Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Juto

Priemerná dráma. Marc Webb je kvalitný režisér, ale tento jeho film je z tých slabších. Film má pomalé tempo a scenár používa zastaralé klišé kde dieťa je génius a rodič v tomto filme strýko rieši dilemu čo je správne pre dieťa. Hrať sa s rovesníkmi a mať záľuby ako malé dieťa alebo chodiť do prestížnej školy a tam počítať matematické príklady. 6/10 ()

zette

Film, kdy divak uz od zacatku tusi, jak to cele dopadne... Takovy ten pekny rodinny film na nedelni odpoledne. Misty to na me pusobilo kycovite. Prumerne drama bez vetsich zvratu, pointy. Herecke vykony dobre, ale spravnacky Frank me moc nebavil. ()

Pajky3

Silné drama, kde jde o výchovu jedné nadané holčiny. Souboj Franka, který se snaží zajistit své neteři relativně normální dětství a jeho matky, která pro svou vnučku chce, aby plně rozvinula svůj potenciál. Příjemně obsazené a hlavně McKenna Grace byla skvělá. Klidně mohlo dojít i na slzy. ()

laik_60

milý rodinný film, samozrejme s predvidateľným dobrým koncom, malá bezzubá M. Grace to zahrala celkom fajn. Oddych a pohoda, odporúčam milovníkom rodinných filmov s dobrým koncom :) ()

dr.fish

Velké překvapení. Má-li dítě dar nebo nadání, je rodič povinen ho za každou cenu rozvíjet? A je to ambice rodičů ničící dětství vlastních dětí, uzavírající je do učeben v době, kdy si mají hrát s ostatními? Je lépe žít normální život nebo se pokusit něco dokázat? Mnohovrstevnatý příběh o vztahu matky a syna, vnučky s náhradním otcem ve formě strýce. Souboj ambiciózní babičky o geniální dítě. Výtečné dialogy, moudra i cenné momenty a záběry, které člověka opravdu nutí k přemýšlení o tom, co vlastně je podstatné v životě. Možná místy sladší, ale místy zase neskutečně reálné a tím i kruté. Skvělý film. 85% ()

chelseaman22

Výborný casting, ale k čemu to, když zápletka je tak nudná, že jsem několikrát přemýšlel, zdali nemám ze sklepa vyndat stav a vyrobit si pléd na gauč?! Netuším, o co že producentům šlo. Pokud ústřední ideou byl ten závěr, že pro dítě je důležité zajistit správné vzdělání a spaní v Hastens, tak se vše vydařilo. Avšak tato skutečnost je vcelku zřejmá, tak proč o tom natáčet proboha film?! 41% ()

Tosi

Rozkoukáno se zájmem a nadějí, dokoukáno s naprostou apatií. Americká limonáda s geniální holčičkou, kterou samosebou vychovává chudý sexy stýček a ze spárů mu ji chce vytrhnout zlá bohatá babička. Holčička možná nadaná byla, ovšem film se zřejmým americkým razítkem už o poznání méně. Slabé tři hvězdičky. ()

viperDavid

Nepřirovnával bych to k dobrýmu Willu Huntingovi, protože tady jde o něco drobet jiného. Gifted je naprosto úžasný, protože herci jsou úžasný. Kdyby takto vyrůstal Will, bylo by to úplně o ničem jiném. Christ opět předvedl, že není jen tvář, ale i herec. Mckenna Grace je úžasná na 7 letou až moc vyzrálá (teď nemyslím dějově), ale i tak kouzelná ()

Hillock

Výjimečný snímek o výjimečné dívce. Je sice konec srpna, ale již nyní je zřejmé, že nejlepší za rok 2017 a pro mě osobně jeden z nejlepších filmů. Zuřil jsem při pohledu na manipulativní babiznu, která dělala vše pro to, aby Mary odloučila od života, který jí vyhovuje a ve kterém je šťastná. Jejího strýce vynikajícím způsobem ztvárnil Chris Evans. Doporučuji mít po ruce facilet, který budete nejednou potřebovat. ()

Johnny.ARN

Film o matematike. Vytrestal som sa tak na týždeň. A popri tom dejová linka o malom dievčati, jeho strýkovi, otravnej susede a ambicióznej babke. Našťastie to celé pôsobilo príjemne, svižne a divák je v záveré rád, že Captain America zase vyhral a jednooký kocúr prežil. 2 z 5 ()

Dado

Dobrý Will Hunting pre masy. Aby som bol konkrétny – v porovnaní so spomínanou snímkou priamočiarejšia (nie v dobrom zmysle slova), rozvojom postáv i samotného deja omnoho jednoduchšia, a celkovo až príliš tuctovo pôsobiaca dráma o nečakanom géniovi, tentoraz v osobe malého dievčatka, ktorá navyše občas až nechutne okato útočí na slzné kanáliky obecenstva. (60%) ()

Lachtaan

Mckenna Grace je tou dětskou herečkou, u níž skálopevně doufám, že svůj talent uplatní i s přibývajícím věkem a Chris Evans je prostě pan herec, který momentálně táhne generaci top herců čtyřicátníků. Ani jeden z nich do svého portfolia nepotřebuje přehnaně věhlasný blockbuster, když k radosti správného filmového fanoucha stačí takhle prachobyčejné, ale o to silnější drama. [viděno na Disney+ 29.10.2022] ()

bobby_jean

Tak sa to držalo nejak v priemere celý čas, ale neskutočná neoriginalita príbehu a tendenčnosť zrazila hviezdu dole. Záverečná scéna, o ktorej som si dopredu hovorila, že "toto predsa hádam nedajú" tomu zasadila korunu. A ešte aj to dieťa mi bolo fest nesympatické... no nič, toto nevyšlo.... ()

Phietros

Upřímně bych asi normálně tento film obešel, ale vysoké hodnocení a obsazení Chrise Evanse mě přinutilo shlédnout. Bohužel se nejedná o žádné drama, které se Vám dostane pod kůži a nezůstane u něj oko suché! Chris se stará o dítě své zesnulé sestry, která byla geniální matematička a její geny se objevují právě u malé a velmi chytré Mary. To si začne všímat její třídní a po odmítnutí na talentovou školu se dostává do hry navíc zahořklá babička. Vše se vyhrotí, řeší se u soudu a než aby dal Frank neteř své matce, jelikož slíbil sestře že jí zajistí spokojený život bez čísel, rozhodne se pro pěstounskou péči. V této fázi filmu se dostáváme k mokrému oku, kdy jde o opravdu dojemný úsek. Asi každý rodič pochopí o čem mluvím! 65% ()

venison

Snímek "Velký dar" je kýč na entou.. Naprosto postrádá nějakou větší hloubku.. Příběh trošku (víc) zavání červenou knihovnou.. Ale nechala jsem se nachytat na naprosto odzbrojující a roztomilou holčičku Mckennu Grace.. Pravděpodobně, kdyby obsadili roli Franka za někoho méně sexy než právě Chrise Evanse, asi by byl příběh daleko uvěřitelnější.. Takhle ovšem zanedbaně rajcovní týpek, který se živí rukama, plus má nejen něco v hlavě, ale také v srdci, musí zákonitě oslovit zejména babskou část diváctva.. Navíc je to i správně naivně vtipné, takže oko zvlhne i nejednomu citlivému diváckému chlápkovi.. Rozhodně film, na který musíte vytáhnout (a velmi pravděpodobně i ulovit) svou platonickou lásku.. Příjemně relaxační podívaná, ale do zmiňovaného filmu "Dobrý Will Hunting" to má na hony daleko.. ()

Bobik9

Moc hezký a příjemný film. Chris Evans znovu ukazuje, že dokáže zahrát více než jen Captaina Americu. Oproti podobných filmům, které řeší matematické geniality je tohle jistě výjimečné. Mnohem více vás to chytne za srdce, ta holčička je opravdu výborná a párkrát se i zasmějete. Marc Webb ukazuje, že opravdu umí. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů