Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

zdenny

Film nám ukazuje konflikt dvou názorů na životní směřování geniálního dítěte. Musím říct, že strýc nakonec udělal nejlepší možné a to, že dítěti skloubil ponechání si možnosti být dítětem, hrát si s vrstevníky, prostě užívat si dětství a všeho, co k tomu patří s možností rozvíjet svou genialitu v naprosto jiném světě. Dle mého názoru není přípustné vzít dítěti jeho dětský život. Na druhé straně – pokud má člověk výjimečný dar geniality, je dle mého názoru povinen tento dar využít ve prospěch společnosti, možná lidstva. Faktem ale zůstává, že zde se jednalo o jedno jediné dítě, kdežto v zemích třetího světa má klasické dětství (jak ho známe my na Západě) málokteré dítě. Je zde ale velice důležitý faktor, a to faktor západního vidění světa a reality. Když u nás vidíme v televizi „naše“ těžce nemocné dítě, bereme to jako neskutečnou tragédii a možná ukápneme i nějakou tu slzu. Když ale vidíme stovky a tisíce afrických dětí trpících hladem, je nám to tak nějak jedno. ()

Sany33

Filmov s poriadnym príbehom a dramatickými konfliktami je čím ďalej tým menej a nevinné Gifted je jedným z mála, ktorý vás zaujme už od samotného začiatku. Spoznávame sa s Frankom a Mary, pričom postupne zisťujeme, že ich vzťah má svoje diery, no fungujú akoby boli otec a dcéra. Obaja herci hrajú na výbornú, ale predovšetkým prekvapuje samotná Mary (Mckenna Grace), ktorá nielenže zvláda širokú škálu emócií, ale ťahá film dopredu viac, než by si divák myslel. Sympatické duo doplňuje pár známych tvárí a hŕstka postáv je v spojení so skvele napísaným scénárom pastva pre oči a vlastne aj všetky vaše ďalšie zmysly. Diváci s chuťou na trochu intelektuálny film si prídu na svoje rovnako ako milovníci rodinných drám. 90% ()

Lukyn007

Jednoduchý, asi stokrát omílaný příběh, nicméně povedený, a to díky skvělému obsazení. Chris Evans aka Kapitán Amerika je čím dál tím větší sympaťák a výborně mu sekunduje McKenna Grace, která válí jako před lety Abigail Breslin v Malé Miss Sunshine. 75% ()

Kurikmoon

Krásny rodinný filmík. Silné 3. Hlavne preto, že tam boli momenty na silných 5. Hercov vybrali dobre, Mary to dávala s prehľadom medzerou medzi zubami. ()

Autogram

Má to slobodný otecko ťažké, keď chce pre svoje rozkošné dievčatko to najlepšie. Vlastne ani nie otecko, ale dobrý ujo, a sám nevie, čo bude pre ňu najlepšie. Prestížna univerzita alebo obyčajná škola? Dilemy sa hromadia, zasahuje babka, súd, a zamotáva sa to až tak, že skôr myslím na Trachtenbergovu metódu násobenia veľkých čísel ako na film. Záver to pekne vyriešil, ale ani Fredov osud ma nezasiahol, a to mala byť filmová zbraň veľkého kalibru. Lepšie tri hviezdy, druhý Will Hunting to nie je. P.S. Metódu som pochopil, ale z hlavy to nezvládnem a ani nepochopím, ako to niekto dokáže. –––– Myslím na Freda, teda som. Cogito ergo Fred. ()

herr_carter

Přirozená lidská nádhera...a tím jsem asi dostatečně vyjádřil můj celkový dojem z tohoto krásného filmu, jedno oko nezůstalo suché. Nebudu tady vypisovat, jak skvěle hrají jednotliví herci, jelikož v komentářích se všichni víceméně shodují..jenom připojím, že takto naměkko jsem nebyl z filmu už dobrých 5 let, ne-li více. Kdo má tedy rád lidská dramata s dobrým koncem, není lepšího filmu než The Gifted !..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Velký dar - velký překvapení - velký film. A to se samotným kapitánem Amerikou. Páni, tenhle herec mě příjemně překvapil, není to jen hora svalů s jednotvárným výrazem. Jasný, jako Leo pravděpodobně nikdy hrát nebude, ale ze svý role dokázal vytěžit maximum. Kdo ale filmu herecky kraluje, tak jeho neteř. Jedenáctiletá geniální holčina, která matiku dává s prstem v nose. Ta mě teda dokázala hodněkrát rozesmát. Ve filmu sou takový ty krásný momenty, přikterejch se ti udělá knedlík v krku a slzy se derou na povrch. Takový to nenápadný štěstí :o). Asi nejvíc mě to vzalo v nemocnici, kdy se čekalo na narození uplně cizího dítěte :o). Je pro mě příjemným překvapením sledovat takle skvělej film od rejži, kterej zatím dojebal co mohl :o). Jo a taky mi tady doslova pila krev babka holčičky, která to sehrála stejně tak "nenávihodně" jako třeba Dolores Cambridge :o) ()

sedm.1

Velký dar považuji za překvapivě vlažnější a méně výrazné drama, které mě zklamalo především po emoční stránce. Přitom celý ten příběh je opravdu silný, zajímavý a mohl být dramaticky opravdu vyšponovaný až na dřeň, ale tvůrci se spíš jen tak pohupují po povrchu, s viditelným respektem k emočně a dramaticky vypjatějším scénám a situacím, takže nějaké té přímé konfrontaci se jednoduše vyhýbají, a to ať už ve vztahu mezi postavou Franka a jeho neteře, tak Franka a jeho matky, což považuji za velkou chybu, navíc dost věcí je tu i jen nakousnuto a nedořešeno, prostě celé to na mě působilo strašně chladně a uspěchaně. Veškeré dramatické scény tak působí, že jsou buď až zlehčovány, anebo jim chybí přesvědčivost a živelnost. Za zklamání musím jinak považovat ještě konkrétně i samotný závěr, na který jsem měl připraveno spousty kapesníků, jak mi budou téct slzy a holuby, ale i to vyústění mi přišlo poměrně odtažité a emočně nevyhrocené. Naštěstí tu poměrně dost ale zachraňují alespoň herci, Chris Evans je opět sympaťák na kilometry daleko, malá Mckenna Grace je velký talent a i ostatní působí věrohodně a herecky na výši. Já se zkrátka v souvislosti s tímto snímkem těšil na strhující, emočně vypjatou jízdu, ve výsledku jde ale především díky bojácnému zpracování spíš jen o nepřesvědčivé drama, které jistě neublíží, zaujme, ale o nějaký výraznější filmový zážitek nejde ani náhodou. Bohužel, příběhovou perspektivu měl totiž skutečně velkou. ()

Chmur

Tak trochu pohádkový příběh. Mně to však nevadilo, přál jsem Mary, aby to pro ni dobře dopadlo. Musím říct, že jsem však některé věci moc nepochopil. Proč se Frank nevěnoval oboru, který vystudoval? Proč se živil zrovna opravováním motorů? Kde se to naučil? Nevypadalo to, že je zrovna z rodiny opravářů. No, dejme tomu, že to jsou jen detaily. V čem spatřuji hlavní poselství filmu je fakt, že mnozí rodiče či prarodiče si přes děti plní vlastní přáni a jsou schopni je pro své nenaplněné touhy klidně i obětovat. Což je smutné. Oni sami jsou vlastně nešťastní a předávají bolest a neklidnou duši dalším generacím jako nějaký dědičný hřích. Evans možná není nejlepší herec, ale je to sympaťák. M. Grace hrála bezvadně. V podstatě všechny dospěláky zastínila jako hurikán chatku na Floridě. Lindsey Duncan vytvořila další odpornou ženskou postavu, která je děsivější než většina hororových strašidel dohromady. ()

radecacek

Emoční past pro cejťáky, sarkastický dialogy jako z Bad Words, 11letá Mckenna Grace geniálně zahrála malého génia a ukázala, že děti zkrátka umí hrát a Chris Evans se oprostil od debilní marvelovský postavy a zahrál si geniálního strejdu Franka, který baví jako Frank Moody PG13. Americká drama-romance-komedie, jak má vypadat. ()

Dixiee

Citlivé drama plné emocí poukazující, na to že někdy existuje i něco víc než je jen úspěch a sláva. Musí být těžké se nesobecky rozhodnout, co je nejlepší pro milovaného člověka a to i přesto, že to raní vaše city. Scénář se snaží z diváka vydolovat co nejvíc emocí a vše je tak nějak předvídatelné, avšak proč ne, když to všechno dohromady funguje. Chris Evans příjemně překvapil svým hereckým výkonem. Zapomněla jsem na komiksového Kapitána Ameriku a viděla v něm pouze milujícího strýčka Franka, pro kterého je rodina a blaho malé Mary na prvním místě. ()

kolemjdouc

málo uvěřitelný příběh.Tvůrci se ani nijak nesnažili najít pro diváka nějaký přijatelný kompromis.Neteř byla geniální i když se o ni staral strýc proč z toho neudělat nějaký obyčejný příběh ale nechat v tom orat úřady..A ve finále bábě stačilo ukázat čtyři kočky a zažloutlou složku.Dobrá práce Evanse ale to je tak všechno ()

aquiver

Jeden z těch hezkých a lidských filmů. Tam kde mi Dobrý Will Hunting přišel spíše mainstreamový, tam existuje tato nezávislá alternativa o malé zázračné holčičce. Emoce, spousta nápadů, otázek a témat, které tu můžeme najít... co vlastně takovému filmu vytýkat? 90 % ()

Honzeek95

Holka talent jako blázen! O té asi ještě v budoucnosti uslyšíme.. Jinak nebylo to vůbec špatné, akorát ta reklama na Google a Apple mi tam docela dost vadila. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů