Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Rocky62

Chris Evansů protentokrát odložil svuj teploušskej kostým se štítem a místo světa raději "zachraňuje" svou neteř. Gifted má jedno velké plus. Snaží se jít cestou bez trapného patosu, moralizujících keců a citového vydírání, což je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že se jedná o film o malé, geniální a samozřejmě roztomilé holčičce. Emoce jsou na správných místech a zcela opodstatněné. Neotřelá dějová náplň s několika vtipnými momenty. Ačkoliv nevyhledávám tenhle druh rodinných filmů, nutno dodat, že Marc Webb se za tento počin určitě stydět nemusí. 75%. . Jenny Slate je luxusní micinda!!! ()

Arsenal83

Silne dramatická dráma s pre mňa nepochopiteľným právnym obsahom. Súdi sa syn s matkou a po procese si v pohode vyjdu na prechádzku a pokecajú si ako rodinka. To som nepobral. Inak veľká úcta ku géniom a myšlienke, že tí v detskej koži to majú mimoriadne ťažké zaradiť sa. A niektorí dospelí si z nich robia pokusné králiky. Pekne je ale zobrazený citový vzťah strýka s neterou. ()

Chrustyn

Chytré a zábavné drama o geniální dívce o kterou svádí boj její strýc s panovačnou babičkou. Film umí dojmout i rozesmát a nikdy nesmrdí sentimentem a naopak překvapuje výbornými hereckými výkony (Evans umí nejen mlátit lidi štítem, ale i chytře hrát) a chytrým scénářem. Milé překvapení. ()

FTP

Je to plytké, ale dá se to. Nejednoho rodiče to asi za srdíčko chytne, ale chybí tomu silnější emoce a hlavně hloubka. Willa Huntinga vážně nečekejte. ()

BMW12

Velmi krásný příběh jako ze skutečného života. Vztah Franka a Mary je hezký, do toho ta krásná učitelka. A pak tady vidíme, jak fungují soudy. Vůbec nevědí, co je nejlepší pro dítě. No každopádně velmi povedené drama. ()

poz3n

Gifted mi svojí linií příběhu připomínal What Maisie Knew. A zanechal ve mně vlastně i podobné pocity. Špatný film to není, Chris Evans se pro tyhle role skvěle hodí a nějakou tu emoci to ve vás taky vzbudí. Jenže i přesto jde děj i celé zpracování tou nejočekávanější cestou a vy tak prožíváte něco, co jste viděli už tisíckrát předtím. Film, který neurazí, ale který si dokážete v hlavě přehrát ještě předtím, než si ho opravdu pustíte. 6/10 ()

AlfaNumerO

Filmů na podobné téma bylo natočeno spousty, ale tento se umí tak nějak dostat pod kůži. Vtip, dramatické chvilky, všechno působí, jak má. Navíc Mckenna je neskutečná. Člověk si tuhletu malou ďáblici musí zamilovat hned od první chvíle. Pozadu ovšem nezůstává ani Chris Evans v roli jejího otce (pro mě veliké překvapení). Chemie mezi nimi funguje na jedničku. A nakonec, kde máte jednookou kočku jako milovaného mazlíčka. Palec nahoru. 84% ()

eraserhead666

Kurva prostě fakt doják, který by vydojil slzu i z prdele zmítané megaultraobří zácpou. Ale proč ne? Jako Chrise Evanse bych v podobném filmu a podobné roli fakt nečekal, ale je dost dobrý herec na to, abyste jen pokrčili rameny a řekli si, jo, žereme ti to. Kapitánem Amerikou nebudeš pořád, za tři roky nějakého šulina napadne, že by se mohl udělat jeho reboot, nahradí tě nekdo sladší a mladší, na patřičných místech boubelatější a na tebe se zapomene. Ale nezapomene, protože zůstane tohle a ty už dávno budeš hrát pestřejší role než jen komiksové šulihrdiny. Trefně obsazený film, Mckenna Grace je přesně tak sladká, Lindsay Duncan tak nechutná k odstřelení a Octavia Spencer tak suprózní, jak jejich postavy vyžadují. A Jenny Slate je rozkošná. Chcete-li se večer doma trochu potulit s protějškem, tohle je vhodná volba. ()

luka4615

Captain America vychovává nadané dítě, avšak po čase si tohoto nadání začnou všímat i ostatní lidé, což spouští emocemi a soudy nabitý "kolotoč". Gifted tedy do tohoto bodu zní stejně jako jiné filmy s podobným tématem a ani nepřináší do daného subžánru nic navíc. Takže čím se tedy tak moc odlišuje? Pravděpodobně to bude poklidným tempem, skvěle zvoleným soundtrackem a hereckými výkony ústřední dvojice s mimikrami Chrise Evanse a McKenny Grace, kteří snímek povznáší do výšin filmového nadprůměru. Nebýt emocemi přepáleného finále, neváhal bych snímku Gifted udělit plný počet hvězd. Takto film zůstává "jenom" skvělou nedělní filmovou jednohubkou, která pohladí po duši a vykouzlí úsměv na tváři. „He's a good person. He wanted me before I was smart.“ ()

Morholt

Přetahovaná o dítě v různých obměnách už tu byla mnohokrát, ale Gifted je přeci jenom specifický. Nejde jen o to, že se tu střetávají matka a syn či že jde o geniální dítě, ale i o fakt, že ani jeden z postojů soupeřících stran není úplně správný, ačkoliv je fakt, že kdo má srdce, musí fandit strýci. Nicméně ta neochota vyjít vstříct je jedním z pilířů filmu. Tím dalším je celkem brutální hra na emoce, která ale funguje takřka dokonale. Těch vyhrocených okamžiků je tu celá řada ať už se jedná o soud nebo o plnění jeho verdiktu. Svůj podíl na tom má i sugestivní projev Mckenny Grace, která má supertalent a přehrává všechny své zkušenější kolegy o parník a to Evans s Lindsay Duncan podávají výborné výkony. Od Webba jsem něco podobného nečekal, ale o to víc mě dostal. 95% ()

Handle

Silnější tři. Přemýšlel jsem i o 4*, protože Gifted je přesně ten filmu, který vůbec nijak člověka neuráží, pěkně plyne a je to obecně takový docela fajn, takže tomu máme tendenci fandit... Jo, bylo to celkem milé, ale upřímně to bylo spíš hezky zabalené nic než nějaké drama s přesahem. Tak trochu klišé s tak trochu dobrosrdečnými postavami, kteří samozřejmě udělají nějakou tu chybu, ale pak si to uvědomí a je to zas cajk, s tak trochu přeslazeným a ne moc uvěřitelným příběhem, však to znáte. Minimálně se teda alespoň mohlo šetřit tím cukrem, třeba ta scéna v nemocnici byla už hodně za hranou trapného kýče. Nicméně věřím, že před 5 lety bych z toho byl možná nadšenější, ale tímhle mě už dnes tvůrci asi fakt neopijí. Přitom měl snímek k dispozici zajímavé téma "co je vlastně v zájmu dítěte", ale nabídl jen to, co jsme všichni viděli už stokrát jinde. Škoda. Jako pohodovka na večer ale určitě dobrý. ()

jerry12

65%. Oprášit ideu Willa Huntinga nebyl špatný nápad. Gifted ale bohužel vypočítavě prahne po uznání, a to jej sráží k patetickému průměru. Čekání v nemocnici na porod nebo pseudodramatický proslov Evelyn u soudu jsou scény, které ve mně evokují touhu tvůrců zcela zbytečně příběh patetizovat a dramatizovat ve prospěch oscarových škatulek, přitom komediální pohodové pojetí by tomu slušelo daleko víc. Nicméně díky tomu, že dnes už se divák může velmi často spolehnout na herecké výkony, je tak jako tak Gifted relativně slušnou jednohubkou, kde jsou Chris Evans a Mckenna Grace líbivým tandemem. Jen bych si u takového námětu představoval buď víc feel-good ražení, nebo naopak využití intelektuálního potenciálu; nedostal jsem ani jedno. ()

joehot

Pocitvý, silný 4. Hluboký Lidský Příběh, dobrý scénář, emoce, matematika, opět velesympatický Kapitán Amerika, jednooký kocour Fred a nádherně roztomilá dívenka Mary si podmaní vaše srdce levou zadní. Teda alespoň pokud nejste z kamene. A vůbec nejlepší na něm je, že není tak jednostranný, jak by se mohlo zdát z citace. ()

vurhor

Milé drama o tom, "jak (ne)využít geniální dítě". Velmi prostý a sympatický snímek, o vztahu malé matematické "bohyně" a jejím strýci, jehož hlavní náplní bude klasický souboj hlasů rozumu a srdce. Velice všední režie s nedotaženou chemií mezi geniální holčičkou a jejím strýcem však dělá film vcelku snadno zapomenutelným, i když po dokoukání ve mně převládaly spíše ty pozitivnější pocity. Kdyby film nabídl víc scén mezi kapitánem Americou a jeho neteří (scéna s povídáním o bohu úžasná!!), bylo by to ještě lepší. Lepší 3* ()

corpsy

Naozaj, nieje to len na city hrajúci snímok. Snímok plný klišé, sentimentálnych scén a do očí bijúcej snahy o spravodlivosť, aj napriek tomu, že v dnešnom svete by sa podobný príbeh odohral v ďaleko pesimistickejších výhliadkach. Je to akýsi balzam pre nás, ktorí sa nechcú vzdať aspoň pomyslenia na svetlé zajtrajšky ( a vy ostatný pašeráci všetkého zlého, viete na čo myslím ). Remeselne sa tu niekto pomazlil s kamerou, citovo sa tu niekto snažil niečo zdeliť. Je len škoda, že tých kreténov začína byť viac, aby ocenili prístup tohoto filmu. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů