Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

mata77

Človek, ktorý napísal väčšinu scenára by potreboval výplach mozgu. A mám podozrenie, že ten istý človek potom spackal aj réžiu. Film je napísaný a natočený podľa šablóny, preto sa divák dozvie množstvo nepotrebných detailov a pozerá sa na zbytočné scény, ktoré minutáž filmu natiahli na neuveriteľné dve hodiny. Podaktoré prešľapy mám silno vypálené do pamäte ale sú to hlavne spomínaný scenár a réžia, ktoré potopili hodnotenie tohoto filmu v mojich očiach pod 50%. ()

sodomex

Nebýt obsazení, zapadne to někam mezi Žralokonáda. Možná by bylo lepší, kdyby prostě jen padal měsíc, nevěděli proč a všichni by nakonec umřeli. To, co vymysleli tady, je prostě nepovedený blábol. To nemohli snad ani myslet vážně. ()

cernakus

Moonfall ukazuje inflaci bez příkras. Přestože byl rozpočet slušných 150 miliónů dolarů a vystačil si pouze s dvojicí hvězd první kategorie, byť dnes již notně vyhaslých (a tedy i levných), tak efekty jsou na Emmericha mimořádná slabota. Zejména destrukce Země avizuje levné CGI na každé scéně. Samotný příběh, který zde ostatní shazují mi vůbec nepřijde špatný. Naopak, zápletka dává docela smysl, má to standardní výstavbu děje a optimistický nádech závěru. Navíc, protože to financovali Číňané, je to oproštěno od amerického nacionalistického patosu. Bohužel si IMHO Roland naběhl těmi dějovými odbočkami s rodinami hlavních protagonistů a jejich trabli. Jsou totiž nesympatické, špatně napsané a vůbec jsou tam zcela viditelně na sílu. Fakt je, že kdyby se vyhodily ven a stopáž zkrátila o minimálně 30 minut, kritika by hodnotila film jednoznačně výše. I já měl problém jestli dát 3 nebo 4  hvězdy. Ale nakonec dám z milosti 4. ()

wowylgu313

Dvě hvězdy jsou málo a tři moc. ;) Ok! Když zavřu obě oči a na chvíli zapomenu že ten film byl od začátku do konce totální blbost, chvílema i dokonce ještě větší blbost než ta blbost předtím. Né jinak ... Kdyby to nebyla taková blbost, kdyby tam nebyl ten ujetý "mimozemský penis" a bylo to zaměřený čisté na katastrofický film alá měsíc padá dolů, bylo by to snad jen obyčejná blbost, takhle to je ultra, mega blbost. Vážně super kamera, záběry a efekty na lidské planetě, když lítají meteority a vlny tak se na to dalo koukat. Honička v autech byla vážně epický natočená, sice to připomínalo serii rychle a zběsile ale prostě ano byli jistý okamžiky, který byli koukatelný a prostě dobrý! Jenže tady prostě někdo potřeboval udělat něco víc a z toho se stalo něco hrozného ... Těch 50% by tak nějak odpovídalo ;) ()

xxmurphyxx

Emmerich vždy točil nelogické, prepálené, z reality utrhnuté, absurdné no deštrukčne zábavné katastrofické kokotiny s každým ďalším filmom klesajúcej tendencie. Tento raz už ostala len nelogická, prepálená, z reality utrhnutá, absurdná kokotina bez zábavy, nulovým wow efektom a s minimom deštrukcie. Je to extrémne tupé, tak tupé a nelogické, až ma to uráža. Tento film dokázal v rámci fungovanie, respektíve popierania logiky a fyziky takmer nemožne. Poraziť takú ober kokotinu ako posledné Fast and Furious. A to je teda už čo povedať. Na to by možno jebal pes, keby to bolo aspoň zábavné na sledovanie, keby ostal deštrukčný gulity pleasure faktor. Ale nič z toho tu nie je. Tých pár jalových úsekov apokalipsy stojí za holú piču, sú sto krát videné, bez nápadu a navyše v kuse prerušované debilnými scénkami vedľajších postáv, ktoré nikoho nezaujímajú. Príliš veľa času sa trávi riešením sračiek postáv, ktoré neboli riadne predstavené ani riadne rozvinuté a človek má úplne u piči, kto je, čo je a či zhebne teraz, alebo potom. Ja som tu prišiel pozrieť na koniec sveta, nejakých zasratých nanobotov, ktorých vyspoijlovali dementi už v trailery a nie sa dívať na nejakú partičku faganov v zložení čínskej aupairky, malého černocha a Kelly family belocha, alebo gambtého negra v uniforme, čo sa musí nonstop tváriť nasrato, žmúriť jak maďar a chodiť vyšponovaný, jak keby mal v riti motyku len preto, že má kľúčik od kufríka s atómovkami. Do toho sú tu vyslovene debilné scénky s partiou bielych redneckov, digitálne omladenou Berry nonstop dojebávanou jej bielym nadriadeným, ktorý kurva nevie ani nevie, aký je rozdiel medzi kružnicou a elipsou lebo šak to len čierný ITčkár v NASA vie ale kvôli rasizmu nemôže byť šéf. Deštrukcie je tu málo, zato jeblých kecov na mraky. Tak úbohé a lacné dialógy som tu teda ozaj nečakal a to som mal latku sakra nízko. Navyše sa dajú vcelku dobre triafať, človek často krát presne vie, ktorá postava čo povie a s dejom to je podobné. Ak niekto nečakal toto rozuzlenie, alebo to, kto nakoniec zachráni prdel všetkých musí byť neskonale naivný alebo žiť posledných tridsať rokov v bubline. Tento výplach nemá čím prekvapiť. Určite nie v tom dobrom. Jedna hviezda za....ani neviem, čo. Že sa to dalo preklikať a popri tom pozrieť Facebook či Badoo? A pár obrazovo pekných scén, odhadom dve tri. Sakra málo na dve hodiny stopáže. ()

Facerr

Koukám, že se čtyřma hvězdama patřím k menšině, ale já si to fakt docela užil. Efektní podívaná, ve které forma válcuje obsah mi vůbec nevadila. ()

ESNYR

Pár věcí vypadá dobře, sem tam se i daří diváka překvapit ale většina děje se prostě nedá snad ani popsat, tak je to v celku hloupé. Přitom ta konspirační teorie se mi hodně líbí a už jsem na toto téma četl několik článků. Nejsem scénárista takže tady nebudu tvrdit že bych dokázal sepsat lepší linku ale řekněme si na rovinu že tohle se moc nepovedlo. Emmerich má dobré nápady a vyloženě si libuje v destrukci, jenže na to nestačí jen tak poslat Měsíc k Zemi a čekat že to lidem bude stačit v podání jaké ukazuje film. Myšlenka dutoměsíce je fascinující a je třeba škoda že to nepojmul jako slušnější a kvalitnější verzi Iron Sky s podobným tématem - mimozemské technologie - mohlo by to podle mého fungovat slušně. Tady ten příběh kulhal na obě nohy a ještě to v několika momentech vypadalo jako že to myslí vážně aby o 3 scény dál vyzněl celý dialog a chování postav jako parodie. Netuším o co Emmerichovi přesně šlo ale moc se mu to evidentně nepovedlo. A to že film není nijak kvalitní není tím že tady jakákoliv fyzika nedává moc smysl. Co jsem ovšem ve filmu velice ocenil, byla absence amerických vlajek a absence klišoidních proslovů před nastoupenou jednotkou. Před cca 20 lety by to mohlo být superultrakrutopřísněkůůl ale píše se rok 2022 ne 2000. ()

White-Man

Katastrofické filmy od Emmericha mám rád, tenhle ale nepůsobí, že je od něj. Celý film by se dal vyjádřit slovem „nesmysl“. Nesmyslné dialogy, nesmyslné jednání postav, nesmyslné situace a ani ty CGI efekty nestály za nic. Snímek 2012 je starý 13 let a měl MNOHEM lepší CGI, než tohle! Fakt hrůza! Zelené plátno bylo vždy jako „pěst na oko“. Na dialogy mohli také najmou nějakého profesionála a ne bandu podprůměrných studentů. To se nedalo ani poslouchat, co z postav vypadávaly za věty. Tohle prostě Emmerich netočil, nemohl. A pokud ano, tak by měl již pověsit obživu na hřebík. ()

Kinofil

|| PG-13 || Lionsgate || Rozpočet: $150 mil. || USA: $19 060 660 - ČR: 2 925 176 Kč - Celkem: $42 991 436 || Po zhlédnutí, vlastně ještě během něj, jsem měl tak neskutečnou chuť vyjmenovat všechny kokotiny, které ve filmu vůbec nedavají smysl, ale zjistil jsem, že by psaní zabralo víc než je stopáž filmu. A já nehodlám o Moonfallu přemýšlet déle než 5 minut. Katastrofický žánr je mé největší guilty pleasure, jelikož jsem někdo, kdo stavil 2012 na vrchol tohoto žánru, dokud ho nesesadil Greenland a tudíž odpustím filmu mnoho logických lapsů, když mě dokáže dostatečně nakrmit CGI destrukcí a permanentně staženou řití. Co však nesnesu je, když mě film tahá za nos a nabídne mi úplně něco odlišného, než na co láká v trailerech. Tedy čekali jste na přepálenou destrukci s padajícím Měsícem? Zapomeňte! Měsíc se tu sice skutečně rozpadá (a to dokonce už od začátku, což je malé plus), ale těch CGI scén jsou tu asi 2 (slovy dvě, římsky pak II), které ke všemu vypadají jako by jen někdo testoval novou RTX grafiku s animací ve Photoshopu - přesně tak, v programu, který není na animace uspůsobený. Hnus jeden fialovej! Tzn. vše v co diváci aspoň trochu doufali je buď hnusné, a nebo vlastně vůbec není. Čeho tu však jsou dvě prdele jsou tupé, debilní a nesympatické lidské postavy, kolem kterých se točí ještě debilnější podzápletky odehrávající se na ještě tupějších místech a situacích, které vám lezou na nervy od začátku. Co je však od filmu opravdu podpásovka je, že to s nima myslí vážně a vám je ke konci ještě jednou připomene, abyste měli pocit, že vše do sebe zapadá. Jediné, co do sebe zpětně zapadá jsou trosky Měsíce, který se vrátí na svou oběžnou dráhu (spoiler? nasrat!). Po Emmerichových propadácích jako Geostorm a Den Nezávislosti 2 podezřívám němčoura z demence a propadnutí ňákým vesmírným konspiracím. Přitom z těch námětů se stále dá uplácat solidní blbina, ke které nepotřebujete víc než renderovací farmu a kupu peněz. Co je na tom tak těžkého? Lví brána měla raději Moonfall odpískat a odepsat projek na pojišťovnu kvůli covidu. Takhle se v Hollywoodu točí filmy! Na závěr se ani nestydím, že jsem si Moonfall stáhl. Naopak jsem rád, že díky mě tvůrci zkrachovali a k podobným zločinům se na dlouho nepřiblíží. 20%. ()

kacir

Nechápem ako si Ronald mohol myslieť, že toto sa bude páčiť.. Ďakujem Bohu, že som nebol na tomto v kine. Asi by ma jblo. Ukrutná sprostosť! ()

blazma

Podle mě to nebylo špatný. Jen tomu něco chybělo. Z nějakého důvodu mi přišlo, že to bylo zbytečně zamotané. Jako by to nemělo hlavu a patu, občas sem se v tom ztrácel, ale jakmile sem celý film vstřebal bylo to poměrně fajn zpracované scifi. Až teda na pár CGI momentů. ()

J.Mayen

Film uz mi bezi pres hodinu a musim konstatovat, ze se opet jedna o nepodarenou agitacni sracku. To ze tu mame opravdu rasovou propagandu, tak tu mame i rodinnou zapletku rebelskyho kluka a jeho otece, pilota. Mladi cernoussci nam to tu ukazujou, jak to svihan neje perfektni anlglictinou,ale take ve svem veku 5 let ovladaji i cinstinu. Timhle smerem kam se zene americka produkce poslednich let, nejsem rad, ze jsem toho soucasti. Vsichni vime jak to je a nemusime ve filmech presdstirat, ze zijeme v naproste harmonii, ba naopak, ze my bila rada se mame jeste co od asiatu a cernousku ucit. Vrchol vsecho je prodavac fast food, ktery je reditelkou NASA povolan aby je doprovazel v rakete na mesic. Tohle proste nevymyslis, nechce se mi verit, ze film je od stejneho rezisera jako je Hvezdna Brana. ()

Habanera

Po vizuální stránce je tento film sledovatelný, ale ty dialogy, no to je naprostá mizerie. Ty mi vzaly jakoukoliv myšlenku, kterou bych sem vložila. ()

JasonV

Emmerichov kompilát jeho podstatne lepších snímkov doplnený o ďalšie sci-fi témy (minozemšťania, AI, konšpiračné teórie), celé to však dokopy vôbec nedáva zmysel a už to nie je ani také zábavné na to, aby človek tú absenciu logiky nevnímal ako napr. pri Dni nezávislosti, Dni po tom, či 2012. ()

blondboss

Roland, Roland, ty sa proste nezmeníš, že? Človek už po zhliadnutí traileru musí vedieť, čo ho čaká (ak teda pozná Emmericha a jeho filmové kúsky) a aj napriek tomu to proste baví. Je to plné neskutočne trápneho pátosu a obohraného klišé, ale ten vizuálny orgazmus, ktorý dostanete, to jednoducho celé zatieni. Tentokrát Emmerich namiešal koktejl katastrofického snímku s jeho jasným rukopisom a vesmírneho mindfucku v druhej polovici filmu, za ktorý by sa nehanbili ani tvorcovia Star Treku či Star Wars. Tie dialógy ale ostávajú príšerné. Na štvrtú hviezdu to preto nie je, ale inak som si to užil. Dostal som, čo som očakával, a možno nejaký ten dúšok aj navyše. 65 % ()

jack_scott

Jo, ten chlap je šílenej, na druhou stranu, kdo jinej by dostal takový prachy na takovou sračku, než Roland. Nalijme si čistého octa - studio to vědělo, fandové to věděli - všichni kdo myslí, to věděli....Je to prostě blockbuster čistě na vydělání hory prachů, a i když stál film kotel, taky kotel vydělal. Ok, proč ne. Herecké výkony v pohodě, triky místy levnější, než by člověk čekal, scénář ...ehm, no nic radši. Prostým faktem budiž to, že je to klenot katastrofických scifi velkofilmů, jakkoliv špatný. Mě se osobně hodně líbil námět, a ve vysbětlující "historické" části jsem byl blahem bez sebe. Přiznávám.  proto dávám taky tak neobjektivní skore. 70%. ()

Prubner

Céčko s áčkovým rozpočtem a triky. Větší snůšku kravin jsem už dlouho neviděl. Tahle sci-fi má mentální úroveň šestiletého dítěte. Na druhé straně to má bleskové tempo a pořád se něco děje, takže jsem se nenudil. Ale Emmerich by se na podobné bláboly už měl vykašlat, ty byly mimo už tak před dvaceti lety. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc