film roku 2022. Bavil jsem se náramně. Včera u Lásky nebeské a tohle bylo přímo galaktické. Vzhledem k místním komentářům a nostalgii po Verneovkách a různých katastrofických filmech jsem dnes uvěřil, že jsme skutečně ve válce... ()

Veruska.Kuru

Docela mě film bavil. Možná, že i něco jako konspirace.. Co když tohle na měsíci je a čeká to na osvobození.. Fuj ta představa.. Ale co mi víme prd co je na druhé straně měsíce. Moc fajn neurazilo to a ani nebyla nuda. Pěkne ()

Hixx

Porovnal by som to s Independence Day ale asi by som tento kultový film urazil. Čakal som nejaký seriózny katastrofický film no keď tam z mesiaca začali vyletovať nejaké formy života tak som sa zmohol len na Whaaat ? Dobre to začalo ale na konci to padá do otrepaného béčkového žánru s obyčajnými americkými hrdinami ktorý lietajú úplne na všetkom a zachránia svet. Halle Berry sa tam motá ako po požití drog očividne sa jej herecká kariéra chýli ku koncu a tak kope z posledného. ()

motyka52

"Armáda udělá všechno pro to, aby zastavila Měsíc," pronese jedna z postav a není v tom ani náznak nadsázky. Já fakt nemám problém s tím, když jsou filmy úplná hovadina a neplatí v nich ani malá násobilka, dokonce bych dovedl snést i představu, že se Měsíc valí po Zemi jako koule, ale doprdele ať se u toho nikdo netváří smrtelně vážně. Emmerich dělá přesně to. Narozdíl od Armageddonu nebo Independence Day to navíc má jen béčkovou hereckou ligu a v některých CGI orgiích se nemohli orientovat ani sami tvůrci, to ať mi nikdo netvrdí. ()

Viler

Tolik peněz v luftě, tedy v měsíci. Ale co , kdyby tam nebylo spousta hloupých hlášek, tak fajn odreagování, ale Wilsone vrať se k lovení démonů . ()

Miroslav.Zac

Příběh byl originální ale asi jako ponožky od Vietnamců, tak se aspoň těšíme na kvalitní podívanou, na katastrofu světových rozměrů, dokud nezjistíme, že všechny ty scény jsou tak hnusně digitálně vytvořené, že by bylo lepší, kdyby Rolo točil raději animáky. Režisér se má s léty zlepšovat, u něj to vypadá na opak. Možná nám to nejlepší už dal a teď se jen opakuje... a snižuje si zbytečně reputaci. ()

RoyBatty444 odpad!

Nedopozerané. Aj keď to môže byť niekoho tajná neresť tak toto je len zlé so zlými posolstvami ak o niečom takom v Emmerichovom film môžeme dúfať. Ak nie tak to je len hromada nerealistických čudností. Samozrejme nechýba reklama pre svojich mecenášov. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc